Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

15 MIUI nastavení, ktoré by ste mali zmeniť hneď teraz

S vydaním MIUI 11 vyvinula spoločnosť Xiaomi veľké úsilie pri segregácii preplnenej stránky nastavení MIUI do čistej a kategorizovanej formy. Existujú však niektoré nastavenia MIUI, ktoré sú pred očami používateľov stále skryté. Okrem toho sú niektoré užitočné nastavenia v predvolenom nastavení deaktivované, čo by podľa nás malo byť častejšie používané na zariadeniach Mi, Redmi alebo Poco. V tomto článku vám preto prinášame zoznam 15 najlepších nastavení MIUI, ktoré by ste mali zmeniť hneď teraz. Tieto nastavenia prinášajú ďalšie funkcie, ktoré používatelia zvyčajne nepoznajú. Keď to už bolo povedané, začnime sa podrobnejšie dozvedieť viac o skrytých nastaveniach MIUI.

Najlepšie nastavenia MIUI, ktoré by ste mali zmeniť

Tu sme spomenuli 15 najlepších nastavení MIUI, ktoré by ste mali poznať a používať častejšie. Testovanie sme vykonali na Poco X2, Redmi K20 Pro a Redmi Note 8 Pro a všetky zariadenia používajú MIUI 11. Dúfame, že všetky tieto nastavenia budú fungovať aj na starších verziách MIUI. Ak sa však chcete dozvedieť viac o konkrétnych verziách MIUI, prečítajte si články venované najlepším funkciám MIUI 11, funkciám MIUI 10 a MIUI. 9 Vlastnosti. Teraz bez zbytočného odkladu začnime.

1, Zakázať explicitné reklamy v prehliadači

Kým všetci od spoločnosti Realme po spoločnosť Samsung tlačia reklamy na svoje zariadenia, Xiaomi si zaslúži bezvýhradnú kritiku za typ reklám, ktoré poskytuje svojim používateľom. Ak použijete predvolený webový prehľadávač MIUI, nájdete to na domácej obrazovke sa nachádzajú nevhodné a špinavé reklamy, Mnoho používateľov sa sťažovalo na problém, ale zdá sa, že Xiaomi nemá kontrolu nad obsahom. Našťastie existuje cesta von a môžete reklamy z prehliadača úplne zakázať. Stačí otvoriť webový prehľadávač a klepnúť na ponuku hamburgerov v pravom hornom rohu. Potom kliknite na ikonu nastavení (ozubené koleso) a zakážte prepínač „Zdroj obsahu“.

1, Zakážte explicitné reklamy v nastaveniach MIUI prehliadača, ktoré by ste mali zmeniť

Ďalej prejdite do ponuky „Advanced“ a zakážte prepínač „Zobraziť reklamy“, Teraz sa v prehliadači Mi nestretnete so žiadnymi explicitnými reklamami. Vedľajšou poznámkou by som vám odporúčal použiť prehliadač Chrome pre lepšiu bezpečnosť a bez reklám.

1, Zakázať explicitné reklamy v prehliadači

Spoločnosť Xiaomi integrovala webový prehliadač do spúšťača pomocou gesta, ktoré je trochu nepríjemné. Ak ju chcete zakázať, otvorte Nastavenia -> Domovská obrazovka -> Vypnite prepínač „Prejdite prstom po obrazovke nahor a otvorte vyhľadávanie“. V prípade, že chcete zakázať všetky reklamy, bloatware a push oznámenia na MIUI 11, potom si prečítajte náš prepojený článok.

1, Zakážte explicitné reklamy v nastaveniach MIUI prehliadača, ktoré by ste mali zmeniť

2, Povoliť zásuvku aplikácií

Od svojho vzniku MIUI nemal zásuvku na aplikáciu. Zavedením POCO však konečne priniesli funkčnosť zásuviek aplikácií a funkciu postupne rozšírili na Redmi a ďalšie zariadenia Xiaomi. Zásuvku aplikácie môžete povoliť v MIUI podľa nasledujúcich krokov. Stlačte a podržte domácu obrazovku na chvíľu a potom otvorte ponuku „Nastavenia“. Tu klepnite na „Viac“ a potom prejdite na „Domovská obrazovka“. Teraz stačí vybrať možnosť „Vďaka zásuvke na aplikácie“ a máte hotovo.

2, Povoliť zásuvku aplikácií

Okrem toho môžete na odpaľovači zásob MIUI využiť jednu funkciu, ktorá je viac šetrná k súkromiu. Ak ste paranoidní, niekto sa snaží prečítať vaše rozhovory ukážku aplikácie môžete rozmazať v sekcii posledných aplikácií. Stačí klepnúť a podržať aplikáciu, ktorú chcete rozmazať, a prejsť na „Informácie o aplikácii“. Teraz prejdite nadol a aktivujte prepínač „Rozostriť ukážky aplikácií“. Podobne to môžete urobiť aj pre ďalšie aplikácie.

2, Povoliť zásuvku aplikácií

3, Nastavte odpočítavanie pre DND a tichý režim

Niekedy povolíme režim DND alebo Silent a zabudneme ho deaktivovať. Výsledkom je veľa nezodpovedaných hovorov a zmeškaných upomienok. Ak chcete tento problém vyriešiť, môžete na MIUI nastaviť odpočítavanie Po uplynutí naplánovaného času bude režim DND alebo Tichý režim vypnutý, Môžete tiež dostávať upozornenia na volania alebo upozornenia v kalendári bez toho, aby vám niečo chýbalo. Ak chcete odpočítavanie povoliť, stlačte tlačidlo hlasitosti a potom klepnite na 3-dot menu. Tu klepnite na „Tichý“ alebo „DND“ a vyberte čas odpočítavania. To je všetko.

3, Nastavte odpočítavanie nastavení DNU a MIUI v tichom režime, ktoré by ste mali zmeniť

4, Klávesové skratky

Skratka odtlačkov prstov je jedna šikovná vlastnosť, ktorú na MIUI milujem. Vďaka nemu sa zariadenie bez námahy používa a jednoduchým gestom na snímači odtlačkov prstov môžete dosiahnuť veľa úloh. Napríklad môžete otvorte konkrétnu aplikáciu, napríklad kameru, alebo inicializujte platbu pomocou QR kódu iba dlhým stlačením snímača odtlačkov prstov. Ak ju chcete povoliť, otvorte Nastavenia -> Heslá a zabezpečenie -> Odomknutie odtlačkom prsta -> Skratky. Tu povoľte prepínač „Skratky odtlačkov prstov“ a nastavte gesto.

Note: Táto funkcia je k dispozícii iba pre modely Redmi K20 a K20 Pro.

4, Skratky odtlačkov prstov MIUI Nastavenia, ktoré by ste mali zmeniť

5, Núdzové SOS

Núdzové SOS je jednou z najdôležitejších funkcií MIUI a mali by ste ju hneď povoliť. V prípade núdze môžete rýchlo stlačte vypínač 5 krát poslať správu SOS k vašim uzavretým kontaktom s informáciami o vašej polohe a histórii hovorov. Môžete ho povoliť v Nastaveniach -> Heslá a bezpečnosť -> Núdzové SOS. Tu povoľte prepínač, pridajte núdzové kontakty a nakonfigurujte možnosť „história hovorov“.

5, Núdzové SOS

6, Zakázať tieň upozornení na uzamknutej obrazovke

Väčšina používateľov MIUI si neuvedomuje, že na uzamknutej obrazovke je potrebné deaktivovať tieň upozornení. Môže to však výrazne zlepšiť bezpečnosť vášho zariadenia a tu je návod. Napríklad, Ak dôjde k odcudzeniu smartfónu a vypne sa oznamovací tón, zlodej nemôže vypnúť mobilné dáta alebo lokalizačnú službu z uzamknutej obrazovky. Iste, SIM kartu môžete fyzicky odstrániť, ale WiFi a GPS zostanú zapnuté. A vždy, keď sa váš smartphone pripojí k sieti Wi-Fi, získate umiestnenie zariadenia. S prijatím e-SIM v budúcnosti zlodeji nebudú môcť zakázať žiadnu zo služieb uzamknutej obrazovky. Ak chcete povoliť túto funkciu, otvorte Nastavenia -> Upozornenia -> Oznámenie uzamknutej obrazovky -> Vypnite prepínač „Otvoriť odtieň upozornenia na obrazovke uzamknutia“. Skončil si.

6, Zakázať tieň upozornení na uzamknutej obrazovke

7, Použite skrytý súbor nástrojov

Vďaka najnovšej aktualizácii v aplikácii Notes na MIUI môžete teraz používať na každej obrazovke niečo, čo sa nazýva „Panel nástrojov“. Táto vlastnosť je uľahčená tak, že používatelia môžu mať prístup k svojim čakajúcim úlohám a pripomienkam jedným ťahom bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú, Stačí otvoriť aplikáciu Notes na MIUI a prepnúť do sekcie „Úlohy“. Ďalej klepnite na ikonu 3- vyberte ponuku a otvorte „Nastavenia“. Tu povoľte prepínač pre „use Task Toolbox“. Teraz sa na ľavom hornom okraji obrazovky zobrazí vertikálna lišta. Prejdením prstom po paneli doprava získate všetky úlohy prístupné z ktorejkoľvek obrazovky.

7, Použite skrytý súbor nástrojov

8, Voľný priestor s galériou

Podobne ako funkcia „uvoľniť miesto“ vo Fotkách Google, MIUI má vo svojej natívnej galérii rovnakú funkciu. Prístup k uvoľneniu úložného priestoru je však úplne odlišný. Aplikácia Galéria automaticky detekuje memy, staré a ťažké videá a nízku kvalitu grafiky od WhatsApp. a ďalšie nevyžiadané mediálne súbory. Potom môžete pokračovať a odstrániť tieto mediálne súbory na jeden dotyk. Je to jeden z úžasných spôsobov, ako odstrániť všetky „dobré ráno“ fotografie, ktoré ste dostali na WhatsApp. Ak chcete získať prístup k tejto funkcii, jednoducho otvorte aplikáciu Galéria a klepnite na ikonu 3- vyberte ponuku a vyberte možnosť „Uvoľniť miesto“. Aplikácia Galéria teraz urobí svoje kúzlo.

8, Voľný priestor s galériou

9, Vypočítajte dátumový rozdiel a vek

Mnoho natívnych aplikácií na MIUI nedávno získalo niektoré nové funkcie vrátane kalkulačky, ktorá sa výrazne zlepšila. Teraz pomocou natívnej aplikácie Kalkulačka na MIUI, nájdete rozdiel medzi dvoma dátumami v rokoch, mesiacoch a dňoch. Okrem toho môžete svoj vek ľahko vypočítať aj zadaním dátumu narodenia. Obidve tieto funkcie sú k dispozícii v časti „Život“ aplikácie Kalkulačka.

9, Vypočítajte rozdiel dátumov a vek MIUI, ktoré by ste mali zmeniť

10. Zapnite zdieľanie Mi

Mi Share je nový spôsob bezproblémového prenosu súborov medzi zariadeniami. Nemusíte byť v spoločnej sieti Wi-Fi ani spárovaní cez Bluetooth alebo na prenos súborov. Musíte mať zapnuté pripojenie Wi-Fi, Bluetooth a umiestnenie (dokonca ani pripojenie k žiadnej sieti alebo zariadeniu). Môžete si vybrať, či chcete odosielať súbory, a okamžite sa zobrazí zariadenia v okolí. Teraz klepnite na zariadenie a súbor sa odošle. Brnkačka! A najlepšie na tom je, že sa neobmedzuje iba na zariadenia Xiaomi, ale môžete posielať súbory do Oppo, Vivo, a realme smartphones tiež. Xiaomi a ďalšie spoločnosti v podstate vytvorili službu typu AirDrop v ekosystéme Android a funguje to sakra dobre.

10. Zapnite nastavenia Mi Share MIUI, ktoré by ste mali zmeniť

Jediným problémom, ktorý mám s touto funkciou, je to, že je v predvolenom nastavení vypnutá na MIUI. Ak chcete povoliť funkciu Mi Share, otvorte Nastavenia -> Pripojenie a zdieľanie -> Zdieľať. Tu povoľte prepínač „Mi Share“ a „Turn on Share Share automatically“. Vyžiada si povolenie na umiestnenie a úložisko, aby tieto povolenia tiež udelil. V prípade, že sa chcete dozvedieť viac o Mi Share, prejdite na náš porovnávací článok o Mi Share vs AirDrop. Vyskúšajte tiež náš článok o aplikácii Snapdrop, ktorý ponúka bezproblémové zdieľanie súborov v systémoch Android, iOS, Windows, Linux a ďalšie platformy.

11. Vyskúšajte Sky filtre

Funkcia výmeny oblohy na zariadení MIUI je dômyselná a túto funkciu musíte vyskúšať na svojom zariadení Xiaomi. Ak máte fotografiu, ktorá má časť oblohy, môžete celú škálu oblohy zmeniť pomocou radu filtrov. A funguje to skvele bez akýchkoľvek vád. Stačí preto otvoriť aplikáciu Galéria a vybrať požadovaný obrázok. Potom, klepnite na ikonu „Upraviť“ dole a potom vyberte „Filter“. Kliknite na „Sky“ a spracovanie obrázka bude nejaký čas trvať. Po chvíli bude k dispozícii celý rad filtrov oblohy a jedným kliknutím môžete zmeniť celú krajinu fotografie. Takže choďte do toho a vyskúšajte túto úžasnú funkciu na smartfóne MIUI.

11. Vyskúšajte Sky filtre

12. Ultra šetrič batérie

Ultra Battery Saver bol škádlený na MIUI 11 beta, ale bohužiaľ, táto funkcia sa nedostala do globálnej zostavy. Je však k dispozícii v niektorých oblastiach v ponuke Zabezpečenie -> Batéria a výkon. V prípade, že nie je k dispozícii na vašom zariadení Xiaomi, môžete ho aktivovať pomocou Spúšťača aktivít (zadarmo). Stiahnite si aplikáciu a otvorte ju. Potom prejdite nadol na „Batéria a výkon“ a potom rozbaľte ponuku. Tu klepnite na „Extrémny šetrič batérie“ (ten z konca) a dostanete sa na stránku nastavení Ultra Battery Saver. Teraz stačí povoliť prepínač a zabije všetky aktivity na pozadí, oznámenia, rádiové služby a ďalšie. Skratku tejto stránky si môžete vytvoriť aj zo Spúšťača aktivít.

12. Ultra šetrič batérie

13. Tiché zvonenie pri zdvíhaní

Ak ste niekto, kto udržiava telefón v režime zvonenia a potom zváži povolenie tohto nastavenia na vašom zariadení MIUI. Keď zdvihnete telefón, aby ste vybrali hovor, zastaví sa zvonenie v plnej hlasitosti. Pri mojom testovaní táto funkcia fungovala úžasne dobre. Ak ju chcete povoliť, otvorte aplikáciu Telefón a klepnite na ponuku hamburger v ľavom dolnom rohu. Teraz prejdite do časti Nastavenia -> Nastavenia prichádzajúcich hovorov -> Povoľte prepínač „Tiché zvonenie pri zrušení“. Môžete tiež prejsť inými nastaveniami, ako napríklad „Zvýšenie hlasitosti tónu zvonenia“ a „Otočiť stíšením zvonenia“.

13. Tiché zvonenie po zrušení nastavení MIUI, ktoré by ste mali zmeniť

14. Prístup k skrytým nastaveniam MIUI

Rovnako ako som vám ukázal, ako je Ultra Battery Saver k dispozícii na zariadeniach Xiaomi, ale skrytých pred priamym prístupom používateľov, existuje mnoho takých skrytých nastavení MIUI, ktoré môžete použiť a využiť. Aby sa práca uľahčila, vývojár vytvoril aplikáciu s názvom Skryté nastavenia pre MIUI (zadarmo), ktorá zhromažďuje všetky skryté nastavenia MIUI a umožňuje ľahký prístup ku koncovému používateľovi. Odtiaľto môžete pristupovať k skrytým nastaveniam, ako je napríklad súkromná konfiguračná stránka DNS, stránka s informáciami o aplikácii s možnosťou zakázania, konfigurácia modemu, testovacia stránka hardvéru a ďalšie. Takže, ak chcete kopať hlboko vo vnútri MIUI a nájsť užitočné nastavenia, táto aplikácia sa dôrazne odporúča.

14. Prístup k skrytým nastaveniam MIUI

15. Rýchle odpovede

Rýchle odpovede sú jedným z najlepších nastavení MIUI, ktoré by ste mali aktivovať a používať častejšie. to vám umožňuje chatovať na WhatsApp alebo iných aplikáciách na posielanie správ pri hraní hier, sledovaní videí, čítanie článkov, et al. Na zariadeniach Xiaomi je to skutočne výhodná funkcia a páči sa mi to. Ak chcete povoliť rýchle odpovede na MIUI, otvorte Nastavenia a prejdite na „Špeciálne funkcie“. Tu klepnite na „Rýchle odpovede“ a zapnite prepínanie. Potom vyberte aplikácie, pre ktoré chcete používať funkciu Rýchle odpovede. A ste hotoví. Užite si to!

  15. Rýchle odpovede MIUI Nastavenia, ktoré by ste mali zmeniť

Využite skryté nastavenia MIUI na zariadeniach Xiaomi

Toto je 15 najlepších nastavení MIUI, ktoré by ste mali okamžite zmeniť na vašom zariadení Xiaomi. Keď sme šli ďalej, videli sme, že MIUI má mnoho užitočných funkcií, ktoré sú skryté pod niekoľkými ponukami a vedľajšími ponukami. Prejdite si náš zoznam a objavte niektoré z najlepších nastavení MIUI a využite ich. To je všetko od nás. Ak ste našli článok informatívny alebo si myslíte, že nám niečo uniklo, dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie. Budeme sa určite pozrieť.

Table of Contents