10 najlep┼í├şch vlastn├Żch ROM pre Sony Xperia Z1 na vylep┼íenie telef├│nu

Pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie Sony na najnov┼íej Xperii smartphones je m├┤j ob─ż├║ben├Ż a ak ste pr├íve dostali Xperiu Z1, som si ist├Ż, ┼że sa budete c├şti┼ą rovnako. Pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie pon├║ka okrem be┼żn├Żch Androidov aj minim├ílnu tematiku spolo─Źnosti Sony, tak┼że z├şskate nie─Źo navy┼íe, ale nie a┼ż tak, ┼że to urob├ş pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie skuto─Źne objemn├Żm.

Ako u┼ż bolo povedan├ę, svoje sk├║senosti m├┤┼żete ─Ćalej zlep┼íi┼ą in┼ítal├íciou jednej z najlep┼í├şch vlastn├Żch ROM pre Sony Xperia Z1. Zostavil som to, ─Źo je pod─ża m┼ła desa┼ą najlep┼í├şch vlastn├Żch ROM, ktor├ę si m├┤┼żete pr├íve teraz stiahnu┼ą do svojho Xperia Z1.

Pre─Źo pou┼ż├şva┼ą vlastn├║ ROM na Xperia Z1?

Mohlo by v├ís zauj├şma┼ą, pre─Źo pou┼ż├şva┼ą vlastn├║ ROM, ke─Ć je va┼ía Xperia Z1 u┼ż tak├í ├║┼żasn├í a tieto faktory by v├ím mali pom├┤c┼ą rozhodn├║┼ą sa:

Doprajte svojmu telef├│nu svie┼żi vzh─żad. Ak Xperiu Z1 pou┼ż├şvate u┼ż nejak├Ż ─Źas, pou┼ż├şvanie vlastnej pam├Ąte ROM v├ím dod├í nov├Ż svie┼żi pocit. Lep┼í├ş v├Żkon. Tieto ROM maj├║ ve─ża vylep┼íen├ş v├Żkonu a urobia v├í┼í telef├│n ove─ża pohotovej┼í├şm. Z├şskate nov├ę funkcie, ktor├ę nie s├║ s├║─Źas┼ąou v├í┼ího be┼żn├ęho telef├│nu. Vylep┼íen├í v├Żdr┼ż bat├ęrie. ┼Żivotnos┼ą bat├ęrie je pravdepodobne staros┼ąou pre v├Ą─Ź┼íinu pou┼ż├şvate─żov syst├ęmu Android a budete prekvapen├ş, ke─Ć uvid├şte, ako ve─żmi m├┤┼żu tieto vlastn├ę pam├Ąte ROM zlep┼íi┼ą ┼żivotnos┼ą bat├ęrie v├í┼ího telef├│nu.

Predpoklady

In┼ítal├ícia vlastn├ęho ROMy vy┼żaduj├║ pr├şstup root a ak ste nezakorenili zariadenie Xperia Z1 alebo nem├íte nain┼ítalovan├║ obnovu, nebudete m├┤c┼ą nain┼ítalova┼ą ┼żiadnu z ni┼ż┼íie uveden├Żch ROM. Rootovanie a in┼ítal├ícia vlastn├Żch ROM je riskantn├Ż proces a mali by ste sa o to pok├║si┼ą iba na vlastn├║ zodpovednos┼ą.
Zaistite, aby nain┼ítalovan├í pam├Ą┼ą ROM podporovala v├í┼í variant Xperia Z1.
Z├ílohujte si telef├│n s jednou z desiatich najlep┼í├şch z├ílohovac├şch aplik├íci├ş pre Android.
Nabite telef├│n asi 70 percent pred in┼ítal├íciou ktorejko─żvek z t├Żchto ROM.

1. ROM iHackers

ihackeri

Na z├íklade verzie syst├ęmu Android 4.4.4, iHackery, ktor├ę pou┼ż├şva ve─ża pou┼ż├şvate─żov syst├ęmu Android. Jednou z najlep┼í├şch vec├ş na tejto ROM je, ┼że obsahuje in┼ítal├ítor Aroma, ktor├Ż v├ím umo┼ż┼łuje vybra┼ą si, ─Źo chcete nain┼ítalova┼ą. Bu─Ć m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą v┼íetko, alebo udr┼ża┼ą ROM ─Źist├║.

ROM poskytuje v┼íetko, ─Źo ┼ítandardn├ę rozhranie Sony pon├║ka, spolu s nieko─żk├Żmi re┼żimami, vylep┼íeniami a opravami. ROM je k dispoz├şcii aj vo verzii Minimal, ktor├í nem├í ┼żiadny bloatware a m├í najmen┼íiu ve─żkos┼ą.

Po in┼ítal├ícii minim├ílnej verzie m├┤┼żete samostatne nain┼ítalova┼ą ─Ćal┼íie polo┼żky prostredn├şctvom bal├şka doplnkov, ktor├Ż je mo┼żn├ę stiahnu┼ą.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Nov├ę p├şsma P├Ą┼ą nov├Żch sp├║┼í┼ąa─Źov Zvukov├Ż re┼żim V├Żkonov├Ż re┼żim

Stiahni teraz

2. KitSlim_AMG ROM

kitslim

KitSlim_AMG ROM je zalo┼żen├Ż na tenkom firmv├ęri KitKat a prin├í┼ía v┼íetky najlep┼íie funkcie od spolo─Źnosti Sony. ROM je pomerne r├Żchly a existuje nieko─żko doplnkov na stiahnutie, ktor├ę m├┤┼żete flashova┼ą. Prin├í┼ía pekn├ę funkcie vr├ítane AMG Performance Center, kamery Z2 a du├ílneho obnovenia.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Xperia Z2 pon├║ka inteligentn├ę ovl├ídanie hovorov Nov├ę tapety

Stiahni teraz

3. monxDIFIED Honam1Z ROM

monxdifikovan├ę

MonxDIFIED Honam1Z ROM je skvel├í ROM dostupn├í pre Xperia Z1 a je zalo┼żen├í na verzii Androidu 4.4.2. ROM podporuje v├Ą─Ź┼íinu variantov Xperia Z1 a prin├í┼ía aktualizovan├ę aplik├ície Google a Sony. ROM tie┼ż prin├í┼ía nieko─żko nov├Żch funkci├ş, vr├ítane p├Ą┼ąsmernej ponuky re┼ítartu, vylep┼íen├ş v├Żkonu a vylep┼íen├ş hovorov.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Vyn├║ti┼ą povolen├ę mo┼żnosti v├Żvoj├íra Neobmedzen├ę tla─Źidl├í v R├Żchlom nastaven├ş Odstr├ínen├Ż bloatware

Stiahni teraz

4. ROM EHNDROIX V

Ehndroix

T├íto ROM je zalo┼żen├í na CyanogenMod 11 a dokonca aj tie najmen┼íie oblasti boli prisp├┤soben├ę tak, aby v├ím poskytli najlep┼íie mo┼żn├ę rozhranie.

ROM sa zameriava na r├Żchlos┼ą a tie┼ż poskytuje vynikaj├║cu v├Żdr┼ż bat├ęrie. Zalo┼żen├ę na Androide 4.4.4, EHNDROIX V prin├í┼ía nieko─żko nov├Żch funkci├ş vr├ítane enginu na t├ęmu, sp├║┼í┼ąa─Źa nova, Android L Heads Up, vylep┼íen├ş syst├ęmu, vylep┼íen├ş bat├ęrie a ikon vo vysokej kvalite.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Aplik├ícia na odosielanie spr├ív Ehndroix Ehndroix tapety Nov├ę vyzv├í┼łacie t├│ny, t├│ny bud├şka a zvuky upozornen├ş

Stiahni teraz

5. LiquidSmooth ROM

tekut├Ż hladk├Ż

LiquidSmooth ROM je celkom pekn├í ROM v projekte Android Open Source Project, LiquidSmooth ROM je r├Żchla a stabiln├í.

Prin├í┼ía nieko─żko nov├Żch funkci├ş vr├ítane tematick├ęho enginu T-Mobile, akt├şvneho displeja, barovej li┼íty a ochrany osobn├Żch ├║dajov.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Upozornenia na uzamknutej obrazovke Vlastn├ę ovl├ídacie prvky anim├ície Halo

Stiahni teraz

6. ROM CyanHacker

kyanhacker

CyanHacker ROM je neofici├ílny port, tak┼że nem├┤┼żete o─Źak├íva┼ą pln├║ podporu ROM. ROM ROM je stabiln├Ż a nie s├║ tam ┼żiadne zn├íme chyby.

CyanHacker ROM pou┼ż├şva LiquidSmooth ROM a udr┼żuje vysok├║ r├Żchlos┼ą a stabilitu. ROM pon├║ka nieko─żko nov├Żch funkci├ş vr├ítane udalost├ş Shake, Slim Recents, Pie, Hover, Heads Up, Ad blocker a upozornen├ş na uzamknut├║ obrazovku.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Ovl├ídanie pam├Ąte ROM CyanHacker Viper4Android zvukov├Ż re┼żim Rekord├ęr obrazovky Vylep┼íenia syst├ęmu

Stiahni teraz

7. Bezmenn├ŻROM

bezmenn├ŻROM

Toto je ─Ćal┼í├ş neofici├ílny port ob─ż├║benej vlastnej ROM. Bezmenn├í ROM sa zameriava na nepretr┼żit├Ż v├Żvoj kvality, aby ste z├şskali ─Źo najlep┼íie sk├║senosti. ROM tie┼ż prin├í┼ía nieko─żko nov├Żch funkci├ş vr├ítane Spr├ívcu t├ęm a Rozmazanie uzamknutej obrazovky.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Prezrite si vlastn├ę nastavenia LED di├│dy na uzamknutej obrazovke Upozornenia na uzamknutej obrazovke

Stiahni teraz

8. BeanStalk ROM

stonka fazule

Toto je neofici├ílna zostava ob─ż├║ben├ęho BeanStalk ROM. ROM je zn├ímy svojou stabilitou, r├Żchlos┼ąou, prisp├┤sobite─żnos┼ąou a ve─żkou v├Żdr┼żou bat├ęrie. Na z├íklade firmv├ęru CyanogenMod prin├í┼ía ROM nieko─żko nov├Żch funkci├ş vr├ítane najnov┼í├şch funkci├ş Slim, Hover, Active Display, ot├í─Źania uzamknutej obrazovky, udalost├ş Heads Up a Shake.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Mo┼żnosti pozadia uzamknutej obrazovky Vlastn├Ż ┼ít├ştok dopravcu Tapety BeanStalk Ovl├ídacie prvky kol├í─Źa

Stiahni teraz

9. ┼ápinav├í jednoro┼żca ROM

┼ípinav├ę jednoro┼żce

Dirty Unicorns je ─Ćal┼íou popul├írnou vlastnou ROM pre mnoho zariaden├ş s Androidom a pre Xperia Z1 je k dispoz├şcii neofici├ílna zostava. Zalo┼żen├ę na Androide 4.4.4, ROM je zn├íma svojou stabilitou a prisp├┤sobeniami.

M├í prisp├┤sobite─żn├ę r├Żchle nastavenia, pohlcuj├║ci re┼żim, prisp├┤sobite─żn├ę skratky na uzamknutej obrazovke, vylep┼íen├ş Halo a Init.d.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Blokovanie rekl├ím Cloudov├ę tapety OmniSwitch

Stiahni teraz

10. Mahdi-ROM

mahdi-ROM

Zalo┼żen├ę na Androide 4.4.4, neofici├ílna zostava Mahdi-ROM je kone─Źnou ROM v tomto zozname. ROM prin├í┼ía nieko─żko nov├Żch funkci├ş vr├ítane spr├ívcu DSP, tich├Żch hod├şn, ochrany osobn├Żch ├║dajov, tematick├ęho enginu T-Mobile a pohlcuj├║ceho re┼żimu.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Kol├í─Źov├í navig├ícia Tenk├ę najnov┼íie Prep├şna─Ź profilov

Stiahni teraz

Záver

ROM ROM pre Android je ├║┼żasn├Ż sp├┤sob, ako naplno vyu┼żi┼ą svoje zariadenie Android, a ak u┼ż nejak├Ż ─Źas pou┼ż├şvate svoj Sony Xperia Z1, d├┤razne v├ím odpor├║─Źam nain┼ítalova┼ą si vlastn├║ ROM. Z├şskate nielen nov├ę pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie, ale zlep┼í├ş sa aj v├Żkon v├í┼ího telef├│nu. Existuje nieko─żko r├┤znych zvykov

Pre Xperia Z1 je k dispoz├şcii nieko─żko r├┤znych vlastn├Żch ROM, ale desa┼ą vy┼í┼íie uveden├Żch ROM by v├ím malo pom├┤c┼ą z├║┼żi┼ą vyh─żad├ívanie. Ak m├íte ot├ízky t├Żkaj├║ce sa najlep┼í├şch vlastn├Żch ROM pre Sony Xperia Z1, nap├ş┼íte koment├ír ni┼ż┼íie.