10 najlep┼í├şch vlastn├Żch ROM pre Nexus 4 pre chladn├ę rozhranie

Pova┼żujem v┼íetky zariadenia Nexus za ├║┼żasn├ę, preto┼że prin├í┼íaj├║ najnov┼í├ş firmv├ęr Android spolu s vanilkov├Żm rozhran├şm Android. K├Żm Nexus 4 nie je najnov┼íou ponukou od spolo─Źnosti Google, je to st├íle fantastick├Ż smartphone s Androidom a st├íle dok├í┼że to, ─Źo v├Ą─Ź┼íina Androidu smartphones ponuka dnes.

Ak v┼íak pou┼ż├şvate zariadenie Nexus 4 chv├ş─żu v├ís mo┼żno rozhranie trochu za─Źne nudi┼ą. Ak je to tak, potom si nemus├şte robi┼ą starosti, preto┼że si m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą jednu z vlastn├Żch ROM pre Nexus 4 aby ste sa vr├ítili k tomu vzru┼íuj├║cemu pocitu vo svojom telef├│ne.

Ako Nexus 4 je ve─żmi popul├írny, je k dispoz├şcii ve─ża vlastn├Żch ROM. Urobil som zoznam toho, ─Źo je pod─ża m┼ła pre Nexus dostupn├Żch desa┼ą skvel├Żch ROM 4 a nasleduj├║ci zoznam by v├ím mal pom├┤c┼ą z├║┼żi┼ą vyh─żad├ívanie ROM.

Pre─Źo si do zariadenia Nexus nain┼ítalova┼ą vlastn├║ ROM 4?

In┼ítal├ícia vlastnej pam├Ąte ROM nie je jednoduch├í a proces je dos┼ą riskantn├Ż. Niektor├ş ─żudia sa v┼íak domnievaj├║, ┼że in┼ítal├ícia vlastn├Żch pam├Ąt├ş ROM kv├┤li t├Żmto faktorom stoj├ş za to.

Z├şskajte z telef├│nu viac ┼í┼ąavy z bat├ęrie. Ak v├ís Nexus nezaujme 4v├Żdr┼ż bat├ęrie, potom je pravdepodobn├ę, ┼że po in┼ítal├ícii vlastnej pam├Ąte ROM budete ma┼ą lep┼íiu v├Żdr┼ż bat├ęrie. Zlep┼íite r├Żchlos┼ą a v├Żkon svojho telef├│nu. Aj napriek tomu, ┼że Nexus 4 je celkom ┼íikovn├Ż, in┼ítal├ícia vlastnej pam├Ąte ROM pravdepodobne sp├┤sob├ş, ┼że v├í┼í telef├│n bude e┼íte pohotovej┼í├ş. Ve─ża nov├Żch funkci├ş. Ako Nexus 4 m├í vanilkov├ę rozhranie Android, k dispoz├şcii nie je ve─ża jedine─Źn├Żch funkci├ş a aplik├íci├ş. Vlastn├ę ROM zaplnia t├║to medzeru, preto┼że prin├í┼íaj├║ mno┼żstvo nov├Żch aplik├íci├ş a funkci├ş. ─îerstv├ę rozhranie. Vlastn├ę ROM tie┼ż prin├í┼íaj├║ nov├ę rozhranie a ak h─żad├íte v telef├│ne in├ę pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie, mali by ste ur─Źite zv├í┼żi┼ą nain┼ítalovanie vlastnej ROM.

Predpoklad

In┼ítal├ícia vlastnej pam├Ąte ROM vy┼żaduje pr├şstup root a ─Ćal┼íie inform├ície o rootovan├ş n├íjdete tu. Rootovanie a in┼ítal├ícia vlastn├Żch ROM je ve─żmi riskantn├ę a mali by ste ich sk├║┼ía┼ą iba na vlastn├ę riziko.

Ak si ned├íte pozor, m├┤┼żete skon─Źi┼ą s murovan├Żm Nexusom 4. Pred vlo┼żen├şm vlastnej pam├Ąte ROM sa ria─Ćte t├Żmito radami.

Vytvorte ├║pln├║ z├ílohu svojho zariadenia. M├┤┼żete to urobi┼ą bu─Ć pomocou zariadenia Nexus 4mo┼żnos┼ą z├ílohovania alebo pomocou aplik├ície v Obchode Play. Nev├íhajte si pre─Ź├şta┼ą n├í┼í zoznam najlep┼í├şch z├ílohovac├şch aplik├íci├ş pre Android. Uistite sa, ┼że v├í┼í Nexus 4 je nabit├í najmenej 70%. Postupujte pod─ża v┼íetk├Żch pokynov v├Żvoj├íra. Aj ke─Ć pozn├íte in┼ítal├íciu ROM, niektor├ę ROM vy┼żaduj├║ konkr├ętne pokyny v├Żvoj├íra. Odkazy na stiahnutie a pokyny z vl├íkna XDA n├íjdete pre ka┼żd├║ ROM.

1. ColorOS ROM

coloros

ColorOS ROM funguje na syst├ęme Android 4.2.2 a prin├í┼ía r├┤zne nov├ę funkcie. ROM pon├║ka spr├ívcu nap├íjania, t├ęmy, roz┼í├şrite─żn├Ż panel upozornen├ş a vlastn├ę uzamknut├ę obrazovky.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Sp├║┼í┼ąa─Ź s vplyvmi po─Źasia Sledova─Ź mobiln├Żch d├ít Vlastn├ę gest├í Vylep┼íen├Ż v├Żkon

Stiahni teraz

2. LiquidSmooth ROM

tekut├Ż hladk├Ż

LiquidSmooth ROM je ─Ćal┼íou fantastickou ROM pre Nexus 4 a je k dispoz├şcii na nieko─żk├Żch zariadeniach s Androidom.

Ak ste do svojho predch├ídzaj├║ceho syst├ęmu Android in┼ítalovali vlastn├ę pam├Ąte ROM smartphones, potom ste mohli narazi┼ą na LiquidSmooth ROM. LiquidSmooth je zalo┼żen├Ż na AOSP alebo Android Open Source Project a ako nazna─Źuje n├ízov, je celkom svi┼żn├Ż.

Ak h─żad├íte ─żahk├║ vlastn├║ ROM, ale chcete aj ─Ćal┼íie funkcie, potom je LiquidSmooth ide├ílnou vo─żbou. Obsahuje funkcie Tich├ę hodiny, Hover, Heads Up, SlimPie, Tenk├ę najnov┼íie, inteligentn├ę s┼ąahovanie, anim├ície Listview a Liquid Dungeon.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Vlastn├ę dla┼żdice R├Żchle odomknutie Ochrana s├║kromia Ochranca CyanogenMod V├Żber t├ęmy

Stiahni teraz

3. Nexus 5 Za┼żite ROM

nexus 5 sk├║senosti

Ak ste prem├Ż┼í─żali o prechode na Google Nexus 5, potom mo┼żno budete chcie┼ą vysk├║┼ía┼ą t├║to ROM. Nexus 5 Experience ROM prin├í┼ía nieko─żko funkci├ş z Google Nexus 5 s cie─żom poskytn├║┼ą v├ím najnov┼íie sk├║senosti s Nexusom vo va┼íom Nexuse 4.

ROM poskytuje pln├Ż Nexus 5 z├í┼żitok hne─Ć od za─Źiatku, preto┼że pon├║ka r├┤zne veci z Nexusu 5, vr├ítane sp├║┼í┼ąa─Źa, tapiet, vyzv├í┼łac├şch t├│nov, aplik├íci├ş a prieh─żadnosti uzamknutej obrazovky.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Doubletap2wake Ochrana osobn├Żch ├║dajov integrovan├í v nastaveniach Podpora r├Żchleho nab├şjania USB

Stiahni teraz

4. overSTOCK ROM

preplnenie

overSTOCK ROM je ─Ćal┼íia skvel├í ROM pon├║kan├í pre Google Nexus 4 a ako nazna─Źuje n├ízov, prin├í┼ía nie─Źo viac ako akciov├í ROM. Ak chcete stabilitu skladovej ROM, ale chcete aj nie─Źo viac, potom je overSTOCK ide├ílnou vo─żbou.

Jedna z najlep┼í├şch vec├ş na tejto ROM je, ┼że obsahuje in┼ítal├ítor ar├│my a m├┤┼żete si vybra┼ą, ─Źo chcete nain┼ítalova┼ą. Bu─Ć sa rozhodnete nain┼ítalova┼ą v┼íetko, alebo m├┤┼żete ├şs┼ą na bezplatn├║ ROM ROM pre bloatware. ROM pon├║ka prieh─żadn├║ uzamknut├║ obrazovku, lep┼íiu kvalitu obrazu, podporu aktualiz├íci├ş OTA a r├Żchlej┼íie streamovanie.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Zv├Ż┼íila sa odozva na dotyk, aplik├ícia overSTOCK tapety zlep┼íila kvalitu z├íznamu videa

Stiahni teraz

5. ┼ápinav├í jednoro┼żca ROM

┼ípinav├ę jednoro┼żce

Dirty Unicorns ROM je ─Ćal┼íia ROM, ktor├í je popul├írna v r├┤znych zariadeniach s Androidom a zameriava sa na prisp├┤sobenie a stabilitu. Dirty Unicorns ROM m├í skvel├ę nov├ę funkcie vr├ítane pohlcuj├║ceho re┼żimu, r├┤znych cloudov├Żch tapiet, vylep┼íen├ş Halo a Init.d.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Prisp├┤sobite─żn├í ponuka nap├íjania Prisp├┤sobite─żn├ę skratky na uzamknutej obrazovke Blokovanie rekl├ím

Stiahni teraz

6. ROM ROM XL Z1

xl z1

ROM XL Z1 ROM pou┼ż├şva firmv├ęr CyanogenMod 11 a prin├í┼ía r├┤zne funkcie spolo─Źnosti Sony. Ak ste ve─żk├Żm fan├║┼íikom Sony Xperia Z1, potom je to pre v├ís najlep┼íia vo─żba.

ROM prin├í┼ía r├┤zne veci zo zariadenia Sony Xperia Z1 vr├ítane p├şsem, anim├íci├ş pri spusten├ş, vyzv├í┼łac├şch t├│nov, kl├ívesnice, tapiet, walkmana, albumu, filmov, hod├şn, kalkula─Źky, kalend├íra, pozn├ímok, sk├şc a videa bez obmedzenia.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Mot├şvy Photosphere Xperia Z1 Sp├║┼í┼ąa─Ź Xperia Z1 s prieh─żadn├Żm stavom a naviga─Źn├Żmi li┼ítami.

Stiahni teraz

7. ROM ROM

ducha

Spirit ROM je tie┼ż zalo┼żen├Ż na firmv├ęri CyanogenMod a prin├í┼ía funkcie z nieko─żk├Żch ─Ćal┼í├şch ROM, vr├ítane OmniROM, Paranoid Android a SlimROM. Spirit ROM prin├í┼ía vlastn├║ syst├ęmov├║ anim├íciu, CRT anim├íciu, anim├íciu zobrazenia zoznamu a pos├║va─Źe.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Ovl├ídanie kol├í─Źa Akt├şvny displej Halo Re┼żim jazdy

Stiahni teraz

8. crDroid ROM

crdroid

CrDroid ROM, zalo┼żen├Ż na CyanogenMod, sa zameriava na zv├Ż┼íenie v├Żkonu a zaistenie v├Ą─Ź┼íej spo─żahlivosti pou┼ż├şvate─żov ako na sklade ROM. Okrem funkci├ş CyanogenMod prin├í┼ía verziu SlimKat anim├íci├ş Heads Up, Hover a Listview.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Li┼íta RAM Z├íznamn├şk obrazovky Pripomenutie upozornenia Inteligentn├ę potiahnutie nadol

Stiahni teraz

9. ROM EHNDROIX V

EHNDROIX

EHNDROIX V je ─Ćal┼íia skvel├í vlastn├í ROM, ktor├í je k dispoz├şcii pre r├┤zne zariadenia Android. Je zalo┼żen├Ż na CyanogenMod 11 a zameriava sa na vynikaj├║cu v├Żdr┼ż bat├ęrie a zv├Ż┼íenie plynulosti. ROM je vysoko prisp├┤soben├Ż a v┼íimnete si prisp├┤sobenia aj pri t├Żch najmen┼í├şch veciach.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Android L Heads Up EHNDROIX tapety EHNDROIX aplikácia na odosielanie správ Nova launcher

Stiahni teraz

10. ROM CyanHacker

kyanhacker

CyanHacker ROM pracuje s LiquidSmooth ROM a zameriava sa na stabilitu a r├Żchlos┼ą. Pon├║ka nov├ę funkcie vr├ítane re┼żimu jazdy, Heads Up, upozornen├ş na uzamknutej obrazovke a OmniSwitch.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Hover Pie Z├íznamn├şk obrazovky Viper4Android zvukov├Ż re┼żim

Stiahni teraz

Záver

In┼ítal├ícia vlastn├Żch ROM je jednou z mojich ob─ż├║ben├Żch vec├ş v syst├ęme Android a ak ste predt├Żm nepou┼żili vlastn├║ ROM, potom v├ím ve─ża ch├Żba. Aj ke─Ć je tento proces riskantn├Ż a m├┤┼że by┼ą komplikovan├Ż, mysl├şm si, ┼że to stoj├ş za to, preto┼że vlastn├ę pam├Ąte ROM m├┤┼żu urobi┼ą telef├│n e┼íte ├║┼żasnej┼í├şm.

Vy┼í┼íie uveden├ę ROMy predstavuj├║ m├┤j osobn├Ż n├ízor a m├┤┼żu by┼ą k dispoz├şcii aj ─Ćal┼íie ROMy, ktor├ę by v├ís mohli zauj├şma┼ą. Ak v┼íak in┼ítalujete ROM prv├Żkr├ít, t├Żchto desa┼ą ROM v├ím pom├┤┼że z├║┼żi┼ą vyh─żad├ívanie. Nev├íhajte sa op├Żta┼ą na ak├ęko─żvek ot├ízky t├Żkaj├║ce sa vlastn├Żch ROM pre Nexus 4 v oblasti koment├írov ni┼ż┼íie.