10 najlep┼í├şch vlastn├Żch ROM pre Sony Xperia Z2 na obohatenie v├í┼ího telef├│nu

Star┼íiu Sony Xperia Z pou┼ż├şvam takmer rok a m├┤┼żem poveda┼ą, ┼że pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie Sony je takmer dokonal├ę. Xperia Z2 je jedn├Żm z najob─ż├║benej┼í├şch zariaden├ş Android od spolo─Źnosti Sony a ak vlastn├şte telef├│n Sony Xperia Z2, po in┼ítal├ícii vlastnej pam├Ąte ROM bude v├í┼í telef├│n ove─ża ├║┼żasnej┼í├ş.

Nain┼ítaloval som si vlastn├ę ROMy na v├Ą─Ź┼íinu svojich zariaden├ş s Androidom a m├┤┼żem poveda┼ą, ┼że tieto vlastn├ę ROM nielen zlep┼íuj├║ v├Żkon a v├Żdr┼ż bat├ęrie v├í┼ího telef├│nu, ale prin├í┼íaj├║ aj nieko─żko ─Ćal┼í├şch funkci├ş a prisp├┤soben├ş. Ak h─żad├íte vlastn├ę ROM pre Sony Xperia Z2, pokra─Źujte v ─Ź├ştan├ş.

Pre─Źo si do telef├│nu Xperia Z2 nain┼ítalova┼ą vlastn├║ ROM?

In┼ítal├ícia vlastn├Żch ROM je riskantn├í a proces m├┤┼że by┼ą pre niektor├Żch z v├ís komplikovan├Ż. Ak v├ís zauj├şma, ─Źi in┼ítal├ícia vlastnej pam├Ąte ROM stoj├ş za v┼íetky tie starosti, zv├í┼żte nasleduj├║ce faktory.

Z├şskajte z telef├│nu viac ┼í┼ąavy z bat├ęrie. Zlep┼íite odozvu svojho telef├│nu. Nov├ę re┼żimy, aplik├ície a funkcie. R├┤zne pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie.

Predpoklady

Pred pridan├şm pam├Ąte ROM je potrebn├ę urobi┼ą nieko─żko vec├ş:

Budete potrebova┼ą rootovan├Ż Sony Xperia Z2 s nain┼ítalovanou vlastnou obnovou. Ak neviete, ─Źo je rootovanie, m├┤┼żete si pre─Ź├şta┼ą n├í┼ího sprievodcu zakore┼łovan├şm zariaden├ş s Androidom. Uistite sa, ┼że vytvor├şte ├║pln├║ z├ílohu telef├│nu bu─Ć pomocou predvolenej funkcie z├ílohovania Xperia Z2, alebo prostredn├şctvom aplik├ície na z├ílohovanie od in├ęho dod├ívate─ża z Google Play Store. Ak neviete o ┼żiadnych dobr├Żch z├ílohovac├şch aplik├íci├ích, m├┤┼żete sa pozrie┼ą na n├í┼í zoznam desiatich najlep┼í├şch z├ílohovac├şch aplik├íci├ş pre Android. Pred pokra─Źovan├şm v in┼ítal├ícii nabite telef├│n najmenej 70%.

1. eXistenZ Ultimate ROM

eXistenZ

Na svojej Xperii Z som pou┼żil eXistenZ Ultimate ROM a bola to moja ob─ż├║ben├í ROM. Rozdielna vec na ROM eXistenZ Ultimate na Xperia Z2 je, ┼że teraz je k dispoz├şcii in┼ítal├ítor ar├│my a vy si m├┤┼żete vybra┼ą veci, ktor├ę chcete nain┼ítalova┼ą.

Prin├í┼ía nieko─żko funkci├ş z Xperie Z3 a ak ste fan├║┼íikom najnov┼íej vlajkovej lode Sony, potom je t├íto ROM ide├ílnou vo─żbou. Okrem toho ROM prin├í┼ía aj nieko─żko zvukov├Żch re┼żimov, ┼ít├Żly uzamknutej obrazovky, bootovacie anim├ície a r├┤zne kl├ívesnice.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Optimalizovan├ę nastavenia fotoapar├ítu eXistenZ miniaplik├ície eXistenZ R├┤zne anim├ície mimo obrazovky

Stiahni teraz

2. Ultimate PureXZ2 ROM

PureXZ2

Ultimate PureXZ2 ROM je k dispoz├şcii aj v dvoch r├┤znych t├ęmach a pomocou in┼ítal├ítora ar├│my si m├┤┼żete vybra┼ą, ─Źi chcete nain┼ítalova┼ą ROM v ─Źiernej alebo bielej farbe.

ROM prin├í┼ía nieko─żko nov├Żch funkci├ş vr├ítane radi─Źa CPU, GravityBoxu, tunera jadra a roz┼í├şrenej ponuky re┼ítartu.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Vylep┼íen├í v├Żdr┼ż bat├ęrie R├┤zne re┼żimy naviga─Źnej li┼íty Re┼żimy uzamknutej obrazovky Zvukov├ę re┼żimy

Stiahni teraz

3. Envi-ROM

envi-rom

Envi-ROM sa zameriava na udr┼żiavanie pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania na sklade a vylep┼íovanie r├┤znych funkci├ş na skladovom ROM. Preto, ak u┼ż ste fan├║┼íikom ┼ítandardn├ęho firmv├ęru svojho telef├│nu a chcete len zlep┼íi┼ą v├Żkon a funkcie telef├│nu, m├┤┼że by┼ą t├íto ROM ide├ílnou vo─żbou.

Aj ke─Ć to vyzer├í ako predvolen├Ż firmv├ęr Xperia Z2, v├Żvoj├ír ver├ş, ┼że Envi-ROM je r├Żchlej┼í├ş, plynulej┼í├ş a bezpe─Źnej┼í├ş ako be┼żn├Ż ROM.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Vylep┼íen├Ż v├Żkon Skvel├í v├Żdr┼ż bat├ęrie Odstra┼łova─Ź ko┼íov Prie─Źny zastrih├íva─Ź

Stiahni teraz

4. monxDIFIED ROM SIRIUZ2

monxdifikovan├ę

Zalo┼żen├ę na Androide 4.4.2, ROM monxDIFIED SIRIUZ2 obsahuje in┼ítal├ítor ar├│my a prin├í┼ía aktualizovan├ę obnovenie TWRP, DualShock 4 kompatibilita, aktualizovan├ę mot├şvy Xperia, aktualizovan├ę p├şsma a aktualizovan├ę tapety Xperia.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Vylep┼íenie obrazu v super ┼żivom re┼żime Aktualizovan├ę aplik├ície Sony a Google Interakt├şvne r├Żchle nastavenia

Stiahni teraz

5. ROM XPERIA Z2+ Oneplus One

XPERIA Z2+

ROM XPERIA Z2+ Oneplus One je ─Ćal┼íou skvelou ROM dostupnou pre Sony Xperia Z2 a je zalo┼żen├Ż na no─Źnom firmv├ęri CyanogenMod. Niektor├ş pou┼ż├şvatelia ─Źelia probl├ęmu s hlbok├Żm sp├ínkom s touto ROM, pravdepodobne to v┼íak bude ─Źoskoro vyrie┼íen├ę.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Mot├şv Oneplus One Hexo/GreatDream CM 11S, aplik├ícia na uzamknutie obrazovky CM 11S

Stiahni teraz

6. CarbonROM

uhl├şk

CarbonROM je vyvinut├Ż t├şmom Carbon a ROM je zn├ímy svojou r├Żchlos┼ąou, stabilitou a jedine─Źn├Żmi funkciami.

Na z├íklade projektu Android Open Source Project ROM dost├íva ─Źast├ę aktualiz├ície, aby pou┼ż├şvate─żom poskytol ─Źo najlep┼íie sk├║senosti. ROM prin├í┼ía uhl├şkov├ę vl├íkna, prisp├┤sobenie naviga─Źnej li┼íty a roz┼í├şren├║ plochu.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

─Äal┼íie prep├şna─Źe v ponuke Nap├íjanie
Switch na LED dlh├Żm stla─Źen├şm na uzamknutej obrazovke Tmav├Ż re┼żim

Stiahni teraz

7. Ultimate BlackXZ2 ROM

BlackXZ2

─Äal┼íou skvelou ROM pre Sony Xperia Z2 je ROM Ultimate BlackXZ2 a ako nazna─Źuje n├ízov, ROM pon├║ka ─Źierne prevedenie. Ak h─żad├íte ROM s tmav├Żm a elegantn├Żm pou┼ż├şvate─żsk├Żm rozhran├şm, potom je Ultimate BlackXZ2 ROM skvelou vo─żbou.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Ponuka Roz┼í├şren├ę re┼ítartovanie Najnov┼íie aplik├ície Sony ─îierny mot├şv vo v┼íetk├Żch aplik├íci├ích Zarovnan├Ż na zips

Stiahni teraz

8. LiquidSmooth ROM

LiquidSmooth

LiquidSmooth ROM je ─Ćal┼íou popul├írnou ROM, ktor├í je k dispoz├şcii pre r├┤zne zariadenia s Androidom. ROM je zalo┼żen├Ż na SlimROM a Android Open Source Project a je jedn├Żm z naj─żah┼í├şch ROM dostupn├Żch pre Xperia Z2. Zameriava sa na zabezpe─Źenie plynulosti, stability a r├Żchlosti.

Ak h─żad├íte ─żahk├Ż ROM a z├írove┼ł chcete ─Ćal┼íie funkcie, potom m├┤┼że by┼ą LiquidSmooth ide├ílnou vo─żbou. ROM prin├í┼ía nieko─żko nov├Żch funkci├ş vr├ítane SlimPIE, Slim Recents, Quiet hours, Smart pulldown, Glowpad torch, Listview animations, Liquid Dungeon a custom carrier label.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Znovuzaviazanie hardv├ęrov├Żch k─ż├║─Źov Ochrana s├║kromia R├Żchle odomknutie

Stiahni teraz

9. Tenká ROM

┼ít├şhla rom

Slim ROM je ─Ćal┼íou skvelou vlastnou ROM dostupnou pre Xperia Z2 a je to vlastn├Ż opera─Źn├Ż syst├ęm Android, ktor├Ż sa zameriava na poskytovanie zo┼ít├şhlenej verzie syst├ęmu Android a s├║─Źasne poskytuje nieko─żko ─Ćal┼í├şch funkci├ş. ROM m├í tenk├Ż tmav├Ż mot├şv pre elegantn├Ż a elegantn├Ż vzh─żad.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

SlimCenter Trueview a inteligentn├í sn├şmacia kamera ┼áirok├ę ovl├ídanie kl├ívesnice pomocou vlastn├Żch skratiek

Stiahni teraz

10. RomAur

Romaur

RomAur je upraven├í verzia ┼ítandardn├ęho firmv├ęru Xperia Z2 a prin├í┼ía nieko─żko nov├Żch funkci├ş a doplnkov na stiahnutie. Zalo┼żen├ę na Androide 4.4.2, ROM prin├í┼ía r├Żchlej┼íie pos├║vanie, vylep┼íen├║ kvalitu obrazu z kamery, in┼ítal├ítor ar├│my a skripty Init.d.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Optimaliz├ícia r├Żchlosti Aur zvukov├Ż re┼żim 30 krokov hlasitos┼ą Roz┼í├şren├ę menu nap├íjania

Stiahni teraz

Záver

Sony Xperia Z2 je v s├║─Źasnej dobe jedn├Żm z mojich ob─ż├║ben├Żch Androidov smartphones a aj ke─Ć som v┼żdy bol fan├║┼íikom pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania spolo─Źnosti Sony, in┼ítal├íciou vlastnej pam├Ąte ROM m├┤┼żete z├şska┼ą ove─ża lep┼íie sk├║senosti.

In┼ítal├ícia vlastn├Żch ROM je riskantn├Ż proces, ale mali by ste by┼ą schopn├ş nain┼ítalova┼ą svoj ob─ż├║ben├Ż ROM, ak budete spr├ívne dodr┼żiava┼ą v┼íetky pokyny ┼ípecifick├ę pre v├Żvoj├írov.

Aj ke─Ć ste si pr├íve k├║pili Xperia Z2, d├┤razne odpor├║─Źam nain┼ítalova┼ą vlastn├║ ROM, preto┼że budete m├┤c┼ą svoj telef├│n naplno vyu┼żi┼ą. Ak m├íte nejak├ę ot├ízky t├Żkaj├║ce sa najlep┼í├şch vlastn├Żch ROM pre Sony Xperia Z2, nev├íhajte ich spomen├║┼ą v sekcii koment├írov ni┼ż┼íie.