10 najlep┼í├şch aplik├íci├ş pre gal├ęriu Android, ktor├ę v├ím to uk├í┼żu

Jedn├Żm z hlavn├Żch aspektov smartphones s├║ ich kamery. Mnoho ─żud├ş si pre svoj fotoapar├ít vyber├í smartphone. ├Üspech s├ęrie Xperia Z smartphones je uk├í┼żkov├Żm pr├şkladom. 10 najlep┼í├şch aplik├íci├ş pre gal├ęriu Android je zameran├Żch na t├Żch, ktor├ş si radi robia a prezeraj├║ obr├ízky na svojom zariaden├ş smartphones a tablety.

Iste, v┼íetky zariadenia s Androidom maj├║ ┼ítandardn├║ gal├ęriu, ktor├í je ├║primn├í, na denn├ę pou┼żitie ├║plne posta─Źuje. Niekedy v┼íak od ÔÇ×ibaÔÇť aplik├ície gal├ęrie po┼żadujete viac a vtedy je 10 najlep┼í├şch aplik├íci├ş pre gal├ęriu Android dokonal├Żch.

Pozn├ímka: 10 najlep┼í├şch aplik├íci├ş pre gal├ęriu Android bolo testovan├Żch na zariaden├ş Samsung Galaxy Smartf├│n Note III a tablet Asus MemoPad HD. Aplik├ície fungovali uspokojivo.

1. QuickPic – zadarmo

QuickPic - aplik├ície Gal├ęria Android

Všade vyzerá skvele

QuickPic je jednou z najlep┼íie vyzeraj├║cich aplik├íci├ş gal├ęrie pre Android. Aplik├ícia je na prvom mieste v zozname, preto┼że rovnako dobre vyzer├í aj na tabletoch smartphones.

─Äal┼í├şm pozit├şvnym bodom je, ┼że aplik├ícia nikdy nevy┼żaduje zbyto─Źn├ę povolenia, ─Źo z nej rob├ş jednu z najbezpe─Źnej┼í├şch aplik├íci├ş gal├ęrie v okol├ş. K aplik├ícii je dod├ívan├í aj preh─żadn├í prezent├ícia, ktor├í m├í skuto─Źne skvel├ę na─Źasovanie.

Vlastnosti:

Uv├ídza stovky fotografi├ş v priebehu nieko─żk├Żch sek├║nd. Dok├í┼że prehr├íva┼ą obr├ízky vo form├íte GIF aj vide├í. Dod├íva sa so z├íkladn├Żm editorom obr├ízkov.

Pozoruhodná funkcia:

Aplik├ícia m├í tie┼ż podporu pre online slu┼żby albumov, ako s├║ Disk Google, Dropbox, OneDrive a dokonca aj Flickr.

Stiahnu┼ą na Google Play

2. Piktures-zadarmo s nákupmi v aplikácii

Piktures

Bleskovo r├Żchle na─Ź├ştanie

Piktures je r├Żchla a spo─żahliv├í aplik├ícia gal├ęrie, ktor├í fotografie za nieko─żko okamihov vypln├ş. Jedna vec, ktor├║ som si pri pou┼ż├şvan├ş aplik├ície v┼íimol, je, ┼że je pri bootovan├ş extr├ęmne r├Żchly.

Dokonca aj aplik├ícia gal├ęrie fotografi├ş v mojom Samsungu Galaxy Note III trv├í chv├ş─żu, k├Żm sa ├║plne na─Ź├şta. Je to pravdepodobne preto, ┼że t├íto aplik├ícia pride─żuje ve─żk├║ ve─żkos┼ą vyrovn├ívacej pam├Ąte, ale bez oh─żadu na to funguje ako k├║zlo.

N├íkupy v aplik├ícii: $10,66 – $80,30 za polo┼żku

Vlastnosti:

Miesta je mo┼żn├ę ─żahko prezera┼ą. Ve─żkos┼ą obr├ízkov m├┤┼żete ─żahko zmeni┼ą. Ovl├ídanie gestami funguje ako k├║zlo.

Pozoruhodná funkcia:

Cel├ę albumy m├┤┼żete skry┼ą nieko─żk├Żmi klepnutiami. Je to skvel├í funkcia pre t├Żch, ktor├ş radi tajia svoj rodinn├Ż ┼żivot pred ostatn├Żmi. V├Ą─Ź┼íinou skryjem svoje rodinn├ę fotografie, preto┼że m├┤j telef├│n s ve─żkou obrazovkou je ide├ílny na testovanie hier v projektoch univerzitn├Żch skup├şn.

Stiahnu┼ą na Google Play

3. Z├ímok gal├ęrie – zadarmo a $4.25

Z├ímok gal├ęrie

Skry┼ą Yo Pichasa

3. Bezplatná verzia

Ak potrebujete skvel├║ aplik├íciu na zabezpe─Źenie gal├ęrie, neh─żadajte ni─Ź in├ę ako aplik├íciu Gallery Lock. Ako nazna─Źuje n├ízov, uzamkne gal├ęriu pod tajn├Żm pr├şstupov├Żm k├│dom. Toto je ve─żmi odpor├║─Źan├í aplik├ícia pre t├Żch, ktor├ş s├║ chor├ş z toho, ako si ich priatelia/rodina ┼ím├ítraj├║ po telef├│ne.

Neuchov├ívam v telef├│ne ┼żiadne zvl├í┼ítne alebo nevhodn├ę obr├ízky, ale cen├şm si svoje s├║kromie a som si celkom ist├Ż, ┼że aj vy. Aplik├ícia m├í skvel├ę rozhranie, ktor├ę u─żah─Źuje ukladanie fotografi├ş v zabezpe─Źenom digit├ílnom trezore.

Vlastnosti:

M├┤┼żete skry┼ą fotografie aj vide├í. Existuje podpora cloudov├ęho z├ílohovania. ─Żahko pou┼żite─żn├ę z├ímky PIN alebo vzor.

Pozoruhodná funkcia:

Po tre┼ąom ne├║spe┼ínom pokuse o otvorenie k├│du PIN/vzoru aplik├ícia automaticky odfot├ş p├íchate─ża prednou kamerou. Je to skvel├Ż sp├┤sob, ako identifikova┼ą ┼ím├şruj├║cich sa priate─żov.

Stiahnu┼ą na Google Play

3.B Platená verzia

Platen├í verzia aplik├ície je bez rekl├ím. Toto priate─żsk├ę upozornenie v┼íak znamen├í, ┼że pred odin┼ítalovan├şm mus├şte odkry┼ą skryt├ę fotografie z bezplatnej aplik├ície, inak sa obr├ízky stratia. Dozvedel som sa, ┼że ┼ąa┼żko, na┼í┼ąastie, tam boli niektor├ę skvel├ę z├ílo┼żn├ę aplik├ície, ktor├ę v├ím poskytli pomoc.

Stiahnu┼ą na Google Play

4. Fotogal├ęria – zadarmo

Fotogal├ęria

Jasn├ę ako de┼ł

T├íto kreat├şvne pomenovan├í aplik├ícia Fotogal├ęria je jednou z naj─Źistej┼í├şch aplik├íci├ş gal├ęrie pre Android v okol├ş. Aplik├ícia v├ím pon├║ka hladk├ę a preh─żadn├ę rozhranie a predstavuje celkovo pr├şjemn├Ż z├í┼żitok.

Je to pravdepodobne preto, ┼że pou┼ż├şva biele pozadie, v├Żrazn├Ż odklon od ─Źiernych, na ktor├ę sme zvyknut├ş. Aplik├ícia je optimalizovan├í aj pre HD tablety a poskytuje preh─żadn├ę n├íh─żady.

Vlastnosti:

Ove─ża preh─żadnej┼íie rozhranie. Zdie─żanie je ve─żmi jednoduch├ę. Oto─Źenie, orezanie alebo zmen┼íenie obr├ízkov je jednoduch├ę.

Pozoruhodná funkcia:

T├íto aplik├ícia podporuje v┼íetky hlavn├ę predstavite─żn├ę obrazov├ę form├íty okrem form├ítu RAW. Podporovan├ę s├║ aj nejasn├ę form├íty ako TIFF, PCX a WMF.

Stiahnu┼ą na Google Play

5. MyRoll – zadarmo

MyRoll - Aplik├ície pre gal├ęriu Android

Optimálny organizátor

Ak ste leniv├ş ako ja, nikdy nebudete obr├ízky ├║h─żadne umiest┼łova┼ą do albumov. Na┼í┼ąastie pre n├ís leniv├Żch ─żud├ş je MyRoll hviezdnym organiz├ítorom fotografi├ş. Usporiadajte fotografie pod─ża d├ítumu, ─Źasu, udalost├ş a dokonca aj miesta.

Ak ste sa teda z├║─Źastnili svadby cez v├şkend, aplik├ícia zoskup├ş v┼íetky fotografie pripraven├ę na zdie─żanie bez v├í┼ího minim├ílneho vstupu.

Vlastnosti:

Pevn├ę a kr├ísne rozhranie. Viacn├ísobn├ę zobrazenie umo┼ż┼łuje rozsiahlu personaliz├íciu. Podpora Android Wear je prekvapiv├í.

Pozoruhodná funkcia:

Ozn├ímenie o fotografii je ├║┼żasn├í funkcia. Aplik├ícia v├ím po┼íle upozornenie, ak m├í va┼íe die┼ąa narodeniny, spolu s obr├ízkom, ktor├Ż ste urobili v minulom roku. T├Żmto sp├┤sobom m├┤┼żete r├Żchlo odosla┼ą obr├ízkov├ę prianie, ktor├ę z v├ís urob├ş prem├Ż┼í─żaj├║ceho rodi─Źa.

Stiahnu┼ą na Google Play

6. Prisp├┤sobite─żn├í 3D gal├ęria – zadarmo

Prisp├┤sobite─żn├í 3D gal├ęria

3D faktor

Ako nazna─Źuje n├ízov, jedn├í sa o vysoko prisp├┤sobite─żn├║ 3D gal├ęriu, ktor├í ┼ít├Żlovo zobrazuje va┼íe fotografie. Aplik├ícia je na zariadeniach ni┼ż┼íej triedy trochu pomal├í, ale je to pochopite─żn├ę. Najlep┼íou vlastnos┼ąou aplik├ície je jej trojrozmernos┼ą.

Naklo┼łte telef├│n a fotografie sa bud├║ nakl├í┼ła┼ą pozd─║┼ż zariadenia. Je to ├║h─żadn├í estetika, v─Ćaka ktorej va┼íe fotoalbumy o┼żij├║.

Vlastnosti:

Existuje skvel├Ż, ale z├íkladn├Ż prehr├íva─Ź videa. K dispoz├şcii je miniaplik├ícia na fotor├ím─Źek. K dispoz├şcii je podpora anim├íci├ş GIF.

Pozoruhodná funkcia:

Prisp├┤sobite─żn├í ─Źas┼ą v n├ízve je do zna─Źnej miery pravdiv├í, preto┼że v aplik├ícii je ve─ża mo┼żnost├ş prisp├┤sobenia. Od riadkov s obr├ízkom po r├Żchlos┼ą anim├ície je mo┼żn├ę v┼íetko prisp├┤sobi┼ą.

Stiahnu┼ą na Google Play

7. Gal├ęria obr├ízkov – zadarmo

Gal├ęria obr├ízkov

R├Żchle detaily

Image Gallery je ─żahk├í a ─żahko pou┼żite─żn├í aplik├ícia pre gal├ęriu Android. Rozhranie je dobr├ę a obr├ízky sa na─Ź├ştavaj├║ r├Żchlo. V┼íimol som si, ┼że niektor├Żm aplik├íci├ím z gal├ęrie trv├í zlomok sekundy, k├Żm na─Ź├ştaj├║ detaily do obr├ízkov 4K.

Moje jastrabie o─Źi nevideli to oneskorenie v tejto aplik├ícii. Aplik├ícia tie┼ż podporuje takmer ka┼żd├Ż hlavn├Ż form├ít obr├ízku, ale bohu┼żia─ż neexistuje podpora form├ítu RAW. Aplik├ícia m├┤┼że tie┼ż prehr├íva┼ą anim├ície GIF, ─Źo je skvel├ę pre ÔÇ×trollov s koment├írmiÔÇť.

Vlastnosti:

Ostr├ę n├íh─żady miniat├║r. Plynul├ę prechody a prep├şnanie. Naskenuje obr├ízky v celom zariaden├ş.

Pozoruhodná funkcia:

Aplik├ícia je dod├ívan├í so z├íkladn├Żm editorom fotografi├ş na retu┼íovanie fotografie. Nie je to ni─Ź rozsiahle ako ┼ípecializovan├ę aplik├ície na ├║pravu fotografi├ş, ale ─żahko zvl├ídne mal├ę ├║lohy.

Stiahnu┼ą na Google Play

8. Kameran – zadarmo

Kameran

Ve─żk├ę kni┼żnice, mal├Ż probl├ęm

Cameran je jedin├í aplik├ícia na vytv├íranie albumov v zozname 10 najlep┼í├şch aplik├íci├ş pre gal├ęriu Android a pon├║ka jedine─Źn├║ slu┼żbu. T├íto aplik├ícia je pre t├Żch ─żud├ş, ktor├ş si chc├║ ponecha┼ą cel├║ kni┼żnicu obr├ízkov vo svojich telef├│noch.

Ke─Ć s├║ v telef├│ne tis├şce obr├ízkov, potrebujete dobr├ęho organiz├ítora a spr├ívcu albumov. Tu vstupuje do hry Cameran.

Vlastnosti:

Jednoducho vytv├írajte ┼ít├Żlov├ę albumy. Odovzd├ívanie fotografi├ş je bezprobl├ęmov├ę. Pre samotn├║ aplik├íciu je k dispoz├şcii nieko─żko skvel├Żch t├ęm.

Pozoruhodná funkcia:

Funkcia Shake-to-Share v├ím umo┼ż┼łuje zdie─ża┼ą obr├ízky s bl├şzkym priate─żom iba potrasen├şm zariadenia.

Stiahnu┼ą na Google Play

9. Gal├ęria A+ – zadarmo

Gal├ęria A+

Chu┼ą iOS

Viem, ┼że niektor├ş ─żudia jednoducho uprednost┼łuj├║ rozhranie iOS. Na tom nie je ni─Ź zl├ę. S├ím iPad v┼żdy odpor├║─Źam nov├Żm u┼ż├şvate─żom tabletov. Apple ur─Źite m├í sp├┤sob, ako vytvori┼ą u┼ż├şvate─żsky pr├şvetiv├ę rozhrania.

Gal├ęria A+ je jednoduch├í gal├ęria, ale o─Źividne kop├şruje aplik├íciu gal├ęrie uveden├║ v zariaden├ş iPhone. Aplik├ícia poskytuje iba to, ─Źo naz├Żvam Apple-sk├║senosti.

Vlastnosti:

Ukradnut├ę, ale pevn├ę rozhranie. Prekvapivo skvel├Ż prehr├íva─Ź videa. Zoradenie je jednoduch├ę a ve─żmi n├ípomocn├ę.

Pozoruhodná funkcia:

T├íto aplik├ícia je vybaven├í funkciou vyh─żad├ívania pod─ża farieb. To je spr├ívne; jednoducho vyberte po┼żadovan├║ farbu a aplik├ícia v zlomku sek├║nd prinesie v├Żsledky.

Aplik├ícia v z├ísade vyberie dominuj├║cu farbu a vyvol├í ju a niekedy urob├ş nieko─żko ch├Żb, ale celkovo je t├íto funkcia ├║┼żasn├í. Mus├ş to by┼ą jedna z najunik├ítnej┼í├şch funkci├ş v zozname aplik├íci├ş Gal├ęrie Android.

Stiahnu┼ą na Google Play

10. Sc├ęna – zadarmo

Sc├ęna

Usporiadajte sc├ęny

Scene je rovnako kompetentn├í ako aplik├ície uveden├ę v zozname 10 najlep┼í├şch aplik├íci├ş pre Android Gallery. Jedin├Żm d├┤vodom, pre─Źo nie je zaraden├Ż vy┼í┼íie, je to, ┼że pri orient├ícii na v├Ż┼íku vyzer├í akosi nevkusne smartphones. Na tabletoch v┼íak aplik├ícia skuto─Źne svieti a vynik├í.

Rozhranie je pod─ża m├┤jho n├ízoru vhodnej┼íie na zobrazenie tabletov na ┼í├şrku. Okrem toho m├í aplik├ícia dobr├ę rozhranie, ktor├ę u─żah─Źuje akt├şvne zachyt├ívanie fotografi├ş. Ak chcete najsk├┤r urobi┼ą ve─ża fotografi├ş, vysk├║┼íajte jednu z na┼íich najlep┼í├şch aplik├íci├ş pre fotoapar├íty a za druh├ę si zaobstarajte t├║to ┼íikovn├║ aplik├íciu pre gal├ęriu, aby boli usporiadan├ę.

Vlastnosti:

Autor albumu presu┼łte my┼íou. Pridajte k fotografi├ím popisky. Synchronizujte albumy s in├Żmi zariadeniami.

Pozoruhodná funkcia:

Aplik├ícia je dod├ívan├í s kalend├írom, ktor├Ż zobrazuje fotografie, ktor├ę ste urobili v konkr├ętny d├ítum. To je obzvl├í┼í┼ą skvel├ę pri h─żadan├ş ur─Źitej fotografie.

Viete, kedy m├íte v├Żro─Źie, a tak sta─Ź├ş dobr├í fotografia z minul├ęho roka na poh─żadnicu, ktor├║ sa chyst├íte vytla─Źi┼ą.

Stiahnu┼ą na Google Play

Záver:

Bez oh─żadu na to, ─Źi si chcete urobi┼ą ve─ża selfie alebo len urobi┼ą chybu uz├ívierky, 10 najlep┼í├şch aplik├íci├ş pre gal├ęriu Android v├ím pom├┤┼że udr┼ża┼ą tieto fotografie usporiadan├ę a v poriadku. Nie je ni─Ź stra┼íidelnej┼íie ako jeden prie─Źinok DCIM alebo Camera obsahuj├║ci v┼íetky va┼íe fotografie.

Nenechajte sa posadn├║┼ą vytv├íran├şm perfektn├Żch albumov … Skoro som pri┼íiel o priate─ża, ktor├Ż za─Źal aran┼żova┼ą fotografie pod─ża svojich umeleck├Żch hodn├┤t. Rovnako ako v┼żdy, ak m├íte ak├ęko─żvek obavy, nev├íhajte sa op├Żta┼ą v ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├íroch.