12 Samsung Galaxy J3 (2016) Problémy a tipy na riešenie problémov

Čo robiť, ak máte problémy s novým telefónom? Príďte k nám, samozrejme! Tu je zoznam, v ktorom sa bude diskutovať o 12 bežných problémoch a problémoch, pričom ku každému z nich nájdete tipy a informácie.

Najnovšie tipy, triky a hacky nájdete v našej špecializovanej sekcii pre triky pre Android.

Ak si nie ste istí, ako resetovať svoje zariadenie, nižšie skontrolujte Galaxy J3.

Začnime;

1. Ako vykonať mäkký reset a obnovenie továrenských nastavení

1. Mäkký reset

Mäkkým resetom je možné vyriešiť niekoľko problémov. Aby sme ušetrili čas, nižšie diskutujeme o tom, ako resetovať váš J3.

  Vypnite zariadenie a odstráňte kryt.
Flap_Off
  Vyberte batériu a počkajte 10 sekúnd, kým batériu znova vložíte. Zapnite J3 a skontrolujte, či sa problém vyriešil.

2. Obnovenie výrobných nastavení

Obnovenie továrenských nastavení je drastická metóda, a vymaže všetky informácie uložené v zariadení. Patria sem heslá, obrázky, texty a aplikácie. Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť pre zálohovanie údajov vopred. Dôrazne sa odporúča vytvoriť zálohu, pretože je to jednoduchšie, ako začať odznova.

  Klepnite na Aplikácie z domovskej obrazovky. Klepnite na nastavenie možnosť v tejto ponuke. Nájdite a klepnite na Zálohujte a resetujtea klepnite na Obnovenie továrenských dát.Klepnite na položku Reset zariadeniaa klepnite na Vymazať všetko potvrďte svoj výber. Vaše zariadenie sa teraz resetuje a po dokončení sa reštartuje.

Samozrejme, treba to vnímať ako poslednú snahu, takže sa do toho nepúšťajte, pokiaľ si nie ste istí, že nemôžete urobiť nič iné.

2. Úspora batérie

J3_Bluey

J3 má slušnú batériu, ale je len v ľudskej prirodzenosti chcieť viac. Najľahší spôsob, ako ušetriť výdrž batérie, je upraviť nastavenia displeja. Tmavšie pozadie udrží váš telefón dlhšie, pretože obrazovka má tendenciu vybíjať veľkú časť batérie.

J3 má tiež možnosť šetriča batérie, ktorú je možné aktivovať niekoľkými klepnutiami. Tu je návod, ako to dosiahnuť;

  Z nastavenie ponuku, klepnite na Batéria.Klepnite na položku Úsporný režim.Prepnite prepínač do polohy ZAPNUTÉ, a bude dobré ísť.

Ponuka úspory batérie by mala stačiť na to, aby vás udržala v chode, ale pre predĺženie nabíjania môžete urobiť ešte viac. Môžete vypnúť vibrácie a zatváranie aplikácií na pozadí môže byť niekedy užitočné, ak spotrebúvajú veľa energie. Zamotajte sa a zistite, či môžete v prípade problémov s aplikáciami izolovať zdroj odtoku.

Ak sa budete chvíľu hrať, alebo pozerať videá, nezabudnite si zapamätať niektoré z vyššie uvedených krokov, ak chcete, aby vám zariadenie vydržalo.

MUSÍŠ SI PREČÍTAŤ: 10 aplikácií, ktoré vysávajú život z batérie telefónu

3. Vypnutie alebo zmrazenie

Ak váš J3 nepracuje správne, riešením by mohol byť mäkký reset. Zatváranie aplikácií na pozadí môže byť nápomocné aj vtedy, ak budete aj naďalej čeliť problémom.

Môžete tiež vymazať vyrovnávaciu pamäť aplikácií. Nižšie vám ukážeme, ako na to;

  Klepnite na Môj účet z domovskej obrazovky. Potiahnutím prstom doľava sa otvorí Diagnostika zariadenia.Klepnite na položku Použitie energiea klepnite na Použitie batérie. Klepnite na individuálnu aplikáciu. Klepnite na Informácie o aplikáciia klepnite na Vymazať vyrovnávaciu pamäť.

Ak problémy stále pretrvávajú, skontrolujte, či bolo vaše zariadenie aktualizované. Ak budú pokračovať, môže stáť za to obnoviť továrenské nastavenia zariadenia. Ako na to sa môžete dozvedieť vyššie.

4. Nedostatok pamäte

J3_Obrázok

Zariadenie nemá veľa pamäte, pretože môže obsahovať externú kartu SD. Ak sa vám začnú zobrazovať chybové hlásenia, môžete urobiť veľa toho, aby ste uvoľnili miesto navyše.

Môžete odstrániť nepoužívané aplikácie (aj keď niektoré predinštalované aplikácie nemožno odstrániť), ako aj obrázky a súbory.

  Otvor Hračkárstvo z domovskej obrazovky. Klepnite na Ponuka ikonu v ľavom hornom rohu.PS_MenuKlepnite na Moje aplikácie a hry. Nájdite a klepnite na aplikáciu, ktorú chcete odinštalovať. Klepnite na Odinštalovaťa klepnite na Dobre.

Užitočné môže byť aj vymazanie vyrovnávacej pamäte aplikácií, ale použitie pamäťovej karty je najľahší spôsob, ako obísť akékoľvek problémy. Znamená to tiež, že zo svojho zariadenia nebudete musieť nič odstraňovať, aby ste uvoľnili miesto.

5. Problémy s mobilným hotspotom

MH

Ak sa vám vo vašom zariadení zobrazí obávaná chyba 67, uistite sa, že sú vo vašom zariadení povolené mobilné dáta.

  Klepnite na Aplikácie z domovskej obrazovky. Klepnite na nastaveniea klepnite na Využitie dát.Uistite sa, že Mobilné dáta vypínač je zapnutý.

Ak problémy stále pretrvávajú, odporúča sa zariadenie resetovať, pretože by vám to malo pomôcť znova sa pripojiť k sieti.

6. Problémy s aplikáciou

J3_Apps

Aplikácie sú často príčinou mnohých problémov a nie je vhodné ich nechať donekonečna bežať na pozadí. Ak aplikácia nefunguje správne, skúste ju zatvoriť a znova otvoriť.

Zatvoriť aplikácie;

  Klepnite na Nedávne aplikácieBuď vyberiete aplikáciu a prejdením prstom do strany ju zavriete, alebo klepnete na ZATVORIŤ VŠETKY začať odznova.

Keď skončíte, môžete sa tiež pozrieť do Obchodu Play a zistiť, či potrebuje aktualizáciu. Pomôcť môže aj mäkký reset. Ďalšou možnosťou by bolo vymazať vyrovnávaciu pamäť aplikácií. Kroky, ako to urobiť, nájdete v tretej metóde.

7. Nabíjanie

Charge_Slot

Ak sa telefón nenabíja, je to vždy desivé, a preto si tu prejdeme niektoré z bežných príčin. Ak je vaše zariadenie na dotyk extrémne horúce, nabíjačku vyberte čo najskôr.

Pretože to môže byť len drôt, vyskúšajte najskôr výmenu, ak môžete.

Ak je vaše zariadenie ešte v záruke, mohlo by sa vyplatiť náhradné zariadenie.

8. Problémy s hlasitosťou hovorov

Ak máte problémy s počutím, najskôr skontrolujte paniku a potom nastavte hlasitosť hovoru. Keď overíte, že máte správne zvýšenú hlasitosť, pripravte sa na mäkký reset.

Mäkký reset môže byť kľúčom k vyriešeniu vašich problémov, ale ak budete s problémami pokračovať, môže ísť o problém s vašim hardvérom. Alternatívou môže byť záruka alebo oprava, ale najskôr si stiahnite a vyskúšajte inú aplikáciu na telefonovanie.

9. Problémy so SIM kartou

J3_SIM

Ak vašu SIM kartu nemožno zistiť, budete mať s J3 veľké problémy.

Najprv je najlepšie vybrať batériu a vykonať mäkký reset. Ak problémy stále pretrvávajú, vyberte batériu a SIM kartu a slot vyčistite. Potom telefón znova zapnite a vyskúšajte.

Skúste alternatívnu kartu SIM, aby ste si boli istí zdrojom problému.

10. Ak sa zariadenie nezapne

J3_Back

Ak váš J3 zostane vypnutý, aj keď sa ho pokúsite zapnúť, pripojte ho k nabíjačke a skúste to znova. Ak sa stále odmietne zapnúť, môže ísť o problém s nabíjačkou alebo o hardvérovú chybu.

Aby ste si boli istí, vždy stojí za to vyskúšať náhradný drôt, než budete viniť samotný telefón. Ak sa po hodinovom nabíjaní nezapne, môže byť potrebné ho vziať do opravy.

11. Všeobecné oneskorenie

Keď vezmete do úvahy, že J3 je zariadenie základnej úrovne, je pochopiteľné, že môže niekedy trpieť oneskorením. Ak tlačíte na zariadenie hrou alebo množstvom rôznych aplikácií, zariadenie sa môže začať spomaľovať. Keď prestanete, zatvorenie aplikácií otvorených na pozadí môže stačiť.

Niekoľko používateľov uviedlo všeobecné oneskorenie, ale zdá sa, že to neovplyvňuje väčšinu zariadení. Dúfajme, že tieto problémy budú vyriešené budúcimi aktualizáciami.

12. Poškodenie vodou

Poškodenie vodou je vždy nepríjemné, ale svoje zariadenie môžete zachrániť, ak sa budete pohybovať rýchlo. Tu je návod, ktorý vás prevedie tým, čo by ste mali urobiť, ak Galaxy J3

utrpí poškodenie vodou.

Záver

Nové Galaxy J3 má čo ponúknuť a väčšinu problémov v tomto zozname väčšina používateľov nikdy neuvidí. Ak ste jedným z prvých, ktorých sa to týka, sme radi, že vám môžeme pomôcť.

Ak váš problém nie je zahrnutý v zozname, dajte nám vedieť a my sa vám ozveme s riešením čo najskôr.

Ak sme zmeškali problém s Galaxy J3, alebo máte otázky týkajúce sa nového zariadenia, dajte nám vedieť v nižšie uvedených komentároch alebo nás môžete kontaktovať prostredníctvom Facebook alebo Twitter.

Odporúčaný kredit obrázku: