10 najlepších vlastných ROM pre Samsung Galaxy S3 na úpravu vášho mobilu

Samsung Galaxy S3 bol svojho času kráľom celého systému Android smartphones. Teraz sa posuňte o niekoľko rokov dopredu a smartfón si stále drží určitú pozíciu. Smartfón má tiež česť stať sa milovaným zariadením aj pre vývojárov, a preto vidíme toľko skvelých vlastných ROM pre Samsung Galaxy S3.

Najnovšie tipy, triky a hacky nájdete v našej špecializovanej sekcii pre triky pre Android.

Keďže som smartphone sám používal rok, môžem plne potvrdiť, že ROM pre tento smartphone sú jednoducho nádherné. Stále by som mal Samsung Galaxy S3, ak nebol rozdrvený pod kamiónom.

Vráťte sa na fóra pre Samsung Galaxy S3 ROMs bol pre mňa výlet do pamäte, ale okamžite som si spomenul na niektoré ROMy, ktoré som počas používania úplne zbožňoval. Našťastie väčšina mnou testovaných ROM stále trčala a niektoré z nich dokonca podporovali vývojári.

Je vždy potešením vidieť toľko prosperujúcich ROM pre smartfóny, je to skutočne vzácny pohľad. Ak teda stále vlastníte Samsung Galaxy S3, tento zoznam vám predstaví niektoré z najlepších ponúk ROM.

Teraz budem predpokladať, že viete, ako rootovať svoj smartphone, ako aj flash ROM na ňom, takže ak nič z toho neviete, uistite sa, že ste pripravení. Zistite, ako rootovať Samsung Galaxy S3 článok, ak potrebujete nejaké usmernenie. ROMy v tomto zozname nie sú v žiadnom konkrétnom poradí, takže si ich všetky prečítajte, než sa rozhodnete pre ten, ktorý vám vyhovuje. Takže bez ďalších okolkov začnime s 10 najlepšími vlastnými ROMami pre Samsung Galaxy S3.

1. Omega ROM

Omega ROM

Omega ROM je najpoužívanejší Samsung Galaxy S3 ROM po celom svete. Bol stiahnutý tisíckrát a je za ním veľmi dobrý dôvod. Osobne ho používam viac ako šesť mesiacov a na hardvéri fungoval krásne. Počas môjho rozsiahleho používania sa nevyskytli žiadne chyby alebo problémy.

Na vstupnej stránke je k dispozícii niekoľko verzií ROM, ale odporučil som ísť s Jelly Bean 4.3 verzia, pretože je veľmi stabilná a prepracovaná. ROM je založený na bežnej ROM Samsung TouchWiz, ale obsahuje niekoľko skvelých funkcií.

V tejto ROM je všetko, od bootovacích animácií po vypínanie animácií a od tapiet založených na Kit Kat po prístup superužívateľov. Jednou z najlepších vecí na tejto ROM je inštalátor, inštaláciu je možné úplne prispôsobiť a umožňuje vám vybrať si, čo chcete, ešte predtým, ako je ROM pripravená na použitie.

10 najlepších vlastných ROM pre Samsung Galaxy S3 na úpravu vášho mobilu 2

2. Neoficiálny CyanogenMod 11

Neoficiálny kyanogén Mod 11

Akýkoľvek zoznam ROM je bez CyanogenMod neúplný len preto, že je to jedna z najlepších ROM dostupných pre Android. Tím za ROM pracuje nepretržite a poskytuje používateľom systému Android úžasné zážitky. Kým Samsung Galaxy S3 dostal v tých dňoch oficiálne veľa aktualizácií, najnovšie verzie ROM bohužiaľ nie sú k dispozícii.

Našťastie bolo veľa ľudí, ktorí radi prenášajú CM ROM do starších smartphones, a táto ROM je jednou z nich. Je to neoficiálna zostava, ktorá do akciového CM ROM zapaľuje niekoľko rôznych funkcií. Je dosť blízko Androidu na sklade, ale ukazuje aj niektoré jedinečné funkcie, ako napríklad hlboké prispôsobenie.

10 najlepších vlastných ROM pre Samsung Galaxy S3 na úpravu vášho mobilu 2

3. Android Revolution HD

Android Revolution HD

Android Revolution HD je jednou z najlepších vlastných ROM pre Samsung Galaxy S3. Je to veľmi populárna ROM, ktorá má veľa fanúšikov. Túto ROM som tiež používal asi štyri mesiace predtým a fungoval perfektne. ROM dokázal na mojom zariadení vytlačiť ďalších 30 minút a zaujal ma svojou rýchlosťou.

Ak mám odporučiť jednu ROM z tohto zoznamu, vyzdvihnem Android Revolution HD ako svoje osobné odporúčanie. Táto ROM poskytuje plynulé, rýchle a stabilné. Hladkosť budete cítiť pri používaní rozhrania sami. Jedná sa o Android 4.3 Firmvér na báze Jelly Bean je takmer totožný s bežným firmvérom dostupným na Samsungu Galaxy S3.

Neexistujú žiadne vizuálne zmeny, takže ak ste fanúšikom rozhrania TouchWiz spoločnosti Samsung, táto ROM sa bude cítiť rovnako. Máme dokonca kompletný návod, ako nainštalovať Android Revolution HD do vášho zariadenia.

10 najlepších vlastných ROM pre Samsung Galaxy S3 na úpravu vášho mobilu 2

4. ArchiDroid

ArchiDroid

ArchiDroid je ROM, ktorá nie je založená na TouchWiz spoločnosti Samsung, ale na CyanogenMod. Toto je čistá, flexibilná, optimalizovaná a stabilná ROM pre spoločnosť Samsung Galaxy S3. Jedna z najlepších vecí na tejto ROM je, že je postavená na základni, takže neprídete o žiadnu funkciu, ktorá sa vám v tejto ROM páči.

Pretože nie sú potrebné žiadne kompromisy, ROM poskytuje na Samsungu spoľahlivý zážitok Galaxy Smartfón S3. Dodáva sa s prispôsobiteľným inštalátorom AROMA, používa jeho blikač,

Ovládanie backendu a množstvo nových exkluzívnych funkcií. Ak chcete pre svoj smartphone získať najrýchlejšiu ROM, je to solídny uchádzač.

10 najlepších vlastných ROM pre Samsung Galaxy S3 na úpravu vášho mobilu 2

5. UltimaROM

UltimaROM (žiadne obrázky)

UltimaROM je jednou z najobľúbenejších ROM dostupných pre Samsung Galaxy Smartfón S3. Málokto však vie, že je založený na ArchiPorte. Ako už bolo povedané, existuje veľa rôznych vecí, ktoré táto ROM prináša na stôl.

Dodáva sa napríklad s ľahko použiteľným inštalátorom AROMA. ROM má tiež k dispozícii aktualizácie OTA, takže ROM môžete ľahko aktualizovať bez použitia počítača. Cieľom ROM je priniesť starnutiu smartfónu dobrú výdrž batérie a v tomto ohľade sa mu to darí.

Po použití ROM asi 3 Týždne sám potvrdzujem, že ROM poskytuje extra výdrž batérie. V minulosti však bola ROM z nejakého dôvodu náchylná na zlyhanie pri nahrávaní videa. Napriek tomu je to jedna z najlepších ROM pre Samsung Galaxy S3.

10 najlepších vlastných ROM pre Samsung Galaxy S3 na úpravu vášho mobilu 2

6. ROM WanamLite

ROM WanamLite

Ak hľadáte rýchly ROM s ľahkou ROM, WanamLite by ste mali vážne zvážiť. Je založený na najnovšom akciovom firmvéri, takže si môžete byť istí, že tu budú prítomné všetky nové dobroty a funkcie. ROM je zakorenený a je dodávaný s Busyboxom.

Jednou skvelou vlastnosťou tejto ROM je možnosť mať neobmedzený zoznam príjemcov SMS, ak veľa píšete, možno ste tento problém poznali. Časť bloatwaru je odstránená, ale je ľahko dostupná vo forme záplaty, ak ju chcete používať.

Ďalšou skvelou vlastnosťou tejto pamäte ROM je podpora viacerých jazykov a dokonca aj klávesnica je vybavená viacjazyčnou podporou.

10 najlepších vlastných ROM pre Samsung Galaxy S3 na úpravu vášho mobilu 2

7. Úhľadný

Úhľadný

Na rozdiel od iných populárnych vlastných ROM pre Samsung Galaxy S3, NeatROM bol vydaný pomerne nedávno. Toto je úplne deodexovaná ROM a je tiež zakorenená a zarovnaná na zips. Je dodávaný s predinštalovaným programom SuperSU pre ľahký prístup superužívateľov.

Jedna dobrá vec na tejto ROM je, že má v zariadení zakázané bootovacie zvuky. Viem, že ide o malú zmenu, ale ľudia, ktorí nechcú prebúdzať ostatných, to ocenia.

Mnoho funkcií z Galaxy Poznámka 3 sú tiež prenesené do tejto pamäte ROM vrátane prehliadača, kalkulačky, aktívnych aplikácií pre widgety a prehrávača videa. Aplikácia fotoaparátu je tiež upravená tak, aby odstránila otravné upozornenia na batériu, ktoré bránia používaniu fotoaparátu.

10 najlepších vlastných ROM pre Samsung Galaxy S3 na úpravu vášho mobilu 2

8. FoxHound ROM

FoxHound ROM

FoxHound, okrem toho, že má úžasný názov, je schopný ROM. Je založený na najnovšom firmvéri a je deodexovaný a tiež zarovnaný so zipsom. ROM ponúka viacero jazykov, vylepšenia batérie a optimalizáciu pamäte RAM. Získate tiež akceleráciu GPU, aplikácie s čiernym motívom a nastavenia výkonu.

Celkovo je FoxHound skvelá ROM, ktorá udrží váš Samsung Galaxy S3 beží ako kúzlo. Jednou z najlepších vecí na tejto ROM je, že je možné ju nainštalovať bez vymazania údajov zo smartfónu. Iste budete stále musieť vymazať vyrovnávaciu pamäť a vyrovnávaciu pamäť davilk, ale to je v porovnaní s vymazaním údajov takmer bezvýznamné.

10 najlepších vlastných ROM pre Samsung Galaxy S3 na úpravu vášho mobilu 2

9. Remur Resurrection ROM

Remur Resurrection ROM

Resurrection Remix je jednou z populárnych ROM, ktoré sú k dispozícii za tonu smartphones. Jeho popularita však má niekoľko presvedčivých dôvodov, ale jedným z nich je to, ako kombinuje rôzne pamäte ROM do jedného balíka. Povedať, že Resurrection Remix je dieťaťom viacerých ROM, nebude zlé.

ROM kombinuje CyanogenMod, Slim ROM, Omni Rom a vytvára silný amalgám funkcií a užitočnosti. S touto ROM vo vašom Samsung Galaxy S3 si budete môcť prispôsobiť veľa rôznych vecí. Od stavového riadka po počty upozornení a od odstránenia štítku operátora po prispôsobenie hodín vám pamäť ROM umožní urobiť smartphone skutočne vašim.

10 najlepších vlastných ROM pre Samsung Galaxy S3 na úpravu vášho mobilu 2

10. Sotmax Ultimate Stock

Sotmax Ultimate Stock

Ak ste fanúšikom základného vzhľadu a štýlu rozhrania TouchWiz spoločnosti Samsung, táto ROM sa vám bude páčiť. Kým však pôjdeme ďalej, rád by som poznamenal, že ROM je náchylná na pády. Nainštaloval som si do zariadenia priateľa a ten sa vďaka pomerne častým haváriám musel vrátiť späť na Omega.

Možno to bolo len jeho zariadenie, pretože fóra majú veľa spokojných používateľov. Ako už bolo povedané, ROM je celkom štandardná záležitosť. Získate takmer všetky funkcie, ktoré nájdete na akciovom ROM spoločnosti Samsung Galaxy S3, ale s ďalšou výhodou vopred zakorenenej pamäte ROM.

Na ROM je k dispozícii mnoho ďalších funkcií, ako je spúšťač Xperia Z a klávesnica.

10 najlepších vlastných ROM pre Samsung Galaxy S3 na úpravu vášho mobilu 2

Záver

Samsung Galaxy S3 začal ukazovať svoj vek, ale napriek tomu, že je smartfón zastaraný, má veľa ponuky. Skombinujte tento hardvér s peknou ROM a prakticky máte skvelý nový smartphone. Toto boli niektoré z najlepších vlastných ROM pre Samsung Galaxy S3 je k dispozícii na fórach XDA. Naozaj dúfam, že vám pomôžu vyťažiť zo smartfónu maximum.

Ak máte akékoľvek otázky alebo obavy, porozprávajte sa so mnou v nižšie uvedených komentároch a pokúsim sa na ne odpovedať.

Kredity za obrázok