10 najlep┼í├şch vlastn├Żch ROM pre Google Pixel XL (klady a z├ípory)

Pre spolo─Źnos┼ą Google to bola cesta pri vytv├íran├ş vlastn├ęho smartf├│nu. Je to ─Ćal┼í├ş logick├Ż krok pre pravdepodobne najv├Żznamnej┼í├ş n├ízov v mobiln├Żch zariadeniach. Ak je softv├ęr vizitkou spolo─Źnosti Google, hardv├ęr by bol esom v ruk├íve. Z tohto d├┤vodu sa teraz stret├ívame s Google Pixel a Pixel XL.

Jedn├í sa o kompletn├Ż komplexn├Ż dizajn od spolo─Źnosti Google a zostaven├Ż spolo─Źnos┼ąou HTC. O─Źak├ívajte sol├şdny v├Żkon a spo─żahlivos┼ą, preto┼że obsahuje ─Źipov├║ sadu Snapdragon 821. Celkovo je to ve─żmi zvukov├Ż a stabiln├Ż telef├│n.

Ale ako Pixel XL starne, mo┼żno budete chcie┼ą sk├║si┼ą z neho vy┼ąa┼żi┼ą viac, aby ste mu pomohli konkurova┼ą nov├Żm ┼ípi─Źkov├Żm zariadeniam pomocou jedn├ęho z najlep┼í├şch vlastn├Żch ROM pre Google Pixel XL.

Komunita s otvoren├Żm zdrojom

Android je projekt s otvoren├Żm zdrojov├Żm k├│dom. Je to kv├┤li tejto v├Żznamnej v├Żhode, ktor├í umo┼żnila mnoh├Żm v├Żvoj├írom pripoji┼ą sa k komunite. T├íto komunita v├Żvoj├írov sa pomerne rozr├ístla a jedn├Żm z ich najv├Ą─Ź┼í├şch po─Źinov je vytv├íranie, v├Żvoj a prisp├┤sobovanie ROM.

Vlastn├ę pam├Ąte ROM zost├ívaj├║ relevantn├ę

─îoraz ─Źastej┼íie sa st├íva, ┼że pou┼ż├şvatelia vymie┼łaj├║ svoj telef├│n ka┼żd├ę dva roky. K tomuto spr├ívaniu prispelo mnoho d├┤vodov. To by zah┼Ľ┼łalo pl├íny spotreby pon├║kan├ę telekomunika─Źn├Żmi spolo─Źnos┼ąami a ┼żivotnos┼ą podpory hardv├ęru aj softv├ęru.

Google Pixel XL je drah├Ż telef├│n; je to tie┼ż sol├şdna kon┼ítrukcia. V─Ćaka tomu je ─żahk├ę predpoklada┼ą, ┼że ho budete pou┼ż├şva┼ą dlh┼íie ako obvykl├ę dvojro─Źn├ę obdobie. Je v┼íak be┼żn├ę, ┼że mnoho v├Żrobcov zru┼í├ş podporu dva roky po spusten├ş. Ot├ízkou teda je, kde m├┤┼żete z├şska┼ą nepretr┼żit├║ podporu?

Toto je jeden z dvoch najv├Ą─Ź┼í├şch d├┤vodov pou┼ż├şvania vlastn├Żch ROM. Chcete, aby va┼íe zariadenie ┼żilo a aktualizovan├ę o najnov┼íie funkcie a aktualiz├ície ktor├ę Android pon├║ka. Druh├Żm d├┤vodom pou┼żitia vlastn├Żch ROM je vyu┼żitie po┼żadovan├Żch funkci├ş a odstr├ínenie nepotrebn├ęho bloatwaru.

Existuje mno┼żstvo vlastn├Żch ROM a v├Żber jedn├ęho m├┤┼że by┼ą m├Ąt├║ci. Chcete n├íjs┼ą ten, ktor├Ż m├í funkcie, ktor├ę h─żad├íte, a ktor├Ż podporuje pou┼ż├şvan├Ż hardv├ęr; a m├í za sebou konzistentn├Ż v├Żvojov├Ż t├şm. Tu je nieko─żko mojich najlep┼í├şch mo┼żnost├ş pre najlep┼íie vlastn├ę pam├Ąte ROM pre Google Pixel XL.

1. Lineage OS

10 najlep┼í├şch vlastn├Żch ROM pre Google Pixel XL (klady a z├ípory) 2

Lineage je pravdepodobne najv├Ą─Ź┼íie meno vo svete vlastn├Żch ROM. Po─Źn├║c CyanogenMod je to nielen samostatn├í ROM, ale aj zdrojov├Ż k├│d pre mnoho ─Ćal┼í├şch dostupn├Żch ROM.

Pros

Podporuje 190 zariaden├ş, medzi ktor├ę patria Samsung, LG, HTC, Motorola, Xiaomi a ─Ćal┼íie Porovnate─żne stabilnej┼íie ako ostatn├ę ROMy Jeden z najv├Ą─Ź┼í├şch v├Żvojov├Żch t├şmov

Zápory

Funkcie, ktor├ę pon├║ka, s├║ z├íkladn├ę

2. SlimROM

10 najlep┼í├şch vlastn├Żch ROM pre Google Pixel XL (klady a z├ípory) 3

Ak h─żad├íte nie─Źo ─żahk├ę a u┼żito─Źn├ę, potom je pre v├ís SlimROMs. Je zalo┼żen├Ż na k├│de AOSP a je k nemu pridan├Żch nieko─żko d├┤le┼żit├Żch funkci├ş, ako napr├şklad Slim Recents a Slim PIE.

Pros

─îist├ę a upraven├ę rozhranie Jednoduch├ę prisp├┤sobenie Jedna z naj─żah┼í├şch dostupn├Żch ROM

Zápory

Jednoduch├ę a minimalistick├ę nemus├ş vyhovova┼ą v┼íetk├Żm

3. AOSPEroz┼í├şren├í ROM

10 najlep┼í├şch vlastn├Żch ROM pre Google Pixel XL (klady a z├ípory) 4

T├íto ROM, v├Ą─Ź┼íinou zalo┼żen├í na zdrojovom k├│de AOSP, tie┼ż dod├íva do telef├│nu Pixel XL niektor├ę funkcie prisp├┤sobenia, ktor├ę n├íjdete v in├Żch zariadeniach. Niektor├ę z najlep┼í├şch funkci├ş je mo┼żn├ę vidie┼ą na uzamknutej obrazovke a stavovom riadku.

Pros

Zahrnutie vylep┼íen├ş a prisp├┤sobenia z in├Żch zariaden├ş Z├ív├Ązok v├Żvoj├írov vytv├íra┼ą ─Ćal┼íie funkcie

Zápory

M├┤┼że sa c├şti┼ą nudne a neatrakt├şvne

4. WETA

10 najlep┼í├şch vlastn├Żch ROM pre Google Pixel XL (klady a z├ípory) 5

Ak ste a milovn├şk hudby, potom je to ROM pre v├ís. WETA bola navrhnut├í s hlavn├Żm hudobn├Żm prvkom hudby. Niektor├ę za─Źlenenia funkci├ş s├║ nasleduj├║ce:

Kni┼żnice a efekty Dolby AtmosBeats Pr├ęmiov├Ż zvukov├Ż syst├ęm Sony Xperia

Pros

Je to stabiln├í ROM┼ápeci├ílne navrhnut├í pre milovn├şkov hudby

Zápory

Je to ┼ípecializovan├í ROM pre milovn├şkov hudby, v─Ćaka ktorej sa m├┤┼że zda┼ą, ┼że je to len trik ROM

5. Paranoidn├Ż Android

10 najlep┼í├şch vlastn├Żch ROM pre Google Pixel XL (klady a z├ípory) 6

Paranoid Android prin├í┼ía plynul├Ż, dobre vybr├║sen├Ż a prepracovan├Ż z├í┼żitok s minim├ílnymi po┼żiadavkami na zdroje. Nie je prekvapuj├║ce, ┼że je to tie┼ż z├íklad ─Ćal┼í├şch vlastn├Żch ROM.

Pros

Hover Mode, ktor├Ż v├ím d├íva mo┼żnos┼ą interakcie s upozorneniami z in├Żch obrazoviek. M├í plne pohlcuj├║ci re┼żim pre Android

Zápory

V porovnan├ş s in├Żmi ROMmi nie je tak├Ż bohat├Ż na funkcie a prisp├┤sobite─żn├Ż

6. Remix o vzkriesen├ş

10 najlep┼í├şch vlastn├Żch ROM pre Google Pixel XL (klady a z├ípory) 7

Resurrection Remix, jeden z najzn├ímej┼í├şch a najpou┼ż├şvanej┼í├şch ROM, obsahuje prakticky v┼íetky funkcie, na ktor├ę si spomeniete. Ak in├ę pam├Ąte ROM vyber├║ konkr├ętne funkcie, Resurrection vezme v┼íetko. Nie je prekvapuj├║ce, ┼że pre svoj zdrojov├Ż k├│d je zalo┼żen├Ż na AOSP, Lineage OS, SlimRoms a Paranoid Android.

Pros

Zápory

Je to dos┼ą ┼ąa┼żk├ę Zmie┼íanie v┼íetk├Żch t├Żchto funkci├ş m├┤┼że niekedy sp├┤sobi┼ą, ┼że bude nestabiln├Ż

7. ┼ápinav├Ż jednoro┼żec

10 najlep┼í├şch vlastn├Żch ROM pre Google Pixel XL (klady a z├ípory) 8

Predstavte si v┼íetky v├Żhody Resurrection Remix a potom pridajte faktor stability. Hlavn├Żm rozdielom medzi nimi je fakt, ┼że v├Żvoj├íri Dirty Unicorn p├ş┼íu k├│d od za─Źiatku. To je v kontraste k Resurrection Remix, ktor├Ż kombinuje k├│dy r├┤znych ROM.

Pros

Stabilita a bohat├ę funkcie

Zápory

Pomalšie vydania pri aktualizáciách

8. ─îist├Ż Nexus

10 najlep┼í├şch vlastn├Żch ROM pre Google Pixel XL (klady a z├ípory) 9

Vytvoren├ę v ├ęre Nexus, predstavte si skladov├║ ROM, ktor├í obsahuje prisp├┤sobenie, ktor├ę h─żad├íte. Pure Nexus, zalo┼żen├Ż na AOSP, je vlastn├í ROM, ktor├í v├ím poskytuje ve─żmi stabiln├Ż v├Żkon, ale prin├í┼ía z├í┼żitok z Xposed a Gravity Box.

Pros

Zápory

V porovnan├ş so ┼ítandardnou ROM sa ┼żivotnos┼ą bat├ęrie nezlep┼íila

9. Uhl├şkov├í ROM

10 najlep┼í├şch vlastn├Żch ROM pre Google Pixel XL (klady a z├ípory) 10

V porovnan├ş s Resurrection Remix obsahuje CarbonROM mnoho rovnak├Żch funkci├ş, ale na stabilnej┼íej platforme. Napriek tomu, ┼że sa st├íle nem├┤┼że rovna┼ą obrovsk├ęmu mno┼żstvu funkci├ş, ktor├ę Resurrection Remix pon├║ka, stabilita a plynulos┼ą technol├│gie CarbonROM je neporovnate─żn├í.

Pros

Bohat├ę na uhl├şkov├ę vl├íkna mu poskytuj├║ mno┼żstvo mo┼żnost├ş ├║prav

Zápory

St├íle ch├Żba maxim├ílne mo┼żnosti prisp├┤sobenia

10. Projekt Hexa

10 najlep┼í├şch vlastn├Żch ROM pre Google Pixel XL (klady a z├ípory) 11

T├íto ROM kombinuje funkcie z r├┤znych re┼żimov a vych├ídza z modelu CyanogenMod a teraz obsahuje nov┼íie aktualiz├ície od spolo─Źnosti Lineage.

Pros

Zápory

St├íle sa pova┼żuje za neofici├ílnu ROM

─îast├ę ot├ízky

─îo rozumiete pod pojmom Open-Source?

Je to druh softv├ęru, kde je zdrojov├Ż k├│d zdie─żan├Ż na ├║─Źely ├║pravy a redistrib├║cie nez├ívisl├Żmi v├Żvoj├írmi.

Čo je to vlastná ROM?

Prisp├┤soben├Ż opera─Źn├Ż syst├ęm vytvoren├Ż zmenou zdrojov├ęho k├│du syst├ęmu Android.