12 tipov a trikov, aby OnePlus X vedel viac ako vaši priatelia

OnePlus X bol vydaný pred malou chvíľou a získal si veľkú pozornosť vďaka svojim úctyhodným špecifikáciám a lákavému cenovému bodu. V tomto skvelom smartfóne je k dispozícii veľa funkcií, ale väčšina z nich je uložená v nastaveniach. Cieľom tohto článku je poskytnúť vám skvelé tipy a triky pre OnePlus X, aby ste ho mohli naplno využívať. OnePlus X je smartphone strednej triedy, ale má niektoré z najlepších špecifikácií, aké sme na zariadení strednej triedy videli.

The 5-inch obrazovka s rozlíšením Full HD vyzerá nádherne. Čiastočne preto, že je to panel AMOLED, a čiastočne kvôli hustote pixelov 441 PPI. Je tiež jedným z najľahších smartphones k dispozícii na trhu s hmotnosťou iba 138 g. Ak hľadáte skvelého interpreta a dostupnú cenu, OnePlus X je jednou z najlepších možností, ktoré sú na trhu k dispozícii. Začnime teda hovoriť o tipoch a trikoch pre OnePlus X hneď teraz.

1. Povoliť tlačidlá na obrazovke

Oneplus-X-navigácia na obrazovke

Jedna z najhorších vecí na OnePlus X, ktorú si môžete všimnúť, je, že má kapacitné tlačidlá, ale nerozsvietia sa. Toto je vážna metóda na zníženie nákladov, ktorú spoločnosť používa, ale aspoň obsahuje kapacitné tlačidlá. Ak prichádzate zo zariadenia Nexus, ste si možno viac zvykli na to, že na svojom zariadení vidíte tlačidlá na obrazovke smartphones.

Pri všetkej úprimnosti, kapacitné tlačidlá na OnePlus X je prvých pár dní ťažké zasiahnuť, pretože nemajú žiadne podsvietenie. Našťastie spoločnosť zahrnula možnosť zapnúť tlačidlá obrazovky na smartfóne. Ak ich chcete zapnúť, prejdite na Nastavenia> Tlačidlá> Povoliť na navigačnom paneli obrazovky. Potom budete môcť používať tlačidlá na obrazovke.

2. Tlačidlo Domov vždy funguje

Ak ste povolili tlačidlá na obrazovke, ale napriek tomu chcete použiť tlačidlo domovskej stránky umiestnené na spodnom paneli tesne pod obrazovkou, môžete tak urobiť aj vy. Jednoducho prejdite na Nastavenia> Tlačidlá> Vždy povoliť tlačidlo Domov. Teraz budete môcť používať fyzické tlačidlo domovskej stránky spolu so softvérom späť v klávesoch ponuky.

3. Dvojitým klepnutím sa zobudíte

Oneplus-X-ťuknutím do režimu spánku

Smartfón môžete prebudiť bez toho, aby ste sa dotkli vypínača, jednoduchým dvojitým klepnutím na obrazovku. Túto funkciu môžete povoliť tak, že prejdete na stránku Nastavenia> Gestá> Dvojitým klepnutím sa zobudíte.

4. Blízkosť budenia

Displej Oneplus-X

OnePlus X môžete prebudiť jednoducho mávnutím ruky nad ním. Táto funkcia sa nazýva proximity wake, v zásade rozpozná, že ste blízko a prebudí smartphone. Ak to chcete povoliť, prejdite na Nastavenia> Displej> Prebudenie blízkosti. Je to skvelá funkcia, ktorú môžete použiť najmä vtedy, keď máte špinavé ruky a chcete použiť už otvorenú kuchársku knihu.

5. Použite úložisko USB OTG

Oneplus-USB-OTG

Vedeli ste, že pomocou kábla na cestách môžete k svojmu smartfónu s Androidom pripojiť akékoľvek zariadenie USB? V prípade potreby môžete so svojim smartfónom dokonca používať USB flash disk. Táto funkcia sa nazýva na cestách a je veľmi užitočná najmä pri presúvaní väčších súborov.

OnePlus X to úplne podporuje a dokonca dokáže napájať aj myš USB. Získajte túto funkciu, Choďte na Nastavenia> Úložisko> Úložisko OTG. Teraz budete môcť vo svojom smartfóne jednoducho používať akýkoľvek USB flash disk.

6. LED oznámenia

Oneplus-X-LED-notifikácie

OnePlus X je vybavený skvelým LED upozornením. To vám dáva možnosť jednoducho sa pozrieť na svoj smartphone a vedieť, čo ste zmeškali. Ak ste napríklad zmeškali telefónny hovor, vo vašom smartfóne môže blikať svetlo a okamžite viete, že ste niečo zmeškali. Táto funkcia je k dispozícii takmer pre každý smartfón s Androidom, OnePlus X to však posúva o niečo ďalej tým, že vám umožňuje sami si zvoliť farby upozornení.

Ak to chcete urobiť, prejdite na stránku Nastavenia> Prispôsobenie> Upozornenia LED. V tejto funkcii je bohužiaľ k dispozícii iba osem farieb, ale teraz sa nemôžeme sťažovať na väčší výber.

7. Tlačidlá hlasitosti v režime fotoaparátu

Vedeli ste, že pomocou tlačidiel hlasitosti v režime fotoaparátu môžete vykonávať rôzne funkcie? Stlačením tlačidiel hlasitosti fotografujete a dokonca spustíte alebo zastavíte nahrávanie videa. Je to skvelá funkcia, ktorú môžete použiť najmä vtedy, ak si robíte selfie, pretože vaše prsty/palec budú prirodzene na tlačidlách hlasitosti.

8. Ovládanie gestami

OnePlus X je dodávaný s niekoľkými vynikajúcimi gestami, ktoré sú zabudované natívne v operačnom systéme. Už sme uviedli funkciu dvojitého prebudenia, ktorá vám umožní zapnúť displej jednoduchým ťuknutím na obrazovku. Ďalším skvelým gestom, ktoré je na zariadení k dispozícii, je otvorená kamera. Jednoducho nakreslite kruh na obrazovku a aplikácia pre fotoaparát sa okamžite otvorí.

Čo keď chcete zapnúť baterku? Môžete to urobiť aj nakreslením tvaru „V“ na obrazovku. Môžete ho používať, aj keď je obrazovka vypnutá a telefón spí. Jedným z najlepších gest, ktoré sú na tomto zariadení k dispozícii, je však ovládanie hudby. Jednoduchým nakreslením dvoch riadkov prstami na obrazovku sa hudba prehrá alebo pozastaví. Kresba a „<“alebo “>” vám umožní meniť skladby.

9. Displej batérie

OneplusX-percento batérie

Veľa ľudí veľmi dbá na to, ako ich zariadenie vyzerá. Je to celkom pochopiteľné a z času na čas sa tiež zúčastňujem tohto šialenstva prispôsobenia. OnePlus X vám umožňuje zmeniť štýl zobrazenia batérie na paneli s upozorneniami. Aj keď to nie je veľká funkcia, stále sa vám bude hodiť pri prispôsobovaní telefónu podľa vlastných predstáv. Môžete zobraziť lištu batérie, ktorá vyzerá ako normálna ikona batérie.

Môžete zobraziť kruh, ktorý zobrazuje množstvo náboja v okrúhlom tvare; je to tiež môj osobný favorit, pretože vyzerá tak čisto. A ak chcete viac podrobností, môžete si jednoducho vybrať režim percentuálneho podielu batérie, ktorý vám jednoducho poskytne číslo. Ak však nechcete, aby sa na obrazovke zobrazovala ikona batérie, môžete to tiež ľahko urobiť. Ak chcete získať prístup k všetkým týmto režimom štýlu batérie, prejdite na Nastavenia> Batéria> Ikona batérie> Dodatočná možnosť.

10. Zmeňte vzhľad

Oneplus-X-Dark-Mode

OnePlus X vám ponúka pozoruhodné množstvo možností prispôsobenia, čo je zrejmé aj zo zoznamu funkcií. Ak chcete zmeniť motív na tmavší režim, môžete jednoducho povoliť tmavý režim na paneli prispôsobenia. Môžete si tiež vybrať zvýrazňujúce farby, ktoré vám umožnia ďalej si prispôsobiť vzhľad vášho smartfónu. Ak chcete vykonať tieto zmeny, jednoducho prejdite na Nastavenia> Prispôsobenie a hrať sa s možnosťami.

11. Zapnite šetrič batérie

Šetrič batérie Oneplus-X

OnePlus X je dodávaný so skvelým režimom šetrenia batérie, ktorý môže vážne predĺžiť načasovanie batérie vášho zariadenia. Režim sa automaticky spustí s nastaveným percentom nabitia batérie, takže nebudete musieť nič robiť. Môžete dokonca nastaviť percento, pri ktorom sa režim spustí. Prejdite na Nastavenia> Batéria> Ďalšie možnosti> Šetrič batérie> Klepnite na Zapnúť automaticky. Potom bude dobré ísť.

12. Vlastnosti tlačidla Domov

Toto je jeden z najužitočnejších tipov a trikov pre OnePlus X jednoducho preto, že ho možno použiť v každodennom živote. Zamierte do Nastavenia> Tlačidlá> Tlačidlo domov> Akcia dvojitého klepnutia. V tejto ponuke môžete vybrať niekoľko vecí, ktoré je možné vykonať jednoduchým dvojitým klepnutím na tlačidlo domovskej stránky.

Môžete vypnúť obrazovku, otvoriť fotoaparát, otvoriť poslednú použitú aplikáciu a dokonca spustiť asistenta vyhľadávania. Samsung má tiež funkciu domáceho tlačidla dvojitého klepnutia, ale chýba mu taká voľnosť. Musím tlieskať OnePlusu, že poskytuje používateľom veľa možností.

Záver

Toto bolo niekoľko tipov a trikov pre OnePlus X, ktoré sa vám budú určite hodiť pri každodennom používaní. Čo si myslíte o OnePlus X? Je to za tú cenu skvelý smartfón alebo by mal ponúknuť niečo viac?

Napíšte nám svoje názory do komentárov nižšie. Ak chcete získať ďalšie tipy a triky pre Android, nezabudnite si uložiť záložku JOA!

Kredity za obrázky

Kredity za obrázok