10 najlep┼í├şch vlastn├Żch ROM pre Moto G, ktor├ę v├ím poskytn├║ v├Żkon

Ak ste pr├íve dostali svoj nov├Ż Moto G, som si ist├Ż, ┼że milujete rozhranie a plynulos┼ą. Ak v┼íak zariadenie pou┼ż├şvate u┼ż dlh┼í├ş ─Źas, mohlo by v├ís zauj├şma┼ą z├şskanie nov├ęho rozhrania. Vlastn├ę pam├Ąte ROM pre Moto G m├┤┼żu zlep┼íi┼ą z├í┼żitok z v├í┼ího telef├│nu, preto┼że prin├í┼íaj├║ nieko─żko nov├Żch funkci├ş a optimaliz├íciu v├Żkonu. Okrem toho niektor├ę vlastn├ę pam├Ąte ROM tie┼ż zlep┼íuj├║ ┼żivotnos┼ą bat├ęrie a s├║ ve─żmi prisp├┤sobite─żn├ę. Po testovan├ş r├┤znych dostupn├Żch mo┼żnost├ş som zostavil zoznam 10 najlep┼í├şch ROM, ktor├ę m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą do svojho Moto G.

Predpoklad

Pred in┼ítal├íciou ktorejko─żvek z ROM uveden├Żch ni┼ż┼íie sa uistite, ┼że m├íte rootovan├Ż Moto G. ─Äal┼íie inform├ície o rootovan├ş n├íjdete v na┼íom sprievodcovi rootovan├şm zariaden├ş s Androidom. Rootovanie a in┼ítal├ícia vlastn├Żch ROM je riskantn├Ż proces, tak┼że by ste mali by┼ą opatrn├ş. Ak nebudete spr├ívne postupova┼ą pod─ża t├Żchto pokynov, m├┤┼żete skon─Źi┼ą s murovan├şm telef├│nu. Ria─Ćte sa preto v┼íetk├Żmi pokynmi ┼ípecifick├Żmi pre v├Żvoj├írov z vl├íkien ROM na f├│rach XDA.

Mali by ste vytvori┼ą ├║pln├║ z├ílohu telef├│nu. Pozrite sa na n├í┼í zoznam najlep┼í├şch z├ílohovac├şch aplik├íci├ş pre Android. Nakoniec sa uistite, ┼że je v├í┼í telef├│n nabit├Ż najmenej 70% pred in┼ítal├íciou ktorejko─żvek z t├Żchto Moto G ROM.

1. ROM projektu Epsilon

epsilon

ROM Epsilon Project ROM je ve─żmi popul├írny na nieko─żk├Żch zariadeniach Android. Na z├íklade verzie syst├ęmu Android 4.4.4, ROM sa zameriava na zlep┼íenie v├Żkonu a optimaliz├íciu v├Żdr┼że bat├ęrie, pri─Źom je z├írove┼ł ─żahk├Ż.

Ak h─żad├íte ─żahk├║ stabiln├║ ROM s vylep┼íen├şm v├Żkonu a bat├ęrie, ale nechcete pr├şs┼ą o ┼żiadne d├┤le┼żit├ę funkcie svojho Moto G, je to pravdepodobne jedna z najlep┼í├şch mo┼żnost├ş. ROM prin├í┼ía nieko─żko funkci├ş, vr├ítane kalkula─Źky Cyanogenmod, nov├ęho bootovacieho obrazu a anim├íci├ş, pokro─Źil├ęho menu nap├íjania a aktu├ílnych syst├ęmov├Żch aplik├íci├ş.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Optimaliz├ícia GPS Vyladenie bat├ęrie Aktualizovan├ę ovl├ída─Źe Nov├ę ikony na naviga─Źnej li┼íte

Stiahni teraz

2. Ehndroix ROM

ehndroix

─Äal┼íou skvelou ROM pre Moto G je ROM Ehndroix. Na z├íklade firmv├ęru Cyanogenmod 11 sa ROM zameriava na pastvy pre o─Źi a dokonca aj tie najmen┼íie detaily boli prisp├┤soben├ę.

Okrem toho ROM prin├í┼ía aj optimaliz├ície pre lep┼íiu plynulos┼ą a v├Ą─Ź┼íiu v├Żdr┼ż bat├ęrie. Ehndroix ROM obsahuje sp├║┼í┼ąa─Ź Nova, Heads Up z Android L, prisp├┤sobite─żn├Ż panel r├Żchlych nastaven├ş a aktualiz├ítor ROM Over The Air.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Aplik├ícia na odosielanie spr├ív Ehndroix Ehndroix tapety Nov├ę chyt─żav├ę vyzv├í┼łacie t├│ny Mot├şv t├ęmy

Stiahni teraz

3. CarbonROM

carbonrom

CarbonROM a to je ─Ćal┼íia skvel├í ROM, ktor├║ si m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą do svojho Moto G. CarbonROM s├║ ┼íiroko pou┼ż├şvan├ę v r├┤znych Androidoch smartphones. Na z├íklade projektu Android Open Source Project sa ROM zameriava na r├Żchlos┼ą a stabilitu. ROM je zn├ímy aj t├Żm, ┼że prin├í┼ía nieko─żko nov├Żch a jedine─Źn├Żch funkci├ş.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Uhl├şkov├ę vl├íkna Prisp├┤sobite─żn├Ż stavov├Ż riadok Roz┼í├şren├í ponuka nap├íjania Zme┼łte farbu naviga─Źn├ęho panela

Stiahni teraz

4. Moto Xtreme ROM

moto xtreme

Moto Xtreme ROM je ─Ćal┼íia skvel├í ROM pre Moto G a je zalo┼żen├í na syst├ęme Android 4.4.4. Jedna z mojich ob─ż├║ben├Żch vec├ş na tejto ROM je, ┼że prin├í┼ía nieko─żko funkci├ş zo syst├ęmu Android L, vr├ítane kl├ívesnice, p├şsem, zvukov a ikon naviga─Źn├ęho panela. Okrem toho ROM obsahuje aj nieko─żko doplnkov, ako napr├şklad sp├║┼í┼ąa─Ź Xperia.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

┼át├ştok oper├ítora odstr├ínen├Ż Prejden├şm prstom zobud├şte re┼żim sp├ínku dvojit├Żm klepnut├şm na re┼żim percentu├ílneho podielu bat├ęrie

Stiahni teraz

5. LiquidSmooth ROM

tekut├Ż hladk├Ż

LiquidSmooth je k dispoz├şcii aj v r├┤znych syst├ęmoch Android smartphones a ako nazna─Źuje n├ízov, zameriava sa na r├Żchlos┼ą a plynulos┼ą. ROM je zalo┼żen├í na Android Open Source Project a je jednou z naj─żah┼í├şch ROM dostupn├Żch pre Moto G.

Ak h─żad├íte ─żahk├║ ROM, v─Ćaka ktorej bude v├í┼í Moto G lep┼íie reagova┼ą, potom je to najlep┼íia vo─żba. ROM prin├í┼ía funkcie ako SlimPie, Quiet hours, Liquid Dungeon, smart pulldown, anim├ície Listview a Slim recents.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Znovuzaviazanie hardv├ęrov├Żch tla─Źidiel Svietidlo s hor├║cou podlo┼żkou R├Żchle odomknutie Ochrana s├║kromia

Stiahni teraz

6. N5 Experience ROM

sk├║senosti n5

ROM N5 Experience ROM sa zameriava na uvedenie tabletu Nexus 5 sk├║senosti s Moto G. ROM je zalo┼żen├í na firmv├ęri Cyanogenmod 11 a prin├í┼ía nieko─żko nov├Żch funkci├ş. Za z├í┼żitok podobn├Ż Nexusu 5, ROM obsahuje sp├║┼í┼ąa─Ź Google, dialer Google a Nexus 5 tapety.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Rozmaza┼ą obrazovku uzamknutia Nahr├íva┼ą obrazovku pomocou kombin├ície tla─Źidiel Prisp├┤sobite─żn├Ż naviga─Źn├Ż panel Vzn├í┼ía┼ą sa

Stiahni teraz

7. ROM ROM

ducha

Spirit ROM je vlastn├í ROM zalo┼żen├í na firmv├ęri Cyanogenmod 11. Prin├í┼ía nieko─żko nov├Żch funkci├ş, ako napr├şklad Screen recorder, Wakelock blocker, Glow Pad pochode┼ł, prisp├┤sobite─żn├║ naviga─Źn├║ li┼ítu, meni─Ź hustoty LCD, re┼żim jazdy, Hover a rozostrenie obrazovky.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Vo─żba t├ęmy Cyanogenmod Vlastn├ę anim├ície CRT Ochrana s├║kromia Hudobn├ę efekty Profily Cyanogenmod

Stiahni teraz

8. ROM PAC-man

pac mu┼ż

ROMy PAC-man s├║ medzi r├┤znymi Androidmi skuto─Źne ob─ż├║ben├ę smartphones a najlep┼íie na tejto ROM je, ┼że je to ROM typu v┼íetko v jednom. Prin├í┼ía funkcie z r├┤znych r├┤znych ROM a kombinuje ich do jedn├ęho ROM. ROM bol silne upraven├Ż pomocou r├┤znych vylep┼íen├ş a optimaliz├íci├ş.

Ak sa nem├┤┼żete rozhodn├║┼ą pre ROM, mali by ste ur─Źite zv├í┼żi┼ą in┼ítal├íciu tejto pam├Ąte ROM typu v┼íetko v jednom. ROM obsahuje funkciu Slim Heads Up, prisp├┤sobenia pre panel ozn├ímen├ş, zobrazenie na uzamknutej obrazovke a roz┼í├şren├ę mo┼żnosti pre kl├ívesnicu.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Cyanogenmod themes Halo OmniSwitch PAC performance Slim Pie Slim Recents

Stiahni teraz

9. ROM CrDroid

Crdroid

Na z├íklade Cyanogenmod 11 je CrDroid ROM na druhom mieste v tomto zozname. V pam├Ąti ROM sa vyskytuj├║ niektor├ę chyby, napr├şklad probl├ęmy s pripojen├şm na dve SIM karty a nahr├ívanie ─Źiernych obr├ízkov. Ako u┼ż bolo povedan├ę, mali by ste o─Źak├íva┼ą, ┼że chyby bud├║ ─Źoskoro odstr├ínen├ę. ROM prin├í┼ía nieko─żko funkci├ş, ako napr├şklad r├Żchly k├┤┼í sn├şmky obrazovky, mo┼żnosti upozornenia na vybit├║ bat├ęriu, vlastn├ę pozadie pre panel s upozorneniami a ┼ít├şhle najnov┼íie verzie.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Spr├ívca DSP Blokovanie Wakelock Z├íznamn├şk RAM bar

Stiahni teraz

10. Mahdi-ROM

mahdi rom

Mahdi-ROM obsahuje nieko─żko skvel├Żch funkci├ş, vr├ítane spr├ívcu DSP, tich├Żch hod├şn, rekord├ęra obrazovky, prebudenia dvojit├Żm klepnut├şm, ochrany s├║kromia, automatick├ęho ot├í─Źania kl├ívesnice a ponuky pokro─Źil├ęho re┼ítartu. Okrem toho prin├í┼ía aj prep├şna─Ź profilov, re┼żim Na cest├ích, prekl├ípacie dla┼żdice a indik├ítor r├Żchlosti siete.

Pozoruhodn├ę vlastnosti:

Mot├şv mot├şvu Cyanogenmod Kol├í─Źov├í navig├ícia Ovl├ídajte jas prostredn├şctvom stavov├ęho riadka Inteligentn├ę rozba─żovanie Heads Up Tenk├ę najnov┼íie

Stiahni teraz

Záver

Vlastn├ę ROM v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą vy┼ąa┼żi┼ą maximum z v├í┼ího Moto G a ak h─żad├íte ├║plne nov├Ż vzh─żad, mali by ste ur─Źite zv├í┼żi┼ą nain┼ítalovanie jedn├ęho z vy┼í┼íie uveden├Żch vlastn├Żch ROM. In┼ítal├ícia vlastn├Żch ROM m├┤┼że by┼ą skuto─Źne hektick├í a bolo by ┼ąa┼żk├ę vysk├║┼ía┼ą ka┼żd├║ ROM uveden├║ v zozname. Uistite sa preto, ┼że ste si pre─Ź├ştali v┼íetko o vlastn├Żch ROM pre Moto G z f├│r XDA, aby ste sa rozhodli a pokojne n├ím povedzte svoje sk├║senosti s va┼íou ob─ż├║benou vlastnou ROM.

─îo bude ─Ćalej? Nau─Źte sa, ako nasn├şma┼ą sn├şmku obrazovky na svojom Moto G.