15 sp├┤sobov, ako prisp├┤sobi┼ą Samsung Galaxy Pozn├ímka 4

Kr├ísa Androidu spo─Ź├şva v jeho slobode. Takmer ak├Żko─żvek aspekt smartf├│nu s Androidom m├┤┼żete zmeni┼ą, ako chcete. Samsung Galaxy Pozn├ímka 4 je dod├ívan├Ż s vlastn├Żm skinom Android pre Samsung, ale to neznamen├í, ┼że nebudete m├┤c┼ą zmeni┼ą jeho vzh─żad a spr├ívanie. Najlep┼íia ─Źas┼ą vlastn├şctva takmer ├║plne otvorenej platformy je, ┼że predvolen├ę veci m├┤┼żete vymeni┼ą nieko─żk├Żmi klepnutiami.

Samsung Galaxy Pozn├ímka 4 je pozoruhodn├Ż so svojim 5.7-palcov├í obrazovka a ┼żiv├ę farby V┼żdy som obdivoval, ako dobre Samsung vyr├íba svoje AMOLED obrazovky, a skuto─Źne by bola ┼íkoda, keby ste Samsung neprisp├┤sobili. Galaxy Pozn├ímka 4 v├┤bec.

Tento ─Źl├ínok bude predpoklada┼ą, ┼że sa v smartf├│ne vyzn├íte a chcete sa zbavi┼ą star├ęho rozhrania. Budem teda diskutova┼ą o najlep┼í├şch sp├┤soboch, ako m├┤┼żete zmeni┼ą vzh─żad svojho smartf├│nu fyzicky aj duchovne (t├Żm m├ím na mysli zmeny vzh─żadu rozhrania).

1. Zmeni┼ą tapetu

Samsung Galaxy Poznámka 4

Jeden z naj─żah┼í├şch sp├┤sobov, ako ├║plne zmeni┼ą vzh─żad domovskej obrazovky, je jednoducho zmeni┼ą tapetu. Aj ke─Ć sa to m├┤┼że zda┼ą ako trivi├ílna zmena, jeho vplyv na pocit z va┼íej domovskej obrazovky je obrovsk├Ż. Ak napr├şklad pou┼ż├şvate predvolen├║ tapetu zelenej farby, dodan├║ so zariaden├şm Samsung Galaxy Pozn├ímka 4, budete sa c├şti┼ą osvie┼żen├ş po pou┼żit├ş tapety inej farby.

Ak vo svojich tapet├ích pou┼ż├şvate tmav├ę t├│ny, zmenu poc├ştite, ke─Ć pou┼żijete svetlej┼íie t├│ny. Funguje to aj naopak. Ak potrebujete d├ívku in┼ípir├ície, d├┤razne v├ím odpor├║─Źame pozrie┼ą sa na najlep┼íie aplik├ície na tapety pre zoznam Android.

2. Pou┼żite vlastn├Ż sp├║┼í┼ąa─Ź

V┼żdy som zd├┤raz┼łoval d├┤le┼żitos┼ą pou┼ż├şvania vlastn├ęho sp├║┼í┼ąa─Źa v syst├ęme Android smartphones. Mnoho v├Żrobcov sa pok├║┼ía obu┼ą svoje vlastn├ę prvky pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania do ┼ítandardn├ęho prostredia Android. Niekedy funguj├║ a niekedy s├║ tieto dodatky dos┼ą dr├í┼żdiv├ę. Zahrnutie Flipboardu ako domovskej obrazovky na Samsung Galaxy Pozn├ímka 4 je uk├í┼żkov├Żm pr├şkladom funkcie, o ktor├║ nikto nepo┼żiadal.

Na┼í┼ąastie m├┤┼żete ├║plne zmeni┼ą cel├Ż vzh─żad svojho smartf├│nu in┼ítal├íciou vlastn├ęho sp├║┼í┼ąa─Źa. Vrelo odpor├║─Źam, aby ste ako svoj prv├Ż vlastn├Ż launcher pou┼ż├şvali Nova Launcher Prime. Nevad├ş, na webe je k dispoz├şcii nieko─żko ─Ćal┼í├şch p├┤sobiv├Żch vlastn├Żch sp├║┼í┼ąa─Źov pre Android Google Play Store tie┼ż.

3. Z├şskajte skvel├║ ┼żiv├║ tapetu

Samsung Galaxy Poznámka 4 (9)

Ak chcete o┼żivi┼ą rozhranie hlavnej obrazovky svojho smartf├│nu, najviac v├ím pom├┤┼że ┼żiv├í tapeta. V na┼íich zoznamoch sme u┼ż uviedli niektor├ę ├║┼żasn├ę ┼żiv├ę tapety pre Android. P├şsanie k├│du a technol├│gie, tapety na spustenie nepotrebuj├║ to─żko syst├ęmov├Żch zdrojov. Pri pou┼ż├şvan├ş t├Żchto skvel├Żch tapiet sa teda nemus├şte stara┼ą o v├Żdr┼ż bat├ęrie.

4. Zme┼łte predvolen├ę p├şsmo

Ako som v┼żdy hovoril, kr├ísa Androidu spo─Ź├şva v jeho schopnosti prisp├┤sobi┼ą sa. Prirodzene, m├┤┼żete ─żahko zmeni┼ą p├şsmo svojho smartf├│nu. Mnoho ─żud├ş to v├┤bec nerob├ş a prakticky pou┼ż├şva rovnak├ę nudn├ę ┼ítandardn├ę p├şsmo, ak├ę sa dod├íva s ich smartf├│nom. Zmena p├şsma nielen┼że sp├┤sob├ş, ┼że sa smartf├│n bude l├ş┼íi┼ą, ale tie┼ż sa tomu prisp├┤sob├ş niektor├ę aplik├ície.

Ak napr├şklad zmen├şte p├şsmo na nie─Źo funky, uvid├şte zmenu v Facebook aplik├ícia tie┼ż. Ak chcete zmeni┼ą p├şsmo, jednoducho prejdite na polo┼żku Nastavenia> Displej> P├şsmo a vyberte ┼ít├Żl, ktor├Ż chcete pou┼żi┼ą.

5. Vyberte inú aplikáciu fotoaparátu

kamera_1

Spolo─Źnos┼ą Samsung si m├┤┼żete ─Ćalej prisp├┤sobi┼ą Galaxy Pozn├ímka 4 in┼ítal├íciou ├║plne inej aplik├ície pre fotoapar├íty. Android pon├║ka mno┼żstvo aplik├íci├ş pre fotoapar├íty a mnoh├ę z nich s├║ ├║┼żasn├ę. Aj ke─Ć s├║ ┼ítandardn├ę fotoapar├íty, ktor├ę s├║ s├║─Źas┼ąou bal├şka Samsung so smartf├│nom, skvel├ę, ch├Żbaj├║ mu niektor├ę funkcie, ktor├ę je mo┼żn├ę ─żahko n├íjs┼ą v aplik├íci├ích pre fotoapar├íty tret├şch str├ín. Pozrite sa na najlep┼íie aplik├ície pre fotoapar├íty pre Android a potom zamierte k najlep┼í├şm aplik├íci├ím pre selfie fotoapar├íty pre Android a ├║plne si prisp├┤sobte Samsung Galaxy Pozn├ímka 4.

6. Nain┼ítalujte si bal├şk ikon

Bal├ş─Źek ikon m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą na takmer ak├Żko─żvek vlastn├Ż sp├║┼í┼ąa─Ź. Je v┼íak ne┼í┼ąastn├ę, ┼że spolo─Źnos┼ą Samsung to vo svojej vlastnej verzii syst├ęmu Android nezaviedla. Ak ste si u┼ż nain┼ítalovali vlastn├Ż sp├║┼í┼ąa─Ź, in┼ítal├íciou nieko─żk├Żch bal├şkov ikon do zariadenia sa budete c├şti┼ą ├║plne inak. U┼ż sme vytvorili zdrav├Ż zoznam najlep┼í├şch bal├şkov ikon, ktor├ę m├┤┼żete v syst├ęme Android z├şska┼ą, a najlep┼íie je, ┼że v├Ą─Ź┼íina z nich je zadarmo.

7. Prisp├┤sobte uzamknut├║ obrazovku

Aj ke─Ć na svojom Samsung nem├íte nain┼ítalovan├║ ┼żiadnu vlastn├║ uzamknut├║ obrazovku Galaxy Pozn├ímka 4, budete m├┤c┼ą vyladi┼ą obrazovku uzamknutia. Na uzamknutej obrazovke m├┤┼żete zobrazova┼ą r├┤zne miniaplik├ície a upravova┼ą skratky. M├┤┼żete tie┼ż zobrazi┼ą ─Ćal┼íie inform├ície o sebe priamo na uzamknutej obrazovke, ─Źo v├ím d├íva lep┼í├ş sp├┤sob, ako sa predv├ídza┼ą. Ak to chcete urobi┼ą, jednoducho prejdite na polo┼żku Nastavenia> Uzamknut├í obrazovka a zme┼łte po┼żadovan├ę polo┼żky.

8. Nain┼ítalujte si ├║┼żasn├║ kl├ívesnicu

Spolo─Źnos┼ą Samsung za tie roky v├Żrazne vylep┼íila svoju kl├ívesnicu, ale ani z─Ćaleka sa nepribli┼żuje ├║rovni vlastn├Żch kl├ívesn├şc dostupn├Żch na Google Play Store. Ak chcete lep┼íie vyu┼ż├şva┼ą svoj Samsung Galaxy Pozn├ímka 4, d├┤razne sa odpor├║─Źa vybra┼ą efekt├şvnej┼íiu a kraj┼íiu kl├ívesnicu.

In┼ítal├ícia inej kl├ívesnice v├ím umo┼żn├ş p├şsa┼ą ove─ża r├Żchlej┼íie alebo jednoducho zmeni┼ą farbu kl├ívesnice. Vrelo odpor├║─Źam kl├ívesnicu SwiftKey; je to bezplatn├í kl├ívesnica s mnoh├Żmi funkciami, ktor├í je s├║─Źas┼ąou. Ak potrebujete na testovanie ve─żk├Ż v├Żber, m├íme na str├ínke aj najlep┼íiu kl├ívesnicu pre Android.

9. Ur├Żchlite anim├ície

nedávne aplikácie

Niektor├Żm ─żu─Ćom sa nep├í─Źia anim├ície, ktor├ę sa prehr├ívaj├║ na prechodoch. Je to pochopite─żn├ę, preto┼że niektor├ę anim├ície s├║ dos┼ą pomal├ę a sp├┤sobuj├║, ┼że zariadenie nereaguje. Ak chcete zr├Żchli┼ą anim├ície okien a prechodov, mus├şte urobi┼ą nieko─żko ─Ćal┼í├şch krokov. Prv├Żm z nich bude povolenie mo┼żnosti v├Żvoj├íra vo va┼íom smartf├│ne.

Ak to chcete urobi┼ą, zamierte do nastavenie> O telef├│ne a na─Ćalej klepajte na ─î├şslo zostavy k├Żm sa na obrazovke nezobraz├ş vyskakuj├║ca spr├íva. Spr├íva v├ís bude informova┼ą, ┼że ste teraz v├Żvoj├ír, a v nastaveniach povol├ş dodato─Źn├║ ponuku. Odtia─ż cho─Ćte na Mo┼żnosti v├Żvoj├íra> Mierka anim├ície okna a nastavte ho na 00,5x.

Tento mal├Ż krok umo┼żn├ş r├Żchlej┼í├ş prechod, ako aj anim├ície vo va┼íom zariaden├ş. Ak sa nevyzn├íte v terminol├│gii v├Żvoj├írov, odpor├║─Źam v├ím nedot├Żka┼ą sa in├Żch nastaven├ş v tejto ponuke.

10. Z├şskajte epick├ę widgety

Spolo─Źnos┼ą Samsung zahrnula do Samsungu mnoho miniaplik├íci├ş Galaxy Pozn├ímka 4 ale tak dobr├ę, ako s├║, nemusia vyhovova┼ą farebnej sch├ęme, ktor├║ m├íte na domovskej obrazovke. Ak chcete naplno vyu┼żi┼ą mo┼żnosti prisp├┤sobenia syst├ęmu Android, jednoducho nav┼ít├şvte str├ínku Google Play Store a nain┼ítalujte si r├┤zne widgety. Pozrite sa na najlep┼íie widgety po─Źasia pre Android a z├şskajte ├║┼żasne vyzeraj├║ce widgety na svoju domovsk├║ obrazovku.

11. Vypnite haptick├║ sp├Ątn├║ v├Ązbu

Samsung Galaxy Poznámka 4 (6)

Hmatov├í sp├Ątn├í v├Ązba je tie┼ż zn├íma ako mal├ę vibr├ície, ktor├ę vznikaj├║ pri dotyku obrazovky, je mo┼żn├ę ├║plne deaktivova┼ą. Aj ke─Ć sa to na prv├Ż poh─żad m├┤┼że c├şti┼ą skvele, ale ─Źoskoro v├ís bud├║ otravova┼ą neust├íle vibr├ície, ktor├ę smartphone pri p├şsan├ş rob├ş v ruke.

Na┼í┼ąastie v├ím spolo─Źnos┼ą Samsung umo┼ż┼łuje ├║plne jednoducho vypn├║┼ą haptick├║ sp├Ątn├║ v├Ązbu. Ak to chcete urobi┼ą, zamierte do nastavenie> Zvuk> Sp├Ątn├í v├Ązba. Odtia─ż bude m├┤c┼ą povoli┼ą alebo zak├íza┼ą hmatov├║ odozvu, zvuk kl├ívesnice, zvuky dotyku a zvuky uzamknutej obrazovky.

12. Zme┼łte tipy pre S-Pen

Samsung Galaxy Poznámka 4

Mo┼żno v├ím unikli r├┤zne tipy na per├í S-Pen, ktor├ę Samsung dod├íva so svojim Samsungom Galaxy Pozn├ímka 4. Ak ho m├íte st├íle pri sebe, vyh─żadajte v ┼łom r├┤zne tipy pre per├í S Pen. Balenie bude obsahova┼ą aj n├ístroj na odstra┼łovanie hrotov pera, ktor├Ż v├ím pom├┤┼że pri jednoduchej v├Żmene hrotov. N├íjdite ten, ktor├Ż vyhovuje v├í┼ímu pou┼ż├şvaniu, a zme┼łte sp├┤sob, ak├Żm sa stylus c├şti v ruke.

13. Upravte nastavenia obrazovky

Niektor├Żm ─żu─Ćom sa p├í─Źi pres├Żten├Ż t├│n obrazoviek Samsung, in├Żm zase presnos┼ą farieb. Na┼í┼ąastie to Samsung dobre vie a zahrnul r├┤zne re┼żimy obrazovky priamo do ponuky nastaven├ş. ├Źs┼ą do nastavenie> Displej a zme┼łte v┼íetko, ─Źo chcete o farb├ích telef├│nu. Chcel by som lep┼íiu kontrolu nad obrazovkou, ak├║ m├íme v dne┼ínej dobe na po─Ź├şta─Źov├Żch monitoroch, ale tieto mo┼żnosti ─żahko uspokoja takmer ka┼żd├ęho.

14. Upravte zásuvku aplikácie

┼átandardn├Ż prie─Źinok s aplik├íciami je dobr├Ż, ale vedeli ste, ┼że m├┤┼żete tie┼ż zmeni┼ą jeho fungovanie a spr├ívanie? Jednoducho klepnite na ikonu zobrazen├║ v pravom hornom rohu obrazovky v z├ísuvke aplik├ície a budete si m├┤c┼ą z├ísuvku ─żahko prisp├┤sobi┼ą. Aplik├ície si zvy─Źajne r├íd zobrazujem ako zoznam, a tak som bol r├íd, ┼że som t├║to mo┼żnos┼ą na┼íiel v spolo─Źnosti Samsung Galaxy Pozn├ímka 4 tie┼ż.

15. Nain┼ítalujte si vlastn├ę ROM

Ak ste ├║plne vy─Źerpali v┼íetky mo┼żnosti prisp├┤sobenia uveden├ę v tomto ─Źl├ínku a st├íle nie ste spokojn├ş, m├┤┼żete urobi┼ą dramatick├Ż krok a nain┼ítalova┼ą si vlastn├║ ROM do svojho smartf├│nu. Tento tip na prisp├┤sobenie je len pre pokro─Źil├Żch pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş vedia, ako rootova┼ą svoj smartphone a nain┼ítalova┼ą si vlastn├║ ponuku na obnovenie. In┼ítal├ícia vlastnej pam├Ąte ROM nielen┼że zmen├ş takmer v┼íetko na va┼íom zariaden├ş, ale ├║plne z neho odstr├íni aj ak├ęko─żvek stopy po bloatware Samsung. Obvykle in┼ítalujem vlastn├║ ROM, ke─Ć je m├┤j smartphone na konci svojej ┼żivotnosti, aby vd├Żchol rozhraniu starnutia nov├Ż ┼żivot.

Záver

Toto bolo nieko─żko sp├┤sobov, ako prisp├┤sobi┼ą Samsung Galaxy Pozn├ímka 4. V├Ą─Ź┼íina z nich je ─żahk├Żch, jednoduch├Żch alebo trojkrokov├Żch procesov, ktor├ę takmer v├┤bec nezaberaj├║ ─Źas. Niektor├ę z nich, napr├şklad in┼ítal├ícia vlastn├ęho sp├║┼í┼ąa─Źa alebo in┼ítal├ícia vlastnej pam├Ąte ROM, m├┤┼żu trva┼ą trochu dlh┼íie, preto┼że na za─Źiatku budete musie┼ą vykona┼ą v┼íetky druhy ├║prav. Jednoduch├í vec, ako je zmena tapety vo va┼íom smartf├│ne s Androidom, v┼íak m├┤┼że ma┼ą ve─żk├Ż vplyv na vzh─żad a dojem v├í┼ího zariadenia.

Ak m├íte ─Ćal┼íie tipy na prisp├┤sobenieSamsung Galaxy Pozn├ímka 4, nev├íhajte sa o ne podeli┼ą v ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├íroch.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku