10 najlepších telefónov s Androidom za rok 2015

Bol to úžasný rok pre Android; videli sme, ako vychádzajú niektoré celkom úžasné zariadenia. Boli sme svedkami vzostupu nového smartphones a nečakané pády niektorých, ale nakoniec to bol pre Android ďalší úžasný rok. Zoznam najlepších telefónov s Androidom za rok 2015 bude o zariadeniach, ktoré posunuli technologické hranice a zlepšili užívateľskú skúsenosť.

Ak patríte k tým, ktorí požadujú to najlepšie, ale v skutočnosti za ne nechcú zaplatiť prémiu, je to ideálny čas na kúpu nového smartfónu. Skutočným problémom je nájsť ten, ktorý dobre vyhovuje vašim potrebám. Pokiaľ ide o mňa, chcem ich získať všetky, pretože sa mi vážne páči to, čo ponúkajú. Každý výrobca Androidu zintenzívnil svoju hru a dodal to najlepšie smartphones sme kedy videli.

Táto funkcia bude odteraz každoročná vec a my uvádzame zoznam najlepších smartphones toho roku práve včas na prázdniny. Ponorme sa teda do skutočnej akcie a zistíme, ktoré zariadenia Android na nás zapôsobili počas celého roka.

1. Nexus 6P

Nemyslel by som si, že telefón vyrobený spoločnosťou Huawei má na mňa taký vplyv. Nechápte ma zle, za posledné roky vyrobili niekoľko skutočne presvedčivých zariadení. Ich stredný až rozpočtový rozsah smartphones sa im v mnohých regiónoch darí úžasne. Skutočne ma však ohromil pohľad na najnovší smartfón Nexus od spoločnosti Google.

Musíš si prečítať: 18 najlepších funkcií Nexus 6P a ak sa oplatí ich kúpiť

Google Nexus 6P ide všetko dohromady a prináša zážitok, ktorý sme ešte nevideli. Na zariadení Nexus 6P je veľmi málo chyby, najmä ak dávate prednosť štandardnému systému Android. Smartfón je vyrobený z prémiových materiálov a taktiež vyzerá ako súčasť. Vnútorné časti telefónu sú tiež špičkové a využívajú komponenty najlepších výrobcov. Google sa predovšetkým postaral o to, aby bol zážitok plynulejší a aby sa dalo oveľa jednoduchšie hrať.

Prečo tento?

Ak chcete ten najčistejší zážitok z Androidu a peniaze nie sú veľký problém, Nexus 6P je pre vás najlepší smartphone.

2. Galaxy Poznámka 5

Spoločnosť Samsung bola na trhu s Androidom veľkolepá a tiež z dobrého dôvodu. V oblasti predaja smartfónov si skutočne zaslúžia prvé miesto. Ich sortiment smartfónov siaha od extrémne lacných zariadení až po prémiové zážitky s Androidom. Samsung Galaxy Note bol vždy najlepší smartphone od kórejskej spoločnosti a tento rok sa nič nezmenilo.

Smartfón je dodávaný s 5.5-palcová obrazovka QHD, na ktorú je úplne úžasný pohľad. Smartfón sa tiež vymykal norme a predstavil celokovové telo s vynikajúcou kvalitou zostavenia. To obetovalo aj niektoré funkcie, ktoré si hardcore výkonní užívatelia cenili. Aj keď sa niektoré z užitočných funkcií stratili, Samsung viac než vynahradil štýlový dizajn a skvelé špecifikácie.

Prečo tento?

S-Pen má čo ponúknuť najmä kreatívnym ľuďom. Tu je niekoľko aplikácií S-Pen, ktoré sme uviedli.

3. HTC One M9

Keď bol HTC M9 predstavený a skutočne predstavený, bol som zmätený. Smartfón vyzeral takmer ako predchádzajúci vlajkový smartphone od výrobcu. Pri bližšom skúmaní a skutočnom používaní telefónu som však zistil, že je o niečo lepší, rýchlejší a stabilnejší ako jeho predchodca.

Musíš si prečítať:

Smartfón je menší ako uvedené dva a prichádza len na chvíľu 5 palcov. Verím, že veľa ľudí sa bojí veľkosti phabletu smartphones a zdá sa, že HTC aj takto uvažuje.

Smartfón má rozlíšenie Full HD, ktoré je podľa môjho úprimného názoru na smartfón viac než dostatočné 5 palcov. Tiež prichádza s 3 GB RAM a 32 GB vnútorná pamäť. Našťastie sa HTC rozhodlo zahrnúť slot na kartu microSD napriek tomu, že bol smartphone vyrobený zo skvelých materiálov.

Pokiaľ ide o vzhľad, HTC M9 je skvele vyzerajúce zariadenie. Tiež sa mi páčilo, že oba reproduktory sú na prednej strane smartfónu, čo robí konzumáciu médií potešením.

Prečo tento?

Kúpte si tento telefón, ak potrebujete to najlepšie, ale s veľkým telefónom si nemôžete robiť starosti.

4. LG V10

Spoločnosť LG vyšla tento rok s najnovším vlajkovým smartfónom. Aj keď LG G4 nebol len pominuteľný, LG V10 pozdvihuje hru na inú úroveň. LG V10, ponúkaný ako luxusné zariadenie, je dodávaný s dvoma prednými kamerami.

Musíš si prečítať: 10 problémov s LG G4 a ich riešenie

Áno, čítate dobre; smartphone má dve predné kamery, ktoré vám umožnia urobiť si skvelo vyzerajúce selfie na zdieľanie v sociálnych sieťach. Po získaní tohto smartfónu bude vaša selfie hra na mieste.

Telefón prichádza u obra 5.7 palcov a je vyrobený z prvotriednych materiálov. To nie je všetko, obrazovka je QHD IPS LCD. Špecifikácie sú špičkové a smartfón dokonca má 4 GB RAM v ňom.

Niekto by si mohol myslieť, že to stačí, ale spoločnosť LG tvrdí, že nie! Smartfón je vybavený vždy zapnutou sekundárnou obrazovkou priamo na vrchu veľkej obrazovky. Malá obrazovka bude mať rôzne funkcie v závislosti od situácie alebo používanej aplikácie.

Prečo tento?

Má takmer všetko, čo by ste od smartfónu mohli chcieť.

5. Galaxy S6 Edge Plus

Tento smartfón je tu, aby otáčal hlavou. Zariadenie Samsung je už veľmi dlho nepredstaviteľné, pokiaľ ide o podvozok a karosériu. To sa zmenilo, keď spoločnosť vydala Samsung Galaxy S6 s metalickým povrchom a unibody podvozkom. Samsung Galaxy Edge + je dodávaný so zakrivenou obrazovkou, ktorá sa ohýba dovnútra na ľavej a pravej strane zvislej obrazovky.

Musíš si prečítať: Samsung Galaxy Problémy a riešenie problémov s okrajom S6

Špecifikácie sú tiež špičkovej kvality a na obrazovku sa pozerá úplne radosť. Neviem, ako by to vyzeralo pri každodennom používaní, ale som si celkom istý, že by to vo vašich rukách vyzeralo úžasne.

Spoločnosť Samsung skutočne zvýšila svoju hru na tomto zariadení. Všetky tieto prémiové materiály, ktoré sa používajú, majú však jednu nevýhodu, ktorou je cena. Samsung Galaxy Edge + predáva oveľa viac ako predchádzajúci Samsung smartphones. Okraje tu nezabíjajú, je to vzhľad a ako všetci vieme, vzhľad je vždy drahý.

Prečo tento?

Má všetko, čo by ste mohli požadovať, a ešte viac, má vražedný vzhľad.

6. Sony Xperia Z5

Spoločnosť Sony urobila niekoľko úžasných smartphones posledných pár rokov. Obzvlášť milujem ich sériu Xperia Z. Stále mám so sebou Xperiu Z1 a okrem niektorých vločkovitých načasovaní batérie mi slúži dobre. Sony Xperia Z5 je špičkovým výrobkom japonskej technologickej spoločnosti a nič sa mu nezadržiava.

Smartfón je dodávaný s IPS LCD obrazovkou s rozlíšením 4K. Spoločnosť Sony si myslela, že nový smartphone potrebuje viac rozlíšenia, a tu to prehnal. Ale ak milujete displeje s vysokým rozlíšením, tento sa vám bude páčiť. V skutočnosti som sa pokúsil vidieť jednotlivý pixel voľným okom a takmer som sa dotkol obrazovky očnou buľvou, keď som to uvidel.

Podľa normy je tento smartphone dodávaný s hviezdnym 23 MP fotoaparátom, ktorý robí skvelé fotografie. Sony sa tiež podarilo do tenkého šasi vtesnať 3430 mAh batériu. Jediný problém, ktorý vidím, je ten, že dizajn je takmer identický s prvou verziou smartfónu.

Prečo tento?

Dodáva sa s rozlíšením, ktoré väčšina televízorov a monitorov nemá.

7. Nexus 5X

Pre veľa ľudí, ktorých poznám, Nexus 5 vyrobený spoločnosťou LG bol jedným z najlepších Androidov smartphones. Spoločnosť LG bola veľkolepým hitom u fanúšikov, ako už urobili 2 predchádzajúci Nexus smartphones. Ten je prekvapivý, pretože je vydávaný spolu s drahším Nexus 6P. Google bol dosť múdry, aby zachoval všetko, čo sa fanúšikom na predchádzajúcich iteráciách páčilo, a vylepšil ich.

Musíš si prečítať: Ako rootovať súbor Galaxy Poznámka 5

Smartfón má o niečo väčšiu obrazovku ako Nexus 5, prichádza o 5.2 palcov. Rozlíšenie obrazovky je Full HD. Smartfón je dodávaný s rovnakým fotoaparátom, aký používa Google Nexus 6P, takže z neho získate rovnaký fotografický výkon. Smartfón je zameraný na zákazníkov strednej triedy a odzrkadľuje sa to v špecifikáciách, kvalite prevedenia i cene.

Prečo tento?

Je to oveľa lacnejšie ako horný koniec smartphones na zozname.

8. OnePlus Two

OnePlus One bol hitom spánku, prišiel z ničoho nič a prekvapil množstvo ľudí. OnePlus 2 je ďalší príbeh. Rovnako ako ste boli ohromení tým, aké úžasné boli prvé Hviezdne vojny (ak ste vtedy žili) a postavili ste sa do radu pre druhú, aj tento inteligentný mal rovnaký vplyv.

Jeden z najdôležitejších dôvodov, prečo si ľudia kupujú OnePlus 2 je jeho cena. Aj keď je smartphone nabitý skvelými špecifikáciami, spoločnosti sa podarilo udržať cenu veľmi rozumnú. Smartfón sa dodáva v dvoch variantoch, jeden má 3 GB RAM a druhý má 4, Odporučil by som 4 GB jeden pre dvojročný pokoj v duši.

Smartfón, vyrobený z plastu, sa v rukách skutočne cíti skvele. Veľká obrazovka na ňom funguje naozaj dobre na priamom svetle a je veľmi príjemný na pohľad. Celý balík OnePlus 2 má to elegantnú atmosféru. Zdá sa, že fotoaparát funguje skvele a má sklo Gorilla Glass 4 ochrana je len čerešnička na vrchu.

Prečo tento?

Dodáva sa s rozumnou cenovkou.

9. Blackberry PRIV

Toto je pre používateľov Androidu business triedy, ktorí si cenia bezpečnosť. Viem, že Android môže byť trochu nezabezpečený (nie je to veľký problém), ale ak máte tajné kódy na výrobu Coke Coly vo svojom telefóne, môžete tiež získať BlackBerry Priv. Tento smartphone má význam, pretože BlackBerry zvyčajne nevyrába Android smartphones.

Smartfón je dodávaný so všetkým, čo môžete očakávať od vlajkovej lode vydanej v roku 2015. Má a 5.4 palcový AMOLED displej. Vďaka rozlíšeniu QHD obrazovka skutočne praskne. Nie je to však dôvod, prečo je tu smartphone uvedený.

Dôvodom, prečo BlackBerry Priv upútal moju pozornosť, je výsuvná mini klávesnica. Toto je fyzická klávesnica, o ktorej tu hovoríme, nie o virtuálnej. Ak absolútne musíte mať klávesnicu, ktorá sa posúva nadol zo zadnej časti telefónu, je to jediný vlajkový smartphone s Androidom, ktorý sa s ňou dodáva.

Prečo tento?

Fyzická klávesnica je vo vlajkovej lodi ťažko dostupná smartphones v týchto dňoch.

10. Moto X Pure

Smartfón je v niektorých oblastiach známy aj ako Moto X Style, ale má všetko okrem čistého štýlu. Pokiaľ ide o fyzický vzhľad, smartphone je trochu nepredstaviteľný, ale všetko ostatné je na špičkovej úrovni. Z IPS 5.7 palcový displej s rozlíšením QHD a 21 MP fotoaparát na zadnej strane, Moto X Pure má všetko.

Smartfón je dodávaný s batériou 3000 mAh, ktorá zaistí dlhodobé osvetlenie. Má tiež schopný štvorjadrový procesor v kombinácii s úctyhodnými 3 gigabajty RAM. Predná kamera je z 5 MP a je dodávaný aj s vyhradeným predným bleskom.

Prečo tento?

Len málo telefónov je vybavených predným bleskom pre optimálne a jasné selfie.

Záver

Toto je niekoľko smartfónov, ktoré nás v priebehu roka zaujali. Ktorý telefón v súčasnosti používate? Budete ochotní aktualizovať tento rok alebo počkáte na ďalší? Napíšte nám svoje názory a sympatie nižšie.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa smartphones uvedené na najlepších telefónoch s Androidom za rok 2015, môžete sa v komentároch vyjadriť. Rád by som vám pomohol vybrať telefón, ktorý je pre vás najvhodnejší.

Odporúčaný kredit obrázku