Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

10 počítačových hrozieb, ktoré môžete chrániť pomocou antivírusového softvéru

V minulosti používali mnohí z nás internet na jednoduché úlohy a nepotrebovali na svojom počítači silný antivírusový softvér. Ľudia, ktorí skontrolovali e-mail, urobili malé spracovanie textu a možno skontrolovali cenovú ponuku alebo skóre loptovej hry, neboli v skutočnom ohrození. Ale tieto dni sú vzdialenou spomienkou. Chodiť na internet v týchto dňoch bez dobrého antivírusového softvéru na vašej strane je trochu ako prechádzka centrom Los Angeles 3 a.m. držiac vrece peňazí v jednej ruke a znak, ktorý hovorí: Prosím, okradni ma! v druhej.

Väčšina ľudí robí všetko online online, počnúc prácou, nakupovaním, komunikáciou a dokonca si kupuje potraviny, objednáva si potraviny a online hovorí s lekármi a veterinármi. Aj keď vedome obmedzíte svoj čas na digitalizáciu, stále si robíte dosť veľkú stopu, aby si toho všimol akýkoľvek hacker počítačovej kriminality. Chráni vás silný antivírusový produkt, ktorý sa vám páči Bitdefender od nebezpečenstiev, ktoré poznáte, a tých, ktoré nemáte.

Top 10 počítačových hrozieb, ktoré môžete nájsť s antivírusovým softvérom

Tu je prehľad niektorých vecí, ktoré poskytuje dobrý antivírusový softvér.

1, Finančná ochrana

Môžete robiť takmer čokoľvek online, čo by ste mohli urobiť v banke tehál. To je dobré a zlé. Veľké množstvo podvodov typu phishing pochádza z falošných e-mailov, ktoré predstierajú, že pochádzajú z vašej banky. Môžete vidieť odosielateľa ako svoju banku, ktorá vás žiada o prihlásenie na falošný web. Silný antivírusový softvér nainštalovaný vo vašom počítači vám odmietne pripojenie k falošnej webovej stránke. Toto ochráni vaše finančné bohatstvo, aj keď ste nesprávne klikli na falošné odkazy v e-mailoch.

10 počítačových hrozieb, ktoré môžete chrániť pomocou antivírusového softvéru 1

2, Ochrana dát

Aj keď nie ste spoločnosťou, vaše údaje sú najdôležitejšou súčasťou vašej online identity. Súbory a dokumenty sú na väčšine počítačov tisícov ľudí. Antivírusový softvér chráni pred spywarom, ktorý sa pokúša preniknúť dovnútra a zaspať. Môžete tiež naplánovať pravidelné kontroly, aby údaje v počítači zostali bez hrozieb.

3, Prevencia proti krádeži identity

Môžete byť jedným z druhov, ale ak nie ste opatrní, niekto môže použiť vaše ID na nákup liekov. Ak hackeri získajú vodičský preukaz, lekárske záznamy alebo čokoľvek iné s obrázkom na obrázku, môžu si nechať nový, ktorý si zaregistrujete na kreditné karty a vyplniť recepty. Mať najnovší antivírus vám môže pomôcť zastaviť hackerov, ktorí sa snažia preniknúť do počítača.

4, Bezpečné prehliadanie dieťaťa

Viete, aké zlé veci číhajú na internete a poslednou osobou na svete, ktorú chcete vidieť, sú vaše deti. Jednoduché ovládanie vášho počítača už nestačí s inteligentným dieťaťom. Bezpečné a výkonné rodičovské kontroly sú súčasťou väčšiny antivírusových programov na udržanie čistoty.

5, Blokovanie škodlivých webových stránok

Už ste niekedy nesprávne napísali meno populárnej webovej stránky a skončili ste na bizarnej stránke plnej obrázkov a reklám? Je to nebezpečná webová stránka, ktorá sa snaží zachytiť vaše dôležité informácie a uložiť na váš server nejaký spyware. Antivírusový softvér môže takto vycítiť pravopisné chyby a zabrániť vám v nesprávnej časti internetu.

Skenovanie počítačových súborov pomocou antivírusu

6, Udržujte spam v oceáne

Phishing je spôsob, ako sa pokúsiť ukradnúť vaše údaje falošnou identitou. Tieto útoky sú navrhnuté tak, aby ukradli vaše heslá, poverenia a osobné informácie. Vo väčšine prípadov zlodej s vami komunikuje prostredníctvom e-mailov zahrnutím odkazov na spam. Antivírusový softvér bude sledovať vašu doručenú poštu a drasticky zníži počet spamových správ, ktoré vás oslovia. Pomôže vám to ušetriť čas čítaním spamových e-mailov a správ a chrániť vás pred hrozbou.

7, ransomware

Ak sa ransomware pokúša preniknúť do vášho systému a uzamknúť ho, antivírusový softvér ho môže umiestniť do karantény skôr, ako sa nasadí a poškodí.

8, Útok typu Man-in-the-Middle

Sú to kybernetické útoky, kde a tretia osoba sleduje vašu konverzáciu s inou osobou. Deje sa to prostredníctvom spoofingu DNS alebo WiFi hackerov.

9, Útoky hrubou silou

Niektoré z najstrašidelnejších útokov na internete prichádzajú tvrdo na vaše heslo, až kým sa nezistí, alebo kým sa váš systém nezvráti a nedôjde k zlyhaniu. Či tak alebo onak jeho veľké problémy, ak nemáte ochranu.

Ochrana proti spamu

10. Chybné reklamy

Boli všetci zvyknutí na vyskakovacie reklamy, ktoré nás otravujú, ale niektoré z nich nie sú len vyplnením obrazovky, ale po kliknutí na ne sa snažia niečo zasunúť do systému. Inteligentný antivírusový softvér zabráni zobrazovaniu týchto reklám.

Záverečné slová

Pri práci online môžete naraziť na mnohé z vyššie uvedených hrozieb. Počas rušného rozvrhu môžete tieto hrozby ignorovať a dostať sa do problémov. Infikované počítače nepredstavujú len hrozbu pre vaše údaje, ale tiež nebezpečenstvo pre vaše ťažko zarobené peniaze. Silná protimonopolia vám môže pomôcť automaticky sa chrániť pred týmito hrozbami.