10 najlep┼í├şch cestovn├Żch aplik├íci├ş pre Android, cie─ż: Par├ş┼ż

Existuje ve─żk├í ┼íanca, ┼że n├ív┼íteva Par├ş┼ża je na va┼íom zozname vedier, ur─Źite ju m├ím na svojom. Ak sa v┼íak va┼íe hviezdy zladili a pl├ínujete cestova┼ą do mesta l├ísky, vezmite ma pros├şm so sebou. Ak to nie je mo┼żn├ę, vezmite si najlep┼íie cestovn├ę aplik├ície pre Android, ktor├ę tu navrhujem. T├Żmto sp├┤sobom p├┤jde s vami mal├í ─Źas┼ą m┼ła (nie stra┼íideln├Żm sp├┤sobom).

Uk├í┼żme to v─Źas, s├ím som v Par├ş┼żi nebol. V┼íetky odborn├ę tipy a rady, ktor├ę n├íjdete v tomto ─Źl├ínku, poskytuje m├┤j str├Żko, ktor├Ż tam minul├Ż rok absolvoval druh├║ svadobn├║ cestu. Niektor├ę z aplik├íci├ş navrhol aj on a po─Źas m├┤jho rozsiahleho testovania fungovali skvele.

Pozn├ímka: Najlep┼íie cestovn├ę aplik├ície pre Android boli testovan├ę na Samsungu Galaxy Pozn├ímka III. Niektor├ę aplik├ície, najm├Ą tie, ktor├ę obsahuj├║ mapy, boli testovan├ę na zariaden├ş Samsung Galaxy Smartf├│n S IV koncom minul├ęho roka v Par├ş┼żi. V┼íetky aplik├ície fungovali skvele.

1. Sprievodca mestom Paris – zadarmo

Sprievodca mestom Par├ş┼ż

Najlep┼í├ş sprievodca

Paris City Guide je najlep┼íia medzi cestovn├Żmi aplik├íciami pre Android. T├║to aplik├íciu vytvoril Travel Adviser, v├Żvoj├ír, ktor├Ż je ve─żmi zru─Źn├Ż pri vytv├íran├ş ┼ípecializovan├Żch sprievodcov mestom. Ke─Ć cestujem do Dubaja, pou┼ż├şval som ich aplik├íciu na podnikanie a z├íbavu. Aplik├ícia je dod├ívan├í s ─żahko zrozumite─żn├Żm pou┼ż├şvate─żsk├Żm rozhran├şm, ktor├ę je skvel├ę na vyjadrenie v┼íetk├Żch jej funkci├ş bez potreby tutori├ílu.

S├║visiace: 10 najspo─żahlivej┼í├şch aplik├íci├ş pre navig├íciu GPS pre Android, s ktor├Żmi si m├┤┼żete stavi┼ą ┼żivot

Aplik├ícia funguje aj offline, ale odpor├║─Źa sa stiahnu┼ą ─Ćal┼íie ├║daje, aby ste roz┼í├şrili pou┼żite─żnos┼ą offline. Ako ka┼żd├Ż dobr├Ż sprievodca mestom v├ís t├íto cestovate─żsk├í aplik├ícia pre Android nasmeruje spr├ívnym smerom, ─Źi u┼ż h─żad├íte hotel na noc alebo re┼ítaur├íciu na obed.

Vlastnosti:

U┼ż├şvate─żsky pr├şvetiv├ę a efekt├şvne rozhranie. Inform├ície s├║ na ┼ípi─Źkovej ├║rovni a priebe┼żne aktualizovan├ę. Denn├şk Vytvorte si vlastn├Ż v├Żlet je pr├şjemn├Żm dotykom.

Pozoruhodná funkcia:

T├íto aplik├ícia je zalo┼żen├í v├Żlu─Źne na komunite a poskytuje preh─żady o miestach mimo mapy a skvel├Żch jedl├ích. V┼żdy sa sna┼ż├şm jes┼ą z miestnych re┼ítaur├íci├ş namiesto ve─żk├Żch re┼ąazcov a t├íto aplik├ícia je ve─żmi n├ípomocn├í pri poskytovan├ş podrobnost├ş o ruk├ích od spolucestuj├║cich. Pokia─ż ide o v┼íeobecn├Ż lov potrav├şn, pozrite sa aj na najlep┼íie aplik├ície na vyh─żad├ívanie re┼ítaur├íci├ş.

Stiahnu┼ą na Google Play

2. Aeroports de Paris – zadarmo

Letisk├í v Par├ş┼żi

─îas lieta┼ą

Toto je ofici├ílna aplik├ícia na letisku v Par├ş┼żi, ktor├í v├ím u┼íetr├ş drahocenn├Ż ─Źas a pravdepodobne aj peniaze. Moja franc├║z┼ítina je trochu hrdzav├í, ale som si celkom ist├Ż, ┼że Aeroports de Paris znamen├í par├ş┼żske letisko. T├íto aplik├ícia je ka┼żdop├ídne dod├ívan├í s harmonogramom pr├şletov, odletov, n├ístupn├Żch br├ín, inform├íci├ş o leteck├Żch spolo─Źnostiach, inform├íci├ş o odbavovacej oblasti a dokonca s upozorneniami na ak├ęko─żvek zmeny letov v re├ílnom ─Źase. Aplik├ícia tie┼ż prin├í┼ía najnov┼íie spr├ívy pre pr├şpad, ┼że by do┼ílo k neobvykl├Żm okolnostiam. Stru─Źne povedan├ę, t├íto aplik├ícia je takmer nevyhnutnos┼ąou, ak cestujete letecky.

Vlastnosti:

Trochu blokov├ę, ale vysoko stabiln├ę rozhranie. Inform├ície s├║ ve─żmi presn├ę a spo─żahliv├ę. M├┤┼żete ma┼ą vlastn├║ prisp├┤soben├║ kartu.

Pozoruhodná funkcia:

Aplik├ícia obsahuje prelo┼żen├ę inform├ície o zna─Źk├ích umiestnen├Żch na letiskov├Żch termin├íloch v Par├ş┼żi. Existuje tie┼ż ve─ża podporovan├Żch jazykov. Ak v┼íak chcete preklada┼ą sami, vysk├║┼íajte niektor├ę z najlep┼í├şch aplik├íci├ş na prekladanie v syst├ęme Android.

Stiahnu┼ą na Google Play

3. Mena XE – zadarmo a $10,99

Mena XE

Jednoduch├ę konverzie

3. Bezplatná verzia

Je to pre t├Żch, ktor├ş cestuj├║ s mierne obmedzen├Żm rozpo─Źtom. Mena XE je pekne vyzeraj├║ci prevodn├şk mien, ktor├Ż m├┤┼żete pou┼żi┼ą na r├Żchlu konverziu dol├írov na eur├í. Aplik├ícia m├í niekedy nulov├Ż vplyv na ceny, ale ur─Źite m├┤┼że pom├┤c┼ą pri m├║drom rozhodovan├ş. Teraz, ke─Ć sme na t├║to t├ęmu, nekupujte ni─Ź, ─Źo pred├íva osoba na ulici, je to v┼íeobecne zn├íme, ale v z├íbavn├Żch ─Źasoch to m├┤┼żeme ignorova┼ą.

Nekupujte predra┼żen├ę veci, ktor├ę m├┤┼żete rovnako ─żahko dosta┼ą doma, najm├Ą ak je cena doma ni┼ż┼íia. Pou┼żite t├║to aplik├íciu na chv├ş─żu a budete ma┼ą v┼íeobecn├║ predstavu o tom, ko─żko vec stoj├ş v eur├ích. Ak chcete u┼íetri┼ą e┼íte viac pe┼łaz├ş, pod─ża pl├ínu to napl├ínujte pomocou najlep┼í├şch rozpo─Źtov├Żch aplik├íci├ş. Viete, ┼że nie ka┼żd├Ż je milion├ír, niektor├ş ─żudia p├ş┼íu o Androide aj preto, aby sa u┼żivili.

N├íkupy v aplik├ícii: $90,99 – 90,99 dol├írov za polo┼żku

Vlastnosti:

R├Żchle a ve─żmi presn├ę. Pon├║ka propriet├írne kurzy mien a grafy. M├┤┼że fungova┼ą aj vtedy, ke─Ć nie je internet.

Pozoruhodná funkcia:

Jednou z najlep┼í├şch vec├ş na tejto aplik├ícii je, ┼że vie, ┼że nem├íte ve─ża ─Źasu. Existuj├║ mal├ę dotyky, ktor├ę u─żah─Źuj├║ pou┼ż├şvanie aplik├ície v okamihu, napr├şklad m├┤┼żete potrias┼ą zariaden├şm a resetova┼ą sadzby.

Stiahnu┼ą na Google Play

3.B Platená verzia

Platen├í verzia aplik├ície odstr├íni z aplik├ície v┼íetky reklamy tretej ─Źasti. Umo┼ż┼łuje v├ím tie┼ż porovna┼ą 20 mien namiesto 10, ktor├ę s├║ k dispoz├şcii v bezplatnej verzii. V platenej aplik├ícii s├║ zahrnut├ę aj ─Ćal┼íie zmeny, ako napr├şklad hlb┼íia personaliz├ícia a offline pou┼żitie.

Stiahnu┼ą na Google Play

4. 99Taxis – zadarmo

99Taxis

Kr├í─Źam sem

Poviem jednu vec na rovinu, tax├şky v Par├ş┼żi s├║ extr├ęmne drah├ę. V├Ą─Ź┼íina ─żud├ş na ne sko─Ź├ş hne─Ć, ako pristan├║, a nesk├┤r si uvedomia, ┼że pr├íve sp├ílili 30 eur za 15 min├║t jazdy. Tax├şk si teda objednajte iba vtedy, ak skuto─Źne potrebujete osobn├║ jazdu, inak m├┤┼żete cestova┼ą metrom.

Teraz sa dostaneme k aktu├ílnej aplik├ícii, 99Taxis, ako sa n├ízov mohol pokazi┼ą, je aplik├ícia o objednan├ş tax├şka. Aplik├ícia v├ís vyh─żad├í pomocou GPS a potom si m├┤┼żete objedna┼ą tax├şk. Je to tak├ę jednoduch├ę. Rozhranie tejto cestovnej aplik├ície pre Android je jednoduch├ę a v skuto─Źnosti je ve─żmi m├ílo potrebn├ę ┼ąukn├║┼ą prstami do smartf├│nu.

Vlastnosti:

K dispoz├şcii je ┼íirok├í ┼ík├íla platobn├Żch mo┼żnost├ş. Aplik├ícia tvrd├ş, ┼że po┼íle tax├şk 5 min├║t. Aplik├ícia je ├║plne zadarmo bez rekl├ím.

Pozoruhodná funkcia:

V pr├şpade, ┼że v├ís zauj├şma, ─Źi je aplik├ícia bezpe─Źn├í alebo nie, je tak├í bezpe─Źn├í, ako m├┤┼że by┼ą. Vodi─Źi s├║ povinn├ş zaregistrova┼ą sa s pr├şslu┼ín├Żmi obr├ízkami a dokumentmi, ne┼ż m├┤┼żu za─Źa┼ą pou┼ż├şva┼ą aplik├íciu.

Stiahnu┼ą na Google Play

5. Nav┼ít├şvte Par├ş┼ż metrom – zadarmo

Nav┼ít├şvte Par├ş┼ż metrom

Najlepšia cesta

V predch├ídzaj├║cej aplik├ícii som spomenul, ┼że metro je najlep┼í├ş a najlacnej┼í├ş sp├┤sob cestovania v Par├ş┼żi. T├íto aplik├ícia ─Ćalej u─żah─Źuje cestovanie podzemnou dopravou. Aplik├ícia je plne prelo┼żen├í do nem─Źiny, holand─Źiny, talian─Źiny, ┼ípaniel─Źiny a japon─Źiny a samozrejme angli─Źtiny. RATP prev├ídzkuje v meste metro, elektri─Źky, ┼żeleznice a autobusy, tak┼że inform├ície s├║ ofici├ílne a autentick├ę. Aplik├ícia dokonca geograficky lokalizuje va┼íu polohu a poskytne skvel├ę n├ívrhy na prehliadku mesta.

Vlastnosti:

Vypo─Ź├ştajte si jednoducho cestovn├ę poriadky. Dok├í┼że kontrolova┼ą ┼żelezni─Źn├ę trasy aj v offline re┼żime. Komplexn├ę inform├ície o turistick├Żch lokalit├ích.

Pozoruhodná funkcia:

Ak chcete ─Ćalej roz┼í├şri┼ą svoje inform├ície o Metro, m├┤┼żete si stiahnu┼ą ─Ćal┼íie, ale ├║plne volite─żn├ę 20 MB ├║dajov. To umo┼żn├ş plynul├ę pou┼ż├şvanie offline.

Stiahnu┼ą na Google Play

6. TripAdvisor – zadarmo

TripAdvisor - cestovn├ę aplik├ície pre Android

Dávajte si pozor

├üno, t├íto aplik├ícia je takmer identick├í s prvou aplik├íciou v zozname, preto┼że ju vyr├íba ten ist├Ż v├Żvoj├ír. T├íto aplik├ícia je dod├ívan├í s nov├Żm Samsungom smartphones aj ke─Ć nen├ívid├şm OEM (p├┤vodn├Ż v├Żrobca elektroniky) bloatware. T├íto aplik├ícia je jednou z m├íla v├Żnimiek bloatwaru, ktor├ę m├┤┼żu by┼ą skuto─Źne u┼żito─Źn├ę. T├íto cestovn├í aplik├ícia pre Android m├í ve─żmi ─Źist├ę rozhranie navrhnut├ę tak, aby okam┼żite poskytovalo dostato─Źn├ę inform├ície. Ak h─żad├íte lacn├Ż hotel, pou┼żite t├║to aplik├íciu a rezervujte si ju.

Vlastnosti:

Neuverite─żne plynul├Ż u┼ż├şvate─żsk├Ż z├í┼żitok. Podrobnosti o takmer ka┼żdom meste, vr├ítane Par├ş┼ża. Pozrite si fotografie pamiatok a kni┼żn├ę v├Żlety.

Pozoruhodná funkcia:

M├┤j str├Żko mi povedal, ┼że v Par├ş┼żi s├║ turistick├ę kancel├írie, ktor├ę pred├ívaj├║ z─żavnen├ę l├şstky do m├║ze├ş na jednom vhodnom mieste a dokonca aj bez dlh├Żch radov. Ak si dobre pam├Ąt├ím, jeden sa nach├ídza v bl├şzkosti budovy opery Gernier. Zarezervujte si v├Żlety do m├║zea a vo zvy┼íku je t├íto skvel├í aplik├ícia, ktor├║ si m├┤┼żete rezervova┼ą sami.

Stiahnu┼ą na Google Play

7. Mapy od Sygic-skúšobná verzia s nákupmi v aplikácii

Mapy od Sygic

V├Żlety so sprievodcom

Sygic je najlep┼íia naviga─Źn├í aplik├ícia GPS pre cesty do zahrani─Źia. Aplik├ícia m├í neuverite─żne podrobn├ę mapy, ktor├ę je mo┼żn├ę pou┼żi┼ą aj offline. Rozhranie je bezprobl├ęmov├ę a poskytuje presn├ę a podrobn├ę inform├ície. Navig├ícia funguje naozaj dobre, aj ke─Ć ste offline. Jedinou nev├Żhodou je, ┼że si budete musie┼ą najsk├┤r stiahnu┼ą ├║daje. Pre cestovate─żov, ktor├ş id├║ do Par├ş┼ża, si bud├║ musie┼ą stiahnu┼ą viac ako 500+ MB ├║dajov, ne┼ż za─Źn├║ aplik├íciu pou┼ż├şva┼ą. Odpor├║─Źam pou┼żi┼ą pripojenie WiFi na r├Żchlej┼íie s┼ąahovanie a to sk├┤r, ako sa pust├şte do dobrodru┼żstva.

Vlastnosti:

Nejak├í sol├şdna GPS navig├ícia. Poh├í┼łan├ę neust├íle aktualizovan├Żmi mapami Tom Tom. Stiahnite si a pou┼ż├şvajte aplik├íciu ├║plne offline.

Pozoruhodná funkcia:

T├║to aplik├íciu pou┼żite pri cestovan├ş miestnym tax├şkom alebo nov├Żmi priate─żmi. V─Ćaka tejto aplik├ícii budete vedie┼ą, ─Źi sa odli┼íuj├║ od be┼żn├ęho pr├║du. V┼żdy je lep┼íie by┼ą trochu paranoidn├Ż, ako sa necha┼ą okradn├║┼ą. M├┤┼żete si tie┼ż vysk├║┼ía┼ą najlep┼íie offline naviga─Źn├ę aplik├ície a roz┼í├şri┼ą tak svoju kni┼żnicu.

Stiahnu┼ą na Google Play

8. Duolingo – zadarmo

Duolingo

U─Źi┼ą sa franc├║z┼ítinu

Duolingo je aplik├ícia ─Ź├şslo jedna v 10 najlep┼í├şch aplik├íci├ích na ┼ít├║dium jazykov pre Android a to z dobr├ęho d├┤vodu. T├íto aplik├ícia je neuverite─żn├í pri v├Żu─Źbe hovorenia nov├Żm jazykom. T├║to aplik├íciu nem├┤┼żem dostato─Źne odporu─Źi┼ą t├Żm, ktor├ş sa chystaj├║ cestova┼ą do ─Ćalek├Żch kraj├şn. Ak pl├ínujete cestu do franc├║z┼ítiny, neza┼íkod├ş vedie┼ą p├ír z├íkladn├Żch vec├ş o jazyku. Ur─Źite je lep┼íie kontrolova┼ą aplik├íciu preklada─Źa ka┼żd├║ 5 sek├║nd. Aj ke─Ć v├Ą─Ź┼íina ─żud├ş vo Franc├║zsku m├┤┼że hovori┼ą alebo rozumie┼ą anglicky, v miestnom jazyku nie je na ┼íkodu, ak sa dohovor├şte aspo┼ł dobre.

Vlastnosti:

Skuto─Źne inovat├şvna met├│da v├Żu─Źby. Asocia─Źn├ę pr├íce z obr├ízku na pr├ícu. Umo┼ż┼łuje nau─Źi┼ą sa mal├║ minihru.

Pozoruhodná funkcia:

Viete, ┼że v├í┼í let bude chv├ş─żu trva┼ą. ─îas je mo┼żn├ę optim├ílne z├şska┼ą spusten├şm tejto aplik├ície a nau─Źen├şm sa jednej alebo dvoch fr├íz vo franc├║z┼ítine. V─Ćaka tomu je jednou z najd├┤le┼żitej┼í├şch cestovn├Żch aplik├íci├ş pre Android v mojej knihe.

Stiahnu┼ą na Google Play

9. Fotoapar├ít Google – zadarmo

Fotoaparát Google

Snap Safe

M├┤┼żete sa op├Żta┼ą, ─Źo rob├ş aplik├ícia pre fotoapar├íty v zozname najlep┼í├şch cestovn├Żch aplik├íci├ş pre Android. Vo Franc├║zsku v├ím m├┤┼że pripada┼ą hr├┤za, ke─Ć uvid├şte budovu a postav├şte sa, aby ste sa odfotili, miestni do v├ís ur─Źite narazia prekvapivo vysokou frekvenciou. M├┤j drah├Ż str├Żko zlomil ├║plne skvel├║ digit├ílnu zrkadlovku, preto┼że sa n├íhle zastavil na chodn├şku, aby urobil fotografiu. Fotoapar├ít Google je jednoduch├Ż a bezprobl├ęmov├Ż. Tie┼ż sa sp├║┼í┼ąa prekvapivo vysokou r├Żchlos┼ąou takmer na ka┼żdom smartf├│ne s Androidom. Teraz sa postavte nabok a odsko─Źte. M├┤┼żete si tie┼ż skontrolova┼ą najlep┼íie aplik├ície pre fotoapar├íty a roz┼í├şri┼ą tak svoj v├Żber.

Vlastnosti:

Za─Ź├şna sa behom nieko─żk├Żch sek├║nd. Extr├ęmne jednoduch├ę rozhranie. M├í pekn├║ funkciu rozmazania objekt├şvu.

Pozoruhodná funkcia:

V─Ćaka funkcii Photo Sphere tohto fotoapar├ítu je jedine─Źn├í kvalifik├ícia na fotografovanie 360 ÔÇőÔÇő┬░ orienta─Źn├Żch bodov. Osobne v├ím odpor├║─Źam, aby ste t├║to funkciu pou┼żili aspo┼ł raz.

Stiahnu┼ą na Google Play

10. Paris Night Light – zadarmo

Par├ş┼żske no─Źn├ę svetlo

Digit├ílny poh─żad

Je to pekn├í ┼żiv├í tapeta, ktor├║ si m├┤┼żete da┼ą na telef├│n, k├Żm budete ─Źaka┼ą na o─Źak├ívan├║ dovolenku. V─Ćaka jemn├Żm t├│nom ┼żiv├Żch tapiet vyzer├í skuto─Źne atrakt├şvne. To v kombin├ícii s efektmi gyroskopu a animovan├Żm snehom z neho rob├ş jednu z najlep┼íie vyzeraj├║cich ┼żiv├Żch tapiet na trhu. Aj ke─Ć nepatr├ş v├Żlu─Źne do zoznamu cestovn├Żch aplik├íci├ş pre Android, rozhodne m├┤┼że rozjasni┼ą v├í┼í smartphone dobr├Żm v├Żh─żadom na Eiffelovu ve┼żu.

S├║visiace: 10 najlep┼í├şch aplik├íci├ş pre Android pre svie┼żi nov├Ż vzh─żad

Vlastnosti:

Be┼ż├ş hladko a ostro. Anim├ície vyzeraj├║ n├ídherne. Efekt nakl├ípania je ├║┼żasn├Ż.

Pozoruhodná funkcia:

M├┤┼żete zmeni┼ą mno┼żstvo snehu, ve─żkos┼ą vlo─Źiek a dokonca aj r├Żchlos┼ą. T├íto ┼żiv├í tapeta v├ím prin├í┼ía ve─ża premenn├Żch na dosah ruky. Pou┼żite najlep┼íie widgety na po─Źasie, aby ste sa presved─Źili, ┼że vonku skuto─Źne nesne┼ż├ş.

Stiahnu┼ą na Google Play

Záver:

T├Żm sa cesta 10 najlep┼í├şch cestovn├Żch aplik├íci├ş pre Android kon─Ź├ş a za─Ź├şna nov├í kapitola v├í┼ího ┼żivota dobrodru┼żstva a z├íbavy. Ak sa chyst├íte ─Źoskoro nav┼ít├şvi┼ą Par├ş┼ż, tieto aplik├ície v├ím bud├║ ve─żkou pomocou. Vrelo odpor├║─Źam, aby ste sa pred cestou nau─Źili nieko─żko d├┤le┼żit├Żch fr├íz franc├║z┼ítiny. Nezabudnite tie┼ż, ┼że pri vstupe do podniku pozdravujete patr├│nov alebo predajcov, to je franc├║zsky zvyk. V┼íeobecne povedan├ę, sna┼żte sa nep├║ta┼ą pr├şli┼ín├║ pozornos┼ą a nepodliehajte obvykl├Żm sch├ęmam vreck├írov. Teraz teda dobr├í plavba!