Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

15 aplikácií, o ktorých by rodičia mali vedieť, či ich používajú deti

– Reklama –

Je trochu ťažké vedieť, aké aplikácie by mal opatrovník alebo rodičia dovoliť svojim deťom používať ich smartphones; pretože obchod Google Play pre Android a App Store pre iOS obsahuje milióny aplikácií a tiež sa tu každý deň objavujú nové doplnky. Podľa šerifskej kancelárie okresu Sarasota sú tu niektoré aplikácie, ktoré by rodičia mali sledovať, keď ich používajú ich deti. Zoznam 15 aplikácií, ktoré by rodičia mali vedieť, bol zverejnený v júli 2019, ale aj v roku 2020.

15 aplikácií, o ktorých by rodičia mali vedieť, či ich používajú deti 1

Stretni ma


Jedná sa o aplikáciu pre sociálne zoznamky k dispozícii pre Andriod a iOS. MeetMe umožňuje neznámym ľuďom nájsť sa navzájom online, áno, nie je to jediná aplikácia cez internet, ktorá poskytuje takéto zariadenie; existuje niekoľko podobných druhov zoznamovacích aplikácií a rodičia by mali vedieť, či ich deti používajú niektorú z nich. Pretože s niektorými podvodníkmi môžu skončiť s ľuďmi, ktorí sú pre ich osobné výhody, a pokiaľ ide o malé deti, sú dosť dôveryhodní, aby sa stali korisťou.

mlynček


Grinder je ďalšia aplikácia na zoznamovanie uvedená v zozname policajného oddelenia v Abbotsforde, ktorú by mali mať aj ďalšie podobné aplikácie rodičia. Ide o aplikáciu na zoznamovanie, ktorá je zacielená na komunitu LGBT. Táto aplikácia umožňuje používateľom chatovať, zdieľať fotografie a stretávať sa na základe GPS telefónu v telefóne.

Skout


Rovnako ako Happen, BADBOO a ďalšie zoznamovacie aplikácie, SKOUT je tiež aplikácia na zisťovanie zhody založená na polohe a webová stránka, ktorá pomocou GPS zisťuje zhodu, čím dáva ostatným ľuďom predstavu o polohe vášho dieťaťa. Používatelia mladší ako 17 rokov však nemôžu zdieľať súkromné ​​fotografie, ale deti si môžu ľahko vytvoriť účet s vyšším vekom.

zpackat


Rovnako ako Tinder, aj táto zoznamka umožňuje iba ženám nadviazať kontakt, aj keď si deti môžu vytvoriť falošný účet so vstupom do falošného veku a mohli by sa začať stretávať s neznámymi ľuďmi, čo je nielen zlé pre nich, ale aj pre ich štúdium.

LIVE


Je to živé vysielanie dostupné v obchode iOS a využíva geografickú polohu používateľov na zdieľanie videa, čo vedie ostatných používateľov k nájdeniu presnej polohy vysielateľa. Používatelia môžu zarábať „mince“ ako spôsob „platenia“ maloletých za fotografie.

ASK.FM


Podľa kampane, ktorú vykonáva policajné oddelenie Abbotsford, je táto aplikácia dostupná pre Android aj iOS známa pre kyberšikanu. Podnecuje používateľov, aby anonymným ľuďom umožnili klásť im otázky.

TIK tak


Nemyslím si, že by ste si neboli vedomí tejto online platformy na vytváranie krátkych videí, TikTok. Je veľmi populárny medzi deťmi a prichádza s obmedzenými kontrolami ochrany súkromia, používatelia sú náchylní na kyberšikanu a explicitný obsah. Okrem toho tiež povzbudzuje deti, aby sa pokúšali o život ohrozujúce úlohy, len aby sa preslávili alebo získali viac rád; je vidieť, že správy z celého sveta sa objavujú prerušovane, ako deti a dospelí náhodne prichádzajú o život pri vytváraní videí TikTok. Takéto aplikácie na vytváranie krátkych videí navyše odvádzajú pozornosť detí od ich štúdia a iných aktivít zameraných na budovanie kariéry.

snapchat

Snapchat je jednou z najpopulárnejších aplikácií v posledných rokoch, ktorá sa stala centrom zdieľania fotografií / videí vrátane funkcie príbehov, ktorá automaticky zmizne za 24 hodín, čo môžu používatelia vidieť. Používateľ môže na zdieľanie polohy použiť službu Snapchat.

Hollý


Jedná sa o aplikáciu na živý videorozhovor, ktorú môžete použiť na spoznávanie nových ľudí alebo ich stretnutie s nimi, avšak práve taká istá aplikácia by mohla ohroziť deti. Len málo používateľov bolo konfrontovaných s rasovými spormi, explicitným obsahom a ďalšími.

WhatsApp


WhatsApp je najobľúbenejšia aplikácia na odosielanie správ a žiaden z rodičov nikdy nevenoval pozornosť svojim správam WhatsApp, s ktorými rozprávajú, ale mali by, ako viete, WhatsApp umožňuje používateľom posielať texty, fotografie, hlasové správy a uskutočňovať hovory a videohovory. Preto by ste si mali byť vedomí, aké mediálne súbory zdieľajú vaše dieťa, s kým? Nielen WhatsApp existujú ďalšie podobné aplikácie, ktoré môže dieťa používať na online komunikáciu. Niektoré z nich sú Telegram, KIK, Viber a ďalšie…

šepot


Ako už názov napovedá, poskytuje sociálnu anonymnú sieť, ktorá ľuďom umožňuje zdieľať tajomstvá s miliónmi cudzincov po celom svete. Odhaľuje tiež polohu používateľa, aby sa ľudia mohli stretnúť.

HORÚCE alebo NIE


Ďalší zoznamka v zozname, o ktorej by mali rodičia vedieť, je Horúca alebo Nie, podľa policajného oddelenia Abbotsford je hlavným motívom aplikácie umožniť ľuďom zapojiť sa. Okrem toho môžu používatelia hodnotiť profil, chatovať s cudzími ľuďmi a kontrolovať ľudí vo svojom okolí.

záver:

Nie je to tak, že všetky tieto aplikácie uvedené vyššie sú zlé alebo škodlivé, iba maloleté deti alebo dospievajúce deti by sa mali zdržať používania alebo ich používať iba obmedzene, pretože sú vo veku, v ktorom ich môže niekto psychicky alebo fyzicky presvedčiť, aby konali nesprávne. Je to ako každá minca má dve stránky, to isté platí pre technológiu a aplikácie.