10 najlep┼í├şch vzdel├ívac├şch aplik├íci├ş pre Android, z ktor├Żch sa stane Stephen Hawking

Vzdel├ívanie je jedn├Żm z najd├┤le┼żitej┼í├şch aspektov n├í┼ího ┼żivota; sme kv├┤li vzdelaniu t├Żm, ─Ź├şm sme dnes. Nie, nehovor├şm konkr├ętne o ┼íkol├ích, akad├ęmi├ích alebo vysok├Żch ┼íkol├ích; Hovor├şm o vzdel├ívan├ş ako celku. Tieto najlep┼íie vzdel├ívacie aplik├ície pre Android nebud├║ kampa┼łou ÔÇ×zosta┼łte v ┼íkoleÔÇť; bud├║ o u─Źen├ş a raste na vlastn├║ p├Ąs┼ą.

Vzdelávacie aplikácie

Uvedomujem si, ┼że mnoho modern├Żch mlad├Żch ─żud├ş m├┤┼że rad┼íej tr├ívi┼ą ─Źas viac, ne┼ż sa nie─Źo skuto─Źne nau─Źi┼ą. Existuje v┼íak mnoho t├Żch, ktor├ş sa maj├║ ohe┼ł nau─Źi┼ą a sta┼ą sa nie─Ź├şm viac, ako ich u─Źia ┼íkolsk├ę u─Źebnice.

Pozn├ímka: Tieto vzdel├ívacie aplik├ície pre Android boli testovan├ę na zariaden├ş Samsung Galaxy Smartf├│n Note III. Aplik├ície poskytuj├║ kvalitn├ę inform├ície r├┤znymi sp├┤sobmi. Pok├║sil som sa zahrn├║┼ą rozmanit├║ ┼ík├ílu aplik├íci├ş na pokrytie ┼íirok├ęho spektra t├ęm. Bud├║ niektor├ę oblasti, ktor├ę mi mo┼żno unikli. Aplik├ície fungovali perfektne a po─Źas testovania sa nevyskytli ┼żiadne probl├ęmy. Na spustenie niektor├Żch aplik├íci├ş je potrebn├ę internetov├ę pripojenie. Aplik├ície nie s├║ v konkr├ętnom porad├ş.

1. TED – zadarmo

TED

Sleduj a u─Ź sa

TED je moja najob─ż├║benej┼íia aplik├ícia v zozname najlep┼í├şch vzdel├ívac├şch aplik├íci├ş pre Android. T├íto aplik├ícia otv├íra to─żko dver├ş poznania, ┼że niekedy je to zdrvuj├║ce. Cie─żom tejto aplik├ície je po─Ź├║va┼ą niektor├ę z najbystrej┼í├şch mysl├ş s├║─Źasnosti a zisti┼ą, o ─Źo im ide. Pr├íve v─Źera som po─Ź├║val mil├║ d├ímu, ako hovor├ş o v├Żrobe mikroskopick├Żch robotov. Nie je to v┼íak len re─Ź, ona v skuto─Źnosti uk├ízala funguj├║ce prototypy uveden├Żch robotov. Rozhranie tejto vzdel├ívacej aplik├ície pre Android je v├Żnimo─Źn├ę, ale vyz├Żvam v├ís, aby ste si aplik├íciu prezerali denne.

S touto skvelou malou aplik├íciou m├┤┼żete sledova┼ą v├Żvoj sveta a akosi ste hrd├ş na to, ─Źo ─żudstvo vo vede a technol├│gi├ích dosahuje. M├┤j otec naz├Żva t├║to aplik├íciu oknom do bud├║cnosti a som si celkom ist├Ż, ┼że akon├íhle ju pou┼żijete, budete aj vy.

Vlastnosti:

K dispoz├şcii je cel├í videot├ęka TED Talks. Vide├í s├║ vybaven├ę titulkami vo viac ako 90 jazykoch. M├íte trochu ─Źasu? Povedzte to aplik├ícii a ona v├ím vytvor├ş vlastn├Ż zoznam skladieb.

Pozoruhodná funkcia:

Najlep┼íie na aplik├ícii je, ┼że na nej nie s├║ ┼żiadne reklamy. Aplik├ícia m├í tie┼ż mo┼żnos┼ą odosiela┼ą streamy prostredn├şctvom zariadenia Chromecast, ─Źo je ├║h─żadn├í funkcia. Ale najviac sa mi p├í─Źi, ┼że v┼íetky rozhovory s├║ k dispoz├şcii na stiahnutie. Po ceste na univerzitu si stiahnem nieko─żko vide├ş, ktor├ę si chcem pozrie┼ą. Toto je najlep┼í├ş sp├┤sob, ako str├ívi┼ą leniv├ę r├íno. U┼ż len sledova┼ą nad┼íen├Żch ─żud├ş, ako rozpr├ívaj├║ o svojej v├í┼íni, je prekvapivo motivuj├║ce.

Stiahnu┼ą na Google Play

2. Aplik├ícia NASA – zadarmo

Aplikácia NASA

Obloha nie je limit

Aby ste pochopili svoju existenciu, pozrite sa na mal├ę zrnko piesku, ste e┼íte men┼í├ş ako vo ve─żkej sch├ęme vec├ş. N├í┼í vesm├şr je obrovsk├Ż a my len za─Ź├şname ch├ípa┼ą jeho neobmedzenos┼ą. Aplik├ícia NASA je vynikaj├║cim sp├┤sobom, ako zisti┼ą, ─Źo sme u┼ż objavili, a ─Źoskoro to bude mo┼żn├ę aj objavi┼ą. Pri kempovan├ş v hor├ích som sa v┼żdy pozeral na hviezdy, teraz ich m├┤┼żem trochu presk├║ma┼ą a tie┼ż s autentick├Żmi inform├íciami. Ak v├ís zauj├şma h─żadanie hviezd alebo v├ís jednoducho fascinuj├║ ─żudsk├ę objavy vesm├şru, je to najlep┼íia aplik├ícia, ak├║ m├┤┼żete z├şska┼ą. Rozhranie nie je tak├ę ├║┼żasn├ę, ale svoju pr├ícu pln├ş pomerne dobre.

Vlastnosti:

Aplik├ícia obsahuje viac ako 14 000 obr├ízkov, ktor├ę ka┼żd├Żm d┼łom prib├║daj├║. Poskytuje v├ím tie┼ż najnov┼íie pr├şbehy a spr├ívy. M├┤┼żete vidie┼ą inform├ície o spusten├ş a dokonca aj hodiny odpo─Ź├ştavania.

Pozoruhodná funkcia:

Aplik├ícia dok├í┼że streamova┼ą ┼żiv├Ż obsah z NASA TV do v├í┼ího zariadenia Android. Ak sa nud├şte, je to skvel├Ż sp├┤sob, ako str├ívi┼ą kvalitn├Ż ─Źas.

Stiahnu┼ą na Google Play

3. Coursera – zadarmo

Coursera

Pozrite si znalosti

Potrebujete bezplatn├║ vzdel├ívaciu aplik├íciu pre Android? Neh─żadajte ni─Ź in├ę ako Coursera, ktor├Ż to presne pon├║ka. Aplik├ícia v├ís spoj├ş s viac ako stop├Ątn├ístimi ┼ípi─Źkov├Żmi univerzitami a vzdel├ívac├şmi in┼ítit├║ciami. Zoznam univerz├şt obsahuje giganty ako Princeton, Stanford a Yale. Bezplatn├ę kurzy pokr├Żvaj├║ ┼íirok├║ ┼ík├ílu predmetov od d├ítov├Żch vied po financie a strojov├ę u─Źenie a┼ż po marketing. V ponuke s├║ dokonca aj hudobn├ę a v├Ż┼żivov├ę kurzy, ktor├ę sa m├┤┼żete nau─Źi┼ą. T├║to aplik├íciu odpor├║─Źam, aj ke─Ć nem├íte ve─żk├Ż z├íujem nau─Źi┼ą sa nov├║ zru─Źnos┼ą, sta─Ź├ş prelistova┼ą a som si ist├Ż, ┼że n├íjdete nie─Źo nov├ę, ─Źo sa m├┤┼żete nau─Źi┼ą.

Vlastnosti:

V ponuke je viac ako 800 kurzov. Streamujte vide├í z predn├í┼íok online. Kvalita videa je tie┼ż ┼ípi─Źkov├í.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Aplik├ícia pokr├Żva 25 hlavn├Żch vzdel├ívac├şch oblast├ş, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ n├íjs┼ą nie─Źo, ─Źo vyhovuje va┼íim potreb├ím, a zlep┼íi┼ą svoje existuj├║ce sady zru─Źnost├ş. Je to ├║┼żasn├Ż sp├┤sob, ako sa neust├íle u─Źi┼ą nie─Źo nov├ę a lep┼íie, dokonca aj vtedy, ak sa zaseknete pri p├şsan├ş dobre zn├ímej webovej str├ínky syst├ęmu Android.

Stiahnu┼ą na Google Play

4. Duolingo – zadarmo

Duolingo

U─Źte sa so z├íbavou

Teraz som u┼ż prestal po─Ź├şta┼ą, ko─żkokr├ít som t├║to aplik├íciu zaradil do svojich zoznamov. Najlep┼í├ş zoznam aplik├íci├ş na v├Żu─Źbu jazykov je ten, ktor├Ż by som tu mal spomen├║┼ą, preto┼że Duolingo to prekonalo. Pre─Źo som teda tak├Ż fan├║┼íik tejto aplik├ície? Po prv├ę, nau─Źilo ma to ┼ípanielsky (nie ├║plne, st├íle sa u─Źi┼ą) a po druh├ę, u─Źenie jazykov je z├íbavn├ę. Inovat├şvna met├│da v├Żu─Źby, ktor├║ Duolingo pou┼ż├şva, je jednoducho vynikaj├║ca a umo┼ż┼łuje v├ím nasa┼ą ove─ża viac, ako zam├Ż┼í─żate. Aplik├ícia v├ím napr├şklad poskytne ┼ítyri obr├ízky a op├Żta sa v├ís, ktor├Ż z nich je diev─Źa. Nau─Ź├şte sa nielen preklad diev─Źa┼ąa, ale tie┼ż trochu vyberiete, ako sa volaj├║ ostatn├ę tri.

Vlastnosti:

─îist├ę a ─żahko pou┼żite─żn├ę rozhranie. U─Źenie je z├íbavn├í aktivita aj pre deti. Pokia─ż sa rozhodnete, po┼íle v├ím jemn├ę upozornenia push.

Pozoruhodná funkcia:

Toto je jedin├í aplik├ícia medzi najlep┼í├şmi vzdel├ívac├şmi aplik├íciami pre Android, ktor├í sa m├┤┼że na cest├ích skuto─Źne hodi┼ą. V skuto─Źnosti som to tie┼ż odporu─Źil v zozname najlep┼í├şch cestovn├Żch aplik├íci├ş pre Android.

Stiahnu┼ą na Google Play

5. Udemy-zadarmo s nákupmi v aplikácii

Udemy

Kr├ítkodob├ę kr├ítke kurzy

Ak sa chcete nau─Źi┼ą nov├ę zru─Źnosti v kr├ítkom ─Źase, odpor├║─Źam v├ím Udemy. T├íto aplik├ícia je dod├ívan├í s niektor├Żmi z najlep┼í├şch online kurzov, v ktor├ę m├┤┼żete d├║fa┼ą. Jedinou nev├Żhodou je, ┼że si ich mo┼żno budete musie┼ą k├║pi┼ą, aby ste sa skuto─Źne u─Źili. Neby┼ą vysok├Żch cien kurzu, t├íto aplik├ícia by bola vzdel├ívacou aplik├íciou ─Ź├şslo jedna pre Android. Kvalita pon├║kan├Żch kurzov je v┼íak prvotriedna a v skuto─Źnosti sa v├ís pok├║┼íaj├║ nau─Źi┼ą nie─Źo nov├ę.

V aplik├ícii N├íkupy: $10,00 – 200,00 dol├írov za polo┼żku

Vlastnosti:

Rozhranie bez ru┼íenia. K dispoz├şcii je ve─ża skvel├ęho obsahu. V ponuke s├║ aj niektor├ę exotick├ę kurzy.

Pozoruhodná funkcia:

Predt├Żm, ako o k├║pe uva┼żujete, hlavn├í vstupn├í str├ínka kurzu v├ím pom├┤┼że rozhodn├║┼ą sa, ─Źi je konkr├ętny kurz pre v├ís alebo nie. Napr├şklad, ak sa rozhodnete absolvova┼ą kurz o tom, ako sa sta┼ą dobr├Żm Kindle predava─Ź kn├şh, m├┤┼żete si o kurze pre─Ź├şta┼ą a dokonca si pozrie┼ą podrobn├ę video, ktor├ę vysvet─żuje, ako v├ím tento kurz pom├┤┼że. Tieto vzdel├ívacie kurzy pre Android s├║ pre t├Żch, ktor├ş to s u─Źen├şm myslia trochu v├í┼żne.

Stiahnu┼ą na Google Play

6. Kompletn├í biol├│gia – zadarmo

Kompletná biológia

─îo je vo vn├║tri?

Complete Biology je aplik├ícia, ktor├í m├í hrozn├Ż dizajn. Naozaj som nen├ívidel dizajn aplik├ície a to, ako sa prezentuje. Obsah je v┼íak mimoriadne kvalitn├Ż. Biol├│giu som okrem tej jednej knihy z 8. ro─Źn├şka nikdy ne┼ítudoval. T├íto aplik├ícia je teda skuto─Źne informat├şvna pre ─Źloveka, ktor├Ż sa bav├ş a pracuje pred obrazovkou po─Ź├şta─Źa. T├ęmy s├║ dobre usporiadan├ę a do zna─Źnej miery vysvetlen├ę. Niekedy m├ím pocit, ┼że t├íto aplik├ícia vytrhla str├ínky z u─Źebnice, ale ak s├║ inform├ície komplexn├ę, koho to zauj├şma?

Vlastnosti:

Hranat├Ż dizajn, ├║┼żasn├Ż obsah. Pokr├Żva najrozmanitej┼íie podoblasti. Text je priate─żsk├Ż pre za─Źiato─Źn├şkov a je zrozumite─żn├Ż.

Pozoruhodná funkcia:

Aplik├ícia je dod├ívan├í s ozna─Źen├Żmi diagrammi, ktor├ę ─Ćalej vysvet─żuj├║, ─Źo rob├ş biologick├í ─Źas┼ą. Nau─Źil som sa, ─Źo je dnes slezina.

Stiahnu┼ą na Google Play

7. Dictionary.com-zadarmo s nákupmi v aplikácii

Dictionary.com

ABC

Spr├ívny slovn├şk je mimoriadne n├ípomocn├Ż pri vzdel├ívan├ş. V┼żdy m├ím pri sebe dobr├Ż slovn├şk a v┼żdy, ke─Ć je nie─Źo, ─Źomu nerozumiem, vybi─Źujte to a nau─Źte sa. Dictionary.com sa dostal aj k na┼íim bezplatn├Żm slovn├şkov├Żm aplik├íci├ím pre Android; v skuto─Źnosti to tam bola aplik├ícia ─Ź├şslo jeden. Aplik├ícia m├í jednoduch├ę rozhranie, ktor├ę sa ve─żmi ─żahko pou┼ż├şva. To v kombin├ícii s presn├Żm v├Żznamom a takmer okam┼żit├Żmi v├Żsledkami z neho rob├ş aplik├íciu, ktor├║ mus├ş ma┼ą ka┼żd├Ż pou┼ż├şvate─ż syst├ęmu Android.

N├íkupy v aplik├ícii: $10,99 – $20,99 za polo┼żku

Vlastnosti:

Aplik├ícia je dod├ívan├í s prezent├íciami. Niektor├ę z funkci├ş s├║ dostupn├ę aj offline. M├┤┼żete po─Ź├║va┼ą, ako sa slovo vyslovuje.

Pozoruhodná funkcia:

Funkcia ÔÇ×Slovo d┼łaÔÇť v aplik├ícii zobrazuje nov├ę slovo ka┼żd├Ż de┼ł. Ak m├íte z├íujem roz┼í├şri┼ą si slovn├║ z├ísobu, je to skvel├Ż sp├┤sob, ako sa ka┼żd├Ż de┼ł nau─Źi┼ą nov├ę slovo. Niet divu, ┼że t├íto aplik├ícia bola tie┼ż v zozname 10 najlep┼í├şch slovn├şkov├Żch aplik├íci├ş.

Stiahnu┼ą na Google Play

8. Chemistry Lab-zadarmo s nákupmi v aplikácii

Chemistry Lab

┼Żiadna karavan pre v├ís

Chemistry Lab, ako nazna─Źuje n├ízov, je aplik├ícia o chemik├íli├ích a reakci├ích. T├íto aplik├ícia je pre ┼ítudentov ve─żmi n├ípomocn├í, preto┼że pou┼ż├şva jedine─Źn├Ż sp├┤sob interakt├şvneho u─Źenia. Ak m├íte probl├ęm porozumie┼ą organickej ch├ęmii, je to aplik├ícia, ktor├í v├ím skuto─Źne m├┤┼że pom├┤c┼ą zabezpe─Źi┼ą dobr├║ zn├ímku ├║pln├Żm porozumen├şm pojmov. Zahrnut├ę s├║ n├íkupy aplik├íci├ş, ktor├ę br├ínia tomu, aby sa aplik├ícia skuto─Źne stala vynikaj├║cou, ale pod─ża kvality materi├ílu s├║ nevyhnutn├ę pre ziskovos┼ą. Aplik├ícia tie┼ż neobsahuje ┼żiadne druhy rekl├ím, tak┼że je to ─Ćal┼íie plus v mojej knihe.

N├íkupy v aplik├ícii: $10,39 za polo┼żku

Vlastnosti:

Skvel├Ż a intuit├şvny dizajn. Ch├ęmia je vysvetlen├í jednoduch├Żmi v├Żrazmi. V─Ćaka tomu je organick├í ch├ęmia vzru┼íuj├║ca.

Pozoruhodná funkcia:

Aplik├ícia rob├ş z u─Źenia sa minihru, ktor├║ je mo┼żn├ę hra┼ą kdeko─żvek a kedyko─żvek. Po─Źas komplexn├Żch organick├Żch reakci├ş sa m├┤┼żete hra┼ą a pritom sa u─Źi┼ą, ako v skuto─Źnosti funguj├║.

Stiahnu┼ą na Google Play

9. Vreckov├í fyzika – zadarmo

Vrecková fyzika

Raketová veda

Chcete sa dozvedie┼ą, ako funguje svet? Chcete vedie┼ą, ako lietaj├║ vt├íky? T├íto aplik├ícia m├í v┼íetky odpovede, ktor├ę h─żad├í┼í, m├┤j priate─ż. Pocket Physics je ┼íikovn├í aplik├ícia, ktor├í obsahuje ve─ża inform├íci├ş o ┼żivote. Fyzik├ílne koncepty s├║ vysvetlen├ę ve─żmi podrobne a s├║ celkom ─żahko pochopite─żn├ę. Jedinou nev├Żhodou tejto aplik├ície je, ┼że na ├║pln├ę vyu┼żitie inform├íci├ş budete potrebova┼ą ur─Źit├ę z├íkladn├ę znalosti o danej t├ęme. Aj ke─Ć m├í aplik├ícia dobr├Ż dizajn, niekedy vyzer├í viac ako u─Źebnica ne┼ż v skuto─Źnosti interakt├şvna aplik├ícia.

Vlastnosti:

Pevn├ę rozhranie, v─Ćaka ktor├ęmu je v┼íetko pr├şstupn├ę. T├ęmy s├║ ve─żmi dobre kategorizovan├ę. Str├ínky s├║ doplnen├ę grafmi a obr├ízkami.

Pozoruhodná funkcia:

Ak ste ┼ítudent a h─żad├íte pomoc, t├íto vzdel├ívacia aplik├ícia pre Android v├ím s t├Żm pom├┤┼że. Ak ste vo fyzike ├║plne nov├ş, budete ma┼ą trochu probl├ęm porozumie┼ą.

Stiahnu┼ą na Google Play

10. Programovanie Udacity Learn – zadarmo

Programovanie Udacity Learn

Kód ako profesionáli

Udacity pon├║ka skuto─Źne podrobn├ę n├ívody, ako k├│dova┼ą v r├┤znych oblastiach po─Ź├şta─Źov├Żch vied. Ako to m├┤┼żem vedie┼ą? Cez de┼ł som softv├ęrov├Ż in┼żinier a cez noc p├ş┼íem ─Źl├ínky, tak┼że by som mal ma┼ą mal├║ predstavu o programovan├ş. V ┼żiadnom pr├şpade nie som skuto─Źn├Ż program├ítor, ale t├íto aplik├ícia sa mnou dok├ízala ─żahko dosta┼ą. Je zvedav├ę, ┼że som t├║to aplik├íciu navrhol svojmu bratrancovi z Art Art a on v t├Żchto d┼łoch buduje svoje prv├ę str├ínky. Stru─Źne povedan├ę, ak sa potrebujete dozvedie┼ą o programovan├ş na cest├ích, je to najlep┼íia aplik├ícia, ktor├║ m├┤┼żete z├şska┼ą.

Vlastnosti:

M├┤┼żete absolvova┼ą ve─ża tried. E┼íte lep┼íie to vyzer├í na tabletoch. Aplik├ícia v├ím tie┼ż pom├┤┼że sta┼ą sa lep┼í├şm program├ítorom.

Pozoruhodná funkcia:

Aplik├ícia v├ím pon├║ka mal├ę probl├ęmy s k├│dovan├şm, ktor├ę m├┤┼żete vyrie┼íi┼ą pri pit├ş rannej k├ívy. Toto fragmentovan├ę u─Źenie nestresuje va┼íu myse─ż a medzit├Żm v├ís zdokonal├ş, aby ste sa stali lep┼í├şm program├ítorom.

Stiahnu┼ą na Google Play

Záver:

Najlep┼íie vzdel├ívacie aplik├ície pre Android maj├║ obmedzen├Ż rozsah, ─Źiasto─Źne kv├┤li obmedzeniu po─Źtu a ─Źiasto─Źne kv├┤li tomu, ┼że m├ím k dispoz├şcii obmedzen├Ż ─Źas. Bu─Ćte si v┼íak ist├ş, ┼że tieto aplik├ície sa bud├║ sna┼żi┼ą pokry┼ą ve─ża zeme. U┼ż sme sa tak ─Źi onak zaoberali mnoh├Żmi vzdel├ívac├şmi t├ęmami a pre va┼íe pohodlie ich zarad├şm do ─Źl├ínku. Viem, ┼że zost├íva nieko─żko t├ęm, ale pok├║sime sa ich pokry┼ą vo vyhraden├Żch ─Źl├ínkoch. Ak m├íte ak├ęko─żvek ot├ízky alebo n├ívrhy, pokojne mi ich po┼ílite.