10+ sp├┤sobov, ako zv├Ż┼íi┼ą RAM v telef├│noch s Androidom

Je v├í┼í telef├│n tak├Ż pomal├Ż, ┼że sa na┼ł ani nem├┤┼żete pozera┼ą YouTube? ├üno, st├íva sa. Ako v├í┼í telef├│n starne, je vo va┼íom zariaden├ş ulo┼żen├Żch ove─ża viac bloatwaru a nepotrebn├Żch aplik├íci├ş. Ve─żk├Żm d├┤vodom spomalenia je to, ┼że v t├Żchto aplik├íci├ích s├║ spusten├ę procesy na pozad├ş, aj ke─Ć aplik├íciu nepou┼ż├şvate.

V├í┼í telef├│n zaost├íva, kokt├í a nakoniec zlyh├í. Ke─Ć sa to stane, zvy─Źajne to znamen├í, ┼że nem├íte dostatok pam├Ąte RAM. RAM v telef├│noch s Androidom m├┤┼żete zv├Ż┼íi┼ą pomocou karty micro SD, ale mus├şte ma┼ą rootovan├Ż telef├│n. V opa─Źnom pr├şpade m├┤┼żete v├Żkon telef├│nu maximalizova┼ą optimaliz├íciou zariadenia. Uk├í┼żem v├ím, ako urobi┼ą oboje.

Pozn├ímka: RAM je skratka pre pam├Ą┼ą s n├íhodn├Żm pr├şstupom. V z├ísade je to miesto, kde va┼íe zariadenie uklad├í inform├ície, ktor├ę potrebuje a bude potrebova┼ą. Jednoducho povedan├ę, je to pam├Ą┼ą, ktor├í v├ím umo┼ż┼łuje sp├║┼í┼ąa┼ą aplik├ície vo va┼íom zariaden├ş. ─î├şm viac pam├Ąte RAM m├íte, t├Żm je v├Żkon zariadenia r├Żchlej┼í├ş.

Pre ─żahk├ę, bezpe─Źn├ę a zaru─Źen├ę rootovanie zariaden├ş Android s 24/7 Podpora, m├┤┼żete sk├║si┼ą pou┼żi┼ą One Click Root

S├║visiace: Pomal├ę opravy telef├│nu Android

Zv├Ż┼íte RAM v telef├│noch s Androidom pomocou karty micro SD (iba pre rootovan├ę zariadenia)

T├íto met├│da je bezplatn├í a je navrhnut├í pre rootovan├Ż Android smartphones a zariaden├ş – aj ke─Ć to m├í svoje rizik├í.

Predt├Żm, ako budem pokra─Źova┼ą, urob├şme si kontroln├Ż zoznam toho, ─Źo budete potrebova┼ą:

A trieda 4 alebo kartu micro SD vy┼í┼íej triedyAn ─î├şta─Źka kariet SDA rootovan├Ż telef├│n s Androidom/tableta A. Windows-ovl├ídan├Ż po─Ź├şta─Ź

Ak ste pripraven├ş, pokra─Źujme.

Pozor: Toto nie je sponzorovan├Ż pr├şspevok. Nezodpoved├íme za ┼żiadne poruchy karty micro SD, ku ktor├Żm m├┤┼że d├┤js┼ą, ak neboli presne dodr┼żan├ę pokyny k postupu.

1. Skontrolujte, ─Źi va┼íe zariadenie Android podporuje v├Żmenu

To je ve─żmi d├┤le┼żit├ę. Je ve─żmi d├┤le┼żit├ę, aby ste skontrolovali, ─Źi v├í┼í smartphone alebo zariadenie s Androidom podporuje v├Żmenu.

Zv├Ż┼íte RAM v telef├│ne s Androidom pomocou karty micro sd Urob si test.

Za t├Żmto ├║─Źelom m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą ÔÇ×Kontrola pam├Ąte a swapov├ęho s├║boruÔÇŁAplik├ícia.

10+ sp├┤sobov, ako zv├Ż┼íi┼ą RAM v telef├│noch s Androidom 2

2. Rozde─żte kartu micro SD

Zv├Ż┼íte pam├Ą┼ą RAM v telef├│ne s Androidom sekciou karty micro SDVytvorte prie─Źky

Karta micro SD bude sl├║┼żi┼ą ako ├║lo┼żisko sekund├írnej pam├Ąte. Na rozdelenie karty na oddiel budete potrebova┼ą aplik├íciu alebo n├ístroj. Na to m├┤┼żete pou┼żi┼ą Sprievodcu rozdelen├şm oddielov Mini Tool.

Ak chcete za─Źa┼ą vytv├íra┼ą oddiely, vlo┼żte kartu micro SD do ─Ź├şta─Źky kariet a pripojte ju k po─Ź├şta─Źu. Odtia─ż m├┤┼żete na karte vytv├íra┼ą oddiely. Otvorte Sprievodcu rozdelen├şm oddielov Mini Tool a naform├ítujte vlo┼żen├║ kartu SD.

Teraz m├┤┼żete vytv├íra┼ą oddiely kliknut├şm prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na kartu SD. Pri karte s viac ako 4 GB vyberte oddiel ako prim├írny. Pred form├ítovan├şm vyberte FAT32. Pre ─Ćal┼í├ş oddiel pridelte najmenej 1 GB. Kliknite na ÔÇ×HotovoÔÇť.

Op├Ą┼ą kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi a vytvorte oddiel. Vyberte prim├írny oddiel. Ale tentoraz zme┼łte syst├ęm s├║borov. Namiesto FAT32 urobte pod─ża toho EXT2, EXT3 alebo EXT4.

Ak chcete oddiel dokon─Źi┼ą, kliknite na ÔÇ×Pou┼żi┼ą v┼íetky zmenyÔÇť.

3. Prepojte kartu micro SD so zariaden├şm Android

Zv├Ż┼íte RAM v telef├│ne s Androidom prepojen├şm karty micro sd Prepojenie karty micro SD

Ke─Ć rozdel├şte kartu micro SD na oddiel, ─Ćal┼í├şm krokom je prepojenie s rootovan├Żm smartf├│nom alebo zariaden├şm. Ak to chcete urobi┼ą, mus├şte si stiahnu┼ą Link2SD.

Ke─Ć si aplik├íciu stiahnete, spustite ju a ude─żte povolenie root. Vyberte oddiel ÔÇ×.extÔÇť a prepojte svoje zariadenie Android s kartou micro SD.

10+ sp├┤sobov, ako zv├Ż┼íi┼ą RAM v telef├│noch s Androidom 2

4. Zv├Ż┼íte RAM v telef├│ne s Androidom

V poslednom kroku si mus├şte stiahnu┼ą in├║ aplik├íciu. Tentoraz a kore┼łov├Ż swap.

zv├Ą─Ź┼íite barana pomocou kore┼łov├ęho swapera

Stiahnu┼ą Ôľ╝ (Kore┼ł) Swapper a vyberte po┼żadovan├ę zv├Ż┼íenie. T├Żm sa vytvor├ş s├║bor .swp, ktor├Ż zv├Ż┼íi pam├Ą┼ą RAM v├í┼ího telef├│nu. T├║to aplik├íciu m├┤┼żete pou┼żi┼ą aj na sledovanie vyu┼żitia pam├Ąte SWAP a zmenu predvolieb ukladania.

10+ sp├┤sobov, ako zv├Ż┼íi┼ą RAM v telef├│noch s Androidom 2

Maximaliz├ícia v├Żkonu telef├│nu (rootovan├ę a nekore┼łovan├ę zariadenia)

Ak chcete zv├Ż┼íi┼ą v├Żkon svojho telef├│nu a zr├Żchli┼ą jeho RAM bez pr├şstupu root, Smart Booster v├ím s t├Żm pom├┤┼że. Je to ve─żmi ─żahk├í aplik├ícia tretej strany, ktor├í rob├ş dobr├║ pr├ícu pri zr├Żchlen├ş v├í┼ího zariadenia.

1. Stiahnite si a nainštalujte Smart Booster

Stiahnite si a nainštalujte aplikáciu Smart Booster do svojho zariadenia s Androidom.

zr├Żchlite svoje zariadenie a zv├Ż┼íte RAMZv├Ż┼íte RAM a zr├Żchlite svoje zariadenie

Tento n├ístroj na optimaliz├íciu svetla v├ím umo┼żn├ş vylep┼íi┼ą zariadenie 5 sp├┤soby:

Automatick├ę zosilnenie (automatick├ę a v podmienkach ─Źasovania) Miniaplik├ícia prekr├Żvania (v predvolenom nastaven├ş zapnut├ę) Miniaplik├ícia na domovskej obrazovke (jedn├Żm klepnut├şm na zv├Ż┼íenie z domovskej obrazovky) Li┼íta s upozorneniami (jedno klepnutie na zv├Ż┼íenie z prep├şnacieho panela s upozorneniami) Zosilni┼ą teraz (┼ąuknite na v aplik├ícii Hlavn├í obrazovka)

Aplik├íciu z├şskate pomocou tla─Źidla Google Play ni┼ż┼íie.

10+ sp├┤sobov, ako zv├Ż┼íi┼ą RAM v telef├│noch s Androidom 2

2. Vyberte ├║rove┼ł zosilnenia

zv├Ż┼íi┼ą v├Żkon v telef├│ne s Androidom

Funkcie aplik├ície 4 ├║rovne automatick├ęho zv├Ż┼íenia, v z├ívislosti od toho, ako ve─żmi chcete zariadenie zr├Żchli┼ą. S├║ to tieto:

Agres├şvny- t├íto ├║rove┼ł efekt├şvne zab├şja v├Ą─Ź┼íinu aplik├íci├ş s n├şzkou prioritou. Siln├ę- toto zab├şja aplik├ície ozna─Źen├ę ako s n├şzkou prioritou a niektor├ę, ktor├ę s├║ mierne pod ÔÇ×priemeromÔÇť. Stredn├ę- zab├şja aplik├ície, ktor├ę spotreb├║vaj├║ nad ÔÇ×priemernouÔÇť pam├Ą┼ąou. Jemn├ę- toto zab├şja iba aplik├ície, ktor├ę zaberaj├║ zna─Źn├ę mno┼żstvo pam├Ąte.

Ak chcete skuto─Źne zv├Ż┼íi┼ą v├Żkon svojho telef├│nu, zvo─żte agres├şvnu ├║rove┼ł. To v┼íak tie┼ż zabije v├Ą─Ź┼íinu aplik├íci├ş, ktor├ę cyklujete.

3. Pou┼żite pokro─Źil├ęho spr├ívcu aplik├íci├ş

pokro─Źil├Ż spr├ívca aplik├íci├ş na zv├Ż┼íenie v├ŻkonuLep┼íie spravujte aplik├ície

V─Ćaka tejto funkcii budete m├┤c┼ą svoje aplik├ície zodpovedaj├║cim sp├┤sobom spravova┼ą. M├┤┼żete to pou┼żi┼ą na nasleduj├║ce kroky:

Vypnite syst├ęmov├ę aplik├ície. Hibernujte zriedka pou┼ż├şvan├ę aplik├ície. Odporu─Źte, ktor├ę aplik├ície sa maj├║ presun├║┼ą na kartu SD. Jednoducho z├ílohujte alebo odin┼ítalujte aplik├ície. Spravujte s├║bory .apk. Skenujte automatick├ę sp├║┼í┼ąanie aplik├íci├ş.

4. Ru─Źne zv├Ż┼íi┼ą RAM

Ak chcete ru─Źne zv├Ż┼íi┼ą RAM v telef├│nnych zariadeniach s Androidom, kliknite na ÔÇ×Posilnite terazÔÇťAlebo pou┼żiteÔÇ×ZosilnenieÔÇŁNa paneli s upozorneniami. To zabije nepotrebn├ę procesy a zv├Ż┼íi v├Żkon v├í┼ího telef├│nu.

Medzi ─Ćal┼íie funkcie patr├ş ─Źisti─Ź vyrovn├ívacej pam├Ąte jedin├Żm klepnut├şm a r├Żchly ─Źisti─Ź kariet SD.

Optimalizujte RAM svojho telef├│nu

U nekore┼łovan├Żch zariaden├ş bohu┼żia─ż nem├┤┼żete jednoducho prida┼ą viac pam├Ąte RAM. Pri tejto met├│de skuto─Źne nezvy┼íujete RAM telef├│nu. Ide sk├┤r o zachovanie pam├Ąte RAM a maxim├ílne vyu┼żitie toho, ─Źo m├íte.

Aby som zopakoval, ─Ź├şm viac v├í┼í smartphone alebo zariadenie Android rob├ş, t├Żm viac pam├Ąte RAM pou┼ż├şva. Ak teda chcete svoju RAM vyu┼żi┼ą naplno, uistite sa, ┼że uvo─żn├şte pam├Ą┼ą zn├ş┼żen├şm po─Źtu spusten├Żch, aby ste mohli uprednostni┼ą d├┤le┼żitej┼íie ├║lohy.

Tu je nieko─żko vec├ş, ktor├ę m├┤┼żete urobi┼ą pre maximaliz├íciu pam├Ąte RAM telef├│nu.

S├║visiace: Najlep┼íie aplik├ície na ─Źistenie telef├│nu pre Android v roku 2020

1. Obmedzi┼ą widgety

Widgety v skuto─Źnosti zaberaj├║ viac miesta v pam├Ąti RAM, ako si mysl├şte. Zaberaj├║ ┼í├şrku p├ísma a mnoh├ę sa ─Źasto obnovuj├║. Niektor├ę z nich s├║ nepretr┼żite akt├şvne, ─Źo znamen├í, ┼że v┼żdy zaberaj├║ ─Źas┼ą va┼íej pam├Ąte RAM. To ist├ę plat├ş pre ┼żiv├ę tapety.

┼Żiv├ę tapety a miniaplik├ície nielen┼że zaberaj├║ miesto v pam├Ąti RAM, ale tie┼ż r├Żchlej┼íie vyb├şjaj├║ bat├ęriu.

Prehodno┼ąte, ─Źi potrebujete widgety a ┼żiv├ę tapety, ktor├ę pr├íve pou┼ż├şvate. Uistite sa, ┼że uchov├ívate iba tie d├┤le┼żit├ę. Tak uvo─żn├şte miesto a optimalizujete RAM telef├│nu.

2. Vyn├║ti┼ą zastavenie aplik├íci├ş

Ak zatv├íranie aplik├íci├ş a obmedzovanie miniaplik├íci├ş alebo ┼żiv├Żch tapiet st├íle v├Żrazne nezlep┼íuje v├Żkon telef├│nu, mo┼żno budete musie┼ą prejs┼ą na ─Ćal┼í├ş krok a aplik├ície zavrie┼ą ru─Źne.

Ak to chcete urobi┼ą, mus├şte najsk├┤r prejs┼ą na ÔÇ×Nastavenia> Aplik├ície.ÔÇŁKlepnut├şm na konkr├ętnu aplik├íciu zist├şte, ko─żko pam├Ąte RAM pou┼ż├şva. Ak zaber├í pr├şli┼í ve─ża miesta, m├┤┼żete ho n├ísilne zastavi┼ą. Klepnite na ÔÇ×Vynutene zastavenie” a potvr─Ćte svoju akciu.

3. Odinštalujte aplikácie

Ak v┼íak m├íte pocit, ┼że aplik├íciu pr├şli┼í nepou┼ż├şvate, m├┤┼żete ju jednoducho odin┼ítalova┼ą, aby sa vytvoril priestor pre tie d├┤le┼żitej┼íie.

V pr├şpade aplik├íci├ş, ktor├ę nemo┼żno odstr├íni┼ą, budete musie┼ą odstr├íni┼ą ich ÔÇ×pokro─Źil├ę pr├íva.ÔÇ×Ak to chcete urobi┼ą, prejdite naÔÇťNastavenia> Zabezpe─Źenie> ZariadenieÔÇŁAdministr├ítorsk├ę aplik├ície. Zru┼íte za─Źiarknutie pol├ş─Źka ved─ża konkr├ętnej aplik├ície. Potom odin┼ítalujte.

Pozn├ímka: Niektor├ę zariadenia s Androidom, napr├şklad Samsung smartphones, umo┼ż┼łuj├║ svojim pou┼ż├şvate─żom zobrazi┼ą preh─żad o vyu┼żit├ş RAM. V─Ćaka tomu m├┤┼żete vidie┼ą, ktor├ę aplik├ície zaberaj├║ pr├şli┼í ve─ża pam├Ąte RAM. Ak to chcete skontrolova┼ą, prejdite na ÔÇ×Nastavenia> ├Üdr┼żba zariadenia> Pam├Ą┼ą.

─Źasto kladen├ę ot├ízky

Ako skontrolova┼ą, ko─żko pam├Ąte RAM pou┼ż├şva v├í┼í telef├│n s Androidom?

Prejdite na polo┼żku Nastavenia a otvorte polo┼żku Nastavenia syst├ęmu. Klepnite na polo┼żku O telef├│ne. Povo─żte mo┼żnosti pre v├Żvoj├írov a vyh─żadajte polo┼żku ÔÇ×Pam├Ą┼ą/spusten├ę procesyÔÇť. Klepnite na toto. Vyu┼żitie pam├Ąte RAM v├í┼ího telef├│nu by ste mali vidie┼ą v re├ílnom ─Źase.

Ako zv├Ż┼íi┼ą RAM v syst├ęme Android?

Pam├Ą┼ą RAM svojho telef├│nu m├┤┼żete zv├Ż┼íi┼ą pomocou aplik├ície tretej strany alebo prepojen├şm rozdelenej karty micro SD. Pam├Ą┼ą RAM svojho telef├│nu m├┤┼żete tie┼ż optimalizova┼ą pomocou aplik├ície na zv├Ż┼íenie pam├Ąte RAM.

Ko─żko pam├Ąte RAM pou┼ż├şva Android?

Samotn├Ż opera─Źn├Ż syst├ęm Android zaber├í a┼ż 1G pam├Ąte RAM.

Zr├Żchlite svoje zariadenie

Najlep┼í├şm sp├┤sobom, ako zv├Ż┼íi┼ą r├Żchlos┼ą telef├│nu Android bez rizika, je odstr├ínenie nepotrebn├Żch aplik├íci├ş a procesov. Tieto aplik├ície na pozad├ş m├┤┼żu zabera┼ą pam├Ą┼ą, ktor├║ potrebuj├║ ostatn├ę aplik├ície, a t├Żm zni┼żova┼ą v├Żkon v├í┼ího zariadenia.

Uistite sa, ┼że ste spr├ívne vykonali v┼íetky kroky, a neodstra┼łujte ┼żiadne syst├ęmov├ę aplik├ície, ktor├ę v├í┼í telef├│n potrebuje.

Ak m├íte st├íle probl├ęmy s ktor├Żmko─żvek z vy┼í┼íie uveden├Żch procesov, dajte mi vedie┼ą v sekcii koment├írov ni┼ż┼íie!

Ktor├í z t├Żchto met├│d sa v├ím osved─Źila?