12 Samsung Galaxy On5 tipov, trikov a & amp; Hacky

Ka┼żd├ę zariadenie m├í svoje pre a proti. Niekedy, ak s├║ ┼ípecifik├ície p├┤sobiv├ę, je to pr├íve cena. Pokia─ż ide o On5, cena je viac ako rozumn├í, ale ┼ípecifik├íciami m├┤┼że by┼ą zmie┼ían├í ta┼íka.

Na druhej strane je On5 robustn├Ż a mal├Ż, pon├║ka slu┼ín├║ v├Żdr┼ż bat├ęrie 2 600 mAh a m├í vyberate─żn├║ bat├ęriu. Bohu┼żia─ż, nev├Żhody modelu On5 zahrn├║┼ą iba 8 GB ├║lo┼żisko (aj ke─Ć je mo┼żn├ę ho roz┼í├şri┼ą), subpar├ítny fotoapar├ít a zmie┼ían├ę recenzie t├Żkaj├║ce sa v├Żkonu a displeja.

Napriek tomu, ak dok├í┼żete prekona┼ą niektor├ę nev├Żhody tohto lacn├ęho telef├│nu pomocou niektor├Żch z na┼íich tipov, trikov a hackov, m├┤┼żete si da┼ą svoj kol├í─Ź a tie┼ż ho jes┼ą. Preto┼że, priznajme si to, na ─Źo je kol├í─Ź, ke─Ć ho nem├┤┼żete jes┼ą? A v┼íetky funkcie, ktor├ę robia Samsung Galaxy On5 special s├║ postrekova─Źe na vrchu.

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą: 4 Najlep┼íie ROM pre Samsung Galaxy D┼ła 5

1. Pou┼ż├şvajte Dual Sims

M├┤┼że┼í pou┼żi┼ą 2 Karty SIM alebo USIM maj├║ dve telef├│nne ─Ź├şsla alebo poskytovate─żov slu┼żieb na jednom zariaden├ş. Pred vlo┼żen├şm akejko─żvek SIM karty najsk├┤r vypnite Samsung. Potom vyberte zadn├Ż panel a bat├ęriu. A podobne v┼íetky telef├│ny Samsung s dvoma SIM kartami m├íte pr├şstup do ponuky spr├ívy SIM karty prostredn├şctvom nastavenie.

Dual SIM

2. Pou┼żite Download Booster

Pokia─ż v├ím nevad├ş pou┼żitie trocha ├║dajov na skr├ítenie d─║┼żky s┼ąahovania v├í┼ího On5, Download Booster je win/win. S├║─Źasne vyu┼ż├şva Wi-Fi aj mobiln├ę d├íta na ur├Żchlenie s┼ąahovania aplik├íci├ş a ─Ćal┼í├şch online s├║borov. Pr├şstup k nemu m├íte z Nastavenia> ─Äal┼íie nastavenia pripojenia> Booster s┼ąahovania.

12 Samsung Galaxy On5 tipov, trikov a & amp; Hacky 2

3. Presu┼łte aplik├ície z ├║lo┼żiska na kartu micro SD

Tento tip je tu, preto┼że s iba 8 GB ├║lo┼żn├ęho priestoru ho budete potrebova┼ą. Mus├şte ma┼ą Android Marshmallow 6.1 alebo vy┼í┼íie. Budete tie┼ż musie┼ą ma┼ą v telef├│ne vlo┼żen├║ kartu micro SD. Majte na pam├Ąti, ┼że nie v┼íetky aplik├ície je mo┼żn├ę presun├║┼ą.

V┼íetky aplik├ície alebo s├║bory, ktor├ę nie s├║ vhodn├ę, bud├║ siv├ę. To bude zah┼Ľ┼ła┼ą predvolen├ę aplik├ície dodan├ę so zariaden├şm. Zapnite teda telef├│n a prejdite do ponuky Nastavenia. Vyber si Aplik├ície, potom aplik├íciu, ktor├║ chcete presun├║┼ą. Po vykonan├ş v├Żberu klepnite na ├Ülo┼żisko> Zmeni┼ą. ─Äalej si vyberte SD karta presu┼łte aplik├íciu na extern├║ pam├Ą┼ąov├║ kartu.

Potvr─Ćte klepnut├şm na Pohyb. M├┤┼żete dokonca zmeni┼ą predvolen├ę ├║lo┼żisko na SD kartu.

SD karta

4. Smart Manager

Toto je v├í┼í informa─Źn├Ż panel pre aktu├ílny zdravotn├Ż stav v├í┼ího On5. Len na prv├Ż poh─żad m├┤┼żete zhodnoti┼ą zabezpe─Źenie ├║lo┼żiska, bat├ęrie, pam├Ąte RAM a syst├ęmu. Optimaliz├ícia t├Żchto nastaven├ş je k dispoz├şcii stla─Źen├şm prsta. Pr├şstup z├şskate tak, ┼że prejdete na Aplik├ície> Smart Manager> VY─îISTI┼Ą V┼áETKO.

5. Upravi┼ą r├Żchle nastavenia

Naj─Źastej┼íie pou┼ż├şvan├ę funkcie zariadenia nemusia by┼ą predvolen├Żmi nastaveniami va┼íich r├Żchlych nastaven├ş. Ak chcete prisp├┤sobi┼ą, potiahnut├şm stavov├ęho riadka nadol zobrazte panel upozornen├ş. Klepnite na ┼í├şpku rozba─żovacieho zoznamu a zvo─żte Upravi┼ą. Teraz m├┤┼żete nastavenia presun├║┼ą a usporiada┼ą pod─ża vlastn├ęho pou┼żitia. Aj ke─Ć sa to net├Żka iba Samsungu Galaxy On5, je to st├íle u┼żito─Źn├Ż tip.

R├Żchle nastavenia

6. Pou┼żite USB OTG

─Äal┼í├şm sp├┤sobom, ako vyrie┼íi┼ą probl├ęm s ├║lo┼żiskom v tomto telef├│ne, je vyu┼żi┼ą v├Żhody funkcie USB OTG. USB OTG (USB On The Go) v├ím tie┼ż umo┼ż┼łuje pripoji┼ą telef├│n k in├ęmu hardv├ęru, napr├şklad k kl├ívesniciam. To znamen├í, ┼że m├┤┼żete pripoji┼ą svoju extern├║ ├║lo┼żn├║ jednotku k svojmu On5 ÔÇőÔÇőa zobrazova┼ą tieto s├║bory na va┼íom Samsung. Znamen├í to tie┼ż, ┼że k telef├│nu je mo┼żn├ę pripoji┼ą my┼í, ak je obrazovka po┼íkoden├í, alebo sa v├ím len nechce klepa┼ą a p├şsa┼ą papier.

Poskytuje sp├┤sob u┼ż├şvate─żsky pr├şjemn├ęho ukladania alebo zdie─żania multimedi├ílnych s├║borov s telef├│nom. Jednoducho pripojte USB flash disk alebo USB k├íbel z kompatibiln├ęho zariadenia k USB portu na adapt├ęri a vlo┼żte adapt├ęr do On5. Niektor├ę USB OTG s├║ dokonca kompatibiln├ę s tla─Źiar┼łami. Mnoho k├íblov USB OTG je schopn├Żch pren├í┼ía┼ą ├║daje v oboch smeroch: z extern├ęho zariadenia do On5 alebo naopak.

USB OTG

7. Prevezmite kontrolu nad svojim zariaden├şm

P├í─Źi sa v├ím my┼ílienka Smart Manager, ale chcete e┼íte v├Ą─Ź┼íiu kontrolu? Existuj├║ na to aplik├ície, najm├Ą ak ste ochotn├ş rootova┼ą svoj On5. Pozrite sa na tieto aplik├ície, ktor├ę spravuj├║ v├í┼í procesor, bat├ęriu, intern├ę ├║lo┼żisko a ─Ćal┼íie. Tinycore m├í preh─żad o va┼íom CPU a RAM, Greenify – va┼íej bat├ęrii, MSPY, ak chcete sledova┼ą aktivitu v├í┼ího die┼ąa┼ąa, a Clean Master na vy─Źistenie a zv├Ż┼íenie pam├Ąte RAM.

Na stiahnutie: Tinycore – CPU, monitor RAM

12 Samsung Galaxy On5 tipov, trikov a & amp; Hacky 3

Na stiahnutie: Greenify

12 Samsung Galaxy On5 tipov, trikov a & amp; Hacky 3

Na stiahnutie: mSpy

12 Samsung Galaxy On5 tipov, trikov a & amp; Hacky 3

Na stiahnutie: Clean Master

12 Samsung Galaxy On5 tipov, trikov a & amp; Hacky 3
Manuálna hibernácia

8. Odstr├íni┼ą a zak├íza┼ą aplik├ície

Ke─Ć┼że v tomto telef├│ne je ve─ża miesta a dokonca aj predvolen├ę aplik├ície a opera─Źn├Ż syst├ęm u┼ż zaberaj├║ polovicu v├í┼ího ├║lo┼żiska ihne─Ć po vybalen├ş, niektor├ę rady t├Żkaj├║ce sa spr├ívy aplik├íci├ş bud├║ ur─Źite u┼żito─Źn├ę. ├Üpln├í kontrola nad va┼íimi aplik├íciami m├┤┼że by┼ą iba dosiahnut├ę prostredn├şctvom kore┼ła. Aj ke─Ć aplik├ície bloatware nemo┼żno odin┼ítalova┼ą bez opr├ívnenia kore┼łovej ├║rovne, m├┤┼żete ich zak├íza┼ą tak, ┼że prejdete na str├ínku Nastavenia> Aplik├ície> Spr├ívca aplik├íci├ş> vami zvolen├í aplik├ícia> Vypn├║┼ą. Odin┼ítalujte v┼íetky aplik├ície tret├şch str├ín t├Żm, ┼że p├┤jdete do Nastavenia> Aplik├ície> Spr├ívca aplik├íci├ş> po┼żadovan├║ aplik├íciu, ktor├║ chcete odin┼ítalova┼ą> Odin┼ítalova┼ą.

Tento trik pre Samsung Galaxy On5 by sa mohol zmeni┼ą na e┼íte ├║─Źinnej┼í├ş hack, ak budete postupova┼ą pod─ża nasleduj├║ceho tipu ni┼ż┼íie. Potom m├┤┼żete dokonca odstr├íni┼ą predvolen├ę aplik├ície.

Odin┼ítalova┼ą aplik├íciu

Ako sme u┼ż spomenuli, va┼íou najlep┼íou st├ívkou pri skuto─Źnom vytvoren├ş ├║plnej kontroly nad zariaden├şm je jeho rootovanie, ale nie je to bez rizika, preto┼że s v├Ą─Ź┼í├şm v├Żkonom prich├ídza aj v├Ą─Ź┼íia zodpovednos┼ą. Ak sa na to chyst├íte, budete sa musie┼ą uisti┼ą, ┼że ste pripraven├ş so spr├ívnymi ovl├ída─Źmi USB (Budete musie┼ą pripoji┼ą telef├│n k po─Ź├şta─Źu.), Kore┼łov├ę s├║bory v├í┼ího konkr├ętneho modelu (nie je zvy─Źajne ┼ąa┼żk├ę ich n├íjs┼ą pomocou vyh─żad├ívanie), softv├ęr Samsung Odin a vlastn├║ obnovu, ako napr├şklad TWRP. Skop├şrujte kore┼łov├Ż s├║bor (napr├şklad SuperSU) do intern├ęho ├║lo┼żiska z po─Ź├şta─Źa. Potom budete m├┤c┼ą pou┼żi┼ą re┼żim obnovenia na nain┼ítalovanie kore┼łov├ęho s├║boru z intern├ęho ├║lo┼żiska a re┼ítartovanie po─Ź├şta─Źa On5.

aplikácia supersu

10. Nain┼ítalujte si mot├şvy

Mot├şvy m├┤┼żu transformova┼ą va┼íe pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie do v├í┼ího vlastn├ęho ┼ít├Żlu. Tak┼że au, m├┤┼żete sa c├şti┼ą trochu opovrhnut├ş spolo─Źnos┼ąou Samsung, ke─Ć si uvedom├şte, ┼że vstavan├Ż obchod s t├ęmami dostupn├Ż na On7 neexistuje na On5. Ale nie, preto┼że st├íle m├┤┼że┼í nain┼ítalujte si t├ęmy sami; nepotrebujete pomoc spolo─Źnosti Samsung. Budete chcie┼ą t├ęmu kompatibiln├║ s va┼íim zariaden├şm (aj ke─Ć m├┤┼żete svoj On5 zmeni┼ą tak, aby vyzeral ako in├ę zariadenie), ale v Google Play alebo XDA ich n├íjdete ve─ża. Proces niektor├Żch t├ęm XDA je trochu viac zapojen├Ż, zatia─ż ─Źo tie v slu┼żbe Google Play zvy─Źajne vy┼żaduj├║ iba in┼ítal├íciu a klepnutie na jedno alebo dve tla─Źidl├í.

Na stiahnutie: T├ęma pre Galaxy On5 Pro HD

12 Samsung Galaxy On5 tipov, trikov a & amp; Hacky 3
T├ęma On5

11. Prisp├┤sobi┼ą p├şsmo

Iste, niektor├ę aplik├ície v├ím umo┼ż┼łuj├║ zmeni┼ą text vo vn├║tri, ale On5 v├ím to umo┼ż┼łuje zmeni┼ą samotn├Ż hlavn├Ż predvolen├Ż text. Prejdite na Nastavenia> Displej> P├şsmo. Tu m├┤┼żete zmeni┼ą nielen vy ve─żkos┼ą predvolen├ęho textu, ale aj ┼ít├Żl. V├í┼í On5 v├ím v hornej ─Źasti zobraz├ş uk├í┼żku.

12 Samsung Galaxy On5 tipov, trikov a & amp; Hacky 8

12. S├║kromn├Ż re┼żim a skryt├ę aplik├ície

Teraz viac ako kedyko─żvek predt├Żm m├íme v┼íetci d├┤vod na obavy z n├í┼ího s├║kromia. Tu nastupuje s├║kromn├Ż re┼żim. Pom├íha v├ím to ponechajte niektor├ę obr├ízky, s├║bory a in├ę m├ędi├í v tajnosti. Ak to chcete povoli┼ą, prejdite do prie─Źinka s aplik├íciami Nastavenia> S├║kromn├Ż re┼żim.

Nav┼ítevovan├şm panela s aplik├íciami m├┤┼żete navy┼íe skry┼ą aplik├ície, ktor├ę nechcete, aby sa in├Żm zobrazovali. Odtia─ż klepnite na Upravi┼ą, a aplik├ície, ktor├ę je mo┼żn├ę skry┼ą, zobrazia v pravom hornom rohu znamienko m├şnus. Klepnite na Vypn├║┼ą skry┼ą sa.

S├║kromn├ę ÔÇőÔÇőOn5

To je Wrap!

Ako je to s lacn├Żm telef├│nom? Iste, ├║lo┼żn├Ż priestor by mohol by┼ą lep┼í├ş, ale diskutovali sme o niektor├Żch alternat├şvnych rie┼íeniach. Po dodr┼żan├ş na┼íich r├íd t├Żkaj├║cich sa rootovania a prisp├┤sobenia budete m├┤c┼ą z telef├│nu ur─Źite z├şska┼ą viac. A ke─Ć je ka┼żd├Ż de┼ł nov├Ż pr├şbeh o inom poru┼íen├ş ├║dajov, je zachovanie s├║kromia va┼íich inform├íci├ş d├┤le┼żitej┼íie ne┼ż kedyko─żvek predt├Żm.

bolo to n├ípomocn├ę? Chcete do tohto zoznamu prida┼ą ─Ćal┼í├şch? Pode─żte sa o svoje my┼ílienky v sekcii koment├írov. D├║fame, ┼że si u┼ż├şvate to najlep┼íie z oboch svetov: mno┼żstvo funkci├ş, ktor├ę s├║ ┼íetrn├ę k rozpo─Źtu.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku