14 Príručka k problémom a odstraňovaniu problémov Nexus 5X

Nexus 5X je inteligentné zariadenie, ktoré vám krásne padne do dlane, ale stále je náchylné na množstvo problémov. Od problémov s dotykovým displejom až po spomalenie fotoaparátu, máme riešenia pre množstvo bežných problémov, a tak začnime so 14 tipmi na riešenie problémov s Nexus 5X.

Ak hľadáte sprievodcu pre Nexus 5 problémy, tomu sme sa už venovali.

1. Nie je možné odosielať obrázky prostredníctvom Messenger aplikácia

Ak nemôžete odosielať obrázky prostredníctvom Messenger Existuje niekoľko alternatívnych riešení, ktoré môžete použiť, kým sa problémy neodstránia. Je to trochu nepríjemné, ale zdá sa, že na ostatné aplikácie na odosielanie správ, ako je Whatsapp, sa chyba nevzťahuje. Ak chcete odosielať obrazové správy a vaše zariadenie vám to nedovolí, jednoduchým riešením by bolo použiť náhradu.

Niektorí používatelia uviedli, že sa zdá, že sa problém vyrieši niekoľkokrát resetovaním zariadenia. Nie je to najväčší problém, ale aspoň je ľahké sa mu vyhnúť, keď poznáte príčinu. Messenger samotná aplikácia.

2. Všeobecné problémy so spomalením a výkonom

Jeden z najväčších problémov zariadenia Nexus 5X je, že visí pri vykonávaní určitých úloh a jeho používanie vo všeobecnosti nie je veľmi jednoduché. Zdá sa, že problémy s výkonom sú kombináciou problémov súvisiacich s hardvérom a softvérom, takže je ťažké nájsť opravu, ktorá bude mať výrazný rozdiel v celkovom výkone.

3. Obrázky hore nohami

Niektorí používatelia uviedli, že pri použití fotoaparátu na fotografovanie sú obrázky obrátené naopak. Je to spôsobené aplikáciami tretích strán, ktoré ešte neboli aktualizované, takže problémy by mali byť vyriešené v priebehu niekoľkých týždňov.

Ak ste našli aplikáciu, ktorá ešte nebola optimalizovaná, požiadame vás, aby ste vývojárovi odoslali e -mail s informáciou o probléme, pretože je to najrýchlejší spôsob šírenia novinky.

Pretože niektorí používatelia nevedia odosielať obrazové správy prostredníctvom bežnej aplikácie a obrázky sú pri použití niektorých aplikácií tretích strán obrátené naopak, fotoaparátu Nexus 5X môže chvíľu trvať, kým začne správne fungovať.

4. Problémy s dotykovým displejom počas nabíjania

Toto je ďalší nepríjemný problém, ktorý by ste mali vyriešiť počas testovania produktu. Bolo navrhnuté, aby plastové kolíky nachádzajúce sa v 5X nabíjačke spôsobovali problémy, pri ktorých dotyková obrazovka nereaguje, keď je nabitá.

Je to očividný problém, ak chcete zariadenie používať. V súčasnosti sa nedá veľa robiť, ale v tomto príspevku na fóre XDA nájdete všetky nové aktualizácie problému.

5. Problémy so SIM kartou

Niekoľko používateľov uviedlo, že majú problémy so zapnutím SIM karty pri prvom použití zariadenia. V prechodnej fáze medzi telefónmi môžu často nastať problémy, ale ak sa zdá, že vaša SIM karta nie je rozpoznaná, pokus o správne vloženie karty je najlepším riešením.

Ak potrebujete ďalšiu pomoc, tu je online sprievodca od spoločnosti Google, ako vložiť SIM kartu do zariadení Nexus.

Nexus5X_SIM

Ak problémy pretrvávajú, odporúčame vám, aby ste ich kontaktovali priamo.

6. Životnosť batérie

5X sa predával s prísľubom, že vydrží slušne dlho, a robí svoju prácu, pokiaľ nie je veľmi namáhaný. Výdrž batérie stále nie je najvyššia, ale narúšanie jasu a ďalších nastavení môže často znamenať veľký rozdiel.

Aj keď sa to môže zdať ako problém s hardvérom, je pravdepodobnejšie, že aktualizácia alebo aplikácia ovplyvňuje vaše zariadenie. Zlý príjem je tiež známy tým, že vybíja batériu v telefónoch, preto dávajte pozor na svoje okolie.

Tiež sme pripravili jednu alebo dve príručky na zachovanie výdrže batérie v zariadeniach s Androidom, ktoré si môžete pozrieť.

Musíš si prečítať: Ako predĺžiť výdrž batérie v telefónoch s Androidom

(Batériu pre Nexus 5X nemožno vybrať.)

Prsty boli poukázané na Marshmallow ako na hlavnú príčinu vybitia batérie kvôli nastaveniam Wi-Fi, takže ich zmena môže byť tiež užitočná:

Od tvojho nastavenie, zamierte do Poloha a klepnite na tri bodky v pravom hornom rohu. Klepnite na Skenovaniea klepnite na Vypnúť skenovanie cez Wi-Fi aj Bluetooth.

7. Kontrolka nefunguje

Ak ste si zariadenie kúpili a nemôže vám fungovať kontrolka LED, nie ste sami. Svetlo je pre mňa nevyhnutnosťou, ale musí byť zapnuté v nastaveniach, keď prvýkrát dostanete telefón.

Môžete to urobiť:

Choďte do svojho nastaveniea klepnite na Zvuk a upozornenie. Nájdite volanú možnosť Pulzná kontrolka, a aktivujte ho prepínačom, ktorý sa nachádza vedľa neho.

To by malo vyriešiť všetky problémy s notifikačnou diódou LED, aj keď je zvláštne, že nie je v predvolenom nastavení zapnutá.

8. Problémy s reštartovaním

Ak zariadenie neustále reštartuje, odporúča sa obnoviť továrenské nastavenia zariadenia.

Vykonaním obnovenia továrenských nastavení sa zo zariadenia vymažú všetky údaje. Predtým si zálohujte dôležité údaje.

Otvor tvoj nastavenie, ísť do Osobnéa klepnite na Zálohujte a resetujte.Klepnite na položku Obnovenie továrenských dáta klepnite na Resetujte telefón. V tomto mieste sa môže zobraziť výzva na zadanie hesla zámku obrazovky. Klepnite na Vymazať všetko spustite proces obnovenia továrenských nastavení.

Ak problémy pretrvávajú, pravdepodobne stojí za to kontaktovať spoločnosť Google, pretože telefón môže byť chybný.

9. Spomalenie fotoaparátu

Používatelia poznamenali, že fotoaparát 5X niekedy trpí spomalením pri prvom otvorení aplikácie. To môže byť nepríjemné, ak sa pokúšate urobiť fotografiu pod tlakom, napriek tomu, že fotoaparát je relatívne slušný.

Reštartovanie zariadenia môže vyriešiť niektoré problémy, ale fotoaparát vo všeobecnosti trpí mnohými chybami.

10. Problémy so „žltou obrazovkou“

Žltá_5X

Problém so „žltou obrazovkou“ je presne taký, ako znie. Ak má váš telefón žltkastý odtieň ako na obrázku vyššie, dá sa to vyriešiť celkom jednoducho. Spoločnosť Google požiadala všetkých používateľov, ktorých sa tento problém týka, aby kontaktovali tím podpory, aby mohli vyriešiť výmenu, aj keď zhruba týždeň čakania by mal telefónu tiež pomôcť prekonať žltú zimnicu.

Našťastie sa tieto problémy zdajú byť zriedkavé, ale stalo sa to mnohým majiteľom a predchádzajúcim modelom Nexus. Zdá sa, že je to spôsobené zlou kalibráciou farieb, ale aspoň je možné zariadenie nahradiť minimálnym úsilím.

11. Dochádza pamäť

Pretože Nexus 5X nepodporuje karty microSD, nedostatok pamäte sa môže stať rýchlejšie, ako by ste mohli očakávať. Ako základný model radu telefónov je pamäť dosť obmedzená a ak potrebujete viac miesta, budete musieť stráviť trochu viac a upgradovať.

Ak 32 GB Nestačí vám to, existuje veľa konkurentov, ktorí vám umožňujú pridať toľko pamäte, koľko chcete.

12. Pripojenie k počítaču

K zariadeniu bohužiaľ nie je k dispozícii žiadny prepojovací kábel pre sloty USB-A, čo znamená, že telefón si pravdepodobne nebudete môcť pripojiť k počítaču, pokiaľ si nekúpite kábel tretej strany.

USB_Types

Existuje niekoľko riešení, ktoré môžete použiť na pripojenie telefónu k počítaču, ale z dlhodobého hľadiska je pravdepodobne jednoduchšie kúpiť si kábel.

Ak si nechcete v zásade kúpiť, tu je návod na pripojenie zariadení Android k počítaču. Metóda 2 by sa v tomto prípade malo ukázať ako užitočné.

13. Čip/rootovanie QFuse

Čip QFuse je počítadlo navrhnuté tak, aby ukazovalo, kedy bolo s telefónom manipulované. Napriek obavám pred vydaním zariadenia nemá Nexus 5X potvrdený čip QFuse a Google uviedol, že bude rešpektovať všetky záručné zmluvy, aj keď bude telefón rootovaný, pokiaľ bude zariadenie v pôvodnom stave, pokiaľ ide o firmvér po jeho vrátení na opravu.

14. Problémy s pripojením Wi-Fi

Používatelia nahlásili problémy s náhodným odpojením od siete Wi-Fi, pričom sa zariadenie nemohlo pripojiť, kým sa nereštartuje.

Zdá sa, že problémy vyplývajú z chyby softvéru a problémy s Wi-Fi všeobecne sužujú Marshmallow. Užívateľ z fóra Reddit povedal, že bol schopný zabezpečiť náhradu, keď sa s problémami zaoberal zhruba týždeň, takže kontaktovanie spoločnosti Google môže byť vašou najlepšou možnosťou.

Záver

Je škoda, že 5X má tieto problémy a že mnohé z nich zrejme vyplývajú zo spôsobu, akým bol telefón vyrobený. Budúce opravy a aktualizácie môžu byť schopné vyriešiť niektoré problémy, ale mali byť zachytené skôr, ako bol telefón sprístupnený na predaj.

Ak máte ďalšie problémy alebo otázky, centrum pomoci Nexus by malo byť užitočným zdrojom, aj keď sa taktiež budeme snažiť pomôcť vám s akýmikoľvek požiadavkami.

Ak máte nejaké otázky alebo máte s telefónom Nexus 5X iný problém, dajte nám vedieť v nižšie uvedených komentároch a my vám odpovieme čo najskôr.

Odporúčaný kredit obrázku