15 spôsobov, ako si prispôsobiť Samsung Galaxy S6 [Unrooted Device]

15 spôsobov, ako si prispôsobiť Samsung Galaxy S6 [Unrooted Device] 1

Pokiaľ ide o ocenený Samsung, existuje toľko možností prispôsobenia Galaxy S6. Je to všestranné zariadenie, ktoré dokáže rozbiť formu, pokiaľ ste ochotní stráviť trochu času učením sa o tom, čo môže ponúknuť.

Predaje úplne nezapálili svet, ale je to pochopiteľné, ak chcete, aby vaše zariadenie vyčnievalo z balenia. Nasledujúca príručka obsahuje 15 metód, ktoré môžete použiť na prispôsobenie zariadenia.

Ak hľadáte sprievodcu, ktorý sa zameriava konkrétne na S6 Edge, prišli sme pripravení.

1. Prepínanie režimu obrazovky

S6 ponúka množstvo možností, pokiaľ ide o rozhodovanie o režime obrazovky. Ak chcete pri sledovaní filmu požadovať viac farieb na obrazovke alebo ostrejší obraz, môžete prepínať medzi rôznymi možnosťami a zistiť, ktorá je pre vás najvhodnejšia.

Do tejto ponuky sa dostanete v Nastaveniach klepnutím na Displej a potom Režim obrazovky.

Stojí za to vyskúšať všetky možnosti, aby ste zistili, ktorá z nich sa vám páči lepšie.

2. Smart Lock

Je to funkcia, ktorá ponechá váš telefón odomknutý, keď sa nachádzate na dôveryhodnom mieste, napríklad doma alebo v práci, alebo dokonca v aute pripojenom k ​​Bluetooth. Ak budete zariadenie často používať, môže vám ušetriť starosti s neustálym zadávaním prístupového kódu alebo skenovaním odtlačkov prstov.
V Nastaveniach prejdite na Uzamknutú obrazovku a zabezpečenie.

Klepnite na Zabezpečené nastavenia zámku a klepnite Smart Lock.

Stojí za zmienku, že telefón sa uzamkne hneď, ako opustí polomer „dôveryhodného miesta“.

3. Zmena Galaxy Téma S6

Jeden z najľahších spôsobov, ako si prispôsobiť svoje Galaxy S6 je zmena celej témy zariadenia. Motívy ponúkajú rôzne písma, tapety a ikony, ktoré dodávajú vášmu zariadeniu pocit identity.

Ponúkané témy si môžete prezrieť tak, že v ponuke Nastavenia prejdete na položku Motívy.

4. Režim Smart Stay

Režim Smart Stay je skvelá funkcia, ktorá pomocou fotoaparátu rozpozná vašu tvár. Upravuje jas obrazovky tak, aby bol pri pozeraní na obrazovku vysoký, a keď vás prestane vidieť, zníži jas.

To by samozrejme malo pomôcť šetriť batériu.

Túto funkciu môžete povoliť:

Prejdite do svojich nastavení.Klepnite na položku Displej.Uistite sa, že Inteligentný pobyt políčko je začiarknuté.

To, že je Smart Stay zapnutý, poznáte vďaka (opäť strašidelnej) ikone očnej buľvy, ktorá sa zobrazí na hornej lište.

5. Pohyby a gestá

Spoločnosť Samsung je známa tým, že do svojich zariadení vkladá pohyby a gestá a S6 ich má v ponuke niekoľko. Často môžu byť užitočné a môžu sa líšiť od vyzváňania kontaktu, ak zdvihnete telefón k uchu alebo ho stlmíte tak, že zariadenie otočíte lícom nadol.

Tieto možnosti nájdete klepnutím na Zariadenie vo vašom nastavenie. Klepnite na Pohybya gestami otvoriť zoznam, ktorý vám umožní nastaviť možnosti podľa vašich predstáv.
Tu je príklad gesta, ktoré vám umožní prebudiť telefón umiestnením ruky nad zariadenie.

(Je to pravdepodobne najbližšie k tomu, ako sa väčšina z nás dostane k The Force.)

15 spôsobov, ako si prispôsobiť Samsung Galaxy S6 [Unrooted Device] Obrázok

6. Zapnite Download Booster

Download Booster je ďalšou možnosťou, ktorá môže výrazne zvýšiť rýchlosť sťahovania kombináciou pripojenia Wi-Fi a mobilného internetu. To vám môže pomôcť, ak máte problém so stiahnutím veľkého súboru, ale vyčerpá vaše mobilné dáta, takže ak nie je váš dátový plán neobmedzený, stojí za to stanoviť si strop.

Posilňovač môžete nájsť na nastavenie, potom hľadanie a klepanie Viac pripojenia Nastavenie. Klepnite na Stiahnite si Booster a budete ho môcť zapnúť a vypnúť.

Keď je Download Booster zapnutý, v hornej časti obrazovky sa zobrazí malá ikona.

Tento režim však nie je k dispozícii na všetkých modeloch S6, napriek tomu, že ho v zariadení vopred nainštaloval Samsung. Dôvodom je to, že niektorí operátori (napríklad AT&T a Sprint) vylepšili softvér dostupný v telefóne a často pridávali vlastnú vrstvu aplikácií a Bloatware.

7. Možnosti vývojára

Možnosti vývojára sa nachádzajú na väčšine telefónov s Androidom. Používajú sa z rôznych dôvodov, od ladenia USB až po nastavenie limitu procesov na pozadí.

Ak máte záujem ponoriť sa hlbšie do svojho zariadenia, často sú tým najlepším miestom možnosti pre vývojárov.

Môžete to urobiť tak, že v nastaveniach prejdete na položku Informácie o zariadení a budete opakovane klepať na číslo zostavy, kým sa na obrazovke nezobrazí potvrdzujúca správa s informáciou. “Teraz ste vývojár!”

8. Úprava rýchlych nastavení sa prepína na paneli s upozorneniami

Môžete zmeniť, čo sa zobrazí potiahnutím nadol Oznamovacia lišta, čím získate väčšiu kontrolu nad svojim zariadením. Ak nechcete, aby sa ikona Bluetooth znova zobrazovala, môžete ju v rýchlej ponuke navždy vymazať.

Ak chcete upraviť tieto nastavenia, potiahnutím prstom nadol odhalíte svoje Rýchle nastaveniaa klepnite na Upraviť v pravom hornom rohu obrazovky. Odtiaľto môžete presúvaním nájsť perfektnú kombináciu.

9. Povolenie zadávania prstom na klávesnici

Prejdite prstom po S6vám dáva možnosť presúvať slová namiesto ich hláskovania na klávesnici. Je známe, že je to rýchly spôsob písania po troche cvičenia. Klávesnica Swype je k dispozícii na Samsung S6, ale najskôr bude potrebné ju aktivovať.

Tieto nastavenia nájdete v časti Jazyk a vstup z ponuky nastavení. Klepnite na Klávesnica Samsung a klepnite potiahnutie klávesnice.Uisti sa Nepretržitý vstup je začiarknuté.

Ak si na S6 neustále píšete SMS, mohlo by stáť za to vyskúšať metódu potiahnutia prstom.

10. Predĺženie životnosti batérie

Jednou z najčastejších sťažností na S6 je životnosť batérie, ktorá je údajne horšia ako u predchodcu. Ak ste skúsený používateľ a často sa nenachádzate v blízkosti nabíjačky, ako som ja, akékoľvek posilnenie batérie je veľmi cenené, napriek relatívnemu výkonu.

Digitálny asistent znie dobre a dobre, ale vypnutie služby Asistent Google by mohlo predĺžiť výdrž batérie. Môžete to vypnúť v samotnej aplikácii. Klepnite na tlačidlo ponuky, a vyberte si nastavenie. V hornej časti je prepínač, ktorý je možné použiť na zapnutie a vypnutie.

Samozrejme, výber a rovnováha medzi výdržou batérie a ďalšími možnosťami je na vás, aby ste si to vyriešili.

11. Zmena písma bez témy

Ak nechcete úplne nový motív, stále si môžete vybrať iný typ písma v závislosti od svojich preferencií. Na výber je množstvo čísel, ktoré menia vzhľad vášho zariadenia viac, ako by ste mohli očakávať.

Ak chcete zmeniť písmo, prejdite na položku Nastavenia a klepnite na Displej. Klepnite na Písmo vyvolať voľby.

12. Súkromný režim

Ak si chcete zachovať osobný život, už nehľadajte.

Súkromný režim poskytuje niektorým aplikáciám ďalšiu vrstvu zabezpečenia tým, že vám umožňuje nechať súbory a aplikácie uzamknuté pod sekundárnym heslom alebo odtlačkom prsta.

Môžete ho použiť na kontrolu fotografií a aplikácií sociálnych médií, čo môže byť užitočné v prípade, že prídete o zariadenie alebo ak chcete zabrániť ľuďom v špehovaní.

Ak chcete aktivovať súkromný režim, prejdite na Nastavenia a klepnite na Ochrana súkromia a bezpečnosť. Klepnite na Súkromný režim zapnúť. Potom môžete ručne priradiť súkromné ​​položky priamo z ich aplikácií.

13. Vypnite oznamovaciu diódu LED a vlastné oznámenia

Ak vám to pripadá rušivé, môžete vypnúť upozornenie diódou LED.

V Nastaveniach klepnite na Zvuky a upozornenia.LED diódu budete môcť zapnúť a vypnúť z LED indikátor tab

Môžete použiť Vlastné upozornenie nastavenia na spravovať upozornenia pushvidíte na svojom zariadení.
Tieto možnosti nájdete klepnutím na Zvuky a upozornenia vo vašom nastaveniea klepnutím Upozornenia aplikácie. Odtiaľto môžete blokovať všetky tieto nepríjemné správy a uprednostňovať tie, na ktorých záleží.

14. Deaktivácia Bloatware

Telefóny Samsung sú známe tým, že sú predinštalované s nástrojom Bloatware, takže je skvelé, že môžete deaktivovať všetky nevhodné aplikácie. Aj keď pravdepodobne budete chcieť zachovať S Health a niekoľko ďalších, je to šikovný spôsob, ako zabrániť aktualizácii a objavovaniu nechcených a ťažko odstrániteľných aplikácií vo vašom S6.

Prejdite na obrazovku Zásuvka aplikácií. Klepnite na Upraviť v pravom hornom rohu. Vyberte aplikáciu. Klepnite na Zakázať.

15. Prispôsobenie uzamknutej obrazovky

Priznajme si to. Väčšina obrazoviek zámku vyzerá rovnako ako na obrázku na pozadí.

Ak ste fanúšikom staršieho prístupového kódu alebo chcete prepnúť iba na odtlačky prstov, S6 vám pomôže.

Ak chcete zmeniť typ svojho zámku, môžete to urobiť:

Prejdite na položku Nastavenia a klepnite na položku Osobné. Klepnutím na Uzamknúť obrazovku a zabezpečenie. Klepnutím na Typ zámku obrazovky zobrazíte celý rad možností.

Informácie o počasí môžete na uzamknutú obrazovku pridať:

Navigácia späť do Uzamknutá obrazovka a zabezpečeniea klepnutím Zobraziť informácie.Klepnite na položku Počasie. Keď sa zobrazí výzva, nemusíte používať služby určovania polohy vášho zariadenia, ale ak chcete, môžete svoju oblasť potom priradiť manuálne.

Záver

Bez rootovania zariadenia Samsung Galaxy S6 je jedným z najlepších telefónov na prispôsobenie dostupných na trhu. Čiastočne aj vďaka humbuku okolo S6 Edge Plus zaznamenáva napriek niektorým problémom problémy oživenie, takže Samsungu môže z dlhodobého hľadiska stále fungovať.

Ak máte akékoľvek problémy s vašim S6, môžete si pozrieť nášho sprievodcu, kde nájdete tipy na riešenie problémov.

Dajte nám vedieť, čo si myslíte o S6 v nižšie uvedených komentároch, alebo nám môžete tiež poslať správu (alebo follow) o oboch Facebook a Twitter.

Ak sa nám podarilo pomôcť alebo máte nejaké problémy s vašim S6, dajte nám vedieť v nižšie uvedených komentároch.

Odporúčaný obrazový kredit, režim obrazovky, inteligentný pobyt, posilňovač sťahovania, možnosť pre vývojárov, písmo, súkromný režim