11 najlep┼í├şch funkci├ş syst├ęmu Android N.

Prich├ídza nov├í aktualiz├ícia syst├ęmu Android a naz├Żva sa Android N. Vydanie sa o─Źak├íva a┼ż v druhej polovici roku 2016, aj ke─Ć m├íme inform├ície o niektor├Żch najlep┼í├şch funkci├ích, ktor├ę v novom vydan├ş n├íjdete.

Zatia─ż sme si museli vysta─Źi┼ą s beta verziou pre v├Żvoj├írov, ale u┼ż je tu ve─ża zmien. O─Źak├íva sa, ┼że bud├║ pridan├ę ─Ćal┼íie, preto┼że Android N bude v nasleduj├║cich mesiacoch vylep┼íovan├Ż.

Za─Źnime zoznam niektor├Żmi z doteraz najv├Ą─Ź┼í├şch zmien a vylep┼íen├ş.

1. Vylep┼íenia upozornen├ş

Upozorni┼ą

Syst├ęm upozornen├ş bol kompletne prepracovan├Ż, tak┼że ich pou┼ż├şvanie je r├Żchlej┼íie a jednoduch┼íie.

Ako vid├şte na obr├ízku vy┼í┼íie, v porovnan├ş s predch├ídzaj├║cimi verziami vyzeraj├║ odli┼íne a bud├║ sa spr├íva┼ą aj inak. Na spr├ívy budete m├┤c┼ą priamo odpoveda┼ą z rozhrania upozornen├ş, na ktor├ę mnoh├ş pou┼ż├şvatelia ─Źakali.

Aplik├ície na odosielanie spr├ív s├║ st├íle ob─ż├║benej┼íie, tak┼że z karty upozornen├ş vid├şte, pre─Źo tla─Źia na lep┼íie funkcie. Zd├í sa, ┼że je to skvel├Ż doplnok pre Android.

2. Podpora viacer├Żch okien

Multi EG

O tejto funkcii sa u┼ż ve─ża informovalo, ale ak ste e┼íte nepo─Źuli, v syst├ęme Android N je mo┼żn├ę na obrazovke otvori┼ą viacero aplik├íci├ş s├║─Źasne. Mnoho aplik├íci├ş u┼ż funguje v r├┤znych pomeroch str├ín, ─Źo znamen├í, ┼że si po─Źas pou┼ż├şvania zachov├ívaj├║ pln├║ funk─Źnos┼ą.

Hovor├ş sa aj o experiment├ílnom vo─żnom form├íte windows re┼żim, ktor├Ż by umo┼ż┼łoval viac aplik├íci├ş s├║─Źasne, v ┼ít├Żle klasick├ęho stoln├ęho po─Ź├şta─Źa. Je to ─Ćal┼íia zauj├şmav├í perspekt├şva, ale funkcie s├║ zatia─ż uzamknut├ę.

Je v┼íak ot├ízne, ako u┼żito─Źn├ę to bude pre smartf├│n norm├ílnej ve─żkosti, ale bude to skvel├ę, ak pl├ínujete z├şska┼ą nov├║ kartu Android.

3. ├Ü─Źinnos┼ą & Produktivita

─îo rozumieme pod efektivitou a produktivitou?

Zd├í sa, ┼że zariadenie je zameran├ę na to, aby bolo pre u┼ż├şvate─ża r├Żchlej┼íie a jednoduch┼íie, ─Źo zv├Ż┼íi produktivitu pri pou┼ż├şvan├ş zariadenia. M├┤┼że to znie┼ą ako marketingov├Ż doublespeak, ale v kone─Źnom d├┤sledku to znamen├í lep┼íie pou┼ż├şvate─żsk├ę prostredie.

Ak svoje zariadenie pou┼ż├şvate pravidelne na pr├ícu, vylep┼í├ş sa aj funkcia Android for Work. Viac inform├íci├ş n├íjdete ni┼ż┼íie v zozname.

4. Re┼żim ┼íetrenia ├║dajov

Ulo┼żenie ├║dajov

Ako nazna─Źuje n├ízov, toto je nov├Ż re┼żim, ktor├Ż pom├┤┼że zn├ş┼żi┼ą vyu┼żitie mobiln├Żch d├ít. Neobmedzen├ę pl├íny za─Ź├şnaj├║ by┼ą lacnej┼íie a jednoduch┼íie sa ich zmocni┼ą, ale ve─ża ─żud├ş si ich pou┼ż├şvanie mus├ş ka┼żd├Ż mesiac pozrie┼ą.

(M├ím to ┼í┼ąastie, ┼że m├ím v zariaden├ş neobmedzen├Ż internet, ale moja sn├║benica v┼żdy po┼żaduje, aby som do konca mesiaca pou┼ż├şval m├┤j telef├│n na prehliadanie.)

Je to ─Ćal┼íia funkcia, ktor├í pom├íha pou┼ż├şvate─żovi a nemala by v├ís znepokojova┼ą prekro─Źenie mesa─Źn├ęho limitu ├║dajov.

5. Vylep┼íen├ę Doze

Doze

Ak ste nevedeli, re┼żim doze pom├íha ┼íetri┼ą bat├ęriu a p├┤vodne bol n├íjden├Ż na 6.0 Marshmallow. Doze funguje tak, ┼że uvedie v├í┼í telef├│n do re┼żimu sp├ínku, ke─Ć je v ne─Źinnosti, a je skuto─Źne ├║─Źinn├Ż pri ┼íetren├ş bat├ęrie.

Najlep┼íie na tom je, ┼że to bude fungova┼ą samo bez toho, aby ste museli zad├íva┼ą ├║daje od pou┼ż├şvate─ża.

Ak ste v┼íak vonku a m├íte zariadenie vo vrecku, nie je to ├║plne ne─Źinn├ę. Zd├í sa, ┼że Android N to vyrie┼íi. Ak je obrazovka na ur─Źit├Ż ─Źas vypnut├í, za─Źne fungova┼ą, ─Źo by sa malo prejavi┼ą na lep┼íej v├Żdr┼żi bat├ęrie po─Źas pohybu telef├│nu vo vrecku.

Aplik├ície sa pomaly prisp├┤sobuj├║, aby ─Źo najlep┼íie vyu┼żili funkcie Doze, tak┼że by ste mali na─Ćalej vidie┼ą zv├Ż┼íen├║ v├Żdr┼ż bat├ęrie v ─Źase.

6. R├Żchlej┼íie in┼ítal├ície aplik├íci├ş a aktualiz├ície syst├ęmu

Inštalácia

Tieto funkcie s├║ op├Ą┼ą zameran├ę na to, aby sa telef├│n pou┼ż├şval r├Żchlej┼íie, tak┼że je to skvel├í v├Żhoda, ktor├║ si z dlhodob├ęho h─żadiska mo┼żno ani nev┼íimnete. Pri pr├íci pre JOA som si ─Źasto v┼íimol, ┼że aktualiz├ície a in┼ítal├ície aplik├íci├ş s├║ vzh─żadom na moje pripojenie 4G pomal├ę.

Je pekn├ę vedie┼ą, ┼że pracuj├║ na zlep┼íen├ş infra┼ítrukt├║ry, a nebudeme na seba tak dlho ─Źaka┼ą.

7. Blokovanie ─Ź├şsel a kontrola hovorov

Ikona bloku hovoru

Ak m├íte dos┼ą nevy┼żiadan├Żch hovorov a textov├Żch spr├ív (z ─Źasu na ─Źas sa dokonca stanem spamom na WhatsAppe), bude v├ís zauj├şma┼ą, ┼że v syst├ęme Android N. bud├║ funkcie blokovania ─Ź├şsel vylep┼íen├ę. nov├Ż softv├ęr a existuj├║ nov├ę funkcie, ktor├ę e┼íte viac u─żah─Źuj├║ blokovanie spamu a zneu┼ż├şvania.

(Aspo┼ł nebudete musie┼ą pou┼ż├şva┼ą extern├║ aplik├íciu, ako to v s├║─Źasnosti robia niektor├ş pou┼ż├şvatelia.)

Tu je nieko─żko hlavn├Żch v├Żhod blokovania ─Ź├şsel;

─î├şsla blokovan├ę pri hovoroch s├║ blokovan├ę aj v textoch. Blokovan├ę ─Ź├şsla zostan├║ zablokovan├ę aj po resetovan├ş a zmen├ích zariadenia prostredn├şctvom funkcie Z├ílohovanie a obnovenie. Rovnak├Ż zoznam blokovan├Żch ─Ź├şsel m├┤┼że pou┼ż├şva┼ą viacero aplik├íci├ş.

Ako vid├şte, mysleli takmer na v┼íetko.

K dispoz├şcii s├║ aj funkcie skr├şningu hovorov, ktor├ę pom├íhaj├║ aj pri nevy┼żiadan├Żch hovoroch.

M├┤┼że┼í:

Odmietnu┼ą prich├ídzaj├║ci hovor. Nepovoli┼ą hovor do denn├şka hovorov. Nezobrazova┼ą upozornenie na hovor.

Predvolen├í aplik├ícia pre telefonick├ę hovory bude schopn├í zvl├ídnu┼ą v┼íetky tieto funkcie.

8. Priame spustenie

─îo to znamen├í, ┼że ─Źasy spustenia zariadenia sa v├Żrazne zlep┼íia, zatia─ż ─Źo registrovan├ę aplik├ície bud├║ ma┼ą obmedzen├║ funk─Źnos┼ą, ak sa v├í┼í telef├│n neo─Źak├ívane re┼ítartuje. (To znamen├í, ┼że alarmy a upozornenia by mali fungova┼ą norm├ílne, aj ke─Ć sa va┼íe zariadenie neo─Źak├ívane re┼ítartuje.)

Met├│dy ┼íifrovania s├║ st├íle bezpe─Źn├ę, tak┼że pri re┼ítarte neexistuje ┼íanca na ┼żiadne bezpe─Źnostn├ę rizik├í.

9. Pr├şstupnos┼ą a jazyky

Pr├şstupnos┼ą

Pou┼ż├şvanie syst├ęmu Android bolo pre v├Ą─Ź┼íinu ─żud├ş v┼żdy pomerne jednoduch├ę, ale teraz roz┼í├şrili rozsah, aby umo┼żnili v├Ą─Ź┼íiu dostupnos┼ą.

Nastavenia videnia n├íjdete priamo na uv├ştacej obrazovke a kladie sa d├┤raz na to, aby to bolo jednoduch┼íie pre pou┼ż├şvate─żov s telesn├Żm postihnut├şm. V├Ą─Ź┼íina z n├ís nebude musie┼ą tieto funkcie pou┼ż├şva┼ą, ale je to tak d├┤le┼żit├ę pre t├Żch, ktor├ş to potrebuj├║.

10. Funk─Źnos┼ą syst├ęmu Android for Work

Aplikácia AFW

Ak m├íte z├íujem pou┼ż├şva┼ą svoj telef├│n s Androidom v pracovnom prostred├ş, Google d├┤razne tla─Ź├ş na Android N, aby v├ím v├Żber e┼íte viac u─żah─Źil. Pridali mo┼żnos┼ą vypn├║┼ą pracovn├Ż re┼żim a vylep┼íuje sa, aby bol z├í┼żitok e┼íte lep┼í├ş.

Ak sa chcete dozvedie┼ą viac o Android for Work, pozrite sa do n├í┼ího sprievodcu;

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą: Android for Work: funkcie, inform├ície a aplik├ície

11. Nahrávanie Android TV

Droid TV

Android N nakoniec dod├íva mo┼żnos┼ą nahr├ívania a prehr├ívania obsahu zo slu┼żieb Android TV, ─Źo je skvel├ę, ak si chcete ulo┼żi┼ą video na neskor┼íie prezeranie.

Je pravdepodobn├ę, ┼że d├┤jde k obmedzeniam, ale na istotu si budeme musie┼ą po─Źka┼ą na ─Ćal┼íie inform├ície. Ak sa chcete dozvedie┼ą viac, pozrite sa do n├í┼ího sprievodcu, kde n├íjdete ─Ćal┼íie inform├ície o slu┼żbe Android TV;

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą: ─îo je to Android TV?

Záver

Android N m├í potenci├íl zabezpe─Źi┼ą, aby mala platforma svetl├║ bud├║cnos┼ą, a v─Ćaka funkci├ím v tomto zozname je za chv├ş─żu jednou z najlep┼í├şch aktualiz├íci├ş. Mus├şme e┼íte chv├ş─żu po─Źka┼ą, ale zatia─ż to vyzer├í dobre.

Zatia─ż je na Googli, aby poskytol sol├şdny d├ítum vydania, a m├íj bol pre ─Ćal┼íie inform├ície uveden├Ż ako pravdepodobn├Ż d├ítum. Na┼í┼ąastie v nasleduj├║cich mesiacoch budeme ma┼ą k dispoz├şcii e┼íte viac funkci├ş, o ktor├Żch budeme informova┼ą.

Ak sme vynechali skvel├║ funkciu alebo m├íte ot├ízky t├Żkaj├║ce sa syst├ęmu Android N, dajte n├ím vedie┼ą v ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├íroch alebo n├ís m├┤┼żete kontaktova┼ą prostredn├şctvom Facebook alebo Twitter.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku