11 kultová scéna snov v kine

Bez ohľadu na žáner je jednou z najdôležitejších vlastností filmu možnosť prekonania hraníc reality. Možno to je dôvod, prečo je vysnívaná sekvencia veľmi zaujímavá, keď sa dobre vykonáva. Prechod medzi skutočným a tým, čo si vieme predstaviť, môže byť veľmi tvorivý príbeh, alebo ho možno použiť na zamieňanie publika, ako chce skript.

Sny majú v kine moc, takže v niektorých prípadoch nie sú sny obmedzené iba na jednu sekvenciu, ale sú hlavným dejom príbehu a celý film sa točí okolo nich.

Vyskúšajte niektoré z najznámejších snov v kine.

Večný lesk mysle bez pamäti (2004)

Tento film, ktorý bol úplne inšpirovaný snami, rozpráva príbeh bývalého páru, ktorý sa snaží vymazať spomienky, ktoré spolu vytvorili. Verejnosť sleduje svoju minulosť zo sna Joela (Jim Carrey), keď sa snaží zabrániť tomu, aby Clementine (Kate Winslet) zmizla z jeho spomienok.

Veľký Lebowski (1997)

Jeden z najlepších filmov bratov Coenových, Veľký lebowski Rozpráva príbeh človeka, ktorý neberie život príliš vážne. Na jednom mieste mal naozaj šialený sen. Pokračovanie hovorí veľa o samotnom filme ao vášni režisérov.

Jahoda divoká (1957)

Ingmar Bergman je jedným z najväčších mien vo svete filmu. Jeho filmy majú často silný vzťah k smrti, viere a rodine. A to je poriadok Lesné jahody prejavuje sa, keď sa postava vidí vo svete, kde čas už nie je dôležitý.

https://www.youtube.com/watch?v=Al3T1eaC-ww

Pôvod (2010)

Ďalší film postavený na snoch, Pôvod Má niekoľko reálnych sekvencií. Režisér Christopher Nolan veľmi dobre skúma možnosť snov, a to ako zostaviť zložité príbehy, tak urobiť niektoré z najzaujímavejších sekvencií svojej filmografie. Keď teda postava bojuje vo sne a jeho telo sa valí v dodávke.

Deň mŕtvych (1985)

George Romero je otcom zombie v divadlách a tretí film Trilogy of the Dead to jasne ukazuje. Hneď na začiatku sa hrdina pozeral na scénu v kalendári, keď ho zrazu prekvapilo. Kresba zombie ruky vychádzajúcej z dverí alebo steny sa zdá byť veľkým klišé, ale tu je tvorivý nádych.

Ostrov Takut (2010)

Martin Scorsese nemôže byť zo zoznamu odstránený po vytvorení prekrásnej série snov Ostrov strachu Scéna ukazuje, ako protagonista interaguje so svojou zosnulou manželkou. Postupom času rôzne objednávky začnú organizovať a všetko bude spojené s šokujúcim a neočakávaným koncom.

Americkí vlkodlaci v Londýne (1981)

Hororové filmy často profitujú zo snov prostredníctvom hrozných nočných morí. To je to, čo môžeme v tejto scéne pozorovať. Američan Wolfman v Londýne, Protagonista zostane so svojou rodinou, keď niekto zaklope na dvere. Keď ho otvoril, na rodinu zaútočili mutanti nacisti, kým sa nezobudil v nemocničnej posteli.

Exorcista (1973)

Dobrým príkladom toho, ako sny môžu pomôcť vybudovať príbeh napätia v hrôze, je film. Vyháňač diabla, Jedným z najdôležitejších diel tohto žánru, v tom istom okamihu, bol pastier Karras opitý, okamžite začal mať podivné vízie, do istej miery mal prvý kontakt s diablom, hneď ako videl fotografiu svojej matky. Scéna bola pre film taká dôležitá, že kňaz začal pochybovať o jeho viere.

Nočná mora (1984)

A čo všetky franšízy postavené z nočných morí? Nakoniec, keď spíme, Freddy Krueger má nad nami moc. Franšíza je séria hororových klišé s množstvom trestných útokov snov. Niečo na úvodnej scéne prvého filmu bolo jasné.

Vanilla Sky (2001)

Vanilla Heaven Je to symbolický film a jednou z nich je dualita medzi skutočným svetom a snami. Hneď pri otvorení David Aames (Tom Cruise) opustí svoj byt a objaví prázdnu ulicu na Manhattane. Využil túto príležitosť na pohyb po meste, potom zaparkoval auto a rozbehol sa k prázdnemu Times Square. Podvedomie začalo rásť spolu so soundtrackom v jednom zo symbolických momentov filmu.

Pulp Fiction (1994)

Jedna z najzábavnejších scén na zozname môže pochádzať iba z Quentin Tarantino. Prihláste sa Pulp fictionButch (Bruce Willis) sníva o tom, kedy dostal hodinky od svojho otca, ktorý zomrel vo vojne. Postupnosť odovzdávania hodiniek z jednej osoby na druhú, kým nemáte ruku, je jednou z najpríjemnejších v kariére režiséra.