13 najd├┤le┼żitej┼í├şch kombin├íci├ş OneNote na zv├Ż┼íenie va┼íej produktivity

MicrosoftOneNote existuje u┼ż nieko─żko desa┼ąro─Ź├ş. V posledn├Żch rokoch v┼íak spolo─Źnos┼ą Microsoft pon├║ka dve verzie svojej ob─ż├║benej slu┼żby p├şsania pozn├ímok – Office 365 a UWA. Verzia Office 365 funguje presne ako predch├ídzaj├║ce verzie a UWA (Universal). Windows Aplik├ícia) Z├íkazn├şk je k dispoz├şcii v obchode Microsoft Store.

UMA Note Kl├ívesov├ę skratky

Na rozdiel od in├Żch aplik├íci├ş bal├şka Microsoft Office je pou┼ż├şvanie slu┼żby OneNote ├║plne zadarmo. V ned├ívnom tlaku od domorodca Windows Aplik├ície Google uzavreli verziu OneNote pre po─Ź├şta─Źe a teraz sa zameriavaj├║ na verziu UWA.

Microsoft pomaly prid├íva funkcie z pracovnej plochy OneNote do svojho n├íprotivku UWA. Odviedli dobr├║ pr├ícu, ale spolo─Źnos┼ą zatia─ż neprijala v┼íetky kl├ívesov├ę skratky pre nov├║ aplik├íciu.

To v┼íak neznamen├í, ┼że u┼ż nem├íme viac mo┼żnost├ş. T├íto slu┼żba pon├║ka nieko─żko atrakt├şvnych kl├ívesov├Żch skratiek. A v tomto pr├şspevku pokrym hlavn├ę skratky OneNote Windows a platformy MacOS.

Pred za─Źat├şm ─Źl├ínku mi dovo─żte objasni┼ą, ┼że tu nehovor├şm o obvykl├Żch odkazoch. Be┼żn├ę mo┼żnosti, ako napr├şklad Kop├şrova┼ą (Ctrl + C), Prilepi┼ą (Ctrl + V), Sp├Ą┼ą, Opakova┼ą, Vybra┼ą v┼íetko, s├║ univerz├ílne a pravdepodobne sa bud├║ pou┼ż├şva┼ą rovnak├Żm sp├┤sobom. Namiesto toho v├ís prevediem hlavn├Żmi oblas┼ąami, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu dokon─Źi┼ą pr├ícu.

Pozn├ímka: Pre pou┼ż├şvate─żov po─Ź├şta─Źov Mac funguje pr├şkazov├ę tla─Źidlo podobne ako funkcia Ctrl v syst├ęme Windows Windows, Ke─Ć teda spomeniem kl├íves Ctrl, Windows, ten ist├Ż trik plat├ş pre MacOS s pr├şkazom.

1, Pridajte odr├í┼żky / o─Ź├şslovan├Ż zoznam

Podobne ako v pr├şpade mnoh├Żch aplik├íci├ş na vytv├íranie pozn├ímok, OneNote podporuje prid├ívanie odr├í┼żok alebo ─Ź├şslovac├şch sch├ęm do pozn├ímky. M├┤┼żete pou┼żi┼ą Ctrl +. Skratka povolen├í Windows alebo pr├şkaz +. v MacOS pre z├ílo┼żky alebo pridan├şm ─Ź├şsiel Ctrl + / a Command + /. Zoznam m├┤┼żete opusti┼ą aj s r├┤znymi tvarmi a ─Ź├şslami. Nie s├║ v┼íak podporovan├ę kl├ívesov├Żmi skratkami.

T├ęmy pozn├ímok UMA

2, Vyberte názov stránky

Niekedy chcete r├Żchlo zmeni┼ą n├ízov str├ínky. V syst├ęme MacOS m├┤┼żete pomocou kl├ívesovej skratky Ctrl + Shift + T alebo Command + Shift + T vybra┼ą n├ízov str├ínky.

Vyberte názov

3, Vlo┼żte hypertextov├Ż odkaz

OneNote poskytuje mo┼żnos┼ą, ak chcete prida┼ą hypertextov├Ż odkaz na konkr├ętne slovo. Sta─Ź├ş vybra┼ą slovo a stla─Źen├şm kl├ívesov Ctrl + K alebo Command + K dokon─Źi┼ą ─Źinnos┼ą v syst├ęme MacOS.

Pridajte hypertextov├Ż odkaz

4, Zv├Żraznite slov├í

Na dlh├║ pozn├ímku m├┤┼żete zv├Żrazni┼ą nieko─żko slov, aby boli vynikaj├║ce z davu. Aplik├ícia OneNote u─żah─Źuje zv├Żraznenie ur─Źit├Żch fr├íz alebo slov pomocou kl├ívesov├Żch skratiek Ctrl + Shift + H a Command + Shift + H.

Pridajte zv├Żraznenie

5, Zadajte d├ítum a ─Źas

Ak u┼ż dlh┼í├ş ─Źas pracujete na dlhej note, mo┼żno budete chcie┼ą prida┼ą k posledn├Żm zmen├ím d├ítum a ─Źas. Na po─Ź├şta─Źoch Mac jednoducho stla─Źte kl├ívesy Alt + Shift + F alebo Shift + Command + D.

UMA Pozn├ímka D├ítum a ─Źas

6, Zobrazi┼ą / skry┼ą ─Źiary prav├ştka

Ako u┼ż n├ízov napoved├í, OneNote podporuje riadky pravidiel s anot├íciami. Sta─Ź├ş stla─Źi┼ą Ctrl + Shift + R Windows Pridajte alebo odstr├í┼łte riadky pravidiel na str├ínke.

Pravidlá

7, Pridajte novú podstránku pod aktuálnu stránku

Aplik├ícia OneNote podporuje pridanie podstr├ínky na konkr├ętnu str├ínku v konkr├ętnej sekcii. Je to u┼żito─Źn├ę pri dlh├Żch projektoch. Stla─Źen├şm kombin├ície kl├ívesov Ctrl + Shift + Alt + N vytvor├şte nov├║ podstr├ínku.

Prida┼ą podstr├ínku

8, Otvorte ─Ćal┼íie okno OneNote

Pr├íca s viacer├Żmi str├ínkami OneNote sa m├┤┼że po chv├şli sta┼ą ├║navou. Na┼í┼ąastie OneNote podporuje otvorenie nov├ęho okna na pridanie obsahu. Akciu spust├şte stla─Źen├şm kombin├ície kl├ívesov Ctrl + M.

Prida┼ą nov├ę okno

9, Vytvorte nov├Ż z├ípisn├şk a oddiel

Ako u┼ż mo┼żno viete, OneNote podporuje prid├ívanie nov├Żch prenosn├Żch po─Ź├şta─Źov a oddielov. Teraz samozrejme m├┤┼żete zvoli┼ą symbol ÔÇ×+ÔÇť, ale e┼íte lep┼íie m├┤┼żete pou┼żi┼ą nov├║ kombin├íciu kl├ívesov ÔÇ×Ctrl + TÔÇť alebo ÔÇ×Command + TÔÇť. Nov├Ż prenosn├Ż po─Ź├şta─Ź m├┤┼żete tie┼ż vytvori┼ą pomocou kl├ívesovej skratky Ctrl + Command + N na po─Ź├şta─Źoch Mac.

Nov├í oblas┼ą

Do sekcie m├┤┼żete tie┼ż prida┼ą nov├║ str├ínku r├Żchlym stla─Źen├şm kl├ívesov Ctrl + N alebo Command + N.

10. Presu┼łte tok pozn├ímok do novej sekcie

Toto je ┼ítandard vo v┼íetk├Żch aplik├íci├ích zapisovania pozn├ímok. Kombin├íciou kl├ívesov Ctrl + Alt + M alebo Command + Shift + M m├┤┼żete str├ínky r├Żchlo presun├║┼ą do novej oblasti.

Presun├║┼ą pozn├ímku

11. Pridajte st─║pce do tabu─żky

Aplik├ícia OneNote podporuje prid├ívanie tabuliek na str├ínky. Po chv├şli m├┤┼żete do tabu─żky prida┼ą st─║pce. v Windows Sta─Ź├ş stla─Źi┼ą Ctrl + Alt + R (na pridanie st─║pca napravo) a Ctrl + Alt + E (na pridanie st─║pca na─żavo). V syst├ęme MacOS mus├şte stla─Źi┼ą Ctrl + Command + L (prida┼ą nov├Ż st─║pec v─żavo) a Ctrl + Command + R (prida┼ą nov├Ż st─║pec vpravo).

Pridajte tabu─żky

12. Pridajte zna─Źky

Toto je z├íchranca. Pou┼ż├şvam ho pravidelne. Prid├ívanie zna─Źiek je najlep┼í├şm sp├┤sobom, ako analyzova┼ą, ─Źo je d├┤le┼żit├ę alebo ─Źo treba zd├┤razni┼ą. S├║ tie┼ż najjednoduch┼íie zapam├Ątate─żn├ę.

Pre okn├í m├┤┼żete pou┼żi┼ą Ctrl + 1 (├Ülohy), Ctrl + 2 (D├┤le┼żit├ę), Ctrl + 3 (Ot├ízka), Ctrl + 4 (Pam├Ątajte), Ctrl + 5 (Defin├şcia) a Ctrl + 0 Pou┼żite (odstr├í┼łte v┼íetky zna─Źky).

Prida┼ą zna─Źky

V pr├şpade MacOS s├║ kl├ívesov├ę skratky pre Command + 1 (├Üloha), pr├şkaz + 2 (D├┤le┼żit├ę), pr├şkaz + 3 (Ot├ízka), pr├şkaz + 4 (Pam├Ątajte) a Command + 5 (Defin├şcia) povinn├ę.

13. Vyh─żadajte pozn├ímky

OneNote pon├║ka v├Żkonn├║ funkciu vyh─żad├ívania v aplik├ícii. Stla─Źen├şm Ctrl + E alebo Command + E r├Żchlo vyh─żadajte pozn├ímky.

Vyh─żadajte pozn├ímku

Pou┼ż├şvajte OneNote ako profesion├íl

Vy┼í┼íie uveden├Ż zoznam nazna─Źuje, ┼że program OneNote podporuje ve─ża odkazov Windows a macOS. Zoznam je e┼íte jasnej┼í├ş Windows ke─Ć to pova┼żujete za produkt spolo─Źnosti Microsoft. Som si ist├Ż, ┼że ak si pam├Ąt├íte v├Ą─Ź┼íinu t├Żchto skratiek, bude sa v aplik├ícii Notes ─żahko pou┼ż├şva┼ą a navigova┼ą.

─Äal┼íie: WhatsApp pre Web obsahuje aj nieko─żko mo┼żnost├ş kl├ívesnice. Ak sa chcete o nich dozvedie┼ą viac, pre─Ź├ştajte si nasleduj├║ci pr├şspevok.