13 najlepších nástrojov marketingu obsahu a doplnkov pre WordPress (Specialized Choice)

Hľadáte najlepšie nástroje na marketing obsahu a doplnky, ktoré vám pomôžu vytvoriť skvelý obsah pre váš blog WordPress? Skvelý obsah pomáha zvýšiť návštevnosť webových stránok, získať viac odberateľov a zvýšiť váš predaj. V tomto článku sme pre váš web WordPress vybrali najlepšie nástroje na marketing obsahu a doplnky.

Najlepšie doplnky a nástroje WordPress na vytváranie obsahu

Prečo potrebujete doplnky a nástroje na marketing obsahu?

Spoločnosti sa pri vytváraní obsahovej stratégie často spoliehajú na svoje najlepšie predpoklady. Na internete sa každý deň vytvára milión gigabajtov nového obsahu. Celý tento obsah spolu súťažia o prilákanie veľkého, ale obmedzeného publika.

Dôverovať najlepšiemu odhadu vás nedostane príliš ďaleko. Preto inteligentní obchodníci používajú nástroje na vytvorenie lepšej stratégie marketingu obsahu založenej na údajoch.

Tieto nástroje na vytváranie obsahu vám nielen pomôžu nájsť, o čom písať, ale tiež zistiť, čo hľadajú vaši používatelia a ako môžete zvýšiť návštevnosť existujúceho obsahu.

Po tom sa pozrime na niektoré z najlepších nástrojov marketingu obsahu a doplnky pre vaše stránky WordPress.

1, MonsterInsights

MonsterInsights

MonsterInsights je najlepší doplnok Google Analytics pre WordPress. Umožňuje vám úspešne nainštalovať službu Google Analytics a zobraziť dopravné prehľady vašich stránok na informačnom paneli WordPress.

MonsterInsights vám pomáha zistiť, ako ľudia hľadajú a používajú váš web. Môžete vidieť svoj hlavný obsah, hlavný zdroj sprostredkovania, najziskovejšie stránky a ďalšie.

Okrem udržiavania štatistických údajov o premávke pomáha spoločnosť MonsterInsights tiež sledovať zapojenie používateľov, čo je veľmi užitočné pri plánovaní vašej obsahovej stratégie.

2, Váš SEO

Váš SEO

Váš SEO je najlepší SEO plugin pre WordPress. Ľudia často nerozumejú plnej sile doplnku Yoast. Nie je to iba doplnok na pridávanie metaznačiek. Ide o kompletnú sadu optimalizácie obsahu s niekoľkými funkciami, ktorá vám pomôže vylepšiť vaše webové stránky.

Viac informácií o tejto téme nájdete v našom komplexnom sprievodcovi WordPress SEO s podrobnými pokynmi, ktoré posunú web SEO na ďalšiu úroveň.

3, Upraviť stream

Upraviť stream

Mať primeraný redakčný workflow vám pomáha pravidelne vytvárať užitočný obsah. Edit Flow vám umožňuje pridať vlastné stavy príspevkov, zanechať redakčné komentáre, zobraziť redakčný kalendár a spustiť obsahovú stratégiu ako profesionál.

Všetky tieto veci sú obzvlášť užitočné, ak prevádzkujete blog WordPress s viacerými autormi. Podrobné pokyny nájdete v našej príručke o tom, ako vylepšiť redakčný pracovný postup programu WordPress.

4, SEMRush

SEMRush

Používané tisíckami odborníkov v oblasti SEO, SEMRush je jedným z najlepších SEO nástrojov na trhu. To vám umožní ľahko zbierať analýzy a informácie od konkurentov, ktoré vám pomôžu zlepšiť vaše vlastné SEO.

Dozviete sa viac o hlavných organických kľúčových slovách vašej konkurencie, o spôsobe spätných odkazov, svojej reklamnej stratégii a ďalších. Pomáha tiež monitorovať vaše vlastné kľúčové slová, spätné odkazy, objavovať kľúčové slová, ktoré môžete ľahko hodnotiť, a rôzne ďalšie užitočné údaje, ktoré môžete použiť na zlepšenie svojej obsahovej stratégie.

5, Ahrefs

Ahrefs

Ahrefs je ďalší populárny nástroj na zistenie, prečo sú vaši konkurenti vyššie ako vy a čo môžete urobiť, aby ste ich porazili vo výsledkoch vyhľadávania. Je dodávaný s prehliadačom kľúčových slov a nástrojmi na vyhľadávanie obsahu, ktoré vám pomôžu zistiť, aký typ obsahu je pre tieto kľúčové slová hodnotený a prečo.

Má výkonný prehľadávač, ktorý monitoruje web. Môžete ho použiť na sledovanie spätných odkazov, rebríčka vyhľadávania, spätných odkazov konkurentov, kľúčových slov platenej reklamy a ďalších.

6, Canva

Canva

Nie každý môže pre svoje príspevky vytvárať krásne obrázky. Tu prichádza Canva. Pomáha vytvárať krásne obrázky pre vaše príspevky ako profesionál, bez obáv z autorských práv.

Je dodávaný s výkonným, ale veľmi jednoduchým nástrojom na úpravu obrázkov, ktorý beží vo vašom prehliadači. Môžete si vybrať z veľkého množstva šablón, grafiky, ikon, bannerov a infografík, ktoré sa majú použiť ako východiskový bod. Po dokončení úprav obrázok jednoducho exportujte a použite vo svojich článkoch.

7, gramaticky

gramaticky

Gramatika je pre používateľov programu WordPress jedným z najlepších online nástrojov na kontrolu gramatiky. Funguje v akejkoľvek oblasti písania, vrátane editora príspevkov WordPress. Môžete ho nainštalovať ako doplnok prehliadača pre prehliadače Google Chrome, Firefox a dokonca aj Microsoft Edge.

Po inštalácii sa v pravom dolnom rohu oblasti na písanie zobrazí indikátor. Kliknutím na indikátor sa zobrazí počet chýb. Počas písania budú podčiarknuté pravopisné, gramatické a kontextové chyby.

8, reSmush.it

reSmush.it

Načítanie veľkých obrázkov trvá dlhšie, čo môže nepriaznivo ovplyvniť rýchlosť a výkon WordPress. Pred ich odovzdaním do WordPress musíte svoje obrázky optimalizovať pre web.

ReSmush.it je najlepší doplnok na kompresiu obrázkov WordPress, ktorý dokáže automaticky zmenšiť veľkosť obrazového súboru bez ovplyvnenia kvality. Ponúka tiež možnosť hromadnej optimalizácie, ktorá vám umožní rýchlo optimalizovať staré obrázky na vašom webe.

9, IFTTT

IFTTT

IFTTT je populárny webový nástroj, ktorý vám umožňuje automatizovať vaše profily sociálnych médií. Môžete sa spojiť s mnohými populárnymi službami vrátane WordPress a všetkými hlavnými sociálnymi médiami.

Potom môžete pre ktorúkoľvek z týchto služieb vytvoriť recepty alebo applety. To vám umožní automaticky zdieľať príspevky WordPress na sociálnych médiách, inicializovať správy, zdieľať fotografie a ďalšie.

10. Zdieľané počty

Zdieľané počty

Zdieľané účty sú jedným z najlepších doplnkov pre sociálne médiá pre WordPress. To vám umožní ľahko pridať tlačidlá zdieľania sociálnych médií do vašich blogových príspevkov. Môžete tiež zobraziť počet zdieľaní pre každú platformu, ako aj celkový počet zdieľaní pre svoj článok.

Na rozdiel od iných doplnkov pre sociálne médiá, ktoré spomaľujú vaše webové stránky, zdieľaný počet je vysoko optimalizovaný pre rýchlosť. Dodáva sa iba s najlepšími webmi sociálnych médií a niekoľkými štýlmi tlačidiel, ktoré môžete použiť.

11. Názov a Nofollow pre odkazy

Názov a Nofollow pre odkazy

Mnoho odborníkov v oblasti SEO odporúča pridať k externým odkazom značku nofollow. WordPress však neprichádza so štandardnou možnosťou pridať značku nofollow. Názov a Nofollow pre odkazy tento problém vyriešia pridaním názvu a možností nofollow do rozbaľovacej ponuky vloženia odkazu na WordPress.

Viac informácií o tejto téme nájdete v našom článku o pridávaní názvu a nofollow na vkladanie rozbaľovacích odkazov do WordPress.

12. Prežiť staré príspevky

Prežiť staré príspevky

Staré blogové príspevky sa niekedy zanedbávajú z dôvodu nedostatku času a zdrojov. Oživenie starých príspevkov pomáha vyriešiť tento problém automatickým zdieľaním vašich starých príspevkov v profiloch sociálnych médií.

Pomáha to automaticky propagovať vaše staré články a zároveň aktívne zvyšovať návštevnosť vášho blogu. Pomáha tiež vašim novým sledovateľom v sociálnych médiách objaviť obsah, ktorý už mohol byť predtým stratený.

13. OptinMonster

OptinMonster

Viac ako 75% návštevníkov, ktorí opustia vaše stránky, odídu a nikdy sa nevrátia. Tu potrebujete OptinMonster. Je to najlepší softvér na vytváranie potenciálnych zákazníkov, ktorý pomáha konvertovať návštevníkov, ktorí opúšťajú vaše stránky, na účastníkov, zákazníkov a sledovateľov.

Dodáva sa s krásnymi registračnými formulármi, ku ktorým sa môžete pripojiť prostredníctvom e-mailovej marketingovej služby alebo softvéru CRM. Používate ho na efektívne zníženie miery odchodov, zvýšenie zapojenia používateľov a zvýšenie odberov e-mailov.

Dúfame, že vám tento článok pomohol nájsť najlepšie nástroje na marketing obsahu a doplnky pre váš web WordPress. Môžete tiež navštíviť naše praktické tipy, ako nasmerovať návštevnosť na svoj blog WordPress.

Ak sa vám tento článok páčil, prihláste sa na odber nášho kanála YouTube pozerať videá s programami WordPress. Nájdete nás aj na Twitter a Facebook,