12 tipov, trikov a hackov pre Xiaomi Mi 4

Xiaomi Mi 4 je špičkové zariadenie, ktoré má čo ponúknuť, a existuje niekoľko tipov, pomocou ktorých môžete zo svojho telefónu získať ešte viac. Je to špičkové zariadenie, ktoré pomohlo spoločnosti dominovať na čínskom trhu s telefónmi a začína byť uznávané aj širším medzinárodným publikom.

Ste jedným z nových majiteľov? Pravdepodobne nebudete sklamaní, ak ste sa rozhodli ísť pre novú značku. Ak chcete zo svojho zariadenia vyťažiť maximum, tu je zoznam 12 tipov, trikov a trikov.

Začnime s jedným z najľahších tipov v zozname;

1. Zapnutie baterky

Mi_4

Dobre, baterka nemusí byť najvzrušujúcejší trik, ale môžete ju rýchlo spustiť na zariadení Xiaomi Mi 4 aby ste mali vždy prehľad o tom, čo sa deje okolo vás.

Rýchle spustenie baterky:

  Podržte stlačené Domovské tlačidlo keď je telefón zamknutý. Obrazovka baterky sa automaticky zapne. Stlačte tlačidlo Vypínač na pravej strane telefónu, aby svietidlo svietilo tak dlho, ako potrebujete.

2. Optimalizujte kvalitu zvuku počas nahrávania

Mi_cam

Jedným z najdôležitejších aspektov zariadenia je kvalita zvuku. Ak vás nie je dobre počuť, aký zmysel má nahrávanie zvuku? Ak sa chcete uistiť, že kvalita zvuku je krištáľovo čistá;

  Choďte do svojho nastaveniea klepnite na Zapisovač.Klepnite na položku Typ záznamu. Vyberte jeden z typov nahrávania a optimalizujte svoje zvukové nahrávky.

3. Kamerové triky

fotoaparát

Zariadenie má slušný fotoaparát, aj keď existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste zaistili, že získate obrázky najvyššej kvality. Napríklad;

  Z fotoaparát menu, vyberte Video. Potiahnutím prstom doprava vstúpte do Režimy fotoaparátuPrepínač v spodnej časti vyvolá Ponuka nastavení na natáčanie videí. Nezabudnite sa pozrieť na všetky dostupné možnosti, pretože môžu drasticky zmeniť kvalitu videa.

Samotný fotoaparát je veľmi schopný, takže sa oplatí radšej sa pohrať s možnosťami, než sa uspokojovať s akciovou možnosťou. Môžete si tiež stiahnuť novú aplikáciu pre fotoaparáty, takže tu je zoznam s 5 z najlepších možností HDR kamery.

4. Vreckové vytáčanie kontaktov

Je to naozaj nepríjemné, ak niekomu omylom telefonujete, keď máte zariadenie vo vrecku. Stalo sa to každému z nás, ale môžete tomu zabrániť, aby sa to už nikdy nestalo, a to vďaka slušnej funkcii, ktorú nájdete v Xiaomi Mi 4.

Ak vás to zaujíma, tu je to, čo musíte urobiť;

  Choďte na svoju hlavnú Ponuka nastavení.Klepnite na Zamknúť obrazovku.Prepnite prepínač na Zabráňte vreckovým voličom.

Je to skvelá funkcia a v minulosti mi to mohlo ušetriť veľa rozpakov. (Neváhajte stráviť čas počúvaním ľudí, ktorí kráčajú.)

5. Usporiadanie ikon

Ikony

Je ľahké usporiadať ikony tak, aby sa zmestili do priečinkov a stránok na vašej obrazovke, existuje však trik, pomocou ktorého ich môžete usporiadať úhľadne, ak je miesto.

Štípnutie Domovská obrazovka troma prstami rýchlo otvoríte novú ponuku, ktorá vám umožní usporiadať ikony. Je to ďalší rýchly tip a je praktický, ak stále vymieňate a odstraňujete priečinky a aplikácie.

6. Rýchle snímky obrazovky

Fotografovanie snímky obrazovky na Xiaomi Mi 4 je dosť jednoduchý a postup je podobný, ak ste v minulosti vlastnili zariadenie s Androidom. Stlačte a podržte tlačidlo Ponuka a Znížiť hlasitosť pomocou klávesov zachytíte obrázok a môžete si ho prezrieť z Oznamovací panel.

Zvyknúť si na to môže chvíľu trvať, ale čoskoro to bude druhá prirodzenosť.

7. Možnosti batérie na úsporu energie

Batéria

Každý chce od svojho zariadenia viac a životnosť batérie je jedným z najčastejších problémov, s ktorými majú používatelia problémy. Môžete skontrolovať možnosti šetrenia batérie, ktoré nájdete v Ponuka úspory energie na prepnutie vašich nastavení. Klepnite na Batéria v Ponuka nastavení nájsť tieto možnosti.

Ak hľadáte viac, môžete vždy ísť na čierne pozadie tapety. Je dokázané, že šetrí energiu, pretože obrazovka odčerpáva veľa šťavy, a dá sa použiť na doplnenie ďalších krokov.

8. Funkcie prehrávača hudby

Hudba

K prehrávaču hudby sa dá ľahko dostať inou rýchlou skratkou a stačí naň niekoľko rýchlych klepnutí.

Dvojitým klepnutím na stred kruhu uzamknutej obrazovky prepnete otvorené ovládacie prvky pre svoju hudbu. Je to oveľa rýchlejšie, ako odomknutie zariadenia zakaždým, keď chcete zmeniť skladbu.

9. Skontrolujte rýchlosti siete

Phone_Back

Je to úžasný spôsob, ako pridať rýchlosť siete do stavového riadka zariadenia, takže budete mať vždy dobrú predstavu o tom, ako sa vášmu zariadeniu darí. (Nájsť rovnaké informácie je oveľa jednoduchšie ako prechádzať ponukami.)

  Otvor tvoj nastavenie.Klepnite na položku Oznámenia otvorte novú ponuku. Klepnite na Zobraziť rýchlosť pripojenia udržať krok s vašou rýchlosťou.

10. Súkromné ​​správy

Ako vie každý so súrodencami alebo nosnými priateľmi, môže byť ťažké udržať si telefón v súkromí. Je to jeden z mnohých dôvodov, prečo je funkcia súkromných správ Xiaomi Mi taká užitočná. Tu je návod, ako to dosiahnuť;

  Otvorte správu, ktorú chcete zachovať ako súkromnú. Stiahnite obrazovku nadol, kým zariadenie neotvorí súbor Okno súkromných správ. Teraz by ste mali mať možnosť odosielať správy, ktoré sa neskôr vo vašom zariadení nezobrazia.

11. Potlačenie hluku

Hluk

Zariadenie vám dáva možnosť potlačiť mikrofóny, čo by vám malo uľahčiť počúvanie na slúchadle.

  Choďte do Ponuka nastavení a klepnite Zvuk.V spodnej časti obrazovky nájdite možnosť s názvom Potlačte hluk počas hovorov.Odtiaľto by ste si mali mať možnosť vybrať, ktoré z mikrofónov chcete potlačiť počas hovorov.

Môžete sa tiež rozhodnúť potlačiť oboje, ale to môže niekedy viesť k problémom s tým, že vás druhá osoba na linke nebude počuť. Otestujte všetky nastavenia, aby ste zistili, ktoré je pre vás to pravé.

12. Pretrepaním usporiadajte ikony

Ikony_2

Je to zvláštne, ale je to zábavné, ak neradi vidíte prázdne miesta na domovskej obrazovke. Musíte podržať Tlačidlo ponuky a jemne zatraste telefónom, aby sa ikony znova usporiadali.

(Pri trepaní zariadenia je samozrejme nežiaduce ísť cez palubu, takže buďte opatrní.)

Záver

Teraz by ste mali lepšie porozumieť niektorým z najlepších tipov a trikov, ktoré môžete použiť na lepšie využitie zariadenia.

Keď sa pozriete do zoznamu, prečo si nekontrolovať nášho sprievodcu s 13 najlepšími aplikáciami na prispôsobenie akéhokoľvek telefónu s Androidom.

Ak sme vynechali skvelý tip alebo máte otázky týkajúce sa jedného z trikov v tomto zozname, dajte nám vedieť v nižšie uvedených komentároch alebo nás môžete kontaktovať prostredníctvom Facebook alebo Twitter.

Odporúčaný kredit obrázku

Nahrávanie zvuku by vám v budúcnosti nikdy nemalo spôsobiť žiadne problémy.