15 najlep┼í├şch bezplatn├Żch p├şsiem Disney, ktor├ę by ste mali ma┼ą vo svojej zbierke

Disney je jednou z najuzn├ívanej┼í├şch zna─Źiek na svete. ─îi u┼ż prostredn├şctvom svojich animovan├Żch funkci├ş, z├íbavn├Żch parkov, filmov Marvel, Filmy Star Wars alebo ich ve─ża videohier, Disney je zn├ímy v┼íetk├Żm na celom svete. Jej pr├ştomnos┼ą mala ┼żivotaschopn├Ż a nepopierate─żn├Ż vplyv na celom svete a samotn├í zmienka prin├í┼ía mnoh├Żm ─żu─Ćom pocity radosti.

Ich vplyv je tak├Ż siln├Ż, ┼że dokonca ovplyv┼łuj├║ prosperuj├║ci svet dizajnu. Jednou z oblast├ş, ktor├ę ovplyvnili, je kult├║ra typografie.

Po prv├ę, ─Źo je p├şsmo Disney?

Disney fonty s├║ p├şsma typu p├şsma, ktor├ę ─Źerpaj├║ in┼ípir├íciu od spolo─Źnosti Disney a jej mnoh├Żch zna─Źiek, produktov a tovaru. Ak ste si v┼íimli, v┼żdy existuj├║ dve sady r├┤znych typov, pokia─ż ide o funkciu Disney. Po prv├ę, je tu klasick├ę logo Disney s hrub├Żm, ve─żk├Żm, nezamenite─żn├Żm p├şsmom, po ktorom nasleduj├║ ─Ćal┼íie p├şsmen├í, ktor├ę vyjadruj├║ z├íbavu a ur─Źit├Ż typ ┼ít├Żlu, ktor├Ż sa nenach├ídza v ┼żiadnom inom type p├şsma. Je to jeden z najpopul├írnej┼í├şch ┼ít├Żlov p├şsma. rozpoznate─żn├ę.

Potom je tu samozrejme n├ízov filmu alebo telev├şznej show, texty, ktor├ę odr├í┼żaj├║ postavy, pr├şbeh a celkov├Ż vzh─żad toho, ─Źo predstavuje. Zamyslite sa nad otvoren├şm kreditov pre filmy ako Tangled, No─Źn├í mora pred Vianocami, Hercules alebo Mal├í morsk├í v├şla. V┼íetci maj├║ svoje vlastn├ę individu├ílne p├şsma.

Licencia na p├şsmo

Rovnako ako pri v┼íetk├Żch bezplatn├Żch zdrojoch by ste mali skontrolova┼ą licenciu ka┼żd├ęho zdroja, aby ste sa uistili, ┼że m├íte spr├ívne z├íkonn├ę povolenie na ich pou┼żitie. V ─Źase p├şsania boli v┼íetky p├şsma vo─żne pou┼żite─żn├ę, ale odpor├║─Źame v├ím overi┼ą, ─Źi nedo┼ílo k ┼żiadnym ned├ívnym ├║prav├ím licencie.

Ak h─żad├íte zaru─Źen├║ komer─Źn├║ licenciu pre va┼íe p├şsma, odpor├║─Źame v├ím pou┼żi┼ą Envato Elements a jeho profesion├ílne navrhnut├ę kni┼żni─Źn├ę fonty.

Tu s├║ niektor├ę zn├íme p├şsma Disney:

K dispoz├şcii je ve─ża p├şsiem Disney. Tieto bezplatn├ę p├şsma je mo┼żn├ę pou┼ż├şva┼ą v programoch Word, Powerpoint, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe InDesign, Sketch a v akomko─żvek inom editore, na ktor├Ż si vzpomenete. Tu je nieko─żko najlep┼í├şch bezplatn├Żch p├şsiem Disney, ktor├ę by mal ka┼żd├Ż n├ívrh├ír a p├şsmo ponecha┼ą vo svojom paneli s n├ístrojmi pre p├şsmo:

P├şsmo my┼íi Mouse Memoir

My┼í Memoir P├şsmo Disney je in┼ípirovan├ę p├┤vodnou postavou a karikat├║rami, v─Ćaka ktor├Żm sa Disney stal menom dom├ícnosti: Mickey Mouse. Z├írove┼ł ─Źerp├í in┼ípir├íciu z in├Żch animovan├Żch seri├ílov z 50. rokov, z komiksu Steamboat Willie, Donalda Ducka, Goofyho a dokonca aj str├Żka Scroogeho.

Memo├íre my┼í├ş sa vyzna─Źuj├║ odv├í┼żnym, ale rozmarn├Żm dizajnom. Toto je ide├ílne rie┼íenie pre od─żah─Źen├ę ├║lohy, ako s├║ obr├ízkov├ę knihy, obr├ízkov├ę knihy, alebo dokonca ve─Źierky.

Str├ínka na stiahnutie p├şsma Mouse Memoir Disney Ôćĺ

Mickey Ears font

U┼íi Mickey je ─Ćal┼íie p├şsmo Disney, ktor├ę vzd├íva hold najsl├ívnej┼íej a najmil┼íej my┼íi na svete. Toto p├şsmo je pomerne jednoduch├ę. Odv├í┼żne a ┼íirok├ę p├şsmen├í, ktor├ę vyjadruj├║ ├║ctu, s├║ uzavret├ę v ┼íkrupine, ktor├í pripom├şna hlavu a u┼íi my┼íi Mickey Mouse.

Aj ke─Ć to nie je tak v┼íestrann├ę ako ostatn├ę p├şsma zostaven├ę v tejto kolekcii, ur─Źite to bude u┼żito─Źn├ę, ke─Ć pr├şde na oslavu naroden├şn s tematikou Disney.

Str├ínka na stiahnutie p├şsma Mickey Ears Disney Ôćĺ

  disney movie tv typography font

Unikn├║┼ą (s prvkami Envato)

├Ütek je typ p├şsma, ktor├Ż dok├í┼że by┼ą hroziv├Ż a roztomil├Ż. Je tu nie─Źo o tvrd├Żch a drsn├Żch serifoch, ktor├ę v├ís n├║tia prem├Ż┼í─ża┼ą o z├ívode snehu bieleho Walta Disneyho temn├Żm lesom. Ak h─żad├íte temn├║, zahmlen├║ a stra┼íideln├║ (ale st├íle kreslen├║), Escape je celkom sol├şdna vo─żba.

Unikn├║┼ą zo str├ínky na stiahnutie Ôćĺ

unikn├║┼ą

Malefick├ę p├şsmo

zhubn├Ż je jedn├Żm z prv├Żch skvel├Żch dareb├íkov v animovan├Żch filmoch Disney a je len spr├ívne, ┼że si z├şskala vlastn├ę p├şsmo Disney. Malefick├ę p├şsmo je elegantn├ę, ┼ít├şhle, ale svie┼że a siln├ę ako postava, z ktorej poch├ídza.

Z├írove┼ł sa jej hrany a bodky podobaj├║ rohatej prilbe, ktor├║ sl├ívna maleficentka nos├ş na hlave, ─Ź├şm prid├íva nie─Źo jedine─Źn├ę pre sadzbu. Ak potrebujete do dokumentu prida┼ą trochu vn├║tornost├ş a ┼żenskosti, je to pre v├ís zdroj.

Str├ínka na stiahnutie p├şsma Malefic Disney Ôćĺ

  disney movie tv typography font

Hrub├Ż a bubniv├Ż (s prvkami Envato)

Rough & Tumble rob├ş jednu prem├Ż┼í─ża┼ą o nepredv├şdate─żn├Żch postav├ích od spolo─Źnosti Monsters Inc. V─Ćaka hravej povahe bez charakteru a silnej osobnosti je ide├ílnou vo─żbou, ak chcete napodobni┼ą klasick├Ż film!

Str├ínka na stiahnutie drsn├Żch a bubnovac├şch Ôćĺ

Hrub├ę a bubnov├ę

prototyp

H─żad├íte nie─Źo futuristick├ę a zopakovan├ę vesm├şrnym vekom? potom prototyp je pre v├ís. T├║to font├ínu p├┤vodne navrhli v├Żtvarn├ş umelci Disney pre tematick├Ż park v Epcote. Z├írove┼ł sa to koncipovalo a rozv├şjalo so zrete─żom na svetozn├ímu jazdu Tomorrowland.

Toto p├şsmo v├ím pripom├şna p├şsmen├í be┼żne pou┼ż├şvan├ę na po─Ź├şta─Źoch, ktor├ę sa nach├ídzaj├║ vo filmoch sci-fi a telev├şznych programoch, ako s├║ Straten├ę vo vesm├şre, Star Trek a Quantum Leap. Siln├í, robustn├í a hrub├í, prototypy pren├í┼íaj├║ silu a ultramodern├║ citlivos┼ą, ktor├í ur─Źite up├║ta pozornos┼ą ka┼żd├ęho. Ak sa chcete dozvedie┼ą pri poh─żade vpred, toto p├şsmo je dobr├í vo─żba.

Str├ínka na stiahnutie p├şsma Prototype Disney Ôćĺ

  disney movie tv typography font

Mickies (s prvkami Envato)

C├ştite sa nostalgicky na star├ę filmy Mickey Mouse z konca 20. rokov? Ak je to tak, toto sp├Ątn├ę p├şsmo je komick├ę, ┼íikm├ę a pln├ę znakov. Skombinujte ho s niektor├Żmi jasn├Żmi farbami a postavami a vyu┼żite t├║to nad─Źasov├║ klasiku.

Str├ínka na stiahnutie Mickies Ôćĺ

Mickies

Waltograph

Waltograph Je zalo┼żen├Ż na p├┤vodnom zdroji loga Walta Disneyho, ─Źo je dizajnov├Ż ┼ítandard, ktor├Ż to v┼íetko za─Źal. Toto p├şsmo m├í ┼íirok├ę divok├ę slu─Źky svojho predchodcu a hladk├ę krivky, v─Ćaka ktor├Żm vynik├í od ostatn├Żch. To je ide├ílne pre dokumenty a ─Ćal┼íie akt├şva, ktor├ę si vy┼żaduj├║ trochu ┼íikovnosti a sofistikovanosti.

Str├ínka na stiahnutie p├şsma Waltograph Disney Ôćĺ

Waltograph disney film tv free typografia p├şsma

Runtoys (s prvkami Envato)

Chcete vytvori┼ą n├ízov detskej knihy a ma┼ą na obale atmosf├ęru Toy Story? U┼ż neh─żadajte, RunTous od Typia Nesia. Detsk├Ż, dobrodru┼żn├Ż a pln├Ż brilantn├Żch vibr├íci├ş. Ak venujete ve─żk├║ pozornos┼ą uhlu v zostupn├Żch st├║paniach zdrojovej ┼ítrukt├║ry, uvid├şte, ak├ę je to zvl├í┼ítne a jedine─Źn├ę. Ak h─żad├íte p├şsmo typu Disney, je toto p├şsmo tak├ę dobr├ę, ako to pr├şde.

Str├ínka na stiahnutie runtoys Ôćĺ

Runtoys

AL Popelka

Kto m├┤┼że zabudn├║┼ą na animovan├Ż film Popolu┼íka? Svojim p├┤sobiv├Żm dejom, podmaniv├Żmi postavami a ┼ít├Żlom a estetikou filmu si zaistil miesto v medi├ílnej hist├│rii.

AL Popolu┼íka Vzdajte hold tomuto klasick├ęmu filmu pomocou tohto elegantn├ęho a podmaniv├ęho p├şsma. Samy texty vy┼żaruj├║ eleganciu a prepracovanos┼ą, pripom├şnaj├║c ┼íaty a ─Źelenku, ktor├║ nosila hlavn├í postava, ke─Ć i┼íla na tanec. Patr├ş sem aj silueta samotnej Popolu┼íky.

Str├ínka na stiahnutie p├şsma AL Cinderella Disney Ôćĺ

  disney movie tv typography font

Planet Love (s prvkami Envato)

H─żad├íte chyt─żav├ę bezpatkov├ę p├şsmo s charakterom a sci-fi n├íladou? Na┼í┼ąastie pre v├ís je Planet Love pln├í post├ív a glyfov, ktor├ę v├ím maj├║ da┼ą ten Disney vzh─żad.

Stiahnu┼ą str├ínku Planet Love Ôćĺ

Planet-Love

Monster AG p├şsmo

Spolo─Źnos┼ą Monster Inc. sa stala ve─żk├Żm hitom za─Źiatkom roku 2000 a priniesla n├ím nezabudnute─żn├Ż pr├şbeh, p├║tav├ę postavy a chu┼ą Disneyho s├║┼ąa┼że s anim├íciou a 3D technol├│giou. Taktie┼ż n├ím poskytuje nezabudnute─żn├║ sadzbu.

Monsters AG In┼ípiruje sa firemnou identitou spolo─Źnosti Monsters Incorporated, spolo─Źnosti, pre ktor├║ protagonisti pracuj├║ vo filme. Tu─Źn├Żm a ve─żk├Żm p├şsmom, ─Ź├şslicami a symbolmi sa zobrazuje sila a sila, tak┼że ka┼żd├Ż sa m├┤┼że dvakr├ít vidie┼ą. M├í v┼íak inteligentn├Ż zvrat, v─Ćaka ktor├ęmu je trochu vesel├Ż, a to sa vyskytuje pri zahrnut├ş o─Ź├ş a mon┼ítier do niektor├Żch textov. Deti a srdce v srdci n├íjdu s t├Żmto typom p├şsma nie─Źo pr├şjemn├ę.

Str├ínka na stiahnutie p├şsma Monster AG Disney Ôćĺ

  disney movie tv typography font

Viano─Źn├í font├ína

Disney tie┼ż urobila niektor├ę typick├ę ve─Źierky. Vianoce s├║ jedn├Żm z nich. V tejto sez├│ne boli za─Źlenen├ę do svojich parkov a predstaven├ş, a preto sa ka┼żd├Ż december deti z cel├ęho sveta te┼íia na to, ─Źo im spolo─Źnos┼ą pon├║ka.

Vianoce je in┼ípirovan├Ż touto trad├şciou. Aj ke─Ć na tejto font├íne nie je ni─Ź jedine─Źn├ę a prekvapuj├║ce, m├í svoje prednosti. Jeho jednoduchos┼ą je ide├ílna pre r├┤zne veci a mal├ę p├şsmen├í a ┼ąahy na niektor├Żch p├şsmen├ích v├ím pripom├şnaj├║ star├ę anglick├ę znaky, ktor├ę sa zvy─Źajne vyskytuj├║ v zobrazen├ş pr├ízdninov├Żch miest a star├Żch workshopov sv. Je to vynikaj├║ce rie┼íenie pre dovolenkov├ę karty, pozdravy z dovolenky, prostriedky na darovanie dovolenky alebo dokonca webov├ę str├ínky a pr├şspevky do blogov s├║visiace s yuletide.

Str├ínka na stiahnutie p├şsma Christmas Disney Ôćĺ

  disney movie tv typography font

FL Firehouse Pup P├şsmo

101 dalmat├şncov je ─Ćal┼íou klasikou Disney, ktor├í predstavuje najroztomilej┼í├ş psov v┼íetk├Żch ─Źias. Fanf├íry a pote┼íenie filmu tie┼ż motivovali dizajn├ęrov k vytvoreniu p├şsma, ktor├ę obsahuje rozko┼ín├ę stvorenia.

FL Firehouse Pup P├şsmo obsahuje jedno z roztomil├Żch ┼íteniat z karikat├║ry. Obzvl├í┼í┼ą d├┤myseln├ę pre toto p├şsmo je to, ┼że p├şsmen├í s├║ uzavret├ę v obojkoch pre psov, ─Źo ukazuje v┼íetk├Żm, ┼że s trochou fant├ízie si m├┤┼żete urobi┼ą p├şsmo nezabudnute─żn├Żm. To je ide├ílne pre akt├şva s├║visiace s dom├ícimi mil├í─Źikmi, ─Źi u┼ż ide o pozvanie na narodeniny ┼íteniatka, znamenie pre veterin├íra, alebo dokonca na zv├Ż┼íenie povedomia o bezpe─Źnosti dom├ícich mil├í─Źikov.

Str├ínka FL Firehouse Pup Disney na stiahnutie p├şsma Ôćĺ

  disney movie tv typography font

Font├ína kozmick├ęho veku

Ak h─żad├íte ─Ćal┼íie futuristick├ę p├şsmo Disney, Vesm├şrny vek je pre v├ís. T├íto vesm├şrna font├ína je zalo┼żen├í na jednej z najzn├ímej┼í├şch Disney hier a atrakci├ş v jej parkoch: Mission Space.

Na rozdiel od prototypu, ktor├Ż sme u┼ż zahrnuli, toto p├şsmo kombinuje v├Żrazn├ę ─Źiary s hladk├Żmi krivkami a vytv├íra minimalistick├Ż estetick├Ż vzh─żad, ktor├Ż by sa dobre hodil s ─Źist├Żmi bielymi priestormi. Z ist├ęho h─żadiska v├ím to pripom├şna p├şsmo popularizovan├ę a pou┼ż├şvan├ę NASA a jeho po─Źetn├Żmi misiami. Ak chcete, aby mal v├í┼í majetok priestor a intergalaktick├ę pr├ş┼ąa┼żlivos┼ą, toto p├şsmo je tou najlep┼íou vo─żbou.

Str├ínka na stiahnutie p├şsma Space Age Disney Ôćĺ

  disney movie tv typography font

Princezn├í a ┼żabiak

Toto klasick├ę a nad─Źasov├ę p├şsmo je in┼ípirovan├ę ─Ćal┼íou ┼żivou funkciou. Tentoraz je Princezn├í a ┼żaba, Toto je pomerne jednoduch├ę p├şsmo Disney, ale m├í dos┼ą pr├ş┼ąa┼żlivos┼ą. Tu─Źn├ę serifov├ę postavy s├║ v├Ą─Ź┼íie ako ┼żivot.

S├║ v┼íak vyroben├ę tak, aby sa podobali klasick├Żm p├şsmom, kv├┤li ich zn├ímym ┼ąahom a tvarom. Dizajn├ęri tie┼ż pridali trochu okraja k niektor├Żm okrajom, ─Ź├şm poskytli ─Ćal┼í├ş vkus ─Ćal┼íiemu p├şsmu. V─Ćaka svojej jednoduchosti a triede je toto p├şsmo vhodn├ę a ide├ílne pre r├┤zne m├ędi├í.

Str├ínka na stiahnutie p├şsma Princess and The Frog Disney Ôćĺ

  disney movie tv typography font

Kino show Tron Font 1

Tron bol jedn├Żm z filmov├Żch diel svojej gener├ície. Ovplyvnilo to nielen jeho hist├│riu, ale aj jeho prezent├íciu, celkov├Ż vzh─żad, ┼ít├Żl a sp├┤sob, ak├Żm opisuje, ─Źo sa d├í dosiahnu┼ą pomocou fant├ízie a technol├│gie.

Kino show Tron Font 1 vzd├íva hold tomuto filmu. Toto p├şsmo Disney, ktor├ę vytvoril Franco Fern├índez, m├í trojrozmern├║ pr├ş┼ąa┼żlivos┼ą s dlh├Żmi p├şsmenami, jemn├Żmi ─Źiarami a elegantnou prezent├íciou. S t├Żm, ako sa vyv├şja, m├í tie┼ż rady o robotike a strojoch. To je ide├ílne pre ka┼żd├ęho, kto chce prida┼ą trojrozmern├Ż vzh─żad k dizajnu, na ktorom pracuj├║.

Kino Tron Show 1 Str├ínka na stiahnutie p├şsma Disney Ôćĺ

  disney movie tv typography font

No─Źn├í mora pred Vianocami

Film No─Źn├í mora pred Vianocami bol fenom├ęn. Jednou z jeho najv├Żraznej┼í├şch charakterist├şk je stra┼íideln├Ż a gotick├Ż ┼ít├Żl. Jemn├ę skr├║ten├ę ─Źiary tvoria tento typ p├şsma a zlo┼żit├ę krivky a hrany zvy┼íuj├║ temn├║, gotick├║ pr├ş┼ąa┼żlivos┼ą p├şsmen. Ak uva┼żujete o materi├íloch s├║visiacich s Halloweenom, toto p├şsmo urob├ş trik okam┼żite.

Str├ínka na stiahnutie no─Źnej mory pred Vianocami Disney Ôćĺ

  disney movie tv typography font

Frankenweenie P├şsmo

Po filme No─Źn├í mora pred Vianocami vy┼í┼íie je tu ─Ćal┼íie p├şsmo pre t├Żch, ktor├ş chc├║ nie─Źo gotick├ęho a trochu stra┼íideln├ęho. TheFrankenweenie font nie je in┼ípirovan├Ż iba filmom, ale je in┼ípirovan├Ż aj legend├írnou tvorbou literat├║ry.

Bacu─żat├ę, pln├ę kriviek, kriviek a vr├ísok. Toto p├şsmo bolo navrhnut├ę tak, aby ka┼żd├ęmu dizajnu dodalo trochu z├íhad a zimnice. Je to perfektn├ę p├şsmo pre polo┼żky s├║visiace s Halloweenom.

Str├ínka na stiahnutie p├şsma Frankenweenie Disney Ôćĺ

  disney movie tv typography font

zapleten├Ż

zapleten├Ż P├şsmo je in┼ípirovan├ę filmom. E┼íte d├┤le┼żitej┼íie je, ┼że je in┼ípirovan├í Rapunzelov├Żmi vlasmi. Tento p├şsmo je elegantn├ę a kr├ísne a obsahuje hrub├ę ─Źiary, bohat├ę text├║ry a z├íbavn├ę, ale ┼ít├Żlov├ę ku─Źery pre niektor├ę p├şsmen├í. Ak chcete zahrn├║┼ą dimenziu ┼ít├Żlu do v┼íetk├ęho, ─Źo rob├şte, nem├┤┼żete pokazi┼ą p├şsmo Tangled.

Str├ínka na stiahnutie p├şsma Tangled Disney Ôćĺ

  disney movie tv typography font

Hotovo!

Toto je len zop├ír dostupn├Żch p├şsiem Disney a existuje mnoho ─Ćal┼í├şch podobn├Żch p├şsiem, ktor├ę je mo┼żn├ę stiahnu┼ą a pou┼żi┼ą takmer okam┼żite. Dobrou spr├ívou je, ┼że Disney predstavuje ve─ża nov├Żch filmov a telev├şznych rel├íci├ş, tak┼że n├ívrh├íri m├┤┼żu ka┼żd├Ż rok o─Źak├íva┼ą nov├ę. Stiahnite si tieto bezplatn├ę p├şsma Disney e┼íte dnes a roz┼í├şrte svoje mo┼żnosti dizajnu!