12 najlep┼í├şch editorov k├│dov pre Mac a Windows upravova┼ą s├║bory …

─îasto sa n├ís p├Żtame, ak├Ż je najlep┼í├ş editor k├│dov na ├║pravu s├║borov WordPress. M├┤┼żete pou┼żi┼ą ak├Żko─żvek textov├Ż editor ako NotePad, existuj├║ v┼íak lep┼íie editory s funkciami ako zv├Żraznenie syntaxe, roz┼í├şren├ę vyh─żad├ívanie a nahradenie, integr├ícia FTP at─Ć. V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme niektor├ę z najlep┼í├şch dostupn├Żch editorov k├│dov. pre pou┼ż├şvate─żov po─Ź├şta─Źov Mac a Windows,

1, Pozn├ímkov├Ż blok ++

Notepad ++ je bezplatn├Ż a otvoren├Ż editor zdrojov├Żch k├│dov pre syst├ęm Windows XP Windows, Je ─żahko pou┼żite─żn├Ż pre za─Źiato─Źn├şkov a ve─żmi v├Żkonn├Ż pre pokro─Źil├Żch pou┼ż├şvate─żov. Dod├íva sa so zv├Żraz┼łovan├şm syntaxe pre mnoho jazykov, vr├ítane PHP, JavaScript, HTML a CSS. Je tie┼ż dod├ívan├Ż s vstavan├Żm FTP doplnkom, ktor├Ż v├ím umo┼żn├ş pripoji┼ą sa k serveru a upravova┼ą s├║bory priamo bez opustenia editora.

2, TextWrangler

TextWrangler

TextWrangler vy┼íiel z popul├írneho textov├ęho editora BBEdit. Tento v├Żkonn├Ż a bohat├Ż textov├Ż editor je bezplatn├Ż program. Dod├íva sa s ve─żmi intuit├şvnym pou┼ż├şvate─żsk├Żm rozhran├şm, ktor├ę u─żah─Źuje prehliadanie s├║borov a pr├ícu na projektoch. M├í roz┼í├şren├ę n├ístroje na vyh─żad├ívanie a nahr├ídzanie a m├┤┼żete upravova┼ą a uklada┼ą s├║bory priamo na servery FTP, SFTP. Pon├║ka zv├Żraznenie syntaxe pre mnoho programovac├şch jazykov, je plne kompatibiln├Ż s utf-8 a dokonca v├ím umo┼ż┼łuje prev├ídza┼ą k├│dovanie znakov textov├Żch dokumentov.

3, Coda

Coda

Coda je mo┼żno jedn├Żm z najuzn├ívanej┼í├şch editorov v├Żvoja a programovania webov├Żch aplik├íci├ş pre po─Ź├şta─Źe Mac a je zn├ímy svojimi smie┼íne atrakt├şvnym rozhran├şm a v├Żkonn├Żmi inteligentn├Żmi funkciami. Umo┼ż┼łuje v├ím upravova┼ą miestne alebo vzdialen├ę s├║bory, spravova┼ą projekty, pracova┼ą na viacer├Żch s├║boroch naraz pomocou jednoduch├ęho prep├şnania medzi kartami. M├í zabudovan├Ż termin├íl, debugger, prehliada─Ź n├íh─żadu a webov├ęho kitu a mnoho neuverite─żn├Żch funkci├ş.

K├│d stoj├ş 99 dol├írov za jednu licenciu, ale stoj├ş za to cenu.

4, Vzne┼íen├Ż text

Vzne┼íen├Ż text

Sublime Text je editor pre r├┤zne platformy pre po─Ź├şta─Źe Mac, Windows a Linux. Je dod├ívan├Ż so v┼íetk├Żmi funkciami, ktor├ę by ste od v├Żkonn├ęho editora k├│dov o─Źak├ívali. Vyzer├í kr├ísne a m├┤┼żete vzh─żad upravi┼ą tak, aby bol pre v├ís pohodlnej┼í├ş. Sublime Text je dod├ívan├Ż s pokro─Źil├Żmi funkciami editora k├│dov, ktor├ę umo┼ż┼łuj├║ automatick├ę dop─║┼łanie, automatick├ę dopl┼łovanie, odkaz na funkciu s├║boru, viacn├ísobn├Ż v├Żber, rozdelen├ę ├║pravy a mnoho ─Ćal┼í├şch.

Sublime Text je k dispoz├şcii v sk├║┼íobnej verzii a jedin├í licencia v├ís bude st├í┼ą 70 dol├írov.

5, TextMate

TextMate

TextMate s─żubuje, ┼że sa zameria na Apple opera─Źn├Żm syst├ęmom v textovom editore. TextMate je jednoduch├Ż, ale na funkcie bohat├Ż editor k├│dov pre Mac: ─żahk├í spr├íva schr├ínky, prepracovan├ę vyh─żad├ívanie a nahr├ídzanie, automatick├ę dokon─Źovanie, skladacie bloky k├│du s├║ niektor├ę z v├Żkonn├Żch funkci├ş programu TextMate.

TextMate je k dispoz├şcii za 60 dol├írov. K dispoz├şcii je tie┼ż na stiahnutie zadarmo.

6, at├│m

at├│m

Atom je editor platforiem pre r├┤zne platformy, ktor├Ż vytvorili v├Żvoj├íri pre v├Żvoj├írov. Je to otvoren├Ż zdroj a podobne ako WordPress m├┤┼żu pou┼ż├şvatelia Atom predklada┼ą softv├ęr a bal├ş─Źky a t├ęmy. Vyzer├í to pekne a vzh─żad m├┤┼żete zmeni┼ą in┼ítal├íciou mot├şvov. Je dod├ívan├Ż so vstavan├Żm spr├ívcom bal├şkov na jeho roz┼í├şrenie, inteligentn├Żm automatick├Żm dokon─Źovan├şm, prehliada─Źom s├║borov├ęho syst├ęmu, viacer├Żmi panelmi, h─żadan├şm a nahraden├şm.

7, BBEdit

BBEdit

BBEdit je kr├ísny editor HTML a k├│dov pre Mac a obsahuje v┼íetky pokro─Źil├ę funkcie v├Żkonn├ęho editora k├│dov. Roz┼í├şren├ę zv├Żraz┼łovanie syntaxe, vyh─żad├ívanie a nahr├ídzanie, automatick├ę dokon─Źovanie, r├Żchle vyh─żad├ívanie, viac kariet, delite─żn├ę okn├í ├║prav a ─Ćal┼íie.

BBEdit stoj├ş 49,99 dol├írov, m├┤┼żete si tie┼ż stiahnu┼ą bezplatn├║ sk├║┼íobn├║ verziu.

8, UltraEdit

UltraEdit

UltraEdit je v├Żkonn├Ż editor HTML a k├│dov dostupn├Żch pre Mac, Windows a Linux. Je dod├ívan├Ż s integrovan├Żm n├ístrojom na porovn├ívanie s├║borov, automatick├Żm dokon─Źovan├şm, pokro─Źil├Żm dizajnom, editormi viacer├Żch kariet, viacer├Żmi panelmi a zv├Żraz┼łovan├şm syntaxe pre najpopul├írnej┼íie programovacie jazyky.

UltraEdit stoj├ş 79 dol├írov.5 s obmedzenou bezplatnou sk├║┼íobnou verziou, ktor├í je k dispoz├şcii na stiahnutie.

9, elán

Tla─Źi┼ą

Vim je pokro─Źil├Ż textov├Ż editor, ktor├Ż prin├í┼ía v├Żkon Vi do rovnako v├Żkonnej sady funkci├ş. Vim je open source a je k dispoz├şcii pre Mac, Windows a Linux. Vim je tak siln├Ż a pokro─Źil├Ż, ┼że sa pova┼żuje za IDE svoj├şm vlastn├Żm sp├┤sobom.

10. podporuje

podpery

Spolo─Źnos┼ą Adobe zalo┼żila z├ítvorky, aby priniesla vydavate─żom webov├Żch str├ínok do novej ├ęry. Tvrd├ş, ┼że je pokro─Źil├Żm editorom k├│dov, ktor├Ż rozumie n├ívrhom webov├Żch str├ínok. ┼átvorcov├ę z├ítvorky dok├í┼żu zachyti┼ą stopy zo s├║boru PSD a umo┼ż┼łuj├║ v├ím r├Żchlej┼íie a lep┼íie p├şsa┼ą k├│d. Z├ítvorky s├║ open source a dostupn├ę pre Mac, Windows a Linux.

11. CoffeeCup HTML Editor

CoffeeCup HTML Editor

CoffeeCup HTML Editor je ─żahko pou┼żite─żn├Ż editor HTML pre Windows, Je kompatibiln├Ż s PHP, HTML, Markdown, CSS a umo┼ż┼łuje v├ím pou┼ż├şva┼ą autocomplete, overenie syntaxe, s├ęmantick├Ż k├│d, a mnoho ─Ćal┼í├şch funkci├ş. CoffeeCup HTML editor nie je ide├ílnym editorom k├│dov pre mnoho ─Ćal┼í├şch jazykov, ale ak sa chcete nau─Źi┼ą p├şsa┼ą PHP, HTML a CSS, potom je editor HTML Coffee Cup dobr├Żm miestom na spustenie.

CoffeeCup HTML Editor stoj├ş 69 dol├írov s obmedzenou sk├║┼íobnou verziou, ktor├í je k dispoz├şcii na stiahnutie.

12. Espresso

espresso

Espresso je n├ístroj na v├Żvoj webov├Żch aplik├íci├ş pre Mac, ktor├Ż je dod├ívan├Ż s v├Żkonn├Żm editorom k├│dov a vstavan├Żm CSSEdit. Je dod├ívan├Ż s kr├ísnym rozhran├şm a pokro─Źil├Żmi funkciami, ako s├║ ├║tr┼żky k├│dov drag and drop, skladanie k├│du, prehliada─Ź, ┼żiv├Ż ┼ít├Żl a r├Ântgenov├í uk├í┼żka.

Espresso je k dispoz├şcii za 75 dol├írov.

D├║fame, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pomohol n├íjs┼ą dokonal├Ż editor k├│du pre va┼íe potreby. M├┤┼żete sa tie┼ż pozrie┼ą na n├í┼í podv├ídzac├ş list WordPress pre za─Źiato─Źn├şkov

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube pozera┼ą vide├í s programami WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,