10 tipov, trikov a hackov pre Samsung Galaxy S6 aktívny

Samsung Galaxy S6 Active je jedným z mála telefónov na trhu, ktorý má v názve cieľovú skupinu – aktívny. Je to telefón, ktorý má byť rovnako aktívny ako vy a dokáže držať krok s čímkoľvek, čo naňho hodíte. Preto mám niekoľko tipov pre všetkých aktívnych používateľov S6 Active, aby ste si zaistili maximum zo svojho telefónu.

Nebudem tráviť veľa času tipmi a trikami, ktoré už platia pre štandardný S6, takže ak chcete úplný prehľad, pozrite sa, čo Galaxy S6 to robí samo. Či už ste nový vlastník Active S6 alebo potenciálny v budúcnosti, naučíte sa aspoň jednu vec, ktorá zmení váš pohľad na telefón.

Tipy pre aktívnu uzamknutú obrazovku S6

Začnime s tipmi na niečo dôležité pre každého používateľa systému Android, zabezpečenie. Tentoraz má S6 Active pre vašu uzamknutú obrazovku k dispozícii niekoľko rôznych možností. Existujú dve, o ktorých konkrétne hovorím, a ukážem vám, ako ich nastaviť.

1. Nové možnosti Smart Lock

Smart Lock nie je novinkou, aspoň z koncepčného hľadiska. Systém funguje tak, že nastavíte určité parametre, ktoré informujú váš telefón o bezpečnom odomknutí a naopak. Na Galaxy S6 Active, je tu nová možnosť Smart Lock s názvom Dôveryhodné hlasy.

voice-s6active-tipy

Nie je to funkcia, ktorá je len na S6 Active, ale stojí za to o nej hovoriť. Teraz namiesto použitia vzoru alebo kódu PIN môžete telefón odomknúť hlasom. Jediným problémom je, že ak sa vám niekto s podobným hlasom pokúsi odomknúť telefón, dosiahne rovnaký výsledok.

Ak chcete povoliť možnosti Smart Lock, postupujte podľa tejto cesty:

Prejdite na položku Nastavenia Prejdite na kartu Osobné Prejdite na obrazovku uzamknutia a zabezpečenie Prejdite na položku Nastavenia zabezpečeného zámku Prejdite na položku Smart Lock

Odtiaľ vyberte ľubovoľnú možnosť, s ktorou chcete začať používať funkcie Smart Lock.

2. Obrazovka smerového uzamknutia

Pravdepodobne si teda myslíte, že pre tento ďalší tip musíte zostať na uzamknutej obrazovke a v ponuke Zabezpečenie, a aj keď to dáva zmysel, musíme namiesto toho ísť niekam inam. Ak chcete povoliť smerovú uzamknutú obrazovku, v nastaveniach nájdete ponuku Dostupnosť.

access-s6active-tips

Odtiaľ vyberte položku Zámok smeru a nastavte vzor trasy, ktorý bude vašou novou uzamknutou obrazovkou. Obrazovka so smerovým zámkom je podobná zámku so vzorom, ale používanie je jednoduchšie a na prvý pohľad je oveľa elegantnejšia.

Súvisiace: Ako zmeniť tapetu uzamknutej obrazovky v systéme Android na svieži pocit

Rýchle triky pre ďalšie prispôsobenie vstupu

Ako často inštinktom prejdete prstom po upozornení a potom bezprostredne po tom, čo zabudnete, čo na ňom bolo? Máte aplikácie alebo hry, ktoré vás každých desať sekúnd obťažujú, že je vaša energia plná? Pomocou niekoľkých vylepšení a rýchlych prepínačov si môžete vyladiť upozornenia a dokonca aj textové vstupy.

3. Prispôsobte si individuálne nastavenia upozornení

Začnime s nastaveniami upozornení. Metódy blokovania už existujú všetky oznámenia, ale čo keď chcete vyzdvihnúť jednu aplikáciu, ktorá opakovane pácha trestné činy? Na S6 Active existuje malý trik, ako to urobiť v priebehu niekoľkých sekúnd, v ponuke Zvuky a oznámenia.

sounds-s6active-tips

Odtiaľto choďte až do upozornení na aplikácie a teraz môžete zmeniť právo ľubovoľnej aplikácie na odosielanie spamov upozorneniami tak, že na ne kliknete. Nič ma nenúti odinštalovať hru rýchlejšie, ako keď ma neustále obťažuje ponukami a položkami.

4. Získajte pripomenutia starých upozornení

Zatiaľ sa vráťte do ponuky Dostupnosť a posuňte sa nadol na Pripomienku upozornení. Tu môžete nastaviť buď konkrétne povolenia pre aplikácie, ktoré majú zobrazovať upozornenia viackrát, a dokonca aj frekvenciu ich opakovania. Môžete si vybrať tak rýchlo, ako niekoľko sekúnd, alebo aj päť minút.

Je to skvelé pre ľudí, ako som ja, ktorí iba prejdením prstom po upozorneniach vyčistia obrazovku a potom si spomenú, že krátko nato som si ju musel najskôr prečítať.

5. Vytvárajte textové skratky

Ak máte nejaké frázy alebo informácie, ktoré píšete pravidelne; skratky sú záchranca. Pomocou skratky stačí napísať číslo alebo určitý kláves a klávesová skratka vám navrhne, prečo písať. Ak chcete povoliť a nastaviť skratky, prejdite na tieto miesta v tomto poradí:

Nastavenia Karta Systém Jazyk a vstup Klávesové skratky Samsung

Odtiaľto môžete voľne pridávať alebo odstraňovať textové skratky pomocou tlačidiel PRIDAŤ alebo VYMAZAŤ v hornej časti obrazovky.

Súvisiace: Tajné klávesové skratky: 35 tipov, ako urýchliť písanie na zariadení Android

Ako skutočne používať aktívny kľúč

Aktivačný kľúč je pravdepodobne najinzerovanejšou funkciou spoločnosti Samsung Galaxy S6 aktívny. S ohľadom na to uvádzame niekoľko trikov, pomocou ktorých sa rýchlo naučíte používať nové malé tlačidlo.

6. Zóna aktivít

Bez toho, aby ste vykonávali akékoľvek ďalšie nastavenia, stlačením klávesu aktivity raz vysuniete zónu aktivít.

zóny-s6aktívne-tipy

Zóna aktivít vám poskytuje rýchly prístup k počasiu jediným dotykom, praktický barometer, stopky, kompas, baterku, krokový sledovač a výber hudby na jednej obrazovke. Každú aplikáciu môžete používať a pracovať s ňou na obrazovke zóny aktivít alebo ľubovoľnú z nich rozbaliť klepnutím na ich jednotlivé políčko.

activity-zone-s6active-tips

Stále to však nie je jediné, čo môžete s aktívnym tlačidlom robiť.

7. Rýchle spustenie aplikácií

Ako je uvedené vyššie, v predvolenom nastavení aktívne tlačidlo spúšťa zónu aktivít, ale môžete zmeniť svoje nastavenia tak, aby tlačidlo namiesto toho spustilo dve rôzne aplikácie. Ak chcete zmeniť reakciu aktívneho kľúča:

Klepnite na VIAC Klepnite na Nastavenia aktívnych kľúčov

key-press-s6active-tips

Teraz vyberte aplikáciu, ktorá sa spustí, keď rýchlo stlačíte aktívne tlačidlo, a potom aplikáciu, keď dlho stlačíte tlačidlo.

8. Používajte aktívny kľúč, aj keď je zamknutý

Aby bol aktívny kľúč ešte pohodlnejší, zostaňte v ponuke nastavení a potom ho povoľte Aktívny kľúč na uzamknutej obrazovke. Teraz spustite vybrané aplikácie stlačením aktívneho klávesu, aj keď je telefón zamknutý.

Tipy pre lepšie obrázky s aktívnou kamerou S6

V neposlednom rade sa porozprávajme o fotoaparáte. Toto je stále a Galaxy S6, takže kvalita fotoaparátu nie je ničím fantastickým, ale tentoraz existuje niekoľko nových gest a režimov, s ktorými sa môžu používatelia hrať.

9. Nové gestá fotoaparátu

Ak chcete používať gestá, musíte povoliť ovládanie gestami, ktoré sa nachádza v nastaveniach fotoaparátu. Keď ste vo fotoaparáte, klepnutím na ikonu nastavení v ľavom hornom rohu kedykoľvek otvoríte Nastavenia fotoaparátu. Na S6 Active je možnosť ovládania gestami len niekoľko medzier pod hornou časťou obrazovky.

selfie-s6active-tipy

Ak naň klepnete, môžete začať fotografovať bez použitia hardvérových tlačidiel alebo klepania na obrazovku. Ukážte fotoaparátu otvorenú dlaň a dve sekundy potom telefón nasníma obrázok. Je to skvelé pre selfie, pretože sa môžete sústrediť na stabilizáciu fotoaparátu, namiesto toho, aby ste museli stlačiť tlačidlo alebo klepnúť na obrazovku.

Súvisiace: 5 Najlepšie selfie tyčinky pre telefóny s Androidom

10. Rôzne režimy fotoaparátu

Rovnako ako všetky fotoaparáty na telefónoch s Androidom, aj teraz existujú oddelené režimy, s ktorými sa môžete hrať a hrať si s nimi. Ak nečakáte nič nové, nepokračujte v klepaní na tlačidlo režimu, vyskúšajte si to a pozrite sa, čo môžete použiť.

režimy fotoaparátu-s6active-tipy

Nič tu nie je špecifické pre Active S6, ale stále môžete využiť viac ako niekoľko skvelých trikov s fotoaparátom, ktorými môžete zachytávať silné zábery a nahrávať zaujímavé videá.

Súvisiace: Ako otvárať a upravovať nespracované obrázky v systéme Android (Snapseed)

Záver

Samsung Galaxy S6 Active je určený pre ľudí, ktorí sú neustále na cestách a cestujú menej cestovaní. Jedným z jeho najväčších ťahákov je aktívny kľúč, ale to mu nezabráni v tom, aby si z originálu preniesol niekoľko tipov a tajomstiev Galaxy S6.

Máte niečo, čo by ste chceli zdieľať o S6 Active? Akékoľvek komentáre zanechajte nižšie.

Kredity za obrázky