10 sp├┤sobov, ako zv├Ż┼íi┼ą hlasitos┼ą mikrof├│nu v syst├ęme Windows Windows 10

10 sp├┤sobov, ako zv├Ż┼íi┼ą hlasitos┼ą mikrof├│nu v syst├ęme Windows Windows 10 1

V tomto tutori├íle sme zdie─żali asi 10 r├┤znych typov met├│d, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu zv├Ż┼íi┼ą hlasitos┼ą mikrof├│nu Windows 10. Jedna z najbe┼żnej┼í├şch ot├ízok Windows Tv├ír 10 pou┼ż├şvate─żov s├║vis├ş s ni┼ż┼í├şm objemom mikrof├│nu. Bolo ich nespo─Źet s┼ąa┼żnos┼ą s├║visiace s zn├ş┼żen├í hlasitos┼ą mikrof├│nu alebo neschopnos┼ą zv├Ż┼íi┼ą ┼íum mikrof├│nu nastavenia prostredn├şctvom f├│ra Microsoft.

Aj ke─Ć sa to pova┼żuje za jeden z najviac frustruj├║cich probl├ęmov ka┼żd├Ż de┼ł v t├Ż┼żdni, v t├Żchto ─Źasoch pr├íce na dia─żku sa situ├ícia e┼íte zhor┼íuje. Teraz sa v┼íetka pr├íca vykonala v programoch Zoom, Google Meet a Skype, zn├ş┼żen├í hlasitos┼ą mikrof├│nu je to posledn├ę, ─Źo chcete. A ke─Ć┼że mnoho pou┼ż├şvate─żov u┼ż ─Źel├ş tomuto probl├ęmu, rozhodli sme sa zostavi┼ą zoznam 10 r├┤znych typov met├│d na zv├Ż┼íenie hlasitosti mikrof├│nu na va┼íej Windows 10 PC. Nasledova┼ą.

zv├Ż┼íi┼ą hlasitos┼ą windows 10

10 sp├┤sobov, ako zv├Ż┼íi┼ą hlasitos┼ą mikrof├│nu v syst├ęme Windows Windows 10

Ni┼ż┼íie je uveden├Żch 10 r├┤znych tipov na zv├Ż┼íenie mikro objemu. Neexistuje univerz├ílna met├│da pre t├║ ist├║ vec, ktor├íko─żvek z met├│d m├┤┼że vo va┼íom pr├şpade fungova┼ą. Preto sa odpor├║─Źa vysk├║┼ía┼ą ka┼żd├║ z nich, k├Żm sa v├ím to nepodar├ş. Ak chcete z├şska┼ą mo┼żn├ę v├Żsledky, m├┤┼żete tie┼ż vysk├║┼ía┼ą dve alebo viac tipov v kombin├ícii. S t├Żm povedan├ę, tu s├║ potrebn├ę pokyny pre to ist├ę.

Vyberte ┼ítandardn├Ż mikrof├│n

Najprv by ste mali po─Ź├şta─Ź upozorni┼ą na mikrof├│n, ktor├Ż bude pou┼ż├şva┼ą. V tomto oh─żade je nanajv├Ż┼í d├┤le┼żit├ę priradi┼ą v├í┼ímu po─Ź├şta─Źu ┼ítandardn├Ż mikrof├│n. Ak z r├┤znych aplik├íci├ş z├şskate r├┤zne zvukov├ę objemy, aplik├ícia sa nem├┤┼że rozhodn├║┼ą, pre ktor├Ż mikrof├│n sa uspokoj├ş. Preto m├┤┼żete t├║to ├║lohu ove─ża jednoduch┼íie priradi┼ą k in┼ítal├ícii ┼ítandardn├Żm mikrof├│nom. Ako to mo┼żno urobi┼ą:

zvukov├Ż ovl├ídac├ş panel

    Prav├Żm tla─Źidlom my┼íi kliknite na ikonu zvuku na paneli ├║loh a vyberte polo┼żku Otvori┼ą nastavenia zvuku. Ak sa ikona Hlasitos┼ą nezobrazuje, mo┼żno ju budete musie┼ą roz┼í├şri┼ą kliknut├şm na ┼í├şpku nahor. Teraz kliknite na zvukov├Ż ovl├ídac├ş panel z pravej ponuky. Prejdite na zobrazen├ę dial├│gov├ę okno Zvuk a prejdite na kartu Nahr├ívanie. Prav├Żm tla─Źidlom my┼íi kliknite na po┼żadovan├Ż mikrof├│n a vyberte mo┼żnos┼ą ÔÇ×Nastavi┼ą ako predvolen├ę zariadenieÔÇť. Stla─Źte tla─Źidlo Pou┼żi┼ą a potom tla─Źidlo OK. To je dos┼ą. Skontrolujte, ─Źi nie je probl├ęm s objemom mikrof├│nu Windows 10 je pevn├í alebo nie.

Zv├Ż┼íte ├║rove┼ł mikrof├│nu

├Ürove┼ł MIC windows 10

    ├Ürove┼ł mikrof├│nu v po─Ź├şta─Źi m├┤┼że by┼ą niekedy nastaven├í na ni┼ż┼íiu ├║rove┼ł. Ak to chcete urobi┼ą, prejdite na Nastavenia zvuku> Ovl├ídac├ş panel zvuku> Nahr├ívanie. Na karte Nahr├ívanie dvakr├ít kliknite na predvolen├Ż mikrof├│n. Teraz prejdite do ─Źasti ├Ürovne a posu┼łte jazdec doprava na po┼żadovan├║ ├║rove┼ł. Pou┼żi┼ą a n├ísledne OK. Mikroobjem v├í┼ího Windows 10 by malo d├┤js┼ą k v├Żrazn├Żm zlep┼íeniam.

Zv├Ż┼íte kapacitu mikrof├│nu

Pre mnoh├Żch nezn├íme je tu ─Ćal┼íia mo┼żnos┼ą, ako zv├Ż┼íi┼ą hlasitos┼ą mikrof├│nu. Alternat├şva je skryt├í, a preto ju mnoh├ş nevedia. Ak chcete zv├Ż┼íi┼ą zvuk mikrof├│nu, prejdite na Nastavenia zvuku> Ovl├ídac├ş panel zvuku> Nahr├ívanie. Potom dvakr├ít kliknite na mikrof├│n a prejdite do ─Źasti ├Ürovne.

mic boost windows 10

Potom by ste mali vidie┼ą zisk mikrof├│nu, zv├Ż┼íi┼ą ho pod─ża svojich potrieb, max je + 10 dB. Neodpor├║─Źa sa, aby ste ho dosiahli na absol├║tne maximum, preto┼że to m├┤┼że sp├┤sobi┼ą ru┼íenie hlukom. Udr┼żujte ho na vyv├í┼żenej ├║rovni a mali by ste by┼ą schopn├ş zv├Ż┼íi┼ą objem mikro Windows 10 na dostato─Źne vysok├║ ├║rove┼ł.

Vypnite vylepšenia zvuku

vypn├║┼ą vylep┼íenia

Windows je tie┼ż vybaven├Ż niektor├Żmi vylep┼íeniami zvuku, bohu┼żia─ż to v┼íak m├┤┼że vies┼ą aj k niektor├Żm probl├ęmom. Preto m├┤┼żete sk├║si┼ą tieto zvukov├ę efekty vypn├║┼ą a zisti┼ą, ─Źi to vedie k zlep┼íeniam. Ak to chcete urobi┼ą, znova prejdite do ─Źasti Nahr├ívanie. Teraz dvakr├ít kliknite na sekciu nahr├ívania, potom na ┼ítandardn├Ż mikrof├│n a kliknite na Vylep┼íenia. Nakoniec zru┼íte v├Żber mo┼żnosti, ak chcete zak├íza┼ą v┼íetky zvukov├ę efekty, alebo ak chcete zmeni┼ą niektor├ę z jeho nastaven├ş, vyberte / zru┼íte v├Żber mo┼żnost├ş v zozname manu├ílne. Stla─Źte tla─Źidlo Pou┼żi┼ą a potom tla─Źidlo OK.

Povoli┼ą vyzdvihnutie vzdialen├ęho po─ża (FFP)

objem mikrof├│nu

Ako u┼ż n├ízov napoved├í, aplik├ícia Far Field Pickup pom├íha z├şskava┼ą zvukov├║ frekvenciu pre vzdialen├ę miesta. Ak teda ─żudia m├┤┼żu po─Ź├║va┼ą iba zvuk slab├Żm sp├┤sobom, m├┤┼żete sk├║si┼ą aktivova┼ą toto vylep┼íenie. Nezabudnite, ┼że jeho aktiv├ícia zak├í┼że produkt Beam Forming. Ak chcete pokra─Źova┼ą, prejdite do ─Źasti Vylep┼íenie v ponuke nahr├ívania a vyberte mo┼żnos┼ą Dia─żkov├ę sn├şmanie (FFP). Kliknite na tla─Źidlo Pou┼żi┼ą> OK. Uvid├şte, ─Źi ste v syst├ęme Windows XP zaznamenali v├Żrazn├ę zv├Ż┼íenie hlasitosti mikrof├│nu Windows 10.

Zabr├í┼łte prevzatiu kontroly nad aplik├íciami

Pozrite sa, tu je vec. Niekedy aplik├ícia prevezme kontrolu nad zvukom z v├í┼ího po─Ź├şta─Źa a bez oh─żadu na to, ak├ę zmeny vykon├íte v konkr├ętnej aplik├ícii, aplikuje sa na cel├ę zariadenie. Na┼í┼ąastie to m├┤┼żete zastavi┼ą a zabezpe─Źi┼ą, aby jedin├í aplik├ícia neu┼íkodila v┼íetky zvukov├ę nastavenia v├í┼ího po─Ź├şta─Źa.

exkluz├şvne miesto

Ak to chcete urobi┼ą, prejdite do ─Źasti Nastavenia zvuku> Ovl├ídac├ş panel zvuku> Nahr├ívanie a potom dvakr├ít kliknite na predvolen├Ż mikrof├│n. Potom prejdite do ─Źasti Spresnenie a v ─Źasti V├Żhradn├Ż re┼żim zru┼íte za─Źiarknutie pol├ş─Źka ÔÇ×Povoli┼ą aplik├íci├ím prevzatie v├Żlu─Źnej kontroly nad t├Żmto zariaden├şmÔÇť. Potom kliknite na tla─Źidlo Pou┼żi┼ą> OK. Z├şskajte inform├ície o hlasitosti mikrof├│nu na va┼íom telef├│ne Windows 10 po─Ź├şta─Źov zaznamenalo n├írast alebo nie. Skontrolujte tie┼ż, ─Źi nie je za─Źiarknut├ę pol├ş─Źko ÔÇ×Priorita aplik├íci├ím exkluz├şvneho re┼żimuÔÇť.

Zme┼łte prenosov├║ r├Żchlos┼ą na kvalitu DVD

Ostatn├ę nastavenia zvuku, ktor├ę m├┤┼żete sk├║si┼ą doladi┼ą, zvy┼íuj├║ bitov├║ r├Żchlos┼ą zvuku. Aj ke─Ć si to bude vy┼żadova┼ą, aby sa prenieslo viac d├ítov├Żch paketov, kompromis st├íle stoj├ş za zmienku. Ak nechcete nahr├íva┼ą a odovzd├íva┼ą zvuk, nemali by ste ma┼ą probl├ęm so zvy┼íovan├şm bitovej r├Żchlosti.

DVD vo formáte mikrofónu

V tomto oh─żade prejdite do ─Źasti Advanced v├í┼ího mikrof├│nu pomocou vy┼í┼íie uveden├Żch krokov a kliknite na ┼átandardn├Ż form├ít. Vyberte z rozba─żovacej ponuky, ktor├í sa zobraz├ş 2 kan├íl, 16 bitov, 480000 Hz (kvalita DVD) a pou┼żi┼ą ho. Uk├ízalo by sa, ┼że to bude ve─żmi u┼żito─Źn├ę pri zvy┼íovan├ş objemu mikrof├│nu v roku 2006 Windows 10.

Ru─Źne zv├Ż┼íte hlasitos┼ą mikrof├│nu

manu├ílne zv├Ż┼íenie

    M├┤┼żete tie┼ż sk├║si┼ą zv├Ż┼íi┼ą hlasitos┼ą mikrof├│nu ru─Źne. Ak to chcete urobi┼ą, prejdite do ─Źasti z├íznamu zvukov├ęho okna a kliknite na polo┼żku Vlastnosti. Potom prejdite do ─Źasti ├Ürovne a pomocou ovl├ída─Źa hlasitosti upravte hlasitos┼ą. Nakoniec pou┼żite tieto nov├ę nastavenia kliknut├şm na tla─Źidlo Pou┼żi┼ą> OK. Skontrolujte, ─Źi nie je na mikrof├│ne zv├Ż┼íen├í hlasitos┼ą mikrof├│nu Windows 10 po─Ź├şta─Źov stoj├ş za to alebo nie.

Pou┼żite aplik├íciu tretej strany

Ve─ża zvukov├Żch re┼żimov tret├şch str├ín sa m├┤┼że uk├íza┼ą ako ve─żmi u┼żito─Źn├í. Ekvaliz├ęr APO je jedn├Żm z t├Żch m├│dov, ktor├Żm sa podarilo tr├ęnova┼ą slu┼íne. Stiahnite a nain┼ítalujte ho a potom prejdite do ─Źasti Konfigur├ítor. Tam by ste mali n├íjs┼ą cel├Ż rad mo┼żnost├ş t├Żkaj├║cich sa vylep┼íenia zvuku. Vysk├║┼íajte ten, ktor├Ż sp─║┼ła va┼íe po┼żiadavky, a zistite, ─Źi sp─║┼ła po┼żadovan├║ ├║rove┼ł zvuku. Jednou z vec├ş, na ktor├ę treba pam├Ąta┼ą, je skuto─Źnos┼ą, ┼że by v├í┼ímu po─Ź├şta─Źu nedoch├ídzalo k nijak├ęmu zv├Ż┼íeniu podpory, bude fungova┼ą iba v r├ímci toho, ─Źo ho vytvorilo Windows pre va┼íe PC.

Aktualizujte zvukov├ę ovl├ída─Źe

Star├Ż a zastaran├Ż vodi─Ź sa m├┤┼że uk├íza┼ą ako pr├ş─Źina relat├şvne n├şzkeho obsahu mikrov├şn. Preto sa odpor├║─Źa jeho aktualiz├ícia na najnov┼íiu verziu. To urobi┼ą:

aktualizova┼ą ovl├ída─Źe mikrof├│nu windows 10

    Spustite ponuku ┼átart a vyh─żadajte Spr├ívcu zariaden├ş. V r├ímci toho prepnite na zvukov├ę vstupy a v├Żstupy, kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na mikrof├│n a vyberte polo┼żku Aktualizova┼ą ovl├ída─Źe. V nasleduj├║com kontextovom okne automaticky kliknite na polo┼żku Vyh─żada┼ą aktualizovan├Ż ovl├ída─Ź. Windows potom vyh─żad├í najnov┼íie zvukov├ę ovl├ída─Źe a automaticky ich tie┼ż pou┼żije. Po dokon─Źen├ş re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a zistite, ─Źi sa hlasitos┼ą mikrof├│nu zlep┼íila alebo nie.

To boli niektor├ę z met├│d, ktor├ę by ste mohli vylep┼íi┼ą na mikrof├│ne Windows 10 PC alebo laptop. Celkovo sme zdie─żali desa┼ą r├┤znych typov met├│d, ktor├ę by mali za v├ís urobi┼ą ak├ęko─żvek alebo ich kombin├ícia. Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch, ktor├ę pre v├ís nakoniec pracovali. Zaokr├║hlenie tu je nieko─żko ─Ćal┼í├şch tipov a trikov pre iPhone, tipov a trikov pre PC a tipov a trikov pre Android, ktor├ę by ste si mali vysk├║┼ía┼ą.