10 Probl├ęmy a ich rie┼íenie pre Nexus 6

Google Nexus 6 ktor├Ż sa naz├Żva aj Motorola Nexus 6 je ├║┼żasn├Ż smartphone. Rovnako ako ka┼żd├Ż in├Ż existuj├║ci smartphone m├í aj svoje probl├ęmy. Tento ─Źl├ínok uv├ídza zoznam 10 hlavn├Żch a dobre zn├ímych probl├ęmov spojenia 6 a poskytova┼ą rie┼íenie probl├ęmov so zariaden├şm Nexus 6 Probl├ęmy. Zatia─ż ─Źo probl├ęmy s Nexusom 6 nie s├║ ani z─Ćaleka probl├ęmy, s ktor├Żmi sa stret├ívaj├║ niektor├ę in├ę zariadenia, st├íle s├║ v┼íak pr├ştomn├ę.

Ned├í sa poprie┼ą, ┼że hoci spolo─Źnos┼ą Google vyr├íba ├║┼żasn├Ż softv├ęr, chyby m├┤┼żu niekedy prenikn├║┼ą aj do hardv├ęrovej str├ínky. U┼ż sme sa zaoberali probl├ęmami, s ktor├Żmi sa stret├íva Nexus 5 v minulosti je teraz ─Źas na nov├║.

Pozn├ímka: Chcel by som po─Ćakova┼ą ├║┼żasn├Żm ─żu─Ćom na f├│rach XDA, ktor├ę mi pomohli pri h─żadan├ş potenci├ílneho rie┼íenia 10 ve─żk├Żch probl├ęmov, ktor├ę Nexus prin├í┼ía 6 tv├írou v tv├ír u┼ż├şvate─żom. Zostavil som najlep┼íie mo┼żn├ę rie┼íenia probl├ęmov. Pokra─Źujte v ─Ź├ştan├ş, n├íjdite probl├ęm, s ktor├Żm sa stret├ívate, a pok├║ste sa ho vyrie┼íi┼ą sami.

1. Nexus 6 Probl├ęm s pomal├Żm nab├şjan├şm

V├í┼í milovan├Ż Nexus 6 sa nenab├şja tak r├Żchlo, ako by ste chceli. Toto je be┼żn├Ż probl├ęm, ktor├Ż tr├ípil majite─żov od prv├ęho d┼ła.

Riešenie I.

Ak budete st├íle sp├║┼í┼ąa┼ą aplik├ície na pozad├ş, m├┤┼żu aj na─Ćalej vyb├şja┼ą bat├ęriu. Aj ke─Ć sa telef├│n nab├şja, bud├║ vyl├║hova┼ą ┼í┼ąavu, ─Ź├şm sa nab├şjanie spomal├ş. Sk├║ste zatvori┼ą alebo ├║plne vypn├║┼ą pozadie a nechcen├ę aplik├ície. Ak teraz ukon─Ź├şte aplik├ície stla─Źen├şm tla─Źidla domov, aplik├ícia bude na─Ćalej be┼ża┼ą na pozad├ş. Ak chcete zaisti┼ą, aby boli ukon─Źen├ę aplik├ície spr├ívne zatvoren├ę, dvakr├ít stla─Źte tla─Źidlo sp├Ą┼ą.

Riešenie II

Nehrajte ┼żiadne videohry, k├Żm sa telef├│n nab├şja. Jednoducho ho polo┼żte na st├┤l a nechajte chv├ş─żu p├┤sobi┼ą. Prev├ídzka n├íro─Źn├Żch aplik├íci├ş m├┤┼że tie┼ż vies┼ą k pomal┼íiemu nab├şjaniu.

Riešenie III

Pripojte svoj Nexus 6 priamo do portu USB prenosn├ęho po─Ź├şta─Źa alebo po─Ź├şta─Źa. Pou┼żite ┼ítandardn├Ż d├ítov├Ż k├íbel, ktor├Ż bol dodan├Ż s telef├│nom. Ak probl├ęm existuje, pou┼żite in├Ż k├íbel.

Riešenie IV

Skontrolujte, ─Źi nie je k├íbel po┼íkoden├Ż. Jednoducho pou┼żite in├Ż k├íbel s dodanou nab├şja─Źkou, aby ste zistili, ─Źi bol k├íbel chybn├Ż alebo nie. To ist├ę urobte so samotnou nab├şja─Źkou.

Riešenie V

Ak st├íle pretrv├ívaj├║ probl├ęmy, odpor├║─Źam spusti┼ą syst├ęm v n├║dzovom re┼żime. Ak sa nab├şjanie vr├íti do norm├ílu, znamen├í to, ┼że vo va┼íom smartf├│ne bola chybn├í aplik├ícia. V takom pr├şpade by som odporu─Źil obnovenie tov├írensk├Żch nastaven├ş.

2. Nexus 6 Probl├ęm s tmavou obrazovkou

Obrazovka je vonku ve─żmi tmav├í a niekedy na priamom slne─Źnom svetle nie je ni─Ź vidite─żn├ę.

Riešenie I.

M├┤┼żete ├şs┼ą do nastaven├ş smartf├│nu, potom prejs┼ą na polo┼żku Zariadenie a potom na polo┼żku Obrazovka. Odtia─ż zme┼łte nastavenia obrazovky, a┼ż k├Żm nebude jasne vidite─żn├í. Cesta by mala vyzera┼ą takto:

Zásuvka> Nastavenia> Zariadenie> Displej

Riešenie II

─Äal┼í├şm sp├┤sobom je zapn├║┼ą adapt├şvny jas. Automaticky sa t├Żm uprav├ş jas obrazovky.

Riešenie III

Ru─Źne upravte jas obrazovky. V notifika─Źnej li┼íte je zvy─Źajne posuvn├şk, ktor├Ż m├┤┼że ─żahko nastavi┼ą jas, ale ak tam nie je, n├íjdete ho aj v nastaveniach.

3. Nexus 6 Probl├ęmy s Wi-Fi

Nexus 6 sa zle prip├íja k bezdr├┤tov├Żm sie┼ąam. Existuj├║ neust├íle odpojenia.

Riešenie I.

Probl├ęm m├┤┼że vyrie┼íi┼ą jednoduch├ę re┼ítartovanie. ├üno, toto je skuto─Źn├ę rie┼íenie, ktor├ę m├┤┼że fungova┼ą takmer 80% pr├şpadov.

Riešenie II

Ak m├íte pr├şstup k bezdr├┤tov├ęmu smerova─Źu, re┼ítartujte ho tie┼ż.

Riešenie III

Zabudnite na pripojenie a znova zadajte podrobnosti. Aj to m├┤┼że niekedy fungova┼ą.

Riešenie IV

Ak to nefunguje, prejdite do ponuky pripojen├ş (kde sa zobrazia v┼íetky pripojenia WiFi) a kliknite na zvisl├ę bodky v pravom hornom rohu obrazovky. Zobraz├ş sa vysunut├í ponuka. Odtia─ż cho─Ćte do frekven─Źn├ęho p├ísma WiFi a zme┼łte ho na bu─Ć 5 GHz alebo 2.4 GHz.

4. Nexus 6 Probl├ęm s re┼ítartom

V├í┼í smartphone sa re┼ítartuje bez zjavn├ęho d├┤vodu. Niekedy, ke─Ć sp├ş, a niekedy, ke─Ć ho pou┼ż├şvate.

Riešenie I.

Sk├║ste deaktivova┼ą akt├şvne upozornenia. Existuje nesl├ívne zn├íme, ┼że tento probl├ęm sp├┤sobuje smartphone.

Riešenie II

Niekedy m├┤┼że pom├┤c┼ą aj vypnutie hlavnej aplik├ície na odosielanie spr├ív a vysk├║┼íanie inej. ─Äal┼íie mo┼żnosti n├íjdete v zozname najlep┼í├şch aplik├íci├ş pre SMS.

Riešenie III

Povolenie vysokej presnosti syst├ęmu GPS pomohlo aj niektor├Żm pou┼ż├şvate─żom. Probl├ęm vyrie┼íila niektor├í spr├íva povo─żuj├║ca slu┼żby Google Play.

Riešenie IV

Ak viete ako, najsk├┤r vyma┼żte oblas┼ą vyrovn├ívacej pam├Ąte smartf├│nu. Ak to nefunguje, obnovte tov├írensk├ę nastavenia.

5. Nexus 6 Probl├ęm s r├Żchlym vybit├şm bat├ęrie

Bat├ęria sa vyb├şja naozaj r├Żchlo, aj ke─Ć sa telef├│n pr├íve nepou┼ż├şva.

Riešenie I.

Niektor├ę aplik├ície, ktor├ę ste stiahli z Google Play Store mo┼żno to rob├ş. Sk├║ste vypn├║┼ą tie, ktor├ę vyb├şjaj├║ bat├ęriu r├Żchlej┼íie. V nastaveniach vyh─żadajte inform├ície o bat├ęrii, aby ste vedeli, ktor├ę aplik├ície to robia.

Riešenie II

Ak m├┤┼żete odin┼ítalova┼ą v├Żkonn├ę chamtiv├ę aplik├ície, urobte to ─Źo najsk├┤r.

Riešenie III

┼áetren├şm bat├ęrie m├┤┼żete vypn├║┼ą hmatov├║ sp├Ątn├║ v├Ązbu a vibr├ície.

Riešenie IV

Zaistite, aby bol v├í┼í telef├│n aktu├ílny a boli aktualizovan├ę aj v┼íetky aplik├ície.

6. Nexus 6 Probl├ęm s MMS

U niektor├Żch oper├ítorov nem├┤┼żete odosiela┼ą a prij├şma┼ą spr├ívy MMS pomocou slu┼żby Google Messenger aplik├ícia

Riešenie I.

Toto je vtipn├ę rie┼íenie; jednoducho presta┼łte pou┼ż├şva┼ą t├║to ohavnos┼ą aplik├ície Messenger. Pomocou slu┼żby Hangouts probl├ęm ─żahko ob├şdete. Alebo m├┤┼żete na odosielanie a prij├şmanie spr├ív MMS pou┼żi┼ą in├║ aplik├íciu.

7. Nexus 6 Probl├ęm s Bluetooth

Pripojenie Bluetooth je riskantn├ę a nespo─żahliv├ę.

Riešenie I.

Najprv zapnite a vypnite Bluetooth. Ak probl├ęm pretrv├íva, re┼ítartujte telef├│n.

Riešenie II

Prejdite na aplik├ície a vyma┼żte vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą Bluetooth. Nasledujte cestu, ktorou sa dostanete:

Z├ísuvka> Nastavenia> Aplik├ície> V┼íetko> Zdie─żanie Bluetooth> Vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą

Riešenie III

Ak to st├íle nefunguje, vyma┼żte aj ├║daje. Toto bude cesta:

Z├ísuvka> Nastavenia> Aplik├ície> V┼íetko> Zdie─żanie Bluetooth> Vymaza┼ą ├║daje

Riešenie IV

Ak v┼íetky met├│dy zlyhaj├║, skontrolujte, ─Źi Bluetooth funguje v n├║dzovom re┼żime alebo nie.

8. Nexus 6 Probl├ęm s cloudovou tla─Źou

Cloudov├í tla─Źov├í aplik├ícia nefunguje dlho a n├ísilne sa zatv├íra.

Riešenie I.

Uistite sa, ┼że je aktualizovan├í samotn├í aplik├ícia. Odpor├║─Źam odin┼ítalova┼ą v┼íetky aktualiz├ície a vykona┼ą nov├║ aktualiz├íciu.

Riešenie II

Vyma┼żte ├║daje a vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą aplik├ície. Toto bude cesta:

Z├ísuvka> Nastavenia> Aplik├ície> V┼íetko> Cloud Print> Vymaza┼ą ├║daje

Riešenie III

Ak ni─Ź nefunguje, vykonajte obnovenie tov├írensk├Żch nastaven├ş.

9. Nexus 6 Probl├ęm s predn├Żm fotoapar├ítom

Na predn├║ kameru sa nedost├íva ┼żiadne svetlo, ─Źo m├í za n├ísledok ve─żmi tmav├ę tv├íre.

Riešenie I.

Zistite, ─Źi v├í┼í chr├íni─Ź alebo puzdro nebr├íni predn├ęmu fotoapar├ítu. Rie┼íenie probl├ęmov s telef├│nom Nexus 6 fotoapar├ít je mo┼żn├ę vykona┼ą t├Żmto jednoduch├Żm sp├┤sobom.

Riešenie II

Vypnite funkciu Smart Lock Trusted face a zistite, ─Źi probl├ęm zmizne alebo nie.

Riešenie III

Aktualizujte dodan├║ aplik├íciu pre fotoapar├ít a skontrolujte, ─Źi chyba zmizla alebo nie.

Riešenie IV

Pou┼żite alternat├şvnu aplik├íciu pre fotoapar├ít. M├íme nieko─żko skvel├Żch uveden├Żch v zozname najlep┼í├şch aplik├íci├ş pre fotoapar├íty pre Android.

10. Nexus 6 Probl├ęm so zadrhnut├şm

Va┼íe zariadenie napriek tomu, ┼że je vybaven├ę pekn├Żm ┼ítvorjadrov├Żm procesorom Qualcomm Snapdragon 805 s taktom 2.7 GHz zaost├íva a kokt├í.

Riešenie I.

Funkcia ┼íifrovania m├┤┼że na pozad├ş robi┼ą drobn├ę. V s├║─Źasnosti s t├Żm nem├┤┼żete ni─Ź urobi┼ą, ale ak sa na to s┼ąa┼żuje viac pou┼ż├şvate─żov, urob├şme sprievodcu.

Riešenie II

Re┼ítartujte telef├│n. Ak probl├ęm st├íle pretrv├íva, vyma┼żte vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą smartf├│nu.

Záver:

Toto je 10 hlavn├Żch nepr├şjemn├Żch probl├ęmov zariadenia Nexus 6 Smartf├│n. D├║fam, ┼że rie┼íenie probl├ęmov pre Nexus 6 sprievodca v├ím pom├┤┼że pri rie┼íen├ş niektor├Żch probl├ęmov. Ak m├íte ak├ęko─żvek ot├ízky, pokojne sa p├Żtajte v ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├íroch. Viem, ┼że to nie s├║ jedin├ę probl├ęmy Nexu 6 tv├íre, tak┼że ak m├íte ─Ćal┼í├ş probl├ęm, l├ískavo to uve─Ćte v koment├íroch a pok├║sim sa pre v├ís n├íjs┼ą rie┼íenie.