Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

11 vecí, ktoré by ste mali urobiť pri zdedení stránky WordPress

Jeden z našich čitateľov sa nedávno pýtal, čo sú niektoré z vecí, ktoré odporúčame urobiť hneď po zdedení stránky WordPress.

Ak ste vlastníkom firmy, ktorý si nedávno kúpil nový web, alebo kancelárskym asistentom, ktorý zdedí existujúcu webovú stránku vašej spoločnosti od iného člena tímu, možno vás zaujíma, aké sú ďalšie najdôležitejšie kroky.

V tomto článku vám ukážeme hlavné veci, ktoré treba urobiť pri zdedení lokality WordPress.

1, Získajte všetky heslá

Spravujte heslá

Pri zdedení stránky WordPress by ste mali ako prvé zhromaždiť všetky informácie o používateľskom mene a hesle. To zahŕňa vaše heslo pre webový hosting, heslo FTP, heslo CDN, heslo pre správu domény, heslá pre e-mailový marketing a heslo pre všetky prémiové doplnky alebo služby tretích strán, ktoré web používa.

Podľa našich skúseností, plánovanie videohovoru so starým vývojárom alebo vlastníkmi stránok funguje najlepšie, pretože môže všetko podrobne vysvetliť.

Najlepším spôsobom, ako spravovať všetky heslá na svojej webovej stránke, je správca hesiel. Odporúčame vám používať LastPass, pretože pracuje so všetkými vašimi zariadeniami a umožňuje vám ukladať heslá v skupine, bezpečne ich zdieľať a používať silnejšie heslá.

2, Zmeňte všetky heslá a e-maily správcu

Keď dostanete všetky heslá, musíte ich zmeniť.

To zaisťuje, že predchádzajúci vývojár alebo vlastník stránok nemôžu nič upravovať. Ďalšou vecou, ​​ktorú chcete urobiť, je aktualizovať všetky e-mailové kontakty správcu, aby ste v budúcnosti mohli obnoviť iba heslá.

Môžete to urobiť tým, že pôjdete na Užívatelia »Všetci používatelia stránku v oblasti správcu WordPress a upravovať všetky heslá používateľov spolu s kontaktnými údajmi.

Upravte všetky heslá používateľov v programe WordPress

Ďalej musíte zmeniť e-mailovú adresu správcu webu WordPress. WordPress ho používa na odosielanie dôležitých upozornení z webovej stránky. Stačí ísť na Nastavenia »Všeobecné a zadajte novú e-mailovú adresu.

Zmeňte e-mailovú adresu správcu

3, Robte si poznámky a zoznámte sa

zaznamenať si

Pred akýmikoľvek ďalšími zmenami na webe je dôležité si robiť poznámky a zoznámiť sa s webovými stránkami. Ak nie ste oboznámení s WordPress, odporúčame vám pozerať sa na naše videá WordPress 101.

Je veľmi dôležité, aby ste pochopili dôležitosť a funkčnosť každého doplnku WordPress použitého na webovej stránke.

Budete tiež chcieť skontrolovať nastavenia témy a miniaplikácie, ktoré používate.

Môžete si robiť poznámky o rôznych funkciách, funkciách, ktoré chcete zmeniť a ďalšie.

Poznámka: Všetky tieto poznámky napíšte do služby Dokumenty Google, Dropbox Paper alebo kdekoľvek inde, kde ich nestratíte.

Tieto informácie vám pomôžu porozumieť všetkému. Ak potrebujete pomoc s porozumením niečoho, môžete skúsiť kontaktovať predchádzajúceho vlastníka alebo vývojára.

4, Nastavte riešenie automatizovaného zálohovania

Automatické zálohy

Zálohy sú vašou prvou úrovňou obrany proti akémukoľvek nesprávnemu použitiu online. Predchádzajúci vlastník stránok môže mať svoju vlastnú konfiguráciu záložného doplnku, ktorá môže ukladať záložné súbory na jednom z ich účtov vzdialeného úložiska.

Chcete nakonfigurovať svoje vlastné zálohy. Existuje veľa skvelých záložných doplnkov WordPress, z ktorých si môžete vybrať.

Zálohy musíte nastaviť na vzdialenom mieste, ako je Disk Google, Dropbox atď.

Pred vykonaním akýchkoľvek ďalších zmien na vašom webe by ste si mali tiež vytvoriť úplnú zálohu WordPress. Pomôže vám to zmeniť váš web v prípade, že sa niečo pokazí.

5, Aktualizácia rolí a oprávnení užívateľa

11 vecí, ktoré by ste mali urobiť pri zdedení stránky WordPress 1

Ak ste vývojár pracujúci na webovej stránke, budete musieť s klientom spolupracovať pri prideľovaní používateľských rolí a povolení svojim zamestnancom.

Vaším cieľom by malo byť obmedziť úlohu používateľa správcu na ľudí, ktorí skutočne potrebujú vykonávať administratívne úlohy. Medzi tieto úlohy patrí napríklad zmena témy, inštalácia nových doplnkov alebo pridanie nových používateľov na web.

Ak pracujete na svojej vlastnej stránke, musíte skontrolovať prístup používateľa. V prípade potreby vytvorte nový používateľský účet pre svojich autorov.

Ak existujú staré účty autorov a vydavateľov, s ktorými nebudete pracovať, mali by ste tieto používateľské účty upraviť a zmeniť ich e-mailovú adresu a heslo. Pozrite si nášho sprievodcu o tom, ako zakázať používateľské účty bez ich odstránenia.

6, Spustite kontroly zabezpečenia a výkonu

Zabezpečenie WordPress

Ďalej sa musíte uistiť, že váš nový web WordPress je bezpečný a funguje dobre.

Pre bezpečnostné skenovanie odporúčame použiť Sucuri. Je to najlepší bezpečnostný doplnok WordPress na trhu a umožňuje vám ľahko skontrolovať, či sa na vašom webe nenachádza škodlivý kód, bezpečnostné hrozby a slabé miesta.

Na výkon môžete použiť ktorýkoľvek z nástrojov na testovanie rýchlosti webových stránok online. Odporúčame vám použiť nástroj na testovanie rýchlosti webových stránok IsItWP, ktorý sa ľahko používa a poskytuje podrobný popis rýchlosti vašich webových stránok.

Je tiež dôležité, aby ste si overili, či je ukladanie do vyrovnávacej pamäte správne nakonfigurované.

Mnoho hostingových spoločností WordPress, ako Bluehost a SiteGround, ponúka integrované riešenia ukladania do vyrovnávacej pamäte, ktoré si môžete aktivovať zo svojho hostingového účtu. Na okamžité zvýšenie rýchlosti svojich webových stránok môžete použiť aj doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress, napríklad WP Rocket.

Ak na stránke nie je spustená služba CDN, mali by ste zvážiť použitie služby CDN. Aj keď to nie je povinné, vždy odporúčame používateľom používať CDN. Viac informácií nájdete v našom sprievodcovi, prečo používať CDN.

7, Overte správne sledovanie a integráciu SEO

Sledovanie analýzy používateľov

Ak ste zdedili vlastníctvo nového webu, bývalý vlastník webu vám mohol previesť vlastníctvo služby Google Analytics.

Mnoho vlastníkov webových stránok jednoducho pridá kód Google Analytics do svojej témy WordPress. Tento kód zmizne ihneď po aktualizácii témy alebo inštalácii novej témy.

Uistite sa, že je služba Google Analytics na webe správne nainštalovaná pomocou doplnku MonsterInsights alebo pridaním kódu sledovania mimo tému WordPress.

Podobne na vás mohlo byť prevedené vlastníctvo Konzoly Google Search Console.

Uistite sa, že vaše stránky obsahujú súbory XML pre vyhľadávaciu konzolu. Môžete tiež skontrolovať prehľady Konzoly Google Search Console, aby ste sa uistili, že na webe nie sú žiadne problémy s prehľadávaním alebo chyby.

8, Implementujte kontrolu verzií a / alebo testovacie miesto

Kontrola verzií

Ak ste vývojár, dôrazne sa odporúča implementovať kontrolu verzií pre web. Používanie GitHub alebo BitBucket je celkom ľahké.

Ak nie ste vývojár, aspoň vám odporúčame nastaviť pracovnú stránku programu WordPress, ktorá zabezpečí, že budete mať stabilné testovacie prostredie skôr, ako začnete veci fungovať. Tento krok odporúčame všetkým používateľom.

Pre tých, ktorí sa boja, aby to nastavili, potom WP Engine, spravovaný poskytovateľ hostingu WordPress, ponúka robustné prípravné prostredie a integráciu riadenia verzií git.

Iní poskytovatelia hostingu malých firiem, ako sú SiteGround a Bluehost, tiež ponúkajú funkcie nastavenia za prijateľné ceny.

9, Spustite webovú stránku na čistenie

Vyčistenie WordPress

Teraz, keď už poznáte tento projekt, je lepšie vyčistiť všetky nepotrebné veci. Odstráňte všetky neaktívne témy a doplnky. Odstráňte všetky nepotrebné používateľské účty.

Prihláste sa do svojej databázy WordPress a optimalizujte databázu. Niektoré chybné doplnky opúšťajú svoje databázové tabuľky aj po ich odstránení. Ak spozorujete niektorú z nich, je lepšie ich odstrániť. Ak chcete bezpečne optimalizovať databázu WordPress, pozrite si našu príručku pre začiatočníkov k správe databázy WordPress.

10. Skontrolujte nastavenia doplnku

Skontrolujte nastavenia doplnku

Typická webová stránka programu WordPress používa rôzne doplnky, ktoré môžu stále odkazovať na starých vlastníkov. Ak prevezmete vlastníctvo webovej stránky, budete ju chcieť zmeniť.

Doplnok pre kontaktný formulár na webovej stránke môže napríklad stále odosielať upozornenia na staré e-mailové adresy. Doplnok WordPress SEO sa stále môže zameriavať na profily sociálnych médií predchádzajúcich vlastníkov.

Niektoré z týchto vecí môžete zistiť tak, že sa pozriete na webovú stránku a otestujete všetky jej vlastnosti. Môžete tiež skontrolovať nastavenia doplnku av prípade potreby ho aktualizovať.

11. Aktualizujte svoju hostingovú službu

 web hosting

Po spustení testu rýchlosti webových stránok, ak je váš web napriek používaniu vyrovnávacej pamäte stále pomalý, je čas upgradovať váš hosting.

Ak ide o webovú stránku zákazníka, jej testy výkonnosti pomôžu presvedčiť zákazníka, aby sa presťahoval. Ak ste vlastníkom webových stránok, stačí zvoliť správny krok.

Odporúčame vám používať program SiteGround alebo Bluehost, pretože sú jednou z najväčších hostingových spoločností a oficiálne odporúčaným poskytovateľom hostingu WordPress.

Ak vaše webové stránky prekonali zdieľaný hosting, môžete zvážiť použitie spravovanej hostovacej služby WordPress, napríklad WP Engine.

Pozrite si nášho sprievodcu o tom, ako presunúť WordPress k novému hostiteľovi, kde nájdete podrobné pokyny na presunutie vašich webových stránok.

Dúfame, že tento článok ponúka niekoľko nápadov, ako postupovať pri zdedení lokality WordPress. Môžete tiež navštíviť nášho sprievodcu nevyhnutnými doplnkami WordPress pre komerčné webové stránky.

Ak sa vám tento článok páčil, prihláste sa na odber nášho kanála YouTube pozerať videá s programami WordPress. Nájdete nás aj na Twitter a Facebook,