13 najlep┼í├şch n├ístrojov marketingu obsahu a doplnkov pre WordPress (Specialized Choice)

H─żad├íte najlep┼íie n├ístroje na marketing obsahu a doplnky, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu vytvori┼ą skvel├Ż obsah pre v├í┼í blog WordPress? Skvel├Ż obsah pom├íha zv├Ż┼íi┼ą n├ív┼ítevnos┼ą webov├Żch str├ínok, z├şska┼ą viac odberate─żov a zv├Ż┼íi┼ą v├í┼í predaj. V tomto ─Źl├ínku sme pre v├í┼í web WordPress vybrali najlep┼íie n├ístroje na marketing obsahu a doplnky.

Najlepšie doplnky a nástroje WordPress na vytváranie obsahu

Pre─Źo potrebujete doplnky a n├ístroje na marketing obsahu?

Spolo─Źnosti sa pri vytv├íran├ş obsahovej strat├ęgie ─Źasto spoliehaj├║ na svoje najlep┼íie predpoklady. Na internete sa ka┼żd├Ż de┼ł vytv├íra mili├│n gigabajtov nov├ęho obsahu. Cel├Ż tento obsah spolu s├║┼ąa┼żia o pril├íkanie ve─żk├ęho, ale obmedzen├ęho publika.

D├┤verova┼ą najlep┼íiemu odhadu v├ís nedostane pr├şli┼í ─Ćaleko. Preto inteligentn├ş obchodn├şci pou┼ż├şvaj├║ n├ístroje na vytvorenie lep┼íej strat├ęgie marketingu obsahu zalo┼żenej na ├║dajoch.

Tieto n├ístroje na vytv├íranie obsahu v├ím nielen pom├┤┼żu n├íjs┼ą, o ─Źom p├şsa┼ą, ale tie┼ż zisti┼ą, ─Źo h─żadaj├║ va┼íi pou┼ż├şvatelia a ako m├┤┼żete zv├Ż┼íi┼ą n├ív┼ítevnos┼ą existuj├║ceho obsahu.

Po tom sa pozrime na niektor├ę z najlep┼í├şch n├ístrojov marketingu obsahu a doplnky pre va┼íe str├ínky WordPress.

1, MonsterInsights

MonsterInsights

MonsterInsights je najlep┼í├ş doplnok Google Analytics pre WordPress. Umo┼ż┼łuje v├ím ├║spe┼íne nain┼ítalova┼ą slu┼żbu Google Analytics a zobrazi┼ą dopravn├ę preh─żady va┼íich str├ínok na informa─Źnom paneli WordPress.

MonsterInsights v├ím pom├íha zisti┼ą, ako ─żudia h─żadaj├║ a pou┼ż├şvaj├║ v├í┼í web. M├┤┼żete vidie┼ą svoj hlavn├Ż obsah, hlavn├Ż zdroj sprostredkovania, najziskovej┼íie str├ínky a ─Ćal┼íie.

Okrem udr┼żiavania ┼ítatistick├Żch ├║dajov o prem├ívke pom├íha spolo─Źnos┼ą MonsterInsights tie┼ż sledova┼ą zapojenie pou┼ż├şvate─żov, ─Źo je ve─żmi u┼żito─Źn├ę pri pl├ínovan├ş va┼íej obsahovej strat├ęgie.

2, Váš SEO

Váš SEO

V├í┼í SEO je najlep┼í├ş SEO plugin pre WordPress. ─Żudia ─Źasto nerozumej├║ plnej sile doplnku Yoast. Nie je to iba doplnok na prid├ívanie metazna─Źiek. Ide o kompletn├║ sadu optimaliz├ície obsahu s nieko─żk├Żmi funkciami, ktor├í v├ím pom├┤┼że vylep┼íi┼ą va┼íe webov├ę str├ínky.

Viac inform├íci├ş o tejto t├ęme n├íjdete v na┼íom komplexnom sprievodcovi WordPress SEO s podrobn├Żmi pokynmi, ktor├ę posun├║ web SEO na ─Ćal┼íiu ├║rove┼ł.

3, Upravi┼ą stream

Upravi┼ą stream

Ma┼ą primeran├Ż redak─Źn├Ż workflow v├ím pom├íha pravidelne vytv├íra┼ą u┼żito─Źn├Ż obsah. Edit Flow v├ím umo┼ż┼łuje prida┼ą vlastn├ę stavy pr├şspevkov, zanecha┼ą redak─Źn├ę koment├íre, zobrazi┼ą redak─Źn├Ż kalend├ír a spusti┼ą obsahov├║ strat├ęgiu ako profesion├íl.

V┼íetky tieto veci s├║ obzvl├í┼í┼ą u┼żito─Źn├ę, ak prev├ídzkujete blog WordPress s viacer├Żmi autormi. Podrobn├ę pokyny n├íjdete v na┼íej pr├şru─Źke o tom, ako vylep┼íi┼ą redak─Źn├Ż pracovn├Ż postup programu WordPress.

4, SEMRush

SEMRush

Pou┼ż├şvan├ę tis├şckami odborn├şkov v oblasti SEO, SEMRush je jedn├Żm z najlep┼í├şch SEO n├ístrojov na trhu. To v├ím umo┼żn├ş ─żahko zbiera┼ą anal├Żzy a inform├ície od konkurentov, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu zlep┼íi┼ą va┼íe vlastn├ę SEO.

Dozviete sa viac o hlavn├Żch organick├Żch k─ż├║─Źov├Żch slov├ích va┼íej konkurencie, o sp├┤sobe sp├Ątn├Żch odkazov, svojej reklamnej strat├ęgii a ─Ćal┼í├şch. Pom├íha tie┼ż monitorova┼ą va┼íe vlastn├ę k─ż├║─Źov├ę slov├í, sp├Ątn├ę odkazy, objavova┼ą k─ż├║─Źov├ę slov├í, ktor├ę m├┤┼żete ─żahko hodnoti┼ą, a r├┤zne ─Ćal┼íie u┼żito─Źn├ę ├║daje, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą na zlep┼íenie svojej obsahovej strat├ęgie.

5, Ahrefs

Ahrefs

Ahrefs je ─Ćal┼í├ş popul├írny n├ístroj na zistenie, pre─Źo s├║ va┼íi konkurenti vy┼í┼íie ako vy a ─Źo m├┤┼żete urobi┼ą, aby ste ich porazili vo v├Żsledkoch vyh─żad├ívania. Je dod├ívan├Ż s prehliada─Źom k─ż├║─Źov├Żch slov a n├ístrojmi na vyh─żad├ívanie obsahu, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu zisti┼ą, ak├Ż typ obsahu je pre tieto k─ż├║─Źov├ę slov├í hodnoten├Ż a pre─Źo.

M├í v├Żkonn├Ż preh─żad├íva─Ź, ktor├Ż monitoruje web. M├┤┼żete ho pou┼żi┼ą na sledovanie sp├Ątn├Żch odkazov, rebr├ş─Źka vyh─żad├ívania, sp├Ątn├Żch odkazov konkurentov, k─ż├║─Źov├Żch slov platenej reklamy a ─Ćal┼í├şch.

6, Canva

Canva

Nie ka┼żd├Ż m├┤┼że pre svoje pr├şspevky vytv├íra┼ą kr├ísne obr├ízky. Tu prich├ídza Canva. Pom├íha vytv├íra┼ą kr├ísne obr├ízky pre va┼íe pr├şspevky ako profesion├íl, bez ob├ív z autorsk├Żch pr├ív.

Je dod├ívan├Ż s v├Żkonn├Żm, ale ve─żmi jednoduch├Żm n├ístrojom na ├║pravu obr├ízkov, ktor├Ż be┼ż├ş vo va┼íom prehliada─Źi. M├┤┼żete si vybra┼ą z ve─żk├ęho mno┼żstva ┼íabl├│n, grafiky, ikon, bannerov a infograf├şk, ktor├ę sa maj├║ pou┼żi┼ą ako v├Żchodiskov├Ż bod. Po dokon─Źen├ş ├║prav obr├ízok jednoducho exportujte a pou┼żite vo svojich ─Źl├ínkoch.

7, gramaticky

gramaticky

Gramatika je pre pou┼ż├şvate─żov programu WordPress jedn├Żm z najlep┼í├şch online n├ístrojov na kontrolu gramatiky. Funguje v akejko─żvek oblasti p├şsania, vr├ítane editora pr├şspevkov WordPress. M├┤┼żete ho nain┼ítalova┼ą ako doplnok prehliada─Źa pre prehliada─Źe Google Chrome, Firefox a dokonca aj Microsoft Edge.

Po in┼ítal├ícii sa v pravom dolnom rohu oblasti na p├şsanie zobraz├ş indik├ítor. Kliknut├şm na indik├ítor sa zobraz├ş po─Źet ch├Żb. Po─Źas p├şsania bud├║ pod─Źiarknut├ę pravopisn├ę, gramatick├ę a kontextov├ę chyby.

8, reSmush.it

reSmush.it

Na─Ź├ştanie ve─żk├Żch obr├ízkov trv├í dlh┼íie, ─Źo m├┤┼że nepriaznivo ovplyvni┼ą r├Żchlos┼ą a v├Żkon WordPress. Pred ich odovzdan├şm do WordPress mus├şte svoje obr├ízky optimalizova┼ą pre web.

ReSmush.it je najlep┼í├ş doplnok na kompresiu obr├ízkov WordPress, ktor├Ż dok├í┼że automaticky zmen┼íi┼ą ve─żkos┼ą obrazov├ęho s├║boru bez ovplyvnenia kvality. Pon├║ka tie┼ż mo┼żnos┼ą hromadnej optimaliz├ície, ktor├í v├ím umo┼żn├ş r├Żchlo optimalizova┼ą star├ę obr├ízky na va┼íom webe.

9, IFTTT

IFTTT

IFTTT je popul├írny webov├Ż n├ístroj, ktor├Ż v├ím umo┼ż┼łuje automatizova┼ą va┼íe profily soci├ílnych m├ędi├ş. M├┤┼żete sa spoji┼ą s mnoh├Żmi popul├írnymi slu┼żbami vr├ítane WordPress a v┼íetk├Żmi hlavn├Żmi soci├ílnymi m├ędiami.

Potom m├┤┼żete pre ktor├║ko─żvek z t├Żchto slu┼żieb vytvori┼ą recepty alebo applety. To v├ím umo┼żn├ş automaticky zdie─ża┼ą pr├şspevky WordPress na soci├ílnych m├ędi├ích, inicializova┼ą spr├ívy, zdie─ża┼ą fotografie a ─Ćal┼íie.

10. Zdie─żan├ę po─Źty

Zdie─żan├ę po─Źty

Zdie─żan├ę ├║─Źty s├║ jedn├Żm z najlep┼í├şch doplnkov pre soci├ílne m├ędi├í pre WordPress. To v├ím umo┼żn├ş ─żahko prida┼ą tla─Źidl├í zdie─żania soci├ílnych m├ędi├ş do va┼íich blogov├Żch pr├şspevkov. M├┤┼żete tie┼ż zobrazi┼ą po─Źet zdie─żan├ş pre ka┼żd├║ platformu, ako aj celkov├Ż po─Źet zdie─żan├ş pre svoj ─Źl├ínok.

Na rozdiel od in├Żch doplnkov pre soci├ílne m├ędi├í, ktor├ę spoma─żuj├║ va┼íe webov├ę str├ínky, zdie─żan├Ż po─Źet je vysoko optimalizovan├Ż pre r├Żchlos┼ą. Dod├íva sa iba s najlep┼í├şmi webmi soci├ílnych m├ędi├ş a nieko─żk├Żmi ┼ít├Żlmi tla─Źidiel, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą.

11. Názov a Nofollow pre odkazy

Názov a Nofollow pre odkazy

Mnoho odborn├şkov v oblasti SEO odpor├║─Źa prida┼ą k extern├Żm odkazom zna─Źku nofollow. WordPress v┼íak neprich├ídza so ┼ítandardnou mo┼żnos┼ąou prida┼ą zna─Źku nofollow. N├ízov a Nofollow pre odkazy tento probl├ęm vyrie┼íia pridan├şm n├ízvu a mo┼żnost├ş nofollow do rozba─żovacej ponuky vlo┼żenia odkazu na WordPress.

Viac inform├íci├ş o tejto t├ęme n├íjdete v na┼íom ─Źl├ínku o prid├ívan├ş n├ízvu a nofollow na vkladanie rozba─żovac├şch odkazov do WordPress.

12. Pre┼żi┼ą star├ę pr├şspevky

Pre┼żi┼ą star├ę pr├şspevky

Star├ę blogov├ę pr├şspevky sa niekedy zanedb├ívaj├║ z d├┤vodu nedostatku ─Źasu a zdrojov. O┼żivenie star├Żch pr├şspevkov pom├íha vyrie┼íi┼ą tento probl├ęm automatick├Żm zdie─żan├şm va┼íich star├Żch pr├şspevkov v profiloch soci├ílnych m├ędi├ş.

Pom├íha to automaticky propagova┼ą va┼íe star├ę ─Źl├ínky a z├írove┼ł akt├şvne zvy┼íova┼ą n├ív┼ítevnos┼ą v├í┼ího blogu. Pom├íha tie┼ż va┼íim nov├Żm sledovate─żom v soci├ílnych m├ędi├ích objavi┼ą obsah, ktor├Ż u┼ż mohol by┼ą predt├Żm straten├Ż.

13. OptinMonster

OptinMonster

Viac ako 75% n├ív┼ítevn├şkov, ktor├ş opustia va┼íe str├ínky, od├şdu a nikdy sa nevr├ítia. Tu potrebujete OptinMonster. Je to najlep┼í├ş softv├ęr na vytv├íranie potenci├ílnych z├íkazn├şkov, ktor├Ż pom├íha konvertova┼ą n├ív┼ítevn├şkov, ktor├ş op├║┼í┼ąaj├║ va┼íe str├ínky, na ├║─Źastn├şkov, z├íkazn├şkov a sledovate─żov.

Dod├íva sa s kr├ísnymi registra─Źn├Żmi formul├írmi, ku ktor├Żm sa m├┤┼żete pripoji┼ą prostredn├şctvom e-mailovej marketingovej slu┼żby alebo softv├ęru CRM. Pou┼ż├şvate ho na efekt├şvne zn├ş┼żenie miery odchodov, zv├Ż┼íenie zapojenia pou┼ż├şvate─żov a zv├Ż┼íenie odberov e-mailov.

D├║fame, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pomohol n├íjs┼ą najlep┼íie n├ístroje na marketing obsahu a doplnky pre v├í┼í web WordPress. M├┤┼żete tie┼ż nav┼ít├şvi┼ą na┼íe praktick├ę tipy, ako nasmerova┼ą n├ív┼ítevnos┼ą na svoj blog WordPress.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube pozera┼ą vide├í s programami WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,