10 tipov a trikov Blu Pure XR, ako sa s týmto skvelým lacným Androidom zoznámiť

Blu je jedným z najdostupnejších a najbrilantnejších Androidov smartphones. Ich najnovšia vlajková loď Blu Pure XR je vybavená všetkými zvonmi a píšťalkami, ktoré môžete od vlajkovej lode očakávať.

Osemjadrový procesor, obrovské množstvo pamäte RAM a dobre vyzerajúca obrazovka sa takmer rovnajú iným vlajkovým lodiam na trhu. Má to však malý háčik. Blu Pure XR stojí iba okolo 300 dolárov, čo je, ak si držíte prehľad, takmer polovica ostatných vlajkových telefónov roku 2016.

Blu smartphones používajú svoj vlastný vzhľad pre Android a je silne inšpirovaný systémom iOS. Nie je to také zlé, ale stále si zachováva staré dobré funkcie systému Android s pridanou atmosférou systému iOS, ktorý sa nachádza iba v telefónoch iPhone.

Aj keď je veľa vecí, s ktorými sa môžete hrať, väčšina z nich sa zameriava na základné, úžitkové, čo sú pre mňa najlepšie vlastnosti. Funkcie, ktoré každodenne používate pri každodennom používaní, sú najlepšie jednoducho preto, že si zvyknú a poskytujú kvalitné služby. Blu Pure XR prichádza s niekoľkými z týchto úžasných funkcií, poďme sa na ne pozrieť.

1. Použite 3D Touch

1-use-3d-touch

Táto funkcia je k dispozícii priamo v systéme iOS a na smartfóne funguje perfektne. V zásade vám umožňuje dlhým stlačením určitého tlačidla alebo oblasti rozšíriť dostupné možnosti. Ak napríklad dlho stlačíte ikonu aplikácie Kontakty, získate možnosť pridať nové číslo priamo bez toho, aby ste aplikáciu dokonca spustili.

Na posledné čísla môžete volať jednoducho tak, že dlho stlačíte ikonu aplikácie telefónu a vyberiete ich. Je to šikovná malá funkcia, ktorá už tak robustnej ponuke dáva veľkú hĺbku. Táto funkcia je predvolene povolená, ale môžete ju tiež aktivovať v nastaveniach.

2. Rýchlo spustite predný fotoaparát

2-rýchle spustenie prednej kamery

Pomocou tej istej funkcie troch dotykov môžete jednoducho spustiť prednú kameru smartfónu a urobiť si selfie. Všetko, čo musíte urobiť, je jednoducho dlho stlačiť tlačidlo fotoaparátu a na obrazovke sa objavia tri možnosti. Odtiaľ môžete jednoducho vybrať prednú kameru, zadnú kameru alebo režim videa bez spustenia samotnej aplikácie.

To vám ušetrí starosti s výberom režimov v aplikácii fotoaparátu, ku ktorým nie je niekedy ľahký prístup, najmä ak je váš telefón nový a ešte ste sa s ním ešte len zoznámili.

3. Zapnite adaptívny jas

3-zapnite-adaptívny-jas

Viete, aké ťažké je pozerať sa na svoj smartphone na priamom slnku? Alebo keď ste v posteli, svetlo smartfónu je príliš drsné. Dôrazne odporúčam zapnúť adaptívny jas, aby sa obrazovka mohla prispôsobiť svetlu v okolí.

Táto funkcia je k dispozícii na mnohých rôznych smartphones a je to aj tu. Mnoho ľudí si však nepamätá, že by to zapli. Jednoducho zamierte na Nastavenia> Displej> Adaptívny jas a zapnite možnosť.

4. Pozrite sa na úsporné podsvietenie

4-check-out-ekonomické-podsvietenie

Ak sa obávate, že jas obrazovky môže ovplyvniť načasovanie batérie vášho zariadenia, potom môžete ľahko zapnúť úsporné podsvietenie. Táto možnosť umožňuje smartfónu prispôsobiť jas rezania zostávajúcej batérii.

Je to skoro ako možnosť úspory energie, ktorú nájdete u iných smartphones ale toto má vplyv iba na podsvietenie. Napríklad pri takmer úplnom jasu bude jas na najvyššej úrovni, ktorú ste preň nastavili. Ku koncu to však trochu stmavne.

5. Zmeňte veľkosť písma

5-zmeň-veľkosť-písma

Ak váš zrak nie je dokonalý a chcete používať smartfón, písmo môže byť niekedy príliš malé. Zamierte do Nastavenia> Displej> Veľkosť písma a ľahko sa zmení podľa vašich predstáv. K dispozícii je niekoľko veľkostí a môžete si medzi nimi ľahko vyberať. Je to skvelý spôsob, ako dosiahnuť, aby bol text na obrazovke čitateľný a trochu zrozumiteľnejší.

6. Zmeňte efekt LCD

6-change-lcd-efekt

Niektorí ľudia uprednostňujú teplejšie tóny, zatiaľ čo iní chcú ostrosť trochu ostrejších. Ja osobne mám pri čítaní rád nažltlý odtieň na obrazovke, pretože to uľahčuje oči obmedzením modrého svetla. Ale pri sledovaní filmov alebo videí sa mi páči, aby bola obrazovka čo najprirodzenejšia.

Dá sa to ľahko vyladiť v Nastavenia> Displej> Efekt LCD Ponuka. Predvolené nastavenie je prirodzené, ale môžete ho ľubovoľne zmeniť.

7. Zmeniť 3-D Dotknite sa položky Nastavenia

7-zmena-3-d-touch-nastavenia

The 3-D dotyk na Blu Pure XR je celkom hlavnou funkciou a zaslúži si vlastnú sekciu. Aj keď sa niekto môže čudovať, že nastavenia nájdete v sekcii displeja, tieto sú však skryté v pokročilých nastaveniach. Jednoducho preto zamierte k S.nastavenia> Rozšírené nastavenia> 3D dotyk a budete si ho môcť doladiť podľa svojich predstáv.

Nechcete stlačiť obrazovku tak silno, až vám praskne pod palcom? Môžete upraviť tlak potrebné na spustenie 3-D dotykové funkcie. Môžete si tiež skontrolovať nastavenia dotyku okrajov, ktoré sú podobné nastaveniam Samsung Galaxy okrajová séria smartphones ponuka.

8. Pozrite sa na inteligentné gestá

8-check-out-smart-gestá

Naozaj sa mi páči, keď spoločnosti zahrnujú gestá do svojich vzhľadov pre Android a Blu to jednoducho urobili. V telefóne sú k dispozícii všetky gestá, ktoré vyvolávajú určité akcie, až po spúšťanie aplikácií. Naozaj sa mi páčila možnosť jednoduchým potiahnutím prstom nahor získať prístup k svojim aplikáciám kdekoľvek na domovskej obrazovke a tento smartphone poskytuje túto funkciu.

9. Použite rozpoznávanie textu

9-používanie-rozpoznávania textu

Aj keď je fotoaparát v smartfóne veľmi účinný, najmä keď vezmete do úvahy cenovku, existujú určité funkcie, ktoré sú jednoducho úžasné. Rozpoznávanie textu je jednou z týchto funkcií, v zásade vám umožňuje zachytiť obrázok akéhokoľvek druhu textu, novín alebo časopisov a previesť ho na skutočný text.

Je to veľmi praktická funkcia, ak chcete zdieľať text bez odoslania obrázku alebo chcete zmeniť obsah. Jednoducho spustite fotoaparát a zvoľte režim rozpoznávania textu a ste zlatí.

10. Používajte vlastné farby

10 vlastných farieb na použitie

Toto je možno moja obľúbená funkcia, ktorá je súčasťou tohto vlajkového telefónu. Jednoducho preto, že som to nevidel robiť žiadneho iného hlavného výrobcu. Funkcia Chameleon vám umožňuje vziať farby skutočného sveta a použiť ich v používateľskom rozhraní.

Ak sa vám napríklad páčila farebná paleta obrazu, stačí, ak ho nasnímate, vyberiete z neho dve farby a aplikácia ich integruje do používateľského rozhrania. To vám umožní vytvárať vlastné témy, ktoré sú vysoko tvárné a vyzerajú krásne. Raz za čas narazím na funkciu, ktorá na mňa skutočne zapôsobí a Chameleon je jednou z takých funkcií, ktoré by som chcel, aby sa Android čo najskôr prispôsobil.

Záver

Toto bolo pár tipov a trikov pre Blu Pure XR, zločinne podceňovaný smartfón, ktorý si zaslúži všetku chválu, akú môže dostať. Za 300 dolárov v podstate získate vlajkovú loď, ktorá je na rovnakej úrovni ako ostatné smartphones a výrobcov. Iste, existujú určité obmedzenia, ale to je pochopiteľné kvôli veľmi dostupnej cene. Blu si zaslúži všetku pochvalu, ktorú dostal, a prajem si, aby čoskoro vyrobili o niečo drahší a napriek tomu vysoko konkurencieschopný smartphone.

Kredity za obrázky