15 najlepších funkcií Samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy S5 vyšiel už v roku 2014, ale stále v ňom zostáva viac ako dosť bojov. Nehovorím len o pridávaní vlastných ROM; the Galaxy S5 mal vo svojej dobe niektoré z najlepších funkcií a sú stále dobré. Ak ste v S5 nováčik alebo ste dokonca dlhoročný vlastník, viete o všetkom, čo váš telefón dokáže?

The Galaxy S5 je vybavený skvelým fotoaparátom, nádherným, ale odolným displejom, značnou rýchlosťou spracovania a mnohými ďalšími funkciami. Je toho veľa, čo musíte urobiť, ale ak ste ochotní dozvedieť sa viac o tom, čo váš telefón dokáže, neodídete s prázdnymi rukami.

Súvisiace: Ako povoliť nahrávanie hovorov v spoločnosti Samsung Galaxy S5

Najlepšie časti Galaxy Fotoaparát S5

Najprv si povedzme niečo o fotoaparáte. Fotografovanie mi nie je cudzie a ak nie ste ani vy, dobrý fotoaparát je nevyhnutnosťou. The Galaxy S5 má 16MP fotoaparát, ktorý sa nehrá na fotografovanie nádherných záberov. Nie je to však všetko o surových megapixeloch; fotoaparát S5 obsahuje niekoľko skvelých funkcií, vďaka ktorým je každý záber ešte lepší.

1. Super rýchle automatické zaostrovanie

Keď nemáte čas na automatické zaostrovanie a chcete len rýchlo získať záber, spoľahlivé a rýchle automatické zaostrovanie je splneným snom.

funkcie automatického zaostrovania-galaxia-s5

The Galaxy S5 zaostruje rýchlejšie ako predchádzajúce modely, takže vám poskytne požadovaný záber tak rýchlo, ako chcete. Ak sa pokúšate odfotiť niečo v pohybe, pomôže to viac ako čokoľvek iné. Rozmazanie síce fotografiu pri správnom použití zlepší, ale pri pokuse o zachytenie niečoho konkrétneho skôr zabolí záber ako celok.

2. Na konkrétne zábery použite selektívne zaostrovanie

Keď už hovoríme o efektívnom používaní rozmazania, presne o tom je selektívne zaostrovanie. Selektívne zameranie robí presne to, čo naznačuje názov; presuniete bod zaostrenia a rozmazáte všetko okrem toho, čo vyberiete.

selektívne zameranie-galaxia-s5-funkcie

Je to skvelé na zaostrenie na predmet, keď detaily pozadia nie sú pre obrázok dôležité. Na rozdiel od automatického zaostrovania trvá nastavenie niekoľko sekúnd, takže sa uistite, že máte dostatok času na to, aby ste urobili dobrý záber.

3. Stabilizácia obrazu na pomoc pri chvení obrazovky

Sú vaše obrázky niekedy rozmazané? Pokúšate sa držať telefón iba jednou rukou, ale nevychádza to, však? Ak sa vám začne chvieť obrazovka, začne sa triasť aj fotografia, a práve tam príde vhod stabilizácia obrazu.

Ak otvoríte nastavenia fotoaparátu, jedna z najlepších funkcií Galaxy Fotoaparát S5 je prepínačom stabilizácie obrazu. Ak sa vám pri fotografovaní trasú ruky, zapnite si ho ako pomocnú ruku.

4. HDR pre bohaté tóny

Pri fotografovaní, väčšinou keď ste vonku, tiene ovplyvňujú vaše obrázky spôsobmi, ktoré nemôžete ovládať. Vďaka HDR môžete zmeniť osvetlenie a tóny, keď ste vonku, čo vám pomôže formovať obrázok, ktorý chcete nasnímať.

vlastnosti hdr-galaxy-s5

So zapnutým HDR, ak máte drsné alebo nerovnomerné osvetlenie, systém to pomôže vyrovnať. Funguje to veľmi dobre v príkladoch, ako je obrázok vyššie. Nie je to niečo, čo by ste chceli stále, ale pomôže to, ak idete s určitým efektom.

5. Nahrávanie videa 4K UHD

Aj keď nemôžete využívať výhody 4K videa, schopnosť nahrávať v ultra vysokom rozlíšení je skvelou doplnkovou funkciou Galaxy S5. Toto je niečo, čo potvrdzuje, aký dobrý je fotoaparát S5, a prečo je dnes stále skvelým telefónom s Androidom pre všetky vaše potreby v oblasti obrázkov a videa.

Najlepšie časti Galaxy Telo a obrazovka S5

Je toho viac Galaxy S5 než to, čo klope na vnútornú stranu. Hovorím o prednej, zadnej časti a o tom, ako sa to všetko spája. The Galaxy S5 je všestranný telefón a nehovorím metaforicky.

6. Obrazovka, ktorá vydrží

Obrazovka na Galaxy S5 je super AMOLED 1080p, Gorilla Glass 3 chránený kus techniky. Najlepšie na tom je, že je ľahko vymeniteľný, ak narazíte na nejaké problémy.

funkcie výmeny obrazovky-galaxy-s5

The Galaxy Obrazovka S5 je náročná a je to presne to, čo potrebujete, ak ste rovnako nemotorní ako ja. Ak to spojíte s dobrým prípadom, ste zlatí.

7. Plastový chrbát je dobrá vec

Na začiatku to znie ako negatívum, ale vypočujte si ma. Plastové operadlá na telefónoch mi nikdy nerobia starosti tak, ako ostatné chrbty. Nikdy mi nerobí starosti praskanie plastu, pretože prečo by som to robil?

Ak plánujete odstrániť zadnú stranu svojho S5 z dôvodu údržby alebo z iných dôvodov, je skvelé, keď nemáte pocit, že sa dotýkate niečoho, čo by ste nemali. Je to subjektívne a neplatí to pre všetkých, ale rozhodne to platí pre ľudí ako som ja.

8. Odolný voči vode a prachu

Samsung Galaxy S5 má kvalifikáciu IP67 s odolnosťou voči vode a prachu. To neznamená, že si ho môžete nechať cez noc v bazéne, zobudiť sa a potom sa vybrať na ranný ponor, aby ste si skontrolovali svoj e -mail, ale je bezpečné ho používať v daždi a prašnom prostredí.

vlastnosti vodného prachu-galaxie-s5

Vážne, len preto, že existuje 7 v jeho kvalifikácii to neznamená, že je taký odolný ako S7.

Najlepšie funkcie batérie a optimalizácie na serveri Galaxy S5

Životnosť batérie je pri telefónoch veľmi dôležitá a niekedy je to najdôležitejší faktor pred kúpou nového. Keďže hovoríme o Galaxy S5, môžem s potešením povedať, že jeho výdrž batérie je skvelá a je to funkcia, ktorá stojí za zmienku.

Súvisiace: Ako predĺžiť výdrž batérie pre Samsung Galaxy S5

S optimalizáciou ide ruka v ruke aj výdrž batérie, takže obe témy tu stoja za zmienku, aj keď už nie je veľmi čo preberať.

9. Užitočné režimy úspory energie

Ak poznáte režim úspory energie alebo šetrič batérie s inými telefónmi s Androidom, je to tu väčšinou rovnaké. Jediným rozdielom je režim úspory energie Ultra, ktorý bol do zmesi pridaný. Oba režimy drasticky znížia výkon a aktivitu, ale na oplátku vám výrazne zvýšia výdrž batérie.

šetrič energie-galaxia-s5-funkcie

Vo väčšine verzií systému Android otvorte nastavenia batérie klepnutím na ikonu batérie. Vďaka tomu sú oba režimy úspory energie pripravené na použitie kedykoľvek, jediným stlačením tlačidla. Nečakajte, že so zapnutým ktorýmkoľvek z týchto režimov vykonáte niečo náročné na výkon.

10. Rýchlejšie sťahovanie pomocou programu Booster sťahovania

Táto ďalšia funkcia je iba bonusom, ak vám nevadí prežúvať mobilné dáta rýchlejšie ako štiepkovač, ktorý jedáva brezovú večeru. Ak neviete, čo je Download Booster, kombinuje mobilné dáta a dáta z Wi-Fi, aby sa vaše rýchlosti sťahovania posunuli ešte ďalej než kedykoľvek predtým.

download-booster-galaxy-s5-funkcie

Na aktiváciu stačí kliknúť na tlačidlo v rýchlom menu a neuveriteľné rýchlosti sťahovania máte zrazu na dosah ruky. Uistite sa, že budete túto funkciu používať striedmo, inak v dlhodobom horizonte dosiahnete znížené rýchlosti, a tak urobíte aj faktúru ty bežať.

11. Menšie vyskakovacie okná s upozorneniami

Teraz to nie je taký veľký problém, ako to bolo pri prvom vydaní S5, ale na Galaxy S5, ak vám práve telefonuje, upozornenie predvolene nezaberie celú vašu obrazovku. Neuveríte, ako ma to v minulosti hnevalo a stále robí, kedykoľvek na to myslím.

Na S5 sa nemusíte báť vyhnania sa z hry alebo inej aplikácie; Na tento hovor môžete odpovedať alebo ho ignorovať, keď budete mať chuť sa k nemu dostať.

Najlepšie možnosti prispôsobenia na Galaxy S5

Existuje viac ako niekoľko spôsobov, ako si vytvoriť svoj vlastný Galaxy S5 má pocit, že je skutočne váš. Nebudem ich tu rozoberať všetky, ale chcem spomenúť aspoň niekoľko dôležitých. Ak chcete používať svoj S5 čo najlepšie, alebo len lepšie porozumieť jeho najlepším funkciám; toto musíš vedieť

12. Personalizovaná klávesnica

The Galaxy S5 je na začiatok dodávaný s celkom skvelým systémom klávesnice, ale väčšina jeho funkcií je v predvolenom nastavení vypnutá. Ak ich chcete zapnúť, musíte sa ponoriť do svojich nastavení.

Otvorte svoje nastavenia Prejdite na položku Jazyk a vstup Klepnutím na ikonu ozubeného kolieska alebo ozubeného kolieska otvoríte ostatné nastavenia klávesnice

Odtiaľto si môžete pohrávať s prispôsobeným textom, prediktívnym textom a dokonca si môžete nastaviť telefón tak, aby sa učil vašim zvykom pri písaní na iných stránkach a službách. Nie je to pre každého, ale je ťažké ignorovať to, keď o tom viete.

13. Toolbox vám umožní prístup k vašim aplikáciám kdekoľvek

Ďalšou funkciou uzamknutou vo vnútri vašich nastavení S5 je Toolbox. Panel s nástrojmi pridá na každú obrazovku biely kruh, ktorý po stlačení zobrazí rôzne ikony pre ďalšie často používané aplikácie.

súprava nástrojov-galaxia-s5-funkcie

Postup aktivácie je nasledujúci:

Prejdite do svojich nastavení Prejdite na panel nástrojov Sound and DisplaySelect

Teraz máte ľahký prístup k dôležitým informáciám a aplikáciám na akejkoľvek obrazovke.

14. Režim viacerých okien pre viacúlohové spracovanie

Porozprávajme sa o windowsnie operačný systém PC alebo to, čo potrebuje každá svetlá miestnosť, ale app windows. Samsung Galaxy S5 má od začiatku asi jednu z najlepších funkcií windows s režimom viacerých okien.

multi-window-galaxy-s5-funkcie

Tento režim nie je predvolene zapnutý, takže ho musíte najskôr zapnúť:

Prejdite do časti Nastavenia Pod zariadením prejdite na položku Viac okien Prepnite režim na Zapnuté v pravom hornom rohu Ďalej môžete začiarknutím políčka prejsť do predvoleného nastavenia režimu viacerých okien alebo nie.

Akonáhle to urobíte, jednoducho podržte tlačidlo späť na prístup do režimu viacerých okien kedykoľvek. Teraz môžete aplikácie presúvať z bočného panela a používať ich v novom režime, kedykoľvek ste v tomto okne.

15. Rootujte svoj S5 a získajte najlepšie možné funkcie

V neposlednom rade je to najlepšia „funkcia“ pre všetky telefóny s Androidom, ktorá rootuje. Odomkne sa tým Galaxy Potenciál S5 vám poskytuje prístup k zakoreneným aplikáciám, vlastným ROM a mnohým ďalším po dokončení jedného jednoduchého postupu.

Musíš si prečítať: Ako rootovať Samsung Galaxy S5 vyrazí za iPhone

Ak ste ešte nezakorenili svoj S5, nebude to trvať dlho a pokiaľ budete zálohovať všetky svoje informácie; je to maximálne bezpečné. Ak rootovanie stále nie je vašou vecou, ​​S5 má stále veľa skvelých funkcií, aby ste za svoj peniaz získali to najlepšie.

Záver

Samsung Galaxy S5 mal niektoré z najlepších funkcií, o ktoré by ste mohli požiadať, a stále je skvelým telefónom s Androidom. Napriek pevnému plastovému chrbtu je to pevné zariadenie, ktoré bude s každým používateľom dlho zaobchádzať. Ak uvažujete o tom, že si vyberiete S5 alebo ho už máte, môžete byť v bezpečí, keď viete, že je to bezpečný nákup.

Majú všetky funkcie, ktoré sa vám na ňom páčia Galaxy S5, ktoré sme tu neuviedli? Môžete nám o nich povedať nižšie!

Odporúčaný kredit obrázku