10 najzaujímavejších kúskov novej technológie Android

Svet Androidu sa neustále vyvíja. Spoločnosti navždy posúvajú hranicu technológie smartfónov, aby nám jedného dňa priniesli možnosti, ktoré nás skutočne nútia myslieť na budúcnosť. Keďže sa však vo svete Android neustále deje toľko vecí, je ťažké udržať krok, ak nie vždy dávate pozor.

Aby ste sa nemuseli hrabať v správach pre Android stránku za stránkou, urobil som pre vás únavnú časť a zhrnul desať najzaujímavejších kúskov technológie Android, ktoré sa čoskoro zmestia do našich vreciek a spestria náš život. izbu, alebo s nami cestujte zo dňa na deň. Keďže žijeme vo svete, kde ho má takmer každý, začnime s novou a vzrušujúcou technológiou smartfónu.

Čo je? v obchode pre budúce smartfóny?

Som rád, že ste sa pýtali! Tento rok bol pre Android zatiaľ zaujímavý a jeho zvyšok a ďalšie obdobia by mali byť ešte lepšie. Preto sa chcem pozrieť na to, akú novú, futuristickú technológiu môžete očakávať smartphones čoskoro a v budúcnosti.

1. Technológia skenovania clony

Skenovanie clony nie je nový koncept, ale sotva sa dostalo do bežnej konverzácie a bežného používania. Od presného a lacného skenovania dúhovky máme ďaleko, alebo si to aspoň myslím, kým som to nevidel.

To je správne; Samsung Galaxy Poznámka 7 sa chystá využiť túto technológiu. Viete si predstaviť, že by ste sa na telefón odomkli iba tak, že sa naň pozriete? Určite môžem, a predstava, že sa táto technológia používa v iných oblastiach, ma vzrušuje.

Bol som jedným z tých ľudí, ktorí dúfali, že nový Kinect na Xbox One bude správne využitý, pretože je to pôsobivý kus technológie, ale bol som smutne sklamaný, keď sa od toho všetkého upustilo. Trpím nádejou, že skenovanie dúhovky nepostihne rovnaký osud.

2. Náhlavná súprava Xiaomi Mi VR

V tejto chvíli sme už o Gear VR počuli, ale vyzerá to tak, že Xiaomi sa pokúša vziať kúsok koláča VR s ich novo uvedenou náhlavnou súpravou.

mi-vr-new-android-tech

Keď hovorím spustené, nie je to 100% presné. Náhlavná súprava je v súčasnosti k dispozícii iba pre malú vybranú skupinu používateľov, ktorí sa 1. augusta zaregistrovali do svojho beta programu. Ak ste sa do programu neprihlásili, tak sa obávam, že zatiaľ máte smolu.

Náhlavná súprava Xiaomi Mi VR sa snaží zo všetkých síl byť zariadením základnej úrovne, podobne ako Google Cardboard. Nanešťastie pre mňa a pre všetkých ostatných, ktorí nie sú v beta programe, to znamená, že bariéra súčasného vstupu je nepriechodná.

mi-vr2-new-android-tech

Ak vás zaujíma, aký je Xiaomi Mi; Neviem si predstaviť, že by sa líšil od iných zariadení VR základnej triedy, ale budeme musieť počkať, kým nebude k dispozícii širokej verejnosti.

3. TouchTools sa snaží prepracovať viacdotykovú technológiu

Zdá sa, že táto technológia bude pôsobivejšia na väčších obrazovkách, ale to neznamená, že by pre ňu nebola užitočná smartphones. Je jednoduchšie vám to ukázať, ako vysvetliť, a preto sa pozrite na niekoľko príkladov, čo môže dosiahnuť.

Ak vás schopnosti už nezaujímajú tak ako mňa, nie som si istý, ako vás presvedčiť. Rozpoznávanie dotykov a gest je tu fenomenálne a v budúcnosti otvorí mnoho nových príležitostí.

4. Google Daydream

Názov Daydream je dosť presný, pretože to, čo sa deje za posledný rok s VR, sa nezdalo ako nič iné. Virtuálna realita je stále v počiatočných fázach, ale v nasledujúcich rokoch to bude ďalší veľký technologický skok vpred. Google Daydream je nová platforma VR spoločnosti Google a trochu viac sa o nej môžete dozvedieť tu.

google-daydream-new-android-tech

Predstavte si Google Cardboard v pôsobivejšom meradle, pridajte ovládač a potom mu dajte cenovú reláciu okolo Gear VR. Stručne povedané, to je Google Daydream a to, čo prinesie na stôl, je ďalší konkurent VR, ktorý je pre spotrebiteľov VR vždy dobrý.

5. Najnovšia verzia programu CyanogenMod

Ak nie ste oboznámení s CyanogenMod, je to jedna z najpopulárnejších vlastných ROM, ktoré sú k dispozícii. Vydanie CM13 ZNH5Y je tu a CM13 je s postupom času stále lepšie a lepšie. Ak ste sa po zakorenení nepozreli na CyanogenMod, teraz je načase zistiť, čo všetko je za tým.

Na vyššie uvedenom webe môžete vidieť všetko, čo sa na CyanogenMod mení, ale do budúcna sa toho plánuje ešte viac. Ak ste ešte nemali oči vo vlastnej ROM, nechajte si túto na radare.

6. Čo čaká obecne budúcnosť systému Android?

Okrem smartphones„A čo zvyšok sveta Android? Nehovorím len o tabletoch a nositeľných zariadeniach; je veľa tém, ktoré je potrebné rýchlo prebrať, a o všetkých je zaujímavé hovoriť.

7. Slúchadlá s rozšírenou realitou od Doppler Labs

V novembri, pokiaľ nepodporíte ich predchádzajúci Kickstarter, Doppler Labs vám s novými slúchadlami do uší prinesie rozšírenú realitu. Úprimne povedané, keď som o nich prvýkrát premýšľal, nebol som si istý, ako budú fungovať. Predtým boli jediné zariadenia AR, ktoré som videl alebo počul, vizuálne, nie sluchové.

slúchadlá-nové-android-tech

Čo presne teda tieto slúchadlá robia, ktoré ich robia tak zaujímavými? Slúchadlá sa oficiálne volajú Hear One a snažia sa poskytovať bezdrôtové streamovanie v reálnom čase a meniť úroveň zvuku okolitého sveta.

Pokúšate sa udržať konverzáciu na rušnom mieste, ale nepočujete druhú stranu? S aplikáciou Hear One ich v ideálnom prípade môžete len zapnúť, takmer ako cielený načúvací prístroj. Chcete vyladiť niektoré zvuky okolo vás? Zvukové rovnováhy všade okolo seba môžete ľahko dolaďovať.

Tieto slúchadlá znejú úžasne a ja sa nemôžem dočkať, až ich uvidím a dozviem sa o nich neskôr.

8. Nový operačný systém Google s názvom „Fuchsia“

Aj keď Fuchsia nemusí byť operačným systémom Linux, podobne ako Android, jeho vytvorenie môže stále znamenať, že pre platformu alebo jej používateľov budú pripravené zmeny. Fuchsia by dokonca mohla byť v blízkej budúcnosti náhradou za niektorých používateľov systému Android.

google-fuchsia-new-android-tech

Čo je teda Fuchsia? Stručne povedané, je to nový operačný systém postavený pod stredne veľkým mikrojadrom Magenta. Cieľom Fuchsie je vytvoriť open source OS, ktorý bude dobre vykonávať špecializované úlohy. Čo to znamená pre Android? Aby som bol úprimný, nie som si istý; väčšina informácií o Fuchsii je vágna, ale prinajmenšom stále znie zaujímavo.

9. Nokia môže priniesť na trh niečo nové

Dobre čítate; Nokia sa snaží zatriasť loďou Android alebo prinajmenšom vyliezť na palubu. Pekka Rantala, bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Rovio, prevzal vládu marketingového oddelenia spoločnosti Nokia ako hlavný marketingový riaditeľ a dúfa, že mu prinesie jeho bývalú slávu alebo dokonca ešte väčšiu slávu.

nokia-new-android-tech

Aby mohla Nokia opäť posilniť svoje meno, bude určite musieť investovať do nových alebo vylepšených technológií, ktoré im prinesú uznanie, o ktoré sa usilujú. Nasledujúcich niekoľko mesiacov budem pozorne sledovať rast spoločnosti Nokia a uvidíme, či začnú vydávať nezničiteľné telefóny pre novú generáciu.

10. Android 7.0

Je ťažké hovoriť o tom, čo je za rohom, bez toho, aby sme spomenuli najnovšiu verziu systému Android. Už sme prešli najlepšie funkcie novej verzie, ale dokonca sme ju porovnali s Android Marshmallow.

Zatiaľ čo ukážková zostava napriek svojim problémom existuje už nejaký čas, úplné vydanie je za rohom.

11. Zariadenie Samsung Gear S3

Samsung Gear S3 je najnovším radom inteligentných hodiniek Samsung a dúfa, že bude dôstojnou náhradou za S2. Predtým sa hovorilo, že Gear S3 budú uvedené na trh 31. augusta alebo 1. septembra, takže nové zariadenie sa blíži k uvedeniu na trh.

gear-s3-new-android-tech

Väčšina súčasných informácií o zariadení Gear S3 nie je nič iné ako fáma, ale zariadenie si údajne zachová dizajn zariadenia Gear S2, ale s niekoľkými pridanými funkciami. Gear S3 by mali mať vymeniteľné náramky, ako aj ďalšie tlačidlá.

Zatiaľ nie je jasné, či bude Gear S3 jasným vylepšením oproti Gear S2, ale je stále vzrušujúce premýšľať o nich a predvídať ich.

Záver

Toto slovo som použil skôr, ale o tom je očakávania. Existuje niekoľko nových kúskov technológie Android, ktoré stojí za to očakávať, skúmať a tešiť sa, že ich uvidíte. Svet Androidu sa neustále zlepšuje a vyvíja, takže každý deň má potenciál pre niečo nové a vzrušujúce.

Máte niečo, na čo sa tešíte, alebo sa chcete len pozdraviť? Dole nižšie môžete napísať komentár z akéhokoľvek dôvodu!

Odporúčaný kredit obrázku