16 najlepších doplnkov typografie WordPress na vylepšenie vášho dizajnu

Hľadáte doplnok písma WordPress na vylepšenie svojho dizajnu? Typografia hrá dôležitú úlohu pri webdizajne. Zvyšuje čitateľnosť a čas, ktorý používatelia trávia na vašom webe. V tomto článku vám ukážeme niektoré z najlepších doplnkov typografie WordPress na vylepšenie vášho dizajnu.

WordPress typografia

Prečo je typografia dôležitá pre vaše stránky WordPress?

Typografia zohráva v dizajne dôležitú úlohu. Nádherné písma vytvárajú lepší dojem používateľa, zvyšujú interakciu a zvyšujú čas, ktorý používatelia trávia na vašom webe.

Mnoho prémiových tém WordPress už má prístup k písmom Google a umožňuje vám prispôsobiť písmo tak, aby vyhovovalo vašim potrebám.

Pokročilí používatelia sa môžu naučiť, ako do programu WordPress pridať externé písma. Vo svojich témach WordPress môžu používať písma Google.

Väčšina používateľov je však začiatočníkmi a nevie, ako upravovať súbory tém. Našťastie existuje veľa doplnkov WordPress, ktoré vám pomôžu vylepšiť typografiu vašich webových stránok bez toho, aby ste museli písať akýkoľvek kód.

Po tom sa pozrime na niektoré z najlepších doplnkov písma WordPress, ktoré môžete vyskúšať na svojich stránkach.

1, Jednoduché písma Google

 easygooglefonts

Pomocou jednoduchých písiem Google môžete na svojich stránkach WordPress ľahko používať písma Google. Umožňuje tiež ovládať štýl svojho webu WordPress pridaním karty Štýl do nástroja na prispôsobenie tém.

Karta písma vám umožňuje meniť písma a zároveň zobrazovať priamy náhľad vašich zmien. Môžete si vybrať veľkosť písma, farby, výplň, orámovanie a ďalšie.

Pre pokročilú typografiu môžete použiť selektor CSS. Pomocou nástroja na kontrolu zistíte triedy CSS, na ktoré chcete zacieliť.

2, Správca písiem Google

Správca písiem Google

Google Fonts Manager je ďalší doplnok, ktorý prináša silu knižnice písiem Google na vaše stránky WordPress. Budete potrebovať bezplatný kľúč rozhrania Google Fonts API a v nastaveniach doplnku nájdete jednoduché pokyny na jeho vytvorenie.

Pomocou Správcu písiem Google môžete z písiem Google vyberať, prezerať a prezerať písma a potom pridať písma, ktoré chcete použiť vo svojej knižnici. Potom môžete tieto písma použiť v editore príspevkov a tém.

3, Typekit písmo pre WordPress

TypeKit pre WordPress

TypeKit je jedným z najväčších archívov písiem na webe. Ide o službu založenú na predplatnom s obmedzeným bezplatným používaním. Majú niektoré z najkrajších písiem, ktoré môžete pridať na svoj web.

Doplnok WordPress TypeKit vám pomôže prepojiť vaše webové stránky s TypeKit, pridať kód na načítanie písma a dokonca vám umožní pridať vlastné CSS.

Podrobné pokyny nájdete v našej príručke o tom, ako pridať skvelé písma WordPress s TypeKit.

4, Jednoduché viečko

Jednoduché čiapky

Tento jednoduchý doplnok zmení prvé písmeno blogového príspevku na prekrytie. Môžete nastaviť, aby tak robil automaticky pre akýkoľvek príspevok alebo použitie ONE Skrátený kód.

Ďalšie informácie nájdete v našom sprievodcovi o tom, ako pridať príspevky na odkvapkávanie do príspevkov WordPress.

5, wp-Typografia

wp-Typografia

WordPress štandardne filtruje text vo vašich príspevkoch a stránkach z hľadiska zabezpečenia a formátu. Program wp-Typography vylepšuje tieto filtre pre lepšiu typografiu.

V prípade potreby môžete skripty automaticky používať. Môžete tiež spravovať úvodzovky, zatmenia, spojovníky, symboly autorských práv a ochranných známok a ďalšie. Všetky tieto vylepšenia zlepšujú zážitok z čítania pre používateľov.

6, Jednoduché extrakčné znaky

Jednoduché rozpočty

Už ste videli, ako populárne spravodajské stránky používajú úvodzovky na zvýraznenie podmanivých riadkov článku? Nazývajú sa to úvodzovky a sú veľmi účinné pri zlepšovaní spôsobu, akým používatelia čítajú dlhšie články na vašom webe.

Doplnok Pull Simple Pull Quotes vám umožní ľahko pridať krásne ponuky do príspevkov WordPress. Môžete použiť tlačidlo vo vizuálnom editore alebo použiť krátke kódy na manuálne vytvorenie extrakčných znakov vo vašich článkoch.

Môžete tiež vytvoriť extrakčné kurzy, ktoré sa ľahko zdieľajú. Pozrite si nášho sprievodcu o tom, ako pridať klikacie políčka do príspevkov WordPress.

7, TinyMCE Advanced

TinyMCE Advanced

Ak ste použili vizuálny editor WordPress, možno ste si všimli, že mu chýbajú rozšírené funkcie úprav, ako je zmena veľkosti písma, farby pozadia, tabuľky atď.

Tu prichádza TinyMCE Advanced.

Rozšírte predvolený editor WordPress o ďalšie tlačidlá formátovania. Môžete si vybrať, ktoré tlačidlá chcete pridať alebo odstrániť z vizuálneho editora.

8, Zeno Font Resizer

Zeno Font Resizer

Používatelia, ktorí navštívia vaše stránky, môžu pomocou svojho prehliadača zmeniť veľkosť písma. Pridanie nástroja na zmenu veľkosti písma na vaše stránky však umožňuje používateľom zväčšiť alebo zmenšiť veľkosť písma podľa vlastného uváženia.

Zeno Font Resizer uľahčuje pridanie miniaplikácie na zmenu písiem na bočnom paneli. Tento widget používa jQuery, čo znamená, že užívateľ môže upraviť veľkosť písma bez opätovného načítania stránky.

9, Rozdeliť názov stránky

Značka zdieľania názvu

Rozdelenie názvu stránky vám umožňuje ľahko rozdeliť dlhšie tituly príspevkov do nových riadkov. To vám umožní používať dlhšie tituly príspevkov a zároveň zabezpečiť, aby boli stále čitateľné.

Prečítajte si nášho podrobného sprievodcu o tom, ako rozdeliť svoje príspevky alebo stránky do WordPress.

10. Vedľajší názov

Pridajte titulky k názvu publikácie

Podobne ako v časti Rozdeľovač podľa názvu, aj so sekundárnym názvom môžete do svojich príspevkov, stránok alebo vlastných názvov príspevkov pridať titulky.

11. Widget prístupnosti

miniaplikácia dostupnosti

Widget uľahčenia prístupu pridá widget zmeny veľkosti písma, ktorý je prístupnejší pre zrakovo postihnutých používateľov.

Miniaplikácia umožňuje až štyri možnosti zmeny veľkosti. Predvolené možnosti sú 90%, 100%, 110% a 120%. Tu môžete zväčšiť alebo zmenšiť veľkosť písma.

12. Záverečné poznámky

vysvetlivky

Poznámky sú ľahším spôsobom, ako pridať poznámky pod čiarou k vašim príspevkom WordPress. V predvolenom nastavení môžete spôsobiť, že sa poznámky pod čiarou rozbalia a rozbalia po kliknutí na používateľa.

13. Číslovanie komentárov vláknami Grega

Číslo komentára

Doplnok na číslovanie komentárov pre vlákno Greg vám umožňuje pridať čísla vedľa komentárov WordPress. Dokáže spracovať aj závitové komentáre.

Doplnok sa dodáva s vlastným štýlom. Môžete tiež pridať svoje vlastné štýly a riadiť tak, ako bude doplnok zobrazovať čísla.

Podrobné pokyny nájdete v našom sprievodcovi o tom, ako pridať čísla do rozloženia komentárov WordPress.

14. farebný textový widget

Farebné textové widgety

Už vás nebaví ten istý nudný starý textový widget? S Color Text Widget môžete pridať farebné textové widgety. To vám umožní dostať svoj textový widget.

V nastaveniach miniaplikácie môžete vybrať farbu pozadia, farby textu a nadpisu. Podrobné pokyny nájdete v našej príručke o pridávaní farebných textových miniaplikácií do programu WordPress.

15. Prejdite textom

Posúvanie textu

Pomocou doplnku na premiestnenie textu môžete ľahko pridať popisky do ľubovoľného textu. Jednoduchým formátom si môžete vytvoriť vlastný zoznam fráz, skratiek a titulov v nastaveniach doplnku.

Môžete tiež povoliť posúvanie textu pre komentáre a dokonca ich prispôsobovať veľkosti písmen.

16. Len napíš

Program WordPress prichádza s režimom písania bez rozptyľovania, ktorý bol zavedený v programe WordPress 4,1, Pred týmto vydaním mal WordPress režim písania na celú obrazovku bez rozptyľovania, ktorý sa nazýva „Just Writing“.

Tento doplnok jednoducho nahradí aktuálny režim bez rozptýlenia WordPress editorom na celej obrazovke použitým pred WordPress 4,1, Umožňuje vám tiež zvoliť, ktoré tlačidlá a možnosti chcete ponechať v režime celej obrazovky.

Dúfame, že vám tento článok pomohol nájsť tie najlepšie doplnky písma WordPress na vylepšenie vášho dizajnu. Môžete tiež navštíviť náš zoznam 8 Osvedčené metódy marketingu starých príspevkov WordPress.

Ak sa vám tento článok páčil, prihláste sa na odber nášho kanála YouTube na pozeranie videozáznamu s programom WordPress. Nájdete nás aj na Twitter a Facebook,