10 tipov, trikov a hackov pre ZTE Axon 4G

Máte pocit, že vaše peniaze boli na tento telefón dobre vynaložené? Dúfame. Axon je podstatne lacnejší ako jeho najbližší konkurent a ZTE skutočne zintenzívnila svoju hru, pokiaľ ide o dizajn a špecifikácie.

Napriek tomu o ZTE Axon nepočulo veľa ľudí. Pretože nie je tak populárny, v skutočnosti nie je veľa informácií, ktoré by vám pomohli pri jeho používaní. Dizajnéri očividne vedeli, čo robia, ale možno už menej, keď prišlo na rad tipy a triky.

Na to sme tu – vyplniť medzery. Nehovoríme o drobnostiach, ako je telefonovanie. Chceme sa zamerať na vlastnosti, ktorými sa Axon odlišuje, zvýšenú funkčnosť alebo prispôsobenia, vďaka ktorým bude váš telefón jedinečne váš. V dnešnej dobe má každý mobilný telefón, ale nie každý ste vy. A ZTE Axon určite nie je ako každý iný telefón.

1. Získajte novú tému

ZTE-Axon

Zmena témy môže znamenať zmenu tapiet, zvukov, farieb, ikon alebo dokonca vášho používateľského rozhrania a aplikácií. Predvolene je zahrnutých niekoľko tém. Nájdete ich dotykom klávesu Domov alebo dlhým stlačením prázdnej oblasti domovskej obrazovky. Zobrazí sa okno, z ktorého môžete klepnúť Témy a potom vyberte tému, ktorá sa vám páči.

2. Šetrite na batérii

Predĺžte životnosť batérie

Batéria ZTE nie je čo kýchať. S batériou 3000 mAh je však pravdepodobnosť, že by ste zlepšenie neodmietli. Aktuálna batéria vám vydrží 4-4.5 hodiny času na obrazovke a približne 8-16 hodín vybitia nabíjačky, v závislosti od použitia. Aj keď to nie je zlé, pravdepodobne by ste mali nádhernú výdrž batérie. Výmenou batérie to nedosiahnete, pretože to je jedna z mála nevýhod Axonu – žiadna vyberateľná batéria.

Existuje však spôsob, ako to urobiť bez prílišného ohrozenia funkčnosti. Môžete znížiť jas obrazovky a časový limit. Ak to chcete urobiť, prejdite na stránku nastavenie>Displej>Úroveň jasu. V prípade potreby deaktivujte Automatický jas Najprv však budete chcieť kliknúť a potiahnuť posúvač na ľavú stranu obrazovky. Potvrďte výberom OK.

Ak chcete skrátiť časový limit, navštívte stránku Displej znova, ale tentoraz vyberte Spať. Vyberte požadovanú hodnotu časového limitu, odporúča sa však 10-20 sekúnd. Ak chcete pre režim určovania polohy vstúpiť do režimu šetrenia batérie, prejdite na nastavenie>Osobné>Poloha>Viac>Úspora batérie.

Ak máte nepotrebné aplikácie bežiace na pozadí (a pravdepodobne máte), môžete údaje na pozadí zakázať návštevou nastavenie>Využitie dát>Ponuka. Povoliť Obmedziť údaje na pozadí aplikácie. To nespôsobí zatvorenie všetkých aplikácií dôležitých pre systém, ale znamená to, že aplikácie na odosielanie správ a e-maily, ktoré sa spoliehajú na nové údaje, sa neaktualizujú, kým ich neotvoríte.

3. Vytvorte viac priestoru

Čítačka microSD

Jednou z nevýhod Axon Pro je, že nemá žiadnu rozšíriteľnú pamäť a existujúca pamäť je iba 32 GB. Používatelia však nezostanú úplne bezmocní. Strieborná podšívka s menším vnútorným úložiskom je lepším výkonom. Napriek tomu sa možno stretávate s tým, ako zvládnuť obmedzený priestor.

Telefón má micro USB, ku ktorému môžete pripojiť čítačku kariet microSD. Ak ste ochotní obetovať sa, skúste obmedziť widgety a živé tapety. Miesto môžete uvoľniť aj vypnutím aplikácií a animácií. Pomôže aj zálohovanie obrázkov do cloudového úložiska.

4. Háčik kapitána obrazovky by mohol navigovať

Obrazovka ZTE nie je tenká-podľa hollywoodskych štandardov dokonca môže mať veľkosť plus. Axon Elite obsahuje Mi-Pop, čo je malý widget na obrazovke, ktorý má uľahčiť používanie jednou rukou. Poskytuje vám rýchlejší prístup k virtuálu späť tlačidlo na mieste, ktoré si vyberiete. Presuňte späť tlačidlo na zobrazenie späť, Domov, Ponukaa Nedávne aplikáciealebo všetko pretiahnite, kam chcete.

To by určite mohlo pomôcť používateľom, ktorí chcú používať iba jednu ruku alebo majú malé ruky. Navyše tlačidlá Späť a Prehľad umiestnené v spodnej časti obrazovky boli pre niektorých určite zdrojom nejasností. Chýbajú im jasné ikony a môžu občas zmiznúť. Ak Mi-Pop nemáte k dispozícii na Axon Pro, existuje niekoľko aplikácií, ktoré v službe Google Play nevyžadujú prístup root, ktoré vám môžu pomôcť prinajmenšom pomocou tlačidla Späť.

Tlačidlo Späť (bez koreňa)

Tlačidlo sťahovania Google Play

5. Zabav sa

Rýchly procesor tohto telefónu môžete tiež využiť vyskúšaním niektorých nových hier. Nezodpovedáme, samozrejme, za vašu novú závislosť. Ak máte radi hádanky, pozrite sa na ne Prestrihnite lano 2. Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že je táto hra určená pre deti, v neskorších fázach je v skutočnosti dosť náročná.

Ak hľadáte niečo viac podobné videohre, skúste to Traffic Rider. Vizuál je skvelý. Ak máte radi vzrušenie a nebezpečenstvo, ktoré môžu motocykle predstavovať, ale zároveň radi zostávate nažive so všetkými kosťami neporušené, táto hra vás zavedie na miesto, kde to môžete mať oboma smermi.

Prestrihnite lano

Tlačidlo sťahovania Google Play

Traffic Rider

Tlačidlo sťahovania Google Play

Musíš si prečítať: 10 najpopulárnejších hier pre Android

6. Zvýšte svoj pocit bezpečia

Telefón ponúka niekoľko rôznych možností odomknutia obrazovky, musíte ich však najskôr povoliť. Ak používate Pro, môžete si vybrať z posuvného gesta, nakreslenia vzoru alebo zadania numerického pinu. Ak ich chcete povoliť, dotknite sa položky Domov kľúč a choďte na nastavenie>Zabezpečenie>Zámok obrazovky. Dotknite sa požadovanej možnosti; v prípade potreby zadajte svoj jedinečný kód a predvoľby upozornení.

Axon Elite ponúka viac biometrických možností. Obsahuje snímač očí, snímač odtlačkov prstov a rozpoznávanie hlasu. Snímač odtlačkov prstov funguje mimoriadne dobre a ďalšie dve možnosti môžu byť niekedy vrtkavé. Snímač odtlačkov prstov je umiestnený tesne pod sekundárnym zadným fotoaparátom.

https://www.youtube.com/watch?v=FiXwvHcdPW4

7. Spravujte skratky, miniaplikácie, priečinky

Widgety pre Android

Ak chcete pridať skratky alebo miniaplikácie, klepnite na Domov stlačte kláves alebo dlho stlačte ľubovoľné voľné miesto na domovskej obrazovke a zvoľte Miniaplikácie. Teraz dlho stlačte požadovanú miniaplikáciu alebo aplikáciu a presuňte ju na domovskú obrazovku. Ak ich chcete odstrániť, dlho ich podržte a presuňte na Vymazať ikona (odpadkový kôš). Ak ich chcete presunúť, dlho ich podržte a presuňte na požadované miesto.

Ak chcete spustiť priečinok týchto skratiek, dlho stlačte jednu z miniaplikácií alebo skratiek a potiahnutím ich uvoľnite priamo cez inú skratku. Tým sa vytvorí nový priečinok, v ktorom sú prítomné obe skratky. Ak ho chcete pomenovať, dotknite sa priečinka, poľa s názvom a zadajte názov.

8. Pridať alebo odstrániť panely domovskej obrazovky

Miniaplikácie

Ak chcete panel odstrániť, prejdite na domovskú obrazovku, dlhým stlačením prázdneho miesta a posúvaním v ľubovoľnom smere zobrazíte miniatúry domovskej obrazovky. Klepnite na oranžový trojuholník v pravom hornom rohu miniatúry. Odstránenie potvrďte stlačením OK. Odstránia sa aj všetky položky nachádzajúce sa na paneli!

Ak chcete pridať panel, stále sa budete dotýkať prázdneho miesta a podržať ho, ale potom vyberiete Miniaplikácie. Dlho stlačte a potiahnite ikonu alebo miniaplikáciu na pravý okraj obrazovky. Táto akcia vytvorí nový panel domovskej obrazovky. Tiež sa vloží ikona alebo miniaplikácia, ktorú ste použili.

9. Prepína sa panel s upozorneniami

Oznamovacia lišta

Tieto prepínače sa dostanú tam, kde nemusíte hľadať svoje nastavenia, a ešte viac, keď ich zmeníte usporiadanie. Stiahnutím panela s upozorneniami môžete upraviť synchronizáciu, zapnúť šetrič batérie, vypnúť automatické otáčanie, povoliť údaje a dokonca aj ďalšie možnosti, ako sú uvedené na sklade Lollipop. Vytiahnite nahor zo spodnej časti obrazovky a zobrazí sa panel rýchlych informácií. Táto funkcia ponúka rýchly prístup k vašim obľúbeným kontaktom, prehrávaču hudby, Yahoo! Športové správy a krokomer.

10. Získajte vlastný spúšťač

Asistent Google je celkom slušný, najmä ak si ho prispôsobíte pridaním svojich obľúbených športových tímov, finančných záujmov alebo dokonca spôsobu dopravy. Zte prispôsobil tento spúšťač tak, aby ste teraz mohli zmeniť efekt prechodu na domovskú obrazovku. Ak sa chcete o tom presvedčiť, dlho stlačte domovskú obrazovku a vyberte Účinky. Máte niekoľko možností a rozhranie ukáže, ako každá z nich funguje.

Ak vás však nudí, alebo sa vám to jednoducho nepáči, nemusíte sa toho držať. Ak chcete zmeniť spôsob, akým si prezeráte priečinky, a rozšíriť povedomie o svojom rozložení, vyskúšajte Nova Launcher. Ak chcete iný, intuitívnejší spôsob organizácie aplikácií, Aviate môže byť váš perfektný spúšťač.

Nova Launcher

Tlačidlo sťahovania Google Play

Aviate

Tlačidlo sťahovania Google Play

Záver

Nie je to zlé pre telefón, ktorému sa málo uznáva, však? Jedna vec, ktorá by skutočne uvoľnila obrovský potenciál špecifikácií telefónu, by bola schopnosť rootovať. Toto je bohužiaľ telefón, ktorý je pre hackerov/vývojárov ťažko rozlúsknuteľný. Až tak, že na fórach XDA sa ponúka odmena pre niekoho, kto môže. Mohli by ste to byť vy?

Dúfame, že tieto tipy a triky budú pre ZTE Axon 4G užitočné. Ktoré boli vaše obľúbené? Mali ste nejaké problémy? Povedzte nám o tom nižšie.

Odporúčaný kredit obrázku