12 spôsobov, ako si prispôsobiť Samsung Galaxy Okraj S6

Nový Samsung Galaxy S6 Edge je jedinečný telefón, ktorý je dnes na trhu. Jeho zakrivené strany sú prvé svojho druhu. Tieto „okraje“ zobrazujú upozornenia, ktoré ste kedysi museli vidieť na domovskej obrazovke, aby ste ich videli.

Vďaka tejto funkcii môžete nechať telefón položený tvárou na stole a zostať v obraze až do minúty, keď budú k dispozícii vaše upozornenia. Vzhľadom na povahu tejto funkcie je veľmi prispôsobiteľná. Okraj má byť prispôsobený pre každého jednotlivého používateľa.

Vedeli ste, že mnohé z modelov Samsung si môžete prispôsobiť Galaxy Funkcie S6 Edge bez sťahovania externých aplikácií? Tu je zoznam dvanástich spôsobov, ako si prispôsobiť telefón. Väčšinu z týchto prispôsobení robíte prostredníctvom aplikácie Nastavenia v telefóne, takže je ešte jednoduchšie prispôsobiť si Samsung Galaxy S6 Edge pre vás.

1. Zmeňte veľkosť mriežky domovskej obrazovky

Trápi vás niekedy to, že si na domovskú obrazovku nemôžete dať dostatok ikon? Zaberajú objemné widgety väčšinu miesta? Domovská obrazovka Samsung Galaxy S6 Edge je teraz možné upravovať práve z tohto dôvodu.

Veľkosť mriežky domovskej obrazovky môžete zmeniť tak, aby bolo k dispozícii viac ikon, jednoduchým podržaním prsta na domovskej obrazovke. Podržte prst a klepnite na „Mriežka obrazovky“. Možnosti budú 4×4, 4×5 a 5×5. Väčšina z nás asi bude chcieť 5×5 zvýšiť produktivitu telefónu.

Veľkosť mriežky domovskej obrazovky S6 Edge

Zdroj obrázku

2. Nastavte nočné hodiny

Ľahko prehliadnuteľná funkcia Samsungu Galaxy S6 Edge sú nočné hodiny. Rovnako ako mnoho ďalších funkcií, o ktorých si prečítate v tomto článku, sa nočné hodiny zobrazujú na zakrivenej strane obrazovky telefónu. Diskrétne zobrazuje stlmené hodiny na obrazovke a váš ďalší budík. Je dostatočne slabý, aby sa vám nespal, ale spí, ale dostatočne výrazný na to, aby ste ho videli celú noc vedľa postele.

Nastavenie nočných hodín je jednoduché. Najprv prejdite na panel nastavení Edge Screens a potom prejdite na Nočné hodiny. Vyberiete si čas, kedy sa má každú noc zapínať a vypínať. Potom, čo ste vybrali svoje nastavenia, stlačte šípku späť.

Po dokončení sa nočné hodiny zobrazia v čase, ktorý ste zadali. Keď je táto funkcia zapnutá celú noc, môžete sa obávať výdrže batérie. Na boj proti tomu spoločnosť Samsung Galaxy S6 Edge automaticky vypne funkciu, ak batéria vášho telefónu klesne pod 15 percent. V ideálnom prípade by ste chceli mať zapojený telefón, aby ste sa neprebudili na vybitú alebo vybitú batériu.

3. Prepnúť osvetlenie okraja

Samsung Galaxy Displej S6 Edge s dvoma zakrivenými plochami zobrazuje mnoho upozornení, pre ktoré ste sa kedysi museli pozerať na domovskú obrazovku. Teraz sú tieto oznámenia viditeľné malým pohľadom na okraj telefónu. Niektoré príklady týchto upozornení sú správy, počasie, telefónne hovory, e -maily, Twitter trendy a kanály RSS. Spôsob, akým sa tieto oznámenia zobrazujú, môžete prispôsobiť zapnutím a vypnutím osvetlenia Edge.

Ak chcete zapnúť osvetlenie Edge, vyberte v aplikáciách telefónu položku Nastavenia. V časti Nastavenia prejdite na položku Okrajová obrazovka a vyberte ju. Potom v nasledujúcej ponuke vyberte „Osvetlenie okraja“. Dotykom posúvača zapnete alebo vypnete osvetlenie Edge.

Keď je zapnuté osvetlenie Edge, bočná krivka obrazovky telefónu sa rozsvieti a zobrazí upozornenia spoločnosti Samsung Galaxy S6 Edge je obrátený nadol. Keď je osvetlenie Edge vypnuté, okraj sa nerozsvieti.

Osvetlenie Edge S6

Zdroj obrázku

4. Nastavte ľahký režim

Mnoho zariadení Samsung má funkciu jednoduchého režimu. Jednoduchý režim vám umožňuje zjednodušiť rozloženie telefónu tak, aby bol užívateľsky prívetivejší a spoľahlivejší. Táto funkcia je k dispozícii v telefóne Samsung Galaxy Tiež S6. Aj keď neplánujete používať ľahký režim, je stále užitočné ho nastaviť. Písmo bude väčšie a na každej obrazovke sa objaví menej aplikácií, vďaka čomu bude menej preplnené a používanie bude jednoduchšie. Tu je niekoľko prípadov, v ktorých by bol ľahký režim užitočný:

Máte malé dieťa, ktoré hrá s telefónom hry. Telefón odovzdáte staršej osobe na použitie. Niekto, kto nie je technicky zdatný, si musí požičať váš telefón.

Ak chcete nastaviť ľahký režim, klepnite na Nastavenia a posuňte sa nadol do sekcie Osobné. Klepnite na „Jednoduchý režim“ a zvoľte, ktoré aplikácie sa majú zobrazovať. Potom ste všetci pripravení.

5. Povoliť súkromný režim

Na vašom S6 Edge je niekoľko vecí, ktoré by ste chceli nechať iba pre oči. Tento telefón má vstavaný súkromný režim-nie je potrebné sťahovať externú aplikáciu.

Ak chcete povoliť súkromný režim, klepnite na ikonu „Nastavenia“ v aplikáciách telefónu. V časti Osobné vyberte položku „Ochrana osobných údajov a bezpečnosť“ a potom vyberte „Súkromný režim“. Toto zapína a vypína súkromný režim. Môžete sa rozhodnúť nechať funkciu prepínania uzamknutú heslom pomocou vzoru, odtlačku prsta, abecedného hesla alebo PINu.

Prispôsobenie súkromného režimu

Súkromný režim má skryť určité súbory v niekoľkých aplikáciách vo vašom telefóne. Funguje napríklad s aplikáciami Galéria, Hudba, Moje súbory, Video a Hlasový záznamník. Môžete vybrať, ktoré fotografie sa majú skryť v súkromnom režime, dlhým stlačením súboru a výberom položky „Presunúť do súkromného“.

Tieto fotografie sa zobrazia iba vtedy, keď je zakázaný súkromný režim. V súkromnom režime nenasvedčuje tomu, že existujú skryté súbory – súbory sa jednoducho nezobrazia. Je to perfektné, keď váš rodič požiada o použitie telefónu a vy máte „osobné“ obrázky, ktoré by ste radšej nezverejnili.

6. Získajte aktualizácie pre správy, počasie a ďalšie

Informačný stream je nová funkcia, ktorá môže zobrazovať prispôsobený stream vašich miestnych správ a aktualizácií počasia. Prejdite na „Nastavenia“ a potom vyberte „Nastavenia okraja“. Zobrazí sa možnosť „Informačný stream“. Tu si môžete vybrať svoju polohu a prispôsobiť si tak správy a aktualizácie počasia.

Okrem správ a počasia môžete synchronizovať aj svoje Twitter účtu a zobrazovať upozornenia na kanály RSS pomocou možnosti „Spravovať kanály“.

S6 Edge - správy a počasie

Zdroj obrázku

7. Nastavte čítačku odtlačkov prstov

Novo vylepšená čítačka odtlačkov prstov je prepracovaná a bezpečná. Umožňuje vám odomknúť Samsung Galaxy S6 Edge umiestnením prsta priamo na domovské tlačidlo. Okrem odomknutia zariadenia je možné pomocou čítačky odtlačkov prstov aktivovať aj súkromný režim, o ktorom sme hovorili vyššie.

Budete vyzvaní, aby ste položili prst priamo na domovské tlačidlo. Urobte to a potom ho zdvihnite. Po výzve posuňte prst hore a dole, aby ste sa znova nastavili. Na dokončenie nastavenia tento postup zopakujte s ostatnými prstami.

S6 Edge - čítačka odtlačkov prstov

Zdroj obrázku

8. Vyberte primárnu polohu obrazovky na okraji

Teraz ste sa naučili veľa skvelých tipov a trikov na prispôsobenie a Galaxy Okraj S6. Väčšina tipov sa točí okolo skutočného okraja telefónu. Tu sa objavia tieto správy a aktualizácie počasia, ako aj kde môžete zobraziť nočné hodiny. Vedeli ste, že si môžete vybrať, na ktorej strane telefónu sa majú zobrazovať upozornenia na hrane?

Prejdite na položku Nastavenia a potom vyberte položku Okrajová obrazovka. Zobrazí sa možnosť „Poloha obrazovky na okraji“ s malým textom pod textom „Ľavá strana“ alebo „Pravá strana“. Vyberte polohu obrazovky Edge a podľa svojich preferencií vyberte, na ktorej strane sa majú zobrazovať oznámenia.

9. Upraviť rýchlu odpoveď

Vždy sa vyskytnú prípady, keď nemôžete zdvihnúť telefón. V týchto prípadoch možno budete chcieť odoslať volajúcemu automatickú textovú správu, než aby ste hovor jednoducho ignorovali. S6 Edge to uľahčuje.

Zakrivená strana telefónu sa rozsvieti, aby vám ukázala, kto volá. Ak stlačíte prst na snímači srdcového tepu vedľa fotoaparátu, telefón odošle „rýchlu odpoveď“ a hovor odmietne.

Rýchla odpoveď je v predvolenom nastavení celkom generická, ale môžete ju prispôsobiť. Prejdite na položku Nastavenia a vyberte položku Okrajová obrazovka. Odtiaľ vyberte Osvetlenie okrajov a potom Rýchlu odpoveď. Upravte správu tak, aby mala volajúci dostávať textové správy, keď hovor odmietnete.

S6 Edge - rýchla odpoveď

Zdroj obrázku

10. Zmeňte poradie rýchlych prepínačov

Rýchle prepínania sú hlavné aplikácie, ktoré sa zobrazujú v hornej časti obrazovky telefónu. Zobrazia sa, keď na zariadení prejdete prstom nadol. Na Samsungu Galaxy S6 Edge, tieto rýchle prepínače môžete zmeniť tak, aby sa zobrazovali aplikácie, ktoré najčastejšie používate. V predvolenom nastavení niektoré z aplikácií v zozname aplikácií obsahujú režim Bluetooth, Wi-Fi a režim V lietadle.

Ak chcete zmeniť poradie rýchlych prepínačov, klepnite na tlačidlo „Upraviť“, ktoré vyzerá ako ceruzka. Ikony potom môžete presúvať myšou v ľubovoľnom poradí, ktoré si vyberiete. Môžete tiež pridať ďalšie ikony aplikácií, ako napríklad Nerušiť a Súkromný režim.

11. Priraďte kontakty People Edge

Kontakty People Edge sú v podstate vaše obľúbené kontakty. Ak chcete priradiť kontakty k aplikácii People Edge, prejdite na položku Nastavenia a vyberte položku „Okrajová obrazovka“. Zobrazí sa možnosť „Ľudia na okraji“. Zapnite to, aby ste mali prístup k svojim kontaktom v aplikácii People Edge z okraja telefónu.

Keď kliknete na položku People Edge, budete mať možnosť vybrať si z kontaktov telefónu päť ľudí. Každej osobe priraďte farbu, aby keď vám táto osoba zavolala alebo odoslala textovú správu, okraj telefónu sa rozsvietil.

Docela úhľadné, nie?

S6 Edge - okraj ľudí

Zdroj obrázku

Teraz ste sa naučili dvanásť jednoduchých spôsobov, ako vyrobiť Samsung Galaxy Telefón S6 Edge vlastný. Vďaka všetkým týmto prispôsobeniam bude ľahké rozlíšiť vaše zariadenie od telefónov vašich priateľov. Vďaka týmto prispôsobeniam bude váš čas v telefóne tiež produktívnejší a efektívnejší. Vďaka funkciám, ako je súkromný režim a ľahký režim, uľahčíte ostatným ľuďom používať váš telefón v prípade potreby.

Ktoré z týchto prispôsobení podľa vás pravdepodobne použijete?

Vyskúšali ste už niekoľko z nich, ktorý je váš obľúbený?

Dajte nám vedieť svoje myšlienky v nižšie uvedených komentároch.

Odporúčaný kredit obrázku