Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

12 Cool New Android 11 Funkcie

Spolo─Źnos┼ą Google pr├íve vydala prv├Ż uk├í┼żku pre v├Żvoj├írov syst├ęmu Android 11 a aj ke─Ć je to ve─żmi skoro, t├íto aktualiz├ícia prich├ídza so spravodliv├Żm podielom nov├Żch funkci├ş a zmien. Tak┼że, ak v├ís zauj├şma, ─Źo pre v├ís m├┤┼że ma┼ą syst├ęm Android 11 pri jeho uveden├ş na trh koncom tohto roka, tu je 12 nov├Żch funkci├ş syst├ęmu Android 11:

1, Chat bubliny

Chatov├ę bubliny sa prv├Żkr├ít objavili op├Ą┼ą vo verzi├ích Android Q beta, ale spolo─Źnos┼ą Google sa ich rozhodla odstr├íni┼ą v stabilnom vydan├ş pre Android 10. S prvou verziou beta verzie syst├ęmu Android R sa znova objavili s rovnak├Żm konceptom. V podstate s chatov├Żmi bublinami m├┤┼żu aplik├ície na odosielanie spr├ív zobrazova┼ą konverz├ície v pl├ívaj├║cich bublin├ích, podobne ako v pr├şpade Facebook MessengerFunkcie ÔÇ×Chat HeadsÔÇť, ktor├ę ve─ża ─żud├ş r├íd pou┼ż├şva.

Teoreticky m├┤┼żu chatov├ę bubliny pou┼ż├şva┼ą ak├ęko─żvek aplik├ície na odosielanie spr├ív, ale od tejto chv├şle t├║to funkciu pou┼ż├şvaj├║ iba aplik├ície Google Messages a Gmail.

chat bubliny android 11

M├┤┼żete otvori┼ą chatov├║ konverz├íciu pre konverz├íciu jednoduch├Żm dlh├Żm stla─Źen├şm na upozornenie na spr├ívu a klepnut├şm na ÔÇ×Zobrazi┼ą v chatovej bublineÔÇť. Potom m├┤┼żete odpoveda┼ą na konverz├ície v pl├ívaj├║com okne podobnom MessengerImplement├ícia a m├í dokonca podporu inteligentnej odpovede.

2, konverzácia

V syst├ęme Android 11 sa spolo─Źnos┼ą Google tie┼ż sna┼ż├ş u─żah─Źi┼ą pou┼ż├şvate─żom n├íjs┼ą ozn├ímenia t├Żkaj├║ce sa konverz├íci├ş v mori inform├íci├ş, ktor├ę s├║ v tieni upozornen├ş. Android 11 automaticky sp├íja v┼íetky vl├íkna spr├ív do praktickej sekcie ÔÇ×Konverz├ícieÔÇť na paneli ozn├ímen├ş, ktor├í je tie┼ż umiestnen├í na vrchu.

12 Cool New Android 11 Funkcie 1

Dlh├Żm stla─Źen├şm ─żubovo─żn├ęho upozornenia v sekcii konverz├íci├ş sa tie┼ż zobraz├ş ve─ża mo┼żnost├ş vr├ítane mo┼żnosti otvori┼ą konverz├íciu v bubline, prida┼ą do konverz├ície odkaz na dom├ícej obrazovke alebo ju ozna─Źi┼ą ako d├┤le┼żit├║.

3, Skop├şrujte a prilepte do tie┼ła upozornen├ş

Ak ste jedn├Żm z mnoh├Żch ─żud├ş, ktor├ş ─Źasto prich├ídzaj├║ do styku s odpove─Ćami priamo z tie┼ła upozornen├ş, Android 11 prin├í┼ía pre v├ís ─Ćal┼íiu zauj├şmav├║ funkciu. Panel ozn├ímen├ş teraz podporuje podporu kop├şrovania a vkladania, tak┼że m├┤┼żete skop├şrova┼ą obr├ízok napr├şklad z prehliada─Źa Google Chrome a vlo┼żi┼ą ho do sekcie s odpove─Ćou, aby ste ho mohli odosla┼ą. To znamen├í, ┼że u┼ż nemus├şte otv├íra┼ą aplik├íciu na odosielanie spr├ív len preto, ┼że ste k odpovedi chceli prilo┼żi┼ą obr├ízok. To je ur─Źite u┼żito─Źn├ę.

4, Vylep┼íen├ę povolenia

Spolo─Źnos┼ą Google zvy┼íuje bezpe─Źnos┼ą syst├ęmu Android pri ka┼żdej aktualiz├ícii. V minulom roku spolo─Źnos┼ą Android 10 prehodnotila sp├┤sob ude─żovania povolen├ş polohy pre aplik├ície a poskytla n├ím trochu podrobnej┼íiu kontrolu nad pr├şstupom aplik├ície k na┼íim ├║dajom o polohe.

V syst├ęme Android 11 spolo─Źnos┼ą Google spr├şsnila povolenia na ur─Źovanie polohy a pridala podrobnej┼íiu kontrolu nad ─Ćal┼í├şmi povoleniami, ako s├║ fotoapar├ít a mikrof├│n.

Granulovan├ę kontroly nad povoleniami pre syst├ęm Android 11

Ak v syst├ęme Android R po┼żiada aplik├ícia o pr├şstup k polohe, z├şskate nov├║ mo┼żnos┼ą Iba tentoraz, ktor├í aplik├ícii poskytne pr├şstup k va┼íej polohe iba raz. V s├║─Źasnosti tie┼ż neexistuje mo┼żnos┼ą ÔÇ×V┼żdy povoli┼ąÔÇť, ─Źo znamen├í, ┼że aplik├ície, ktor├ę potrebuj├║ neust├íle pr├şstup k polohe, bud├║ musie┼ą z├şska┼ą s├║hlas od spolo─Źnosti Google.

Teraz tie┼ż m├┤┼żete aplik├ícii povoli┼ą jednorazov├Ż pr├şstup k v├í┼ímu fotoapar├ítu a mikrof├│nu, aby ste sa uistili, ┼że sa nepok├║si z├şska┼ą pr├şstup k niektorej z t├Żchto vec├ş bez v├í┼ího vedomia. To je ur─Źite ├║─żava, najm├Ą s n├írastom spywaru v ned├ívnej dobe.

5, Nat├şvne Screen Recorder

─Äal┼íia funkcia, ktor├í sa objavila minul├Ż rok v syst├ęme Android Q a┼ż nesk├┤r, bude odstr├ínen├í pred stabiln├Żm vydan├şm rekord├ęra obrazovky s Androidom 10, tentoraz je sp├Ą┼ą so zlep┼íen├Żm pou┼ż├şvate─żsk├Żm rozhran├şm.

V syst├ęme Android 11 m├íte pr├şstup k funkcii zabudovan├ęho videorekord├ęra z panela R├Żchle nastavenia. ┼Ąuknut├şm na toto za─Źnete a 3 druh├Ż ─Źasova─Ź pred za─Źat├şm nahr├ívania obrazovky. K dispoz├şcii je tie┼ż u┼żito─Źn├ę upozornenie na zastavenie, pozastavenie alebo zru┼íenie z├íznamu obrazovky.

Android 11 nat├şvne obrazovky rekord├ęr

Odteraz nie s├║ k dispoz├şcii ┼żiadne nastavenia, do ktor├Żch by bolo mo┼żn├ę meni┼ą rozl├ş┼íenie, nahr├ívanie intern├ęho zvuku alebo nastavenie orient├ície obrazovkov├Żch z├íznamov, ale d├║fame, ┼że sa tieto funkcie dostan├║ do bud├║cich aktualiz├íci├ş.

5, Vylep┼íen├ę neru┼íte

Android 11 prin├í┼ía vylep┼íenia aj pre Do Not Disturb – v├Ą─Ź┼íinou v tom, ┼że poskytuje lep┼íiu podporu pre spr├ívu v├Żnimiek DND, ─Źo je nie─Źo, na ─Źo som dos┼ą psychicky zameran├Ż. Ako pravdepodobne viete, v syst├ęme Android 10 u┼ż ponuka DND obsahovala v├Żnimky, ale teraz existuj├║ lep┼íie a lep┼íie usporiadan├ę kateg├│rie, ako s├║ ─Żudia, Aplik├ície a Upozornenia.

Android 11 neru┼í├ş

M├┤┼żete tak nastavi┼ą, aby neru┼íili v├Żnimky pre konkr├ętnych volaj├║cich, konkr├ętne aplik├ície, alebo aby ste povolili zvonenie bud├şkov a pripomienok bez oh─żadu na stav DND ÔÇőÔÇőv telef├│ne. To je celkom skvel├ę.

6, Pl├ínovan├Ż tmav├Ż re┼żim

V minulom roku spolo─Źnos┼ą Google kone─Źne priniesla do syst├ęmu Android 10 nat├şvny celosyst├ęmov├Ż tmav├Ż re┼żim a tento rok sa zd├í, ┼że spolo─Źnos┼ą jednoducho vylep┼íuje t├║to funkciu, konkr├ętne pridan├şm mo┼żnosti napl├ínova┼ą tmav├Ż re┼żim na automatick├ę zap├şnanie a vyp├şnanie.

Android 11 napl├ínovan├Ż tmav├Ż re┼żim

Tento rozvrh m├┤┼że fungova┼ą na z├íklade ─Źasu z├ípadu slnka a v├Żchodu slnka vo va┼íom regi├│ne, alebo ak chcete, m├┤┼żete nastavi┼ą vlastn├Ż ─Źas na aktiv├íciu tmav├ęho re┼żimu. To je nie─Źo, ─Źo som v syst├ęme Android naozaj chcel, preto┼że pou┼ż├şvanie temn├ęho re┼żimu po cel├Ż de┼ł mi pripad├í trochu nepr├şjemn├ę, ale jeho pou┼ż├şvanie po z├ípade slnka je ove─ża lep┼íie, najm├Ą ke─Ć vonku.

7, Pripn├║┼ą aplik├ície v ponuke Zdie─ża┼ą

Toto je ─Ćal┼íia funkcia, ktor├í bola k dispoz├şcii aj v beta verzii syst├ęmu Android 10, ktor├í bude odstr├ínen├í a┼ż nesk├┤r. Prv├Ż uk├í┼żka v├Żvoj├íra pre Android 11 umo┼ż┼łuje znova pripn├║┼ą aplik├ície na vrchol zdie─żan├ęho h├írka. To znamen├í, ┼że m├┤┼żete zaisti┼ą, ┼że aplik├ície, ktor├ę pou┼ż├şvate najviac, zostan├║ na ┼ípi─Źke a nebud├║ nahraden├ę n├íhodn├Żmi aplik├íciami len preto, ┼że ste ich pou┼żili raz a teraz sa ich nem├┤┼żete zbavi┼ą.

Android 11 zdie─żanie pripnutia aplik├ície list

8, Zapnutie re┼żimu V lietadle u┼ż neodp├íja Bluetooth

Jednou z najv├Ą─Ź┼í├şch s┼ąa┼żnost├ş, ktor├ę m├í ve─ża ─żud├ş s Androidom, a jednou z t├Żch, o ktorej sme vo svojom videu hovorili o po┼żadovan├Żch funkci├ích syst├ęmu Android 11, je skuto─Źnos┼ą, ┼że zapnut├şm re┼żimu V lietadle sa vypne aj Bluetooth.

Na┼í┼ąastie s Androidom 11 to u┼ż neplat├ş. Tak┼że nabud├║ce, ke─Ć nast├║pite na palubu so zapnut├Żmi sl├║chadlami, m├┤┼żete povoli┼ą re┼żim Lietadlo bez toho, aby ste museli znova zapn├║┼ą Bluetooth a ─Źaka┼ą na op├Ątovn├ę pripojenie va┼íich sl├║chadiel.

10. Pixel 4 Exkluz├şvne funkcie

Zv├Ż┼íte citlivos┼ą dotyku

Aj ke─Ć v├Ą─Ź┼íina chr├íni─Źov obrazovky zvy─Źajne nebr├íni ka┼żdodennej prev├ídzke v├í┼ího smartf├│nu, niektor├ę tvrd┼íie kalen├ę okuliare m├┤┼żu skuto─Źne sp├┤sobi┼ą, ┼że displej nebude ─żahko reagova┼ą na ─żahk├ę dotyky. Zameran├ę na vyrie┼íenie tohto probl├ęmu (aspo┼ł pre Pixel 4 pou┼ż├şvatelia), spolo─Źnos┼ą Google pridala mo┼żnos┼ą na zv├Ż┼íenie citlivosti dotyku na pixeli 4,

pixel 4 zv├Ż┼íi┼ą citlivos┼ą na dotyk

T├║to funkciu m├┤┼żete povoli┼ą tak, ┼że prejdete do ─Źasti Nastavenia displeja, posuniete sa nadol a┼ż nadol a klepnete na polo┼żku Roz┼í├şren├ę.

Góly Soli na prehrávanie / pozastavenie hudby

Android 11 tie┼ż prid├íva ├║plne nov├ę gesto Soli, ktor├ę pou┼ż├şvate─żom umo┼ż┼łuje pou┼ż├şva┼ą jednoduch├ę gesto ruky na prehr├ívanie / pozastavenie hudby. Ke─Ć┼że Soli v Indii nefunguje, t├║to funkciu sme netestovali, ale t├íto funkcia uv├ídza, ┼że pou┼ż├şvatelia m├┤┼żu pozastavi┼ą a obnovi┼ą hudbu tak, ┼że jednoducho klepn├║ do vzduchu nad telef├│nom, ─Źo znie neuverite─żne dobre, aj ke─Ć je recept na z├ísah – a – katastrofy po katastrofe.

10. Ďalšie zmeny a funkcie

Android 11 okrem toho prin├í┼ía mno┼żstvo funkci├ş a zmien. Mo┼żnosti pre v├Żvoj├írov teraz zobrazuj├║ iba kodeky Bluetooth, ktor├ę s├║ skuto─Źne podporovan├ę pripojen├Żmi sl├║chadlami Bluetooth. Je tu nov├ę prekrytie, ktor├ę zobrazuje obnovovaciu frekvenciu obrazovky (nezamie┼łajte ju s mera─Źom FPS, nie je to tak) a existuje podpora pre viac druhov displejov, ako s├║ vodop├ídov├ę displeje a skladacie displeje.

Navy┼íe Android 11 tvrd├ş, ┼że prin├í┼ía vylep┼íenia 5G a konektivity, pos├║vaciu sn├şmku obrazovky, ktor├í je moment├ílne skryt├í, a skryt├ę menu zdie─żania bat├ęrie, ktor├ę nazna─Źuje, ┼że nadch├ídzaj├║ci pixel 5 m├┤┼że prich├ídza┼ą s podporou pre sp├Ątn├ę bezdr├┤tov├ę nab├şjanie.

11. Zdie─żanie bat├ęrie (skryt├í funkcia)

Vn├║tri nastaven├ş syst├ęmu Android 11 je obzvl├í┼í┼ą zauj├şmav├í, aj ke─Ć skryt├í, mo┼żnos┼ą s n├ízvom ÔÇ×Zdie─żanie bat├ęrieÔÇť. Pod─ża opisu tejto funkcie sa zd├í, ┼że je to nie─Źo v s├║lade s reverzn├Żm bezdr├┤tov├Żm nab├şjan├şm. T├íto funkcia sa objav├ş pri vyh─żad├ívan├ş v├Żrazu ÔÇ×Bat├ęriaÔÇť v aplik├ícii Nastavenia v syst├ęme Android 11.

12 Cool New Android 11 Funkcie 2

Preto┼że ┼żiadny z telef├│nov Pixel doteraz nem├í hardv├ęr potrebn├Ż na zdie─żanie bezdr├┤tov├ęho nap├íjania, m├┤┼że to by┼ą ve─żmi dobr├í vlastnos┼ą, ktor├║ spolo─Źnos┼ą Google pl├ínuje prinies┼ą so syst├ęmom Pixel 5 ktor├Ż mal svoj prv├Ż ├║nik o nieko─żko dn├ş sp├Ą┼ą.

12. Nastavenia gest (skrytá funkcia)

─Äal┼íou skrytou funkciou syst├ęmu Android 11, ktor├║ prv├Żkr├ít objavil server 9to5Google, sa zd├í, ┼że nastavenie gest je nedokon─Źenou pr├ícou, zd├í sa v┼íak, ┼że je zameran├ę na vyrie┼íenie probl├ęmu prejden├şm prstom a otvoren├şm ponuky hamburgera v aplik├íci├ích.

12 Cool New Android 11 Funkcie 3

V ─Źasti Nastavenia gestu bud├║ m├┤c┼ą pou┼ż├şvatelia individu├ílne upravova┼ą citlivos┼ą chrbta pre ─żav├Ż aj prav├Ż okraj, tak┼że m├┤┼żete teoreticky zn├ş┼żi┼ą citlivos┼ą pre ─żav├║ stranu, ─Ź├şm u─żah─Ź├şte otv├íranie z├ísuviek aplik├íci├ş potiahnut├şm prstom. D├║fajme, ┼że t├íto funkcia z├şska viac podrobnost├ş v nadch├ídzaj├║cich uk├í┼żkach pre v├Żvoj├írov.

Android 11 prin├í┼ía ve─ża zauj├şmav├Żch nov├Żch funkci├ş

Aj ke─Ć softv├ęr, ktor├Ż spolo─Źnos┼ą Google vydala pr├íve teraz, je prv├Żm uk├í┼żkou pre v├Żvoj├írov pre Android 11, ─Źo pod─ża defin├şcie znamen├í, ┼że je ve─żmi skoro na to, aby sme vedeli, ak├ę nov├ę funkcie m├┤┼że Android 11 prinies┼ą alebo nemus├ş prinies┼ą, ke─Ć kone─Źne vyjde; st├íle je zauj├şmav├ę zisti┼ą, na ─Źom Google pracuje. Som ve─żmi nad┼íen├Ż z uvedenia ─Ćal┼í├şch aktualiz├íci├ş v├Żvoj├írov, aby sme zistili, ktor├ę funkcie prispej├║ k zlep┼íeniu situ├ície a ak├ę nov├ę veci sa do mixu pridaj├║. Mali by sme sa tie┼ż dozvedie┼ą viac o pl├ínoch spolo─Źnosti Google pre syst├ęm Android 11 v m├íji Google I / O.

Medzit├Żm prech├ídzate Android 11, aby sme zistili, ─Źi n├íjdeme viac funkci├ş, tak┼że sledujte ─Ćal┼íie aktualiz├ície. Ak chcete vysk├║┼ía┼ą syst├ęm Android 11 aj sami, tu je n├ívod, ako nain┼ítalova┼ą syst├ęm Android 11 DP 1 v telef├│ne Pixel.