15 naju┼żito─Źnej┼í├şch doplnkov WordPress

WordPress je skvel├í platforma, ale to, ─Źo ju skuto─Źne odli┼íuje, je komunita. Je prekvapuj├║ce, ┼że si ─żudia na celom svete vytvorili softv├ęr WordPress. Ke─Ć pracujete s pr├şstupom zalo┼żen├Żm na otvorenom zdroji, ako je ten, ktor├Ż vid├şte v syst├ęme Linux alebo WordPress, ─żudia viac spolupracuj├║ a s├║ ochotn├ş zdie─ża┼ą svoju pr├ícu, aby pomohli ostatn├Żm. Pozrime sa na 15 naju┼żito─Źnej┼í├şch doplnkov WordPress.

1, WP Rocket

Chcete, aby va┼íe str├ínky boli ─Źo najr├Żchlej┼íie? Chce┼í WP Rocket. Je tento doplnok u┼żito─Źn├Ż? Absol├║tne. Uistite sa, ┼że v├í┼í web na─Ź├şta iba JavaScript, ke─Ć je to potrebn├ę. To va┼íim z├íkazn├şkom pom├┤┼że ─żah┼íie sa orientova┼ą. Z├şskajte pr├şstup k svojmu CDN a u┼żite si mimoriadnu r├Żchlos┼ą, ktor├║ v├ím prin├í┼ía sie┼ą na doru─Źovanie obsahu. CDN m├í servery rozmiestnen├ę po celom svete, ─Źo znamen├í, ┼że jeho pou┼ż├şvatelia bud├║ ma┼ą pr├şstup k veciam ove─ża r├Żchlej┼íie z miesta, ktor├ę sa nach├ídza bl├şzko nich.

WP Rocket v├ím tie┼ż pom├┤┼że s va┼íim s├║borom Sitemap a informuje v┼íetky hlavn├ę vyh─żad├ívacie n├ístroje, ke─Ć sa na va┼íom webe nie─Źo zmen├ş. Pomocou softv├ęru na ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte sa ├║daje ukladaj├║ a aktivuj├║, ke─Ć ich potrebujete, namiesto ich na─Ź├ştania zaka┼żd├Żm, ke─Ć sa k nim pok├║site z├şska┼ą pr├şstup. WP Rocket je u┼żito─Źn├Ż pri mnoh├Żch t├Żchto ┼ípi─Źkov├Żch rie┼íeniach r├┤znymi sp├┤sobmi.

Elementor

2, Elementor

Bude ┼ąa┼żk├ę n├íjs┼ą lep┼í├ş gener├ítor drag and drop, ktor├Ż je v porovnan├ş s prvkom Elementor bezplatn├Ż. Tento doplnok obsahuje to─żko ┼íabl├│n, ktor├ę s├║ pripraven├ę na pou┼żitie, ur─Źite existuje dizajn, ktor├Ż by fungoval dobre pre va┼íe podnikanie alebo situ├íciu.

Elementor je priate─żsk├Ż pre v├Żvoj├írov a ─żahko sa roz┼íiruje. Preto┼że za prvkom, ktor├Ż stoj├ş za elementom, je otvoren├Ż zdroj, v├Żvoj├íri prid├ívaj├║ svoj vlastn├Ż k├│d, aby veci fungovali lep┼íie a r├Żchlej┼íie. Bez oh─żadu na to, ─Źo sa sna┼ż├şte zostavi┼ą zo vstupn├Żch str├ínok na svoj vlastn├Ż osobn├Ż blog, Elementor urob├ş z v├ís pixel perfektn├Ż. Dokonca aj elektronick├Ż obchod je najlep┼í├ş, ke─Ć pomocou prvku Elementor uprav├şte svoj obchod a uprav├şte svoje produkty a ceny.

BlogVault

3, BlogVault

Boj├şte sa niekedy, ┼że by hackeri mohli prenikn├║┼ą na va┼íe str├ínky a zni─Źi┼ą v┼íetku va┼íu tvrd├║ pr├ícu? BlogVault je rie┼íenie, ktor├ę potrebujete. Pravidelne z├ílohuj├║ va┼íe str├ínky. Nebudete sa musie┼ą stara┼ą o dodr┼żanie rozvrhu a o vykonanie v┼íetk├Żch z├íloh sami. Sta─Ź├ş nastavi┼ą pl├ín raz a potom si by┼ą ist├Ż, preto┼że syst├ęm sa o v┼íetko postar├í automaticky.

Z├ílohovanie je mo┼żn├ę vykon├íva┼ą v pr├şrastkoch, tak┼że do cloudu sa ukladaj├║ iba zmeny, ktor├ę sa zmenili. T├Żm sa zni┼żuj├║ v├Żdavky mnoh├Żch zdrojov na klonovanie webu znova a znova, ke─Ć sa zmenili iba niektor├ę oblasti str├ínky. BlogVault tie┼ż u─żah─Źuje pr├şstup k z├íloh├ím a ich aktiv├íciu. Iba nieko─żk├Żmi kliknutiami my┼íi m├┤┼żete presun├║┼ą svoje str├ínky sp├Ą┼ą do ur─Źit├ęho bodu pred in┼ítal├íciou chybn├ęho doplnku alebo pred t├Żm, ako niekto poru┼í├ş va┼íu bezpe─Źnos┼ą. Tento doplnok pova┼żujeme za ve─żmi u┼żito─Źn├Ż.

EWWW Image Optimizer

4, EWWW Image Optimizer

Ak chcete, aby sa obr├ízky na v├í┼í web na─Ź├ştali r├Żchlo, budete potrebova┼ą pomoc. Pomocou tohto doplnku z├şskate optimaliz├íciu obr├ízkov, ktor├í pomocou algoritmov komprimuje va┼íe obr├ízky a zabezpe─Ź├ş, aby z├íkazn├şci mohli vidie┼ą va┼íe str├ínky ─Źo najr├Żchlej┼íie.

Optimaliz├ícia obrazu m├í mnoho r├┤znych ├║rovn├ş. Chcete, aby bol v├í┼í obr├ízok jasnej┼í├ş alebo porazen├Ż? Nie v┼íetky grafiky a obr├ízky musia ma┼ą vysok├ę rozl├ş┼íenie a je d├┤le┼żit├ę jasne prem├Ż┼í─ża┼ą o tom, ─Źo va┼íi z├íkazn├şci potrebuj├║ vidie┼ą v porovnan├ş s dobami na─Ź├ştania. Tento doplnok v├ím pom├┤┼że robi┼ą tieto ┼ąa┼żk├ę rozhodnutia a automaticky optimalizova┼ą veci.

Vynikaj├║ca spolo─Źensk├í ├║─Źas┼ą

5, Vynikaj├║ca spolo─Źensk├í ├║─Źas┼ą

Soci├ílne m├ędi├í s├║ d├┤le┼żitej┼íie ako kedyko─żvek predt├Żm. Ak chcete propagova┼ą svoje soci├ílne siete, vysk├║┼íajte tento doplnok. Soci├ílne zdie─żanie Superb Themes Social Share v├ím umo┼żn├ş ─żahko zv├Ż┼íi┼ą n├ív┼ítevnos┼ą a z├írove┼ł dodr┼żiava┼ą pravidl├í GDPR. Tla─Źidl├í soci├ílnych m├ędi├ş s├║ ve─żmi ─żahk├ę a pom├┤┼żu v├ím posla┼ą ─Ćal┼í├şch sledovate─żov a p├í─Źi sa mi Facebook, Twitter a Youtube.

Tento doplnok tie┼ż funguje dobre v obchodoch s elektronick├Żm obchodom. Akon├íhle z├şskate z├íkazn├şka na svojom webe, chcete ho tam necha┼ą. Ak z├íkazn├şk od v├ís ihne─Ć nek├║pi, st├íle v├ís ┼żiada, aby ste sa s vami spojili a za─Źali ich sledova┼ą. Mo┼żno ich m├┤┼żete presved─Źi┼ą, aby od v├ís k├║pili po tom, ako im uk├í┼żete z─żavov├Ż k├│d na str├ínke Twitter alebo pou┼żitie Instagram informova┼ą ─żud├ş o ve─żkom predaji.

Soci├ílne ikony s├║ ─żahko vidite─żn├ę a vysoko identifikovate─żn├ę. Vlo┼żte tla─Źidl├í s Gutenbergov├Żmi blokmi, ktor├ę s├║ teraz predvolen├Żm editorom pre WordPress. Tla─Źidl├í tie┼ż nepo┼íkodia va┼íe SEO, preto┼że sa na─Ź├ştaj├║ r├Żchlo namiesto toho, aby sp├┤sobovali vysok├ę ─Źasy na─Ź├ştania, ktor├ę po┼íkodia va┼íe hodnotenie.

iThemes Security

6, IThemes bezpe─Źnos┼ą

Chcete, aby bol v├í┼í web v bezpe─Ź├ş? Pou┼żite iThemes. Poskytne v├ím ochranu pred hackermi a tie┼ż zl├Żmi aktualiz├íciami, ktor├ę m├┤┼żu vymaza┼ą va┼íe ├║daje. Tento doplnok zabezpe─Źenia zaist├ş, aby ste si boli vedom├ş toho, ke─Ć ─żudia vyh─żad├ívaj├║ va┼íe str├ínky, ─Źi nie s├║ otvoren├ş, a aby vo va┼íom syst├ęme uplat┼łovali aj dobr├ę protokoly o hesl├ích. Prezrite si tento doplnok a zosta┼łte v bezpe─Ź├ş online.

Migrácia všetko v jednom WP

7, Všetko v jednej migrácii WP

Potrebujete jednoduch├Ż sp├┤sob, ako migrova┼ą svoje str├ínky na nov├ęho hostite─ża? Pres├║vajte v┼íetko vr├ítane obsahu, m├ędi├ş a doplnkov bez technick├Żch znalost├ş. Tento doplnok u─żah─Źuje ak├║ko─żvek migr├íciu a zachov├íva v┼íetky aspekty v├í┼ího webu WordPress, v─Ćaka ktor├Żm je ┼ípeci├ílny. Pred prepnut├şm hostingu vysk├║┼íajte tento doplnok a zistite, ─Źo dok├í┼że.

MetaSlider

8, MetaSlider

Potrebujete r├Żchly sp├┤sob prezent├ície? Va┼íe str├ínky bud├║ vyzera┼ą lep┼íie, ke─Ć budete ma┼ą koloto─Ź, ktor├Ż zobrazuje obr├ízky vysokej kvality. MetaSlider to v┼íetko u─żah─Źuje bez k├│dovania. Vyberte si z mno┼żstva r├┤znych typov prezent├íci├ş.

MetaSlider sa m├┤┼że ─żahko pripoji┼ą k webov├Żm str├ínkam, ktor├ę obsahuj├║ bezplatn├ę obr├ízky, ─Źo u─żah─Źuje import gal├ęrie r├┤znych obr├ízkov, cez ktor├ę m├┤┼żu pou┼ż├şvatelia prech├ídza┼ą. Zabudnite na pr├ícu s komplikovan├Żm k├│dom a pok├║┼íajte sa ho vlo┼żi┼ą na svoju str├ínku. Sta─Ź├ş z├şska┼ą MetaSlider a potom plugin vygeneruje k├│d pre v├ís. Je ─żahk├ę kop├şrova┼ą a prilepi┼ą k├│d na va┼íe str├ínky WordPress.

OptinMonster

9, OptinMonster

Tento doplnok je testovan├Ż, aby z├şskal viac potenci├ílnych z├íkazn├şkov. V minulosti nebolo pre priemern├ęho ─Źloveka mo┼żn├ę vytvori┼ą formul├ír, ktor├Ż by ostatn├ş mohli vyplni┼ą, aby dostali bezplatn├║ elektronick├║ knihu alebo si mohli pozrie┼ą pr├şpadov├ę ┼ít├║die. Ke─Ć OptinMonster pri┼íiel na sc├ęnu, bolo ─żahk├ę za─Źa┼ą vytv├íra┼ą zoznam e-mailov pomocou inteligentn├Żch pon├║k a podrobn├Żch inform├íci├ş pomocou formul├írov.

Tvary Ninja

10. Tvary Ninja

Rovnako ako OptinMonster, aj tento drag-and-drop gener├ítor u─żah─Źuje vytv├íranie formul├írov a rast potenci├ílov. Vytvorte v┼íetky druhy r├┤znych foriem, vr├ítane registr├ície konvenci├ş, bezplatn├Żch elektronick├Żch kn├şh a dokonca aj prieskumov, aby ste zistili z├íujem o nov├ę produkty.

N├ídhern├ę stoly

11. Ve─żkolep├ę tabu─żky

Potrebujete r├Żchly sp├┤sob, ako zobrazi┼ą inform├ície v responz├şvnej tabu─żke? Z├şskajte skvel├ę dosky. Tabu─żky bud├║ vyroben├ę v ─Źistom HTML a tie┼ż v├ím poskytn├║ kr├ítke k├│dy, tak┼że m├┤┼żete ─żahko vlo┼żi┼ą tabu─żku kamko─żvek na svoje str├ínky. Pr├íca so stolmi nikdy nebola tak├í jednoduch├í.

Kontaktn├Ż formul├ír 7

12. Kontaktn├Ż formul├ír 7

Ve─żmi radi vid├şme tak├ęto doplnky, ktor├ę spolupracuj├║ s komunitou a otvoren├Żm zdrojom. Ste pripraven├ş urobi┼ą viac so svojimi formul├írmi a chr├íni┼ą sa pred spamom? Pozrite si kontaktn├Ż formul├ír 7, ktor├í sa ve─żmi dobre integruje s ostatn├Żmi slu┼żbami Google a Akismet.

Obnovte miniat├║ry

13. Obnovte miniat├║ry

Miniat├║ry s├║ pre web ve─żmi d├┤le┼żit├ę a je vhodn├ę ich spravova┼ą. Pomocou tohto doplnku m├┤┼żete uvo─żni┼ą miesto odstr├ínen├şm miniat├║r, ktor├ę vy─Źerpali miesto a u┼ż nie s├║ potrebn├ę. M├í tie┼ż schopnos┼ą manipulova┼ą s ve─żkos┼ąou miniat├║r. Skvel├Ż produkt

Crazy Translate

14. Preklada─Ź Loco

Recenzie naz├Żvaj├║ tento doplnok najlep┼í├şm prekladate─żsk├Żm doplnkom. Recenzenti, ktor├ş chceli prelo┼żi┼ą cel├║ webov├║ str├ínku, mali v minulosti probl├ęmy, preto┼że museli hodiny vyh─żad├íva┼ą v s├║boroch a ru─Źne nahr├ídza┼ą re┼ąazce. V┼íetko, ─Źo skon─Źilo, m├íme preklada─Ź Loco, ktor├Ż je ve─żmi pohodln├Ż a ─żahko rie┼íite─żn├Ż. Teraz m├┤┼żete ─żahko prelo┼żi┼ą doplnky, tak┼że nez├íle┼ż├ş na tom, ─Źi je p├┤vodn├Ż doplnok vo va┼íom rodnom jazyku. Roz┼í├şrte, ─Źo va┼íe str├ínky m├┤┼żu robi┼ą glob├ílne pomocou tohto doplnku.

N├ídhern├ę bloky

15. n├ídhern├ę bloky

Zd├í sa, ┼że v┼íetko sa teraz pres├║va do blokov. S nov├Żm editorom WordPress je ─żahk├ę manipulova┼ą s vecami na str├ínke a v┼íetko bude vyzera┼ą s├║dr┼żne a profesion├ílne.

├Ü┼żasn├ş v├Żvoj├íri spolo─Źnosti Superb Themes odviedli skvel├║ pr├ícu s t├Żmto doplnkom. Je ─żahk├Ż, ─Źo znamen├í, ┼że syst├ęm nezni─Ź├ş ani sa nestane spotrebite─żom zdrojov. Taktie┼ż reaguje a je v s├║lade s GDPR pre krajiny, v ktor├Żch je to z├íkon. Nemali by sme uklada┼ą inform├ície o pou┼ż├şvate─żoch, ktor├ę nie s├║ potrebn├ę.

Neust├íle na tom pracuj├║ a vytv├íraj├║ nov├ę bloky, ktor├ę m├┤┼żu prida┼ą k existuj├║cim. Pr├íve teraz m├íte blok O autorovi, ktor├Ż u─żah─Źuje vytvorenie bloku, ktor├Ż obsahuje v┼íetky potrebn├ę inform├ície o autorovi a ich obr├ízok. K dispoz├şcii je tie┼ż tabu─żka obsahu a blok hodnotenia. Hodnotenia s├║ ide├ílne pre kontrolu produktov alebo slu┼żieb.