10 najlep┼í├şch vlastn├Żch ROM pre Nexus 5 pre v├Żkonn├║ personaliz├íciu

Jednoduch├í in┼ítal├ícia vlastn├Żch ROM a re┼żimov je pravdepodobne mojou ob─ż├║benou funkciou v syst├ęme Android a ak sa v├ím pr├íve podarilo rootova┼ą zariadenie Google Nexus 5Potom by ste mali ur─Źite zv├í┼żi┼ą nain┼ítalovanie vlastnej pam├Ąte ROM, aby sa zlep┼íil v├í┼í z├í┼żitok a zlep┼íil v├Żkon v├í┼ího telef├│nu.

Aj ke─Ć m├íte pocit, ┼że v├í┼í Nexus 5 nepotrebuje ┼żiadne v├Żkonnostn├ę doplnky a je ┼íetrn├Ż k bat├ęrii. In┼ítal├ícia vlastnej pam├Ąte ROM m├┤┼że prinies┼ą ├║plne nov├Ż vzh─żad, ktor├Ż v├ím dod├í pocit k├║py nov├ęho telef├│nu. Ako Nexus 5 je jedn├Żm z vlajkov├Żch modelov syst├ęmu Android a existuje mno┼żstvo v├Żvoj├írov, ktor├ş sa pok├║┼íaj├║ vytvori┼ą pre zariadenie ─Źo najlep┼íie pam├Ąte ROM a re┼żimy.

Pre Nexus je k dispoz├şcii nieko─żko ROM 5, ale ak ste v tom nov├Ż, bude pre v├ís ┼ąa┼żk├ę n├íjs┼ą najlep┼íie ROM. In┼ítal├ícia ROM tie┼ż vy┼żaduje ur─Źit├Ż ─Źas, aby ste si mohli vysk├║┼ía┼ą ka┼żd├║ jednu ROM, aby ste na┼íli perfektn├ę rie┼íenie pre v├í┼í telef├│n. Po d├┤kladnom v├Żskume som pri┼íiel na to, ─Źo si mysl├şm, ┼że je v s├║─Źasnosti 10 najlep┼í├şch vlastn├Żch ROM pre Nexus 5.

Predpoklad

Rootovanie zariadenia Android ru┼í├ş z├íruku a in┼ítal├ícia vlastn├Żch ROM je riskantn├Ż proces. Mali by ste to urobi┼ą iba na vlastn├║ zodpovednos┼ą. Aj ke─Ć ste ├║spe┼íne zakorenili svoj Nexus 5ÔÇ×In┼ítal├ícia vlastnej pam├Ąte ROM bez dodr┼żania pr├şslu┼ín├Żch pokynov m├┤┼że v├í┼í telef├│n pokazi┼ą. Uistite sa tie┼ż, ┼że vytvor├şte z├ílohu v┼íetk├Żch d├┤le┼żit├Żch s├║borov bu─Ć pomocou predvolenej mo┼żnosti z├ílohovania, alebo prostredn├şctvom aplik├ície z Google Play Store.

K v┼íetk├Żm ROMom budem prid├íva┼ą odkazy na ni┼ż┼íie uveden├ę f├│ra XDA, aby ste mohli z├şska┼ą viac inform├íci├ş o ROM a z├şska┼ą pokyny od v├Żvoj├írov. Aj ke─Ć v├Ą─Ź┼íina diskov ROM pou┼ż├şva ┼ítandardn├ę pokyny, niektor├ę pam├Ąte ROM vy┼żaduj├║ ┼ípeci├ílne postupy, preto sa ria─Ćte pokynmi konkr├ętnych in┼ítrukci├ş ROM ┼ípecifick├Żch pre v├Żvoj├írov.

1. LiquidSmooth v3.1

tekut├Ż hladk├Ż

Poch├ídza z v├Żvoj├írskej kvapaliny XDA liquid0624, LiquidSmooth v3.1 je jednou z najob─ż├║benej┼í├şch ─żahk├Żch ROM dostupn├Żch pre Nexus 5. ROM je v podstate kombin├íciou AOSP a SlimROM spolu s nieko─żk├Żmi ─Ćal┼í├şmi funkciami, aby bola ROM r├Żchlej┼íia a plynulej┼íia.

ROM obsahuje popul├írny SlimPIE, pripomenutie upozornen├ş a tich├ę hodiny od SlimROM. Okrem toho obsahuje aj vlastn├ę tla─Źidlo Vymaza┼ą posledn├ę, v├Żber mot├şvu CM, re┼żim ┼íetri─Źa bat├ęrie a bo─Źn├Ż panel kruhu aplik├ície Omni ROM.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Anim├ície zobrazenia zoznamu Liquid Dungeon Prebudenie pomocou kol├şskov├ęho ovl├ída─Źa hlasitosti Ochrana s├║kromia Ukazovate─ż r├Żchlosti siete V re┼żime na cest├ích Vlastn├Ż ┼ít├ştok pre oper├ítora Odstr├íni┼ą upozornenie na ladenie USB Sp├şna─Ź mie┼íania pre uzamknut├║ obrazovku

Stiahni teraz

2. Bezmenn├ŻROM

bezmenn├Ż

NamelessROM je ─Ćal┼íia ob─ż├║ben├í vlastn├í ROM dostupn├í pre Nexus 5. ROM, ktor├Ż poch├ídza od v├Żvoj├írov NamelessROM, d├íva pou┼ż├şvate─żom pr├şle┼żitos┼ą vyjadri┼ą svoj hlas. Na rozdiel od in├Żch vlastn├Żch t├şmov ROM je t├şm NamelessROM akt├şvny takmer 24/7 pr├íca na recenzi├ích pou┼ż├şvate─żov a spr├ívach o chyb├ích.

ROM obsahuje vlastn├ę aktualiza─Źn├ę centrum OTA a sprievodcu nastaven├şm. Biela t├ęma KitKat je integrovan├í v r├ímci pam├Ąte ROM a v stavovom riadku z├şskate aj panel RAM a po─Źet upozornen├ş. Okrem toho ROM obsahuje aj Dark Toggle, ovl├ídanie anim├íci├ş, nastavenia ikon pre sign├íly a anim├ície vypnutej obrazovky.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Theme Chooser CM R├Żchle prep├şnanie Pozrite sa na obrazovku uzamknutia Sp├Ątn├ę vyh─żad├ívanie v ─Ź├şseln├şku Prebudenie pomocou tla─Źidiel hlasitosti ─Äal┼íie zvukov├ę t├ęmy Sp├ínok dvojit├Żm klepnut├şm na stavov├Ż riadok

Stiahni teraz

3. SlimKat

┼ít├şhla kat

SlimRoms s├║ ve─żmi popul├írne na r├┤znych Androidoch smartphones a aj ke─Ć tieto vlastn├ę pam├Ąte ROM pon├║kaj├║ zmen┼íen├║ verziu syst├ęmu Android, st├íle obsahuj├║ mno┼żstvo u┼żito─Źn├Żch funkci├ş. Ak h─żad├íte nie─Źo ─żahk├ę, ale z├írove┼ł chcete ve─ża nov├Żch funkci├ş, je to pravdepodobne ide├ílna vo─żba.

SlimKat ROM, ktor├Ż poch├ídza zo syst├ęmu SlimTeam, prin├í┼ía origin├ílne tmav├ę tenk├ę rozhranie pre hlad┼í├ş, triednej┼í├ş a elegantnej┼í├ş z├í┼żitok. Elegantn├ę rozhranie sa hod├ş k niektor├Żm z najlep┼í├şch zariaden├ş Nexus 5 kufre a pr├şslu┼íenstvo.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Vlastn├ę skratky pre takmer v┼íetko, vr├ítane naviga─Źnej li┼íty a hardv├ęrov├Żch kl├ívesov SlimCentre pre v┼íetky najnov┼íie s┼ąahovania a sp├Ątn├║ v├Ązbu ┼áirok├ę mo┼żnosti kl├ívesnice True View a Smart Capture Camera System

Stiahni teraz

4. Neofici├ílny fazu─ża SabreMod

stonka fazule

T├íto zostava Beanstalk je vyroben├í z r├┤znych verzi├ş CM-11 s mno┼żstvom prisp├┤soben├ş a pokro─Źil├Żch funkci├ş. Preto je t├íto ROM zn├íma svojou r├Żchlos┼ąou, stabilitou a funkciami prisp├┤sobenia. ROM pon├║ka CRT vypnut├ę a zapnut├ę anim├ície, vysok├ę grafick├ę efekty, vlastn├Ż ┼ít├ştok pre oper├ítora a vlastn├║ bootovaciu anim├íciu a pozadie Beanstalk.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Mo┼żnosti pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania Dark Stalk pre elasticitu pos├║vania Li┼íta RAM Skratky pre z├ísuvku s upozorneniami R├┤zne pozadia uzamknutej obrazovky Prisp├┤sobenia v├Żstrahy bat├ęrie

Stiahni teraz

5. Nitrous OS 1.1

dusn├Ż rom

O 6ÔÇ×M├íme opera─Źn├Ż syst├ęm Nitrous 1.1 ROM. Zalo┼żen├ę na ofici├ílnom sklade Android 4.4 KitKat, Nitrous OS nemus├ş by┼ą najprisp├┤sobite─żnej┼íou ROM, ale ak h─żad├íte to najlep┼íie od Googlu spolu s niektor├Żmi vylep┼íeniami v├Żkonu a bat├ęrie, m├┤┼że to by┼ą pre v├ís spr├ívna vo─żba.

ROM sa zameriava v├Żlu─Źne na v├Żkon, tak┼że r├Żchlos┼ą by mala by┼ą rozhodne p├┤sobiv├í. Bez kompromisov vo v├Żkone sa v├Żrazne zlep┼íuje aj ┼żivotnos┼ą bat├ęrie. ROM prin├í┼ía vlastn├║ bootovaciu anim├íciu, ┼ítvorsmerov├Ż re┼ítart, blokovanie rekl├ím a WiFi tether.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Maxim├ílna kvalita obrazu zo ┼ítandardnej kamery Ovl├ídacie prvky Pie Oddelen├í ponuka nastaven├ş Nitrous Zobrazenie percenta bat├ęrie
6├Ś5 z├ísuvka na aplik├íciu

Stiahni teraz

6. C-ROM

c rom

S├ęria C-ROM je ─Ćal┼íou popul├írnou s├ęriou vlastn├Żch ROM pre r├┤zne zariadenia Android. C-ROM pre Nexus 5 je fantastick├í stabiln├í vlastn├í ROM, ktor├í prin├í┼ía nielen mno┼żstvo funkci├ş prisp├┤sobenia, ale tie┼ż zlep┼íuje v├Żkon a odozvu zariadenia Nexus 5. Pozrite sa na ─Ćal┼íie skvel├ę zariadenia Nexus 5 tipy na to, aby bol v├í┼í telef├│n e┼íte chladnej┼í├ş.

ROM od XDA Developer Aways je dod├ívan├Ż s predin┼ítalovan├Żm Peek, bo─Źn├Żm panelom aplik├ície, re┼żimom Pie a na cest├ích.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Plávajúce windows
Ovl├ídacie prvky anim├ície Blokovanie akt├şvnych obsahov├Żch rekl├ím

Stiahni teraz

7. CarbonRom

uhl├şkov├í rom

Ak ste si niekedy do zariadenia s Androidom nain┼ítalovali vlastn├║ ROM, je pravdepodobn├ę, ┼że ste na CarbonRom narazili. Poch├ídzaj├║ca od t├şmu Carbon, t├íto konkr├ętna ROM z├şskala nieko─żko pozit├şvnych recenzi├ş a je pomerne ob─ż├║ben├í v r├┤znych syst├ęmoch Android smartphones. ROM je stabiln├Ż, r├Żchly a prin├í┼ía nieko─żko funkci├ş prisp├┤sobenia. T├şm Carbon vyd├íva ─Źast├ę buildy, ─Źo znamen├í, ┼że podpora je vynikaj├║ca a ak sa vyskytn├║ nejak├ę chyby, t├şm sa o ne pravdepodobne okam┼żite postar├í.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

R├Żchle spustenie priamo z domu Naviga─Źn├Ż panel pre m┼ła Roz┼í├şren├í pracovn├í plocha Posuvn├şk jasu stavov├ęho riadka Zobrazi┼ą pomocou naviga─Źn├ęho panela

Stiahni teraz

8. ┼ápinav├ş jednoro┼żci

┼ípinav├ę jednoro┼żce

Dirty Unicorns ROM je zalo┼żen├í na syst├ęme OmniROM a pon├║ka pokro─Źil├ę mo┼żnosti prisp├┤sobenia spolu so stabilitou. ROM obsahuje 100 cloudov├Żch tapiet, nov├║ ponuku re┼ítartu, r├Żchle prisp├┤sobenie nastaven├ş, prisp├┤sobenie hod├şn v stavovom riadku a akt├şvne zobrazenie.

ROM tie┼ż prin├í┼ía nov├ę syst├ęmov├ę anim├ície, gest├í kdeko─żvek, tematiku z├ímkovej obrazovky, re┼żim jazdy, akcie pozastavenia a prebudenia a ─Źiernu listinu pre hovory a spr├ívy.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Stiahni teraz

9. EHNDROIX V

EHNDROIX v

EHNDROIX V je ─Ćal┼íia fantastick├í ROM dostupn├í pre Nexus 5 a je zalo┼żen├Ż na firmv├ęri Cyanogenmod 11. Aj tie najmen┼íie detaily boli prisp├┤soben├ę tak, aby ste z├şskali ten najlep┼í├ş mo┼żn├Ż z├í┼żitok. ROM je stabiln├Ż, tekut├Ż a prin├í┼ía vynikaj├║cu v├Żdr┼ż bat├ęrie. ROM m├┤┼żete aktualizova┼ą aj priamo pomocou centra OTA.

ROM obsahuje aj sp├║┼í┼ąa─Ź Nova, uzamknut├║ obrazovku Dashclock, prisp├┤sobite─żn├Ż panel r├Żchlych nastaven├ş a vylep┼íenia syst├ęmu pre lep┼í├ş v├Żkon.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Stiahni teraz

10. L Kat

L kat

Ak ste si do Nexusu nain┼ítalovali uk├í┼żku v├Żvoj├íra pre Android L 5, ale museli ho odstr├íni┼ą kv├┤li probl├ęmom so stabilitou, potom to m├┤┼że by┼ą to, ─Źo h─żad├íte. Ako nazna─Źuje n├ízov, jedn├í sa o ROM KitKat, ale pon├║ka niektor├ę dobroty z firmv├ęru Android L. L Kat pon├║ka atrakt├şvny holo biely mot├şv a holo biele pozadie.

L Kat tie┼ż prin├í┼ía 5├Ś4 z├ísuvka na aplik├íciu, men┼íie ikony domovskej obrazovky, men┼í├ş naviga─Źn├Ż panel a percento bat├ęrie.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Apolo Player Správca DSP Celkovo Android L pocit Android L klávesnica Aplikácia Ops

Stiahni teraz

Záver

Google Nexus 5 je v s├║─Źasnosti jedn├Żm z najpopul├írnej┼í├şch Androidov smartphones a m├í vanilkov├ę rozhranie Android, ktor├ę preferuje ve─ża pou┼ż├şvate─żov. Aj ke─Ć je vanilkov├Ż Android lep┼í├ş, ak h─żad├íte slu┼ín├║ v├Żdr┼ż bat├ęrie a sol├şdny v├Żkon, pou┼ż├şvanie rozhrania v├ís m├┤┼że unavi┼ą. Aj ke─Ć v├ím to rozhranie vyhovuje, mali by ste ur─Źite zv├í┼żi┼ą in┼ítal├íciu vlastn├Żch ROM pre Nexus 5 s cie─żom zlep┼íi┼ą v├Żkon a z├şska┼ą niektor├ę pokro─Źil├ę funkcie prisp├┤sobenia.

Ako Nexus 5 je popul├írny smartphone, na f├│rach XDA n├íjdete mno┼żstvo r├┤znych pam├Ąt├ş ROM, ktor├ę vyhovuj├║ r├┤znym potreb├ím pou┼ż├şvate─żov. Vybral som niektor├ę z najlep┼í├şch vlastn├Żch ROM pre Nexus 5 a zoznam odzrkad─żuje m├┤j vlastn├Ż osobn├Ż n├ízor. Mali by ste nain┼ítalova┼ą iba ROM, ktor├Ż najlep┼íie vyhovuje va┼íim potreb├ím. Pred in┼ítal├íciou pam├Ąte ROM sa uistite, ┼że m├íte rootovan├Ż Nexus 5 a vytvorili z├ílohu svojho zariadenia. Nepreber├ím ┼żiadnu zodpovednos┼ą, ak si s telef├│nom budete pohr├íva┼ą, preto sa ria─Ćte pokynmi konkr├ętneho v├Żvoj├íra. Ak m├íte pocit, ┼że som vynechal va┼íu ob─ż├║ben├║ ROM, alebo m├íte nejak├ę ot├ízky, uve─Ćte ich v ni┼ż┼íie uvedenej sekcii koment├írov.