13 najlepších funkcií zariadenia Nexus 5X

Nexus 5X je slušným doplnkom k cenovo dostupnému zoznamu smartphones. Môže to mať niekoľko problémov, ale je to slušné zariadenie napriek nedostatku definícií aktualizácií.

Ak hľadáte nový telefón, je plný funkcií, ktoré z neho robia životaschopnú voľbu. Tu je zoznam s 13 najlepšími funkciami, ktoré nájdete v novom zariadení Nexus 5X.

1. Veľkosť

V porovnaní s telefónom Nexus 6P vám zariadenie padne pohodlne do jednej ruky a vy tak budete môcť voľne kráčať po ceste po ulici.

Tu sú dve zariadenia vedľa seba.

Nexus_5 &6

V skutočnosti váži o niečo viac ako pôvodný Nexus 5, ale pri 136 gramoch sa ľahko zmestí do vrecka Rozdiel v hmotnosti je do značnej miery spôsobený snímačom odtlačkov prstov a malými rozdielmi v konštrukčných materiáloch, ale používanie je pohodlné, aj keď sa v porovnaní s prémiovými zariadeniami necíti tak plyšovo.

Ak sú väčšie telefóny príliš ťažkopádne, veľkosť je dobrým doplnkom, ktorý by ste nemali prehliadať.

2. Pripojenie USB-C

Prechod na USB-C sa pomaly, ale isto začína presadzovať a Nexus 5X je vybavený portom USB-C.

USB_ABC

To znamená, že ak je to starší model, možno ho nebudete môcť pripojiť k počítaču alebo prenosnému počítaču, aj keď drôty tretích strán sú dostupné online a sú lacné. (Na pripojenie k počítaču budete potrebovať kábel USB-C na USB-A.) Je len škoda, že adaptér nebol súčasťou samotného telefónu.

Aj keď je kábel USB-C v porovnaní so staršími modelmi trochu chabý, umožňuje vyššie rýchlosti nabíjania, čo je užitočné vtedy, keď potrebujete rýchle zvýšenie výkonu alebo počas prvého obdobia nabíjania telefónu.

Zariadenie je aspoň na niekoľko rokov pripravené na budúcnosť, napriek problémom s nákupom nových káblov a adaptérov.

Ak máte problémy s nabíjaním na zariadení s Androidom, pozrite si nášho sprievodcu, ktorý vám pomôže vyriešiť problémy s nabíjaním systému Android.

3. Cena

Nexus 5X je v porovnaní so 6P lacný a jeho cena za posledných pár týždňov klesla (najmä na Čierny piatok), čo znamená, že je v porovnaní s podobnými cenami veľmi výhodný za peniaze. smartphones.

Zariadenia začali relatívne lacno:

16 GB Model: USA$379

32 GB Model: USA429 dolárov

A nie je pochýb o tom, že už je možné nájsť lacnejšie v obchode aj online. Ak ste v pokušení, existujú ponuky, ktoré je potrebné uzavrieť, pretože Google zaistil, aby bolo zariadenie dostatočne lacné na to, aby zachytilo slušnú časť trhu. Zariadenie bolo vydané iba koncom septembra 2015, takže existuje veľká pravdepodobnosť vážneho poklesu ceny v januári.

4. fotoaparát

Google uviedol, že sú na fotoaparát na modeli 5X veľmi hrdí a nesklame. Fotoaparát je celkovo jednou z najlepších vlastností telefónu a kvalita snímok zhotovených v noci sa výrazne zlepšila aj u starších modelov, ako je pôvodný Nexus. 5.

Ak sa pristihnete, že sa donekonečna odtrhnete, je to vzhľadom na rozpočet a veľkosť zariadenia vynikajúci fotoaparát. Možno nenahradí profesionálny fotoaparát, ale mal by zvládnuť takmer všetko ostatné, čo potrebujete.

5. Snímač odtlačkov prstov

13 najlepších funkcií zariadenia Nexus 5X 2

Snímače odtlačkov prstov sa v zásade stali normou a 5X je vďaka doplnku určite lákavejším zariadením.

Senzor môžete použiť na množstvo rôznych úloh, ako je napríklad zamykanie a odomykanie telefónu, a dá sa použiť na zaistenie dodatočného zabezpečenia pri platbách pomocou zariadenia.

Skener nie je najrevolučnejším doplnkom, ale mení spôsob, akým telefón používate, a v budúcnosti sa nebudete chcieť vrátiť k štandardnému spôsobu odomykania, keď si naň zvyknete.

6. Špecifikácia

Aké sú teda špecifikácie tabletu Nexus 5X? Telefón nebude nikdy opísaný ako výkonná elektráreň, je však primerane spoľahlivý, aj keď má len 2 GB pamäte RAM.

Tu je zoznam najdôležitejších špecifikácií:

OS: Android 6.0 Marshmallow

Displej: 5.2 palcov, FHD (1920 x 1080) LCD pri 423 ppi, sklo Corning Gorilla Glass 3

Zadná kamera: 12.3 MP¹, 10,55 µm pixelov, f/2.0 clona, ​​IR laserové asistované automatické zaostrovanie, snímanie videa 4K (30 snímok za sekundu), širokospektrálny duálny blesk CRI-90

Predná kamera: 5 MP, 1.4 µm pixelov, f/2.0 clona

Procesory: Procesor Qualcomm® Snapdragon ™ 808, 1.8 64-bitový šesťjadrový GHz, GPU Adreno 418

Pamäť a úložisko: RAM: 2 GB LPDDR3, Interné úložisko: 16 GB alebo 32 GB

Rozmery: 147.0 x 72.6 X 7.9 mm

Hmotnosť: 136 g

Možnosti farieb: Uhlík, kremeň, ľad

Google uviedol telefón na trh ako zariadenie pre každého. Ak nechcete vydávať prémiové zariadenia, špecifikácie sú dostatočne slušné na každodenné použitie.

7. Časy nabíjania

Jednou z najlepších vlastností nového USB je rýchlosť 5x nabíjania. Aj keď výdrž batérie nie je práve najvyššia, aspoň sa rýchlo nabíja vďaka USB.

Nie je to technológia Quick Charge, ale je znateľne rýchlejšia ako pôvodný Nexus 5. Desať minút by malo poskytnúť dostatočné nabitie na štyri hodiny používania, ale to je iba pri nabíjaní zo zásuvky pomocou USB-C. Ak použijete adaptér, budete môcť telefón nabíjať, ale rýchlosti budú normálne.

Rozbočovač senzorov Androidu, o ktorom sa hovorí v bode 11, by mal pomôcť s vybíjaním batérie, ale máme aj návod, ako ušetriť výdrž batérie na všetkých zariadeniach s Androidom.

8. Natívna podpora pre Marshmallow

Marshmallow_Nexus

Nové zariadenie má natívnu podporu pre Marshmallow. Natívna podpora pre 6.0 je tak dobrý, ako to znie, pretože telefón by mal trpieť menšími problémami, s ktorými sa staršie modely stretávajú v oblasti kompatibility a aktualizácií.

Znamená to tiež, že aplikácie a funkcie by mali fungovať hladko, pokiaľ sú optimalizované 6.0. Ak chcete telefón, ktorý je dodávaný s najnovším a najlepším operačným systémom Android, Nexus

Máme sprievodcu s ďalšími informáciami o najlepších funkciách programu Marshmallow a tu je ďalší s tipmi na riešenie problémov pre Android 6.0 ak narazíte na nejaké problémy.

9. Všeobecná kvalita a dizajn stavby

Okrem veľkosti, vďaka ktorej je telefón počas používania pohodlný, má aj celková konštrukcia slušnú kvalitu, aj keď komponenty nie sú rovnaké, ako by ste našli v prémiovom smartfóne.

Zariadenie napríklad používa iba sklo Gorilla Glass 3 (s Nexusom 6P používajúcim najnovšiu GG4), čo znamená, že skutočné komponenty nie sú najvyššej kvality, ale vzhľadom na cenu sú viac než dostatočné.

10. Zvýšené zabezpečenie (a mesačné aktualizácie)

Jednou z najpraktickejších výhod skenera odtlačkov prstov je pridaná vrstva zabezpečenia, ktorú používateľovi poskytuje pri vykonávaní citlivých úloh na svojom smartfóne. Budete mať aspoň vedomosti, že odomknutie telefónu bez vymazania všetkých dôležitých údajov v zariadení bude ťažké.

Okrem skenera sa k zariadeniu dodávajú dva roky aktualizácií zabezpečenia od spoločnosti Google vo forme mesačných opráv na prípadné zneužitia. Tu je odkaz na ich stránku Skupín Google, kde uverejňujú mesačné bulletiny s ďalšími podrobnosťami.

11. Senzor Android Hub

Rozbočovač senzorov Android je sekundárny procesor, ktorý sa nachádza v zariadení Nexus 5X. Jeho funkciou je monitorovať pohyb zariadenia v snahe znížiť spotrebu energie a šetriť výdrž batérie. Funguje v spojení s fotoaparátom a ďalšími senzormi, ako sú gyroskop a snímač odtlačkov prstov (odtiaľ názov), čo vám umožňuje kontrolovať oznámenia bez úplného prebúdzania obrazovky, kým nie je aktivovaná.

Spolu s vysokými rýchlosťami nabíjania pomôže rozbočovač senzorov predĺžiť výdrž batérie, aby vaše zariadenie vždy vydržalo, kým sa nedostanete k ďalšiemu portu. (Teoreticky.) Minimálne by vám zariadenie malo vydržať oveľa dlhšie, keď ho necháte nečinný. Rozbočovač tiež pomáha pri rozhodovaní, kedy aktivovať hlavný procesor, čo znamená, že by mal ušetriť ešte viac energie.

Jediným problémom je predstava, že vás fotoaparát „neustále sleduje“, ale ak to zvládnete, mala by byť užitočná.

12. Režim Doze

Ak máte obavy o výdrž batérie na 5X, režim Doze vás určite zaujme. Je to nová funkcia, ktorá bola do systému Android pridaná ako súčasť aktualizácie Marshmallow, a slúži na šetrenie batérie.

Ak necháte zariadenie odpojené a nehybné s vypnutou obrazovkou, zariadenie prejde do režimu Doze. Režim Doze zabráni aplikáciám v prístupe k sieti spolu s množstvom ďalších funkcií navrhnutých na predĺženie výdrže batérie.

Tu je graf, ktorý ukazuje, ako Doze umožňuje okno údržby po opakujúcich sa intervaloch, počas ktorých budú mať aplikácie prístup k sieti:

Doze_Graph

Všetko, čo pomôže zlepšiť výkon batérie s nominálnym vstupom od používateľa, bude vždy užitočné.

13. Celkový výkon

Napriek niektorým sťažnostiam, že zariadenie trpí spomalením spolu s niekoľkými ďalšími problémami, očakávania by mala zmierniť cena a zistenie, že väčšinu úloh zvláda s ľahkosťou. Nie je to najspoľahlivejší telefón (pri používaní prehliadača boli hlásené zriedkavé zlyhania), ale okrem niekoľkých menších problémov má tendenciu spúšťať aplikácie hladko.

Celkovo Nexus 5X ponúka dobrú hodnotu za peniaze a akékoľvek problémy s výkonom sú zriedkavé. Pokiaľ upravíte svoje očakávania, nie je dôvod, prečo by ste boli z celkového výkonu telefónu sklamaní.

Záver

Zariadenie nie je najväčšou aktualizáciou na svete, ale je to slušný telefón, ak chcete dostupné zariadenie s Androidom. Niektorí konkurenti sa začínajú cenovo porovnávať, ale mnohým chýba snímač odtlačkov prstov a ďalšie, menšie vylepšenia hardvérovej rady.

Nový telefón by ste si vždy mali vyberať starostlivo. Google chce, aby ich zariadenie bolo obchodom typu jack-of-all-trade, ale vždy zostáva možnosť, že skončí ako pán nad ničím. Nexus 5X však dostal každú príležitosť uspieť a vie o svojich obmedzeniach. Možno to nie je telefón pre všetkých, ale určite je to telefón pre väčšinu.

Prišli sme o skvelú funkciu? Ak máte akékoľvek otázky alebo máte nejaké problémy so zariadením, dajte nám vedieť v nižšie uvedených komentároch.

Odporúčaný kredit obrázku