11 sp├┤sobov, ako prisp├┤sobi┼ą Samsung Galaxy A5 pod─ża v├í┼ího vkusu

Samsung pres├║va do svojich lacnej┼í├şch telef├│nov luxusnej┼íie vlastnosti, ale A5 m├┤┼żete posun├║┼ą na ─Ćal┼íiu ├║rove┼ł pomocou nieko─żk├Żch prisp├┤soben├ş. Ke─Ć pozn├íte spr├ívne triky, dok├í┼żete prekona┼ą aj be┼żn├Ż telef├│n s minim├ílnym ├║sil├şm. V─Ćaka svojej kovovej kon┼ítrukcii sa A5 u┼ż c├şti viac ako pr├ęmiov├Ż telef├│n, ale pripad├í v├ím to ako v├í┼í pr├ęmiov├Ż telef├│n?

Tie┼ż si posvietime na niektor├ę funkcie, ktor├ę nemusia by┼ą ka┼żd├ęmu intuit├şvne. K├Żm skon─Ź├şme, v├í┼í A5 bude ma┼ą va┼íe odtla─Źky prstov po celom povrchu a bude ulo┼żen├Ż vo vn├║tri, ak m├íte model 2016.

1. Gestá

A5 m├í v┼íetky tradi─Źn├ę inteligentn├ę gest├í –Inteligentn├ę upozornenie, Stlmi┼ą/pozastavi┼ąa Prejden├şm prstom dla┼łou zachyt├şte. Tieto gest├í nielen┼że vyzeraj├║ ako k├║zeln├şcky trik, ale m├┤┼żu by┼ą aj ve─żmi praktick├ę. Je dobr├ę, ┼że telef├│n m├í Smart Alert, preto┼że mu ch├Żbaj├║ be┼żn├ę upozornenia LED (ale ni┼ż┼íie m├íme upraven├Ż sp├┤sob, ako ich ma┼ą). Ke─Ć je aktivovan├í funkcia Smart Alert, zariadenie bude pri zme┼íkan├Żch hovoroch alebo nov├Żch spr├ívach pri zdvihnut├ş vibrova┼ą.

Na druhej strane zme┼íkan├Żch hovorov v├Ą─Ź┼íina z n├ís dostala hovor v nevhodnom ─Źase, ke─Ć by mal by┼ą telef├│n ├║dajne vypnut├Ż, napr├şklad v pr├íci. To je to, ─Źo Stlmi┼ą/pozastavi┼ą funkcia je pre. Polo┼żen├şm dlane na obrazovku telef├│nu m├┤┼żete poveda┼ą, aby ÔÇ×hovorilo s rukouÔÇť. Ke─Ć je obrazovka zakryt├í, stlm├ş v┼íetky prich├ídzaj├║ce hovory alebo alarmy.

Pohyby-gestá

Zariadenie m├┤┼żete tie┼ż jednoducho prevr├íti┼ą do dolnej polohy a urob├ş to ist├ę. Ak chcete aktivova┼ą ktor├║ko─żvek z t├Żchto mo┼żnost├ş, prejdite na Aplik├ície>nastavenie>Pohyby a gest├í> a vyberte n├ízov gesta. Budete musie┼ą klepn├║┼ą na prep├şna─Ź.

Nakoniec, ak h─żad├íte ├║┼żasn├Ż sp├┤sob, ako vytv├íra┼ą sn├şmky obrazovky, je to tu – met├│da Palm Swipe to Capture. Rukou vo zvislej polohe potiahnite okraj dlane po obrazovke. Pohybujte rukou sprava do─żava. Predstierajte, ┼że sa chyst├íte na karate, ak chcete.

Va┼ía ruka by mala by┼ą v pribli┼żne rovnakej polohe, pri─Źom palec smeruje nahor. Ale namiesto toho, aby ste si sekli do telef├│nu, k─║zajte rukou po displeji. Ke─Ć uspejete, mali by ste vo svojom prehliada─Źi Flash vidie┼ą anim├íciu a nov├║ sn├şmku obrazovky Ozn├ímenia.

2. Pridajte panely domovskej obrazovky

Ako v├Ą─Ź┼íina vec├ş v ┼żivote, neexistuje len jeden spr├ívny sp├┤sob, ako to urobi┼ą. Aktu├ílnu domovsk├║ obrazovku m├┤┼żete stla─Źi┼ą prstami. M├┤┼żete tie┼ż dlho stla─Źi┼ą tla─Źidlo Ned├ívne aplik├ície potom potiahnite prstom do─żava. Teraz by ste mali by┼ą schopn├ş klepn├║┼ą na + ikonu vytvor├şte ─Ćal┼íiu domovsk├║ obrazovku. Ke─Ć skon─Ź├şte, ukon─Źite pr├ícu klepnut├şm na obrazovku.

Ak chcete panel odstr├íni┼ą, prejdite na domovsk├║ obrazovku, dlho stla─Źte pr├ízdne miesto a potom ho presu┼łte na Odstr├íni┼ą v hornej ─Źasti obrazovky. Ak chcete zmeni┼ą poradie svojich domovsk├Żch obrazoviek, dlho ich stla─Źte a presu┼łte na po┼żadovan├ę miesto.

3. Zme┼łte nastavenia jasu

V┼żdy by┼ą ako slne─Źn├Ż l├║─Ź m├┤┼że by┼ą pre v├í┼í telef├│n vy─Źerp├ívaj├║ce, tak┼że ak chcete u┼íetri┼ą na bat├ęrii, uk├í┼żeme v├ím, ako nastavi┼ą ├║rove┼ł jasu ru─Źne. Tento telef├│n m├┤┼że tie┼ż upravova┼ą jas pod─ża mno┼żstva svetla v miestnosti, aby ste mohli venova┼ą pozornos┼ą v├Ą─Ź┼í├şm a lep┼í├şm veciam. V ka┼żdom pr├şpade budete musie┼ą prejs┼ą prstom nadol Ozn├ímenie bar. N├íjdete tu pos├║va─Ź, ktor├Ż v├ím umo┼żn├ş zosvetli┼ą alebo stmavi┼ą obrazovku.

jas

K dispoz├şcii bude aj pol├ş─Źko ozna─Źen├ę Auto, ktor├í umo┼ż┼łuje automatick├ę nastavenie. Ak m├íte nie─Źo proti Ozn├ímenia, alebo ak je pre v├ís jednoduch┼íie zapam├Ąta┼ą si, m├┤┼żete pr├şs┼ą do rovnak├ęho cie─ża aj t├Żm, ┼że prejdete na nastavenie>Displej>Tapeta>Jas.

4. Super tajn├ę k├│dy

V├Żvoj├íri s├║ z├íkern├í banda, ktor├í m├í rada skratky a zadn├ę vr├ítka. K k├│du sa dostanete do skrytej servisnej ponuky, m├┤┼żete tie┼ż vyh─żad├íva┼ą inform├ície, kontrolova┼ą stav hardv├ęru a vykon├íva┼ą pr├şkazy. Samsung A5 nie je jedin├Żm telef├│nom, na ktorom bud├║ tieto k├│dy fungova┼ą- funguj├║ na mnoh├Żch zariadeniach s Androidom, najm├Ą na A3 a A7. Vyto─Źte nasleduj├║ce k├│dy, aby ste z├şskali ─żahk├Ż pr├şstup k tajn├Żm nastaveniam Samsung A5, a vynechajte medzery:

*#34971539# ponuka firmv├ęru fotoapar├ítu*#2222# hardv├ęrov├í verzia*#0011# skontrolova┼ą inform├ície o stave GSM*#0837# zobrazi┼ą pokyny k verzii softv├ęru*#06# zobrazuje ─Ź├şslo IMEI*#12580*369# zobrazi┼ą inform├ície o hardv├ęri a softv├ęri*#1234# verzia softv├ęru PDA, CSC, modem*#0228# na kontrolu ovl├ídania zvukovej slu─Źky*#7465625*638*# skontrolujte vlo┼żenie k├│du k─ż├║─Źa sie┼ąov├ęho z├ímku*#0*# pre vstup do v┼íeobecnej ponuky skryt├Żch testov*#7353# vst├║pte do ponuky r├Żchleho automatick├ęho testu*#2663# skontrolova┼ą aktualiz├íciu firmv├ęru TSP/TSK

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą: 60 tajn├Żch k├│dov Android, skrytej ponuky a k├│dov vyt├í─Źania

Service-Menu-Code

5. Z├şskajte nov├║ t├ęmu

Zmena t├ęmy m├┤┼że znamena┼ą zmenu tapiet, zvukov, farieb, ikon-dokonca aj v├í┼ího pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania a aplik├íci├ş. S├ęria A 2016 m├í nie─Źo, ─Źo s├ęria A 2015 nem├í-z├ívideniahodn├Ż tematick├Ż obchod. Ak v┼íak pou┼ż├şvate SM-A500FU variant, m├íte ┼í┼ąastie. Jeden z v├Żvoj├írov XDA je schopn├Ż poskytn├║┼ą portovan├║ verziu.

Tematick├Ż obchod

Upozor┼łujeme, ┼że in┼ítal├ícia m├┤┼że sp├┤sobi┼ą bootovaciu slu─Źku. Ak by ste rad┼íej hrali na istotu, v A5 je k dispoz├şcii aj ve─ża t├ęm pre A5 Google Play Store. H─żadanie t├ęm Samsung galaxy A5 prinieslo v├Żsledky uveden├ę ni┼ż┼íie a ─Ćal┼íie.

Port s├ęrie 2016

6. ┼áetrite na bat├ęrii

Mnoho pou┼ż├şvate─żov nahl├ísilo probl├ęmy s ve─żmi r├Żchlym vyb├şjan├şm bat├ęrie A5. Existuj├║ opatrenia, ktor├ę je mo┼żn├ę vykona┼ą, aby sa to zmiernilo. Pam├Ąt├íte si, ke─Ć sme diskutovali o ├║prave jasu obrazovky? Ni┼ż┼íie nastavenia pom├┤┼żu pred─║┼żi┼ą ┼żivotnos┼ą bat├ęrie.

Ak chcete skr├íti┼ą ─Źasov├Ż limit obrazovky, nav┼ít├şvte str├ínku Displej ponuku znova, ale tentoraz klepnite na OK a ─îasov├Ż limit obrazovky. Vyberte po┼żadovan├║ hodnotu ─Źasov├ęho limitu, odpor├║─Źa sa v┼íak 10-20 sek├║nd. Vst├║pi┼ą ├Üsporn├Ż re┼żim, z domovskej obrazovky prejdite na Aplik├ície>nastavenie>Syst├ęm>├Üspora energie>├Üsporn├Ż re┼żim, a prepnite na ZAPNUT├ë poz├şciu.

pred─║┼żi┼ą ┼żivotnos┼ą bat├ęrie

Ak m├íte nepotrebn├ę aplik├ície be┼żiace na pozad├ş (a pravdepodobne m├íte), m├┤┼żete ├║daje na pozad├ş zak├íza┼ą n├ív┼ítevou Aplik├ície>nastavenie>Sie┼ąov├ę pripojenia>Vyu┼żitie d├ít>Ponuka. Povoli┼ą Obmedzi┼ą ├║daje na pozad├ş aplik├ície. To nesp├┤sob├ş zatvorenie v┼íetk├Żch aplik├íci├ş d├┤le┼żit├Żch pre syst├ęm, ale znamen├í to, ┼że aplik├ície na odosielanie spr├ív a e-maily, ktor├ę sa spoliehaj├║ na nov├ę ├║daje, sa neaktualizuj├║, k├Żm ich neotvor├şte.

7. Obnovte upozornenia

Ako sme u┼ż uviedli, v tomto telef├│ne notifika─Źn├ę LED svetlo absentuje. Aj ke─Ć by ste mohli namiesto toho pou┼żi┼ą gesto Smart Alert, mo┼żno ste si to mal├ę blikaj├║ce svetlo ob─ż├║bili v spr├ívach, ┼że s vami niekto komunikoval. Existuje alternat├şva, ale nie je to ├║plne to ist├ę. Namiesto toho m├┤┼żete pou┼żi┼ą LED blesk fotoapar├ítu.

Ak ho chcete nastavi┼ą, nav┼ít├şvte nastaveniepotom Pr├şstupnos┼ą. Vyberte Sluch a prepnite Flash upozornenie do ZAPNUT├ë poz├şciu. Nie, to nie je to ist├ę, preto┼że je to in├ę svetlo a iba jednorazov├ę upozornenie. ─Äal┼íie mo┼żnosti z├şskate, ak si stiahnete aplik├íciu ako Flash upozornenie zo slu┼żby Google Play.

Flash upozornenie

11 sp├┤sobov, ako prisp├┤sobi┼ą Samsung Galaxy A5 pod─ża v├í┼ího vkusu 2

8. Blokova┼ą nev├ştan├ę hovory

Samozrejme, nie v┼íetky telefonick├ę interakcie s├║ ┼żiadan├ę alebo vy┼żiadan├ę. Ak v├ím prich├ídzaj├║ hovory z ─Ź├şsla, ktor├ę chcete zablokova┼ą, vysk├║┼íajte tieto kroky. Najprv otvorte svoj Telef├│n aplik├ícia (vyzer├í ako zastaran├Ż telef├│n na pevnej linke). Potom pod Z├íznamy, stla─Źte Ponuka. Klepnite na nastaveniepotom Zavolajte. Vyberte Odmietnutie hovoru.

neznámy volajúci

Tu m├┤┼żete vytvori┼ą s├║bor Zoznam automatick├Żch odmietnut├ş. Blokova┼ą m├┤┼żete pomocou kontaktu alebo telef├│nneho ─Ź├şsla. V bud├║cnosti budete musie┼ą klepn├║┼ą iba na polo┼żku, pod ktorou chcete prida┼ą Z├íznamy, a vyberte si Prida┼ą do zoznamu odmietnut├Żch.

9. Spr├íva aplik├íci├ş

Ka┼żd├Ż, kto m├í smartphone, pou┼ż├şva aplik├ície, ale efekt├şvne? M├┤┼żete pou┼żi┼ą Ned├ívne aplik├ície kl├íves na r├Żchle prep├şnanie medzi aplik├íciami. V r├ímci aplik├ície jednoducho potiahnut├şm prstom nadol zobraz├şte ─Ćal┼íie mo┼żnosti aplik├ície.

Be┼ż├ş v├í┼í syst├ęm pomaly? Uistite sa, ┼że ste zatvorili v┼íetky aplik├ície na pozad├ş. To, ┼że aplik├íciu odmietnete, neznamen├í, ┼że nie je st├íle spusten├í a spotrebov├íva zdroje. Ak to chcete skontrolova┼ą, klepnite na Ned├ívne aplik├ície tla─Źidlo, potom tla─Źidlo Akt├şvne aplik├ície ikona. Klepnite na Koniec na zatvorenie individu├ílnej aplik├ície, pr├şp Ukon─Źi┼ą v┼íetko ich vyhladi┼ą, aspo┼ł k├Żm ich znova neotvor├şte.

Zásuvka na aplikácie

Samsung sa zlep┼íil, ale st├íle m├í poves┼ą, ┼że obsahuje ve─ża bloatwaru. Jedin├Ż sp├┤sob, ako sa skuto─Źne zbavi┼ą v┼íetk├ęho bloatwaru, je rootova┼ą v├í┼í A5. M├┤┼żete tie┼ż obmedzi┼ą ├║daje na pozad├ş, ako sme o tom hovorili, ke─Ć sme diskutovali o pred─║┼żen├ş v├Żdr┼że bat├ęrie. ─Äal┼íou mo┼żnos┼ąou je skry┼ą a zak├íza┼ą v┼íetky aplik├ície, ktor├ę nepl├ínujete pou┼ż├şva┼ą. Ak chcete skry┼ą aplik├íciu, najsk├┤r klepnite na aplik├íciu, zvo─żte Ponuka (tri zvisl├ę bodky) a vyberte Skry┼ą aplik├ície .

Ak chcete aplik├íciu zak├íza┼ą, prejdite na Aplik├ície potom obrazovka Ponukaa klepnite na Odin┼ítalujte/zak├í┼żte aplik├ície. Vyberte aplik├íciu, pre ktor├║ nepou┼ż├şvate, a kliknite na tla─Źidlo Zak├íza┼ą. Ako ste pravdepodobne uh├ídli, m├┤┼żete tu tie┼ż odin┼ítalova┼ą aplik├ície; nie v┼íetok bloatware v┼íak mo┼żno odin┼ítalova┼ą alebo deaktivova┼ą (─Ćal┼í├ş d├┤vod, pre─Źo oceni┼ą rootovanie). ─Äal┼í├şm sp├┤sobom, ako odin┼ítalova┼ą stiahnut├ę aplik├ície, je prejs┼ą na str├ínku Aplik├ície obrazovka>Ponuka>Stiahnut├ę aplik├ície>Ponuka>Odin┼ítalova┼ą.

10. Odstr├í┼łte Flipboard

Nep├í─Źi sa v├ím, ┼że sa v├ím aplik├ícia Flipboard objavuje na ploche? Zbavte sa toho dlh├Żm stla─Źen├şm pr├ízdneho miesta na ploche, potiahnut├şm prstom do─żava a odstr├ínen├şm za─Źiarknutia v hornej ─Źasti tably.

Flipboard

11. Pridajte svoje odtla─Źky prstov (iba 2016)

Do┼ílo k vlne opatren├ş biometrickej autentifik├ície, a to z dobr├ęho d├┤vodu. Je ve─żmi ┼ąa┼żk├ę napodobni┼ą v├í┼í odtla─Źok prsta. Ako teda lep┼íie vyrobi┼ą Samsung Galaxy A5 vlastn├Ż, ako by ste ho nechali odomkn├║┼ą svojim jedine─Źn├Żm odtla─Źkom prsta? Umo┼żn├ş v├ím to tie┼ż autorizova┼ą platby jednoduch├Żm klepnut├şm.

Svoj odtla─Źok prsta m├┤┼żete zaregistrova┼ą tak, ┼że prejdete na str├ínku Aplik├ície> Nastavenia> Uzamknut├í obrazovka a zabezpe─Źenie> Odtla─Źky prstov> Prida┼ą odtla─Źok prsta. Budete si musie┼ą pre─Ź├şta┼ą vyl├║─Źenie zodpovednosti a s├║hlasi┼ą s n├şm. Ke─Ć to urob├şte, polo┼żte prst na tla─Źidlo Domov, k├Żm nepoc├ştite vibrovanie phabletu. Opakujte pod─ża potreby a potom zadajte z├ílo┼żn├ę heslo pre v├í┼í phablet. V rozba─żovacom okne sa dotknite polo┼żky Nastavi┼ą.

Záver

─îo ste urobili pre svoj A5, aby odr├í┼żal va┼íu osobnos┼ą? Mali ste nejak├ę probl├ęmy po─Źas alebo po? Po┼ílite n├ím svoj n├ízor na v┼íetky tieto t├ęmy.

D├║fame, ┼że v├ím tieto tipy pre Samsung A5 bud├║ u┼żito─Źn├ę, a nezabudnite sa podeli┼ą o svoje rady so svojimi ostatn├Żmi pou┼ż├şvate─żmi Samsung A5 v ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├íroch.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku