16 bezplatn├Żch fontov vo verejnej dom├ęne a licencovan├Żch obr├ízkov CC0

H─żad├íte pre svoj blog fotografie bez licen─Źn├Żch poplatkov vo verejnej dom├ęne a s licenciou CC0? Vysoko kvalitn├ę obr├ízky m├┤┼żu zv├Ż┼íi┼ą ├║rove┼ł interakcie na va┼íom webe. V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme 16 skvel├Żch webov├Żch str├ínok, na ktor├Żch n├íjdete bezplatn├ę obr├ízky vo vlastn├şctve public domain a CC0, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą kdeko─żvek.

Pre─Źo pou┼ż├şva┼ą bezplatn├ę obr├ízky vo verejnej dom├ęne alebo s licenciou CC0?

V┼íetky obr├ízky na webe s├║ chr├ínen├ę autorsk├Żm pr├ívom. Aj ke─Ć autorsk├ę pr├íva nie s├║ uveden├ę, mali by ste predpoklada┼ą, ┼że s├║. Ich pou┼ż├şvanie bez povolenia je nez├íkonn├ę.

Aj ke─Ć si m├┤┼żete k├║pi┼ą kvalitn├ę obr├ízky bez licen─Źn├Żch poplatkov na webov├Żch str├ínkach s fotografiami, ako je ShutterStock, nie ka┼żd├Ż m├í rozpo─Źet na n├íkup licencovan├Żch fotografi├ş a obr├ízkov.

Potom s├║ u┼żito─Źn├ę obr├ízky s verejn├Żm vlastn├şctvom a licenciou CC0.

Public domain je term├şn, ktor├Ż sa pou┼ż├şva na opis ├║loh, ktor├Żch platnos┼ą uplynula, alebo ├║loh, ktor├ę s├║ v├Żslovne uvo─żnen├ę bez obmedzenia ich pou┼żitia.

CC0 je licencia, ktor├í umo┼ż┼łuje vlastn├şkom autorsk├Żch pr├ív publikova┼ą svoje diela bez obmedzenia.

Obr├ízky v r├ímci verejnej dom├ęny alebo licencie CC0 m├┤┼że pou┼żi┼ą ktoko─żvek na ─żubovo─żn├ę ├║─Źely. Ako vlastn├şk webov├Żch str├ínok m├┤┼żete tieto obr├ízky pou┼żi┼ą vo svojich pr├şspevkoch na blogu, obr├ízkoch odpor├║─Źan├Żch pre posluch├í─Źov, obr├ízkov├Żch gal├ęri├ích, pozad├ş a v podstate kdeko─żvek inde.

Na z├íklade uveden├ęho sa pozrime na niektor├ę z najlep┼í├şch zdrojov vybrat├Żch pre bezplatn├ę obr├ízky alebo sn├şmky s verejn├Żm majetkom s licenciou CC0.

1, S├║bor vo verejnej dom├ęne

S├║bor vo verejnej dom├ęne

Ve─żmi dobre usporiadan├í a rozsiahla zbierka fotografi├ş vo verejnej sf├ęre. Archivovan├ę obr├ízky m├┤┼żete ─żahko preh─żad├íva┼ą do kateg├│ri├ş alebo pou┼żi┼ą funkciu vyh─żad├ívania.

2, Unsplash

Unsplash

Ve─żmi ob─ż├║ben├í destin├ícia pre vysoko kvalitn├ę fotografie s licenciou CC0. Str├ínka publikuje ka┼żd├Żch 10 dn├ş 10 fotografi├ş. M├í dobr├║ funkciu vyh─żad├ívania, pomocou ktorej m├┤┼żete n├íjs┼ą obr├ízky, ktor├ę zodpovedaj├║ ur─Źit├Żm t├ęmam, ako s├║ pr├şroda, kancel├íria, pr├íca at─Ć.

3, Negat├şvny priestor

Negat├şvny priestor

Negative Space je n├ídherne kur├ítorsk├í zbierka obr├ízkov, na ktor├ę sa vz┼ąahuje licencia CC-0 pre blogerov, umelcov a mal├ę podniky. M├í ─żahko pou┼żite─żn├║ funkciu vyh─żad├ívania a tie┼ż m├┤┼żete vyh─żad├íva┼ą obr├ízky pod─ża ┼ít├ştkov a farieb.

4, Obr├ízky vo verejnej dom├ęne

Obr├ízky vo verejnej dom├ęne

Public Domain Pictures pon├║ka bezplatn├ę vysokokvalitn├ę obr├ízky, grafiku a vektory na stiahnutie. Obr├ízky s├║ rozdelen├ę do kateg├│ri├ş na u─żah─Źenie navig├ície.

5, Nov├ę star├ę z├ísoby

Nov├ę star├ę akcie

Ako u┼ż n├ízov napoved├í, t├íto webov├í str├ínka obsahuje n├ídhern├║ zbierku star├Żch fotografi├ş, ktor├ę s├║ teraz vo verejnej sf├ęre.

6, Pixabay

Pixabay

Pixabay pon├║ka ve─żk├║ zbierku bezplatn├Żch obr├ízkov. Str├ínka sa pravidelne aktualizuje, tak┼że n├íjdete nov├ę a menej pou┼ż├şvan├ę obr├ízky.

7, Obr├ízok sn├şma─Źa

Obr├ízok sn├şma─Źa

Obr├ízok sn├şma─Źa pon├║ka ve─żk├║ zbierku obr├ízkov vo verejnej sf├ęre. Na str├ínke sa d├í ─żahko prech├ídza┼ą pomocou zna─Źiek alebo m├┤┼żete sk├║si┼ą vyh─żada┼ą. Pon├║ka tie┼ż bezplatn├║ grafiku a grafiku.

8, SplitShire

SplitShire

SplitShire je n├ídhern├í zbierka fotografi├ş Daniela Nanescu vydan├Żch na z├íklade licencie CC0. Po webe sa m├┤┼żete pohybova┼ą pomocou filtra zna─Źiek alebo si m├┤┼żete prezrie┼ą kach─żov├ę obr├ízky.

9, Britsk├í kni┼żnica

Flickrov ├║─Źet Britskej kni┼żnice ukazuje viac ako mili├│n ilustr├íci├ş, kresieb a diel z kn├şh zo 17., 18. a 19. storo─Źia. V┼íetky tieto diela s├║ vydan├ę na z├íklade licencie CC0 a m├┤┼żu by┼ą pou┼żit├ę kdeko─żvek bez obmedzenia.

10. Magdele├şn

Magdeleine

Magdeleine je ve─żmi ─żahko navigovate─żn├Żm zdrojom fotografi├ş zadarmo. Pon├║ka tak vo─żn├ę dielo, ako aj obr├ízky, ktor├ę vy┼żaduj├║ uvedenie zdroja, preto sa uistite, ┼że s┼ąahovan├Ż obr├ízok je ozna─Źen├Ż ako vo─żn├ę dielo.

11. LibreShot

LibreShot

LibreShot predstavuje diela fotografa Martina Vorela, ktor├ę boli vydan├ę vo verejnom vlastn├şctve.

12. PDPics

PDPics

─Żahko preh─żad├ívate─żn├í zbierka bezplatn├Żch fotografi├ş vo verejnom vlastn├şctve. PDPics obsahuje ve─żk├║ zbierku tis├şcov obr├ízkov vo verejnom vlastn├şctve, ktor├ę si m├┤┼żete stiahnu┼ą a pou┼żi┼ą vo svojich blogov├Żch pr├şspevkoch.

13. Opakovane pou┼żite─żn├ę umenie

Opakovane pou┼żite─żn├ę umenie

Reusable Art je zbierka viac ako 3 000 historick├Żch kresieb, ilustr├íci├ş a umeleck├Żch diel. V┼íetky diela zobrazen├ę na webov├Żch str├ínkach s├║ verejn├ę.

14. Skitterphoto

Skitterphoto

Kr├ísne usporiadan├í zbierka sn├şmok s licenciou CC0. Funkcie webu funguj├║ jeho vlastn├Żmi fotografmi, tak┼że n├íjdete menej pou┼ż├şvan├ę a jedine─Źn├ę fotografie.

15. StockSnap.io

StockSnap.io

StockSnap je kr├ísny bezplatn├Ż kur├ítor fotografi├ş, do ktor├ęho sa ka┼żd├Ż t├Ż┼żde┼ł prid├ívaj├║ stovky obr├ízkov.

16. Stodola Obrázky

Stodola Obrázky

Barn Images je n├ídherne kur├ítorsk├í zbierka fotografi├ş s licenciou CC0. M├┤┼żete vyh─żad├íva┼ą obr├ízky v kateg├│ri├ích alebo zna─Źk├ích alebo h─żada┼ą k─ż├║─Źov├ę slov├í. V┼íetky obr├ízky s├║ k dispoz├şcii na stiahnutie zadarmo vo vysokom rozl├ş┼íen├ş.

To je v┼íetko, d├║fame, ┼że tento ─Źl├ínok v├ím pomohol n├íjs┼ą najlep┼íie bezplatn├ę zdroje public domain a obr├ízky s licenciou CC0 pre v├í┼í web. M├┤┼żete si tie┼ż pre─Ź├şta┼ą n├í┼ího sprievodcu o tom, ako ur├Żchli┼ą ukladanie obr├ízkov WordPress optimalizovan├Żch pre web.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube pozera┼ą vide├í s programami WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,