10 najlep┼í├şch alternat├şv k Avast Antivirus

Ak pou┼ż├şvate po─Ź├şta─Źov├Ż syst├ęm alebo smartf├│n, je nanajv├Ż┼í d├┤le┼żit├ę ma┼ą nain┼ítalovan├Ż antiv├şrusov├Ż softv├ęr, aby ste sa zachr├ínili pred v├şrusmi, spywarom a mnoh├Żmi ─Ćal┼í├şmi. Preto┼że v┼íak nie v┼íetci jednotlivci vyrazia a zaplatia za antiv├şrus. Na internete je teda k dispoz├şcii ve─ża bezplatn├ęho antiv├şrusov├ęho softv├ęru.

Pre─Źo h─żada┼ą alternat├şvy k Avast Antivirus?

Avast je jedn├Żm z nich, bolo to skvel├ę, ale ve─ża vec├ş som ─Ź├ştal, ┼że ┼ípehuje svojich pou┼ż├şvate─żov a pred├íva mnoho podrobnost├ş o svojich u┼ż├şvate─żoch marketingov├Żm spolo─Źnostiam. PCmag a Motherboard tento probl├ęm spolo─Źne sk├║mali a dospeli k z├íveru, ┼że to rob├ş Avast.

Nie som si ├║plne ist├Ż, ─Źi je to pravda alebo nie, ale bez oh─żadu na to, ke─Ć nie─Źo tak├ę po─Źujete, v┼żdy h─żad├íte alternat├şvy, aby ste zostali v bezpe─Ź├ş. A o to sa v tomto blogovom pr├şspevku podel├şme.

Avast je z─Ćaleka jedn├Żm z najlep┼í├şch bezplatn├Żch antiv├şrusov├Żch rie┼íen├ş, ktor├ę s├║ v s├║─Źasnosti k dispoz├şcii (samozrejme v├ím pon├║ka aj platen├ę mo┼żnosti). Ale v poslednej dobe sa t├íto slu┼żba stala riskantnou z├íle┼żitos┼ąou, pre ktor├║ sa rozhodn├║┼ą kv├┤li ┼ípion├í┼żnym obvineniam vo─Źi nej, ako je uveden├ę vy┼í┼íie.

Existuj├║ spr├ívy, ┼że popul├írny poskytovate─ż bezpe─Źnostn├Żch slu┼żieb zhroma┼ż─Ćuje ├║daje o pou┼ż├şvate─żoch. Avast tvrd├ş, ┼że pred odoslan├şm do slu┼żieb tret├şch str├ín, ak├Żmi s├║ Google a Microsoft, doch├ídza k identifik├ícii ├║dajov. Riziko v┼íak st├íle nesie kv├┤li mo┼żnosti prepojenia sp├Ą┼ą po predaji ├║dajov tret├şm stran├ím.

┼át├║die a vy┼íetrovania z PCMag a ─Ćal┼í├şch renomovan├Żch publik├íci├ş nazna─Źuj├║, ┼że zber ├║dajov prebieha bez s├║hlasu jeho pou┼ż├şvate─żov. Zoznam klientov, ktor├Żm Avast pred├íva tieto ├║daje na pokrytie n├íkladov, obsahuje ve─żk├ę men├í ako Google, Yelp, Microsoft, McKinsey, Pepsi, Sephora, Home Depot, Cond├ę Nast, Intuit.

To ma prin├║tilo h─żada┼ą najlep┼íie alternat├şvy k antiv├şrusu Avast. V├Żsledkom je, ┼że tu s├║ na┼íe najlep┼íie vyh─żad├ívania, ktor├ę poskytuj├║ impozantn├Ż zoznam najlep┼í├şch alternat├şv Avast Antivirus.

Najlep┼í├şch 10 najlep┼í├şch alternat├şv k Avast Antivirus

Teraz, ke─Ć sme si vedom├ş toho, pre─Źo mus├şte migrova┼ą z Avastu na in├ę antiv├şrusov├ę alternat├şvy, tu s├║ na┼íe najlep┼íie tipy na to, ─Źo je medzi nimi najlep┼íie.

  1. Avira

Aj ke─Ć Avira pon├║ka platen├║ mo┼żnos┼ą, m├┤┼żete si nain┼ítalova┼ą aj bezplatn├║ verziu, ktor├í v├ím ni─Ź ne├║─Źtuje. Pod─ża nieko─żk├Żch AV testov bola hodnoten├í ako jedna z vynikaj├║cich alternat├şv k Avast Antivirus. Je zn├íme, ┼że antiv├şrus v├ím poskytuje vysok├Ż stupe┼ł ochrany a zabezpe─Źenia.

Samozrejme, ┼że nie je dod├ívan├Ż s funkciou ochrany pred malv├ęrom, ale bol pova┼żovan├Ż za jednu z obrovsk├Żch mo┼żnost├ş starostlivosti o ─Ćal┼íie v├í┼żne bezpe─Źnostn├ę probl├ęmy. Schopnos┼ą skenova┼ą a odstra┼łova┼ą v├şrusy na pozad├ş a komplexn├í kontrola s├║ nieko─żko funkci├ş, ktor├ę by z neho urobili jednu z vynikaj├║cich mo┼żnost├ş. Dok├í┼że zvl├ídnu┼ą nieko─żko hrozieb, medzi ktor├ę patria v├şrusy, ─Źervy, spyware, tr├│jske kone a dialery.

─Äal┼íou ─Ćal┼íou v├Żhodou m├┤┼że by┼ą dostupnos┼ą ─Ćal┼í├şch in┼ítal├íci├ş, ako s├║ VPN, roz┼í├şrenia prehliada─Źa a spr├ívca hesiel. Bal├ş─Źek v├ím tie┼ż pon├║ka pr├şstup k aplik├íci├ím ur─Źen├Żm pre mobiln├ę zariadenia pre iOS a Android.

  1. Malwarebytes Anti-malware

Rie┼íenie proti malwaru Malwarebytes bolo pova┼żovan├ę za siln├ęho poskytovate─ża slu┼żieb, pokia─ż ide o boj proti malv├ęru. To by z neho urobilo silnej┼íiu mo┼żnos┼ą pre najlep┼íie alternat├şvy k antiv├şrusu Avast. Maj├║ technologicky riaden├ę rie┼íenie na efekt├şvne rie┼íenie ┼íkodliv├ęho softv├ęru. Medzi n├ístrojmi Antivirus a Antimalware existuj├║ ur─Źit├ę rozdiely.

Anti-malware dok├í┼że odhali┼ą funkcie ┼íkodliv├ęho softv├ęru e┼íte sk├┤r, ako za─Źn├║, a t├Żm chr├íni v├í┼í syst├ęm e┼íte predt├Żm, ako sa stanete obe┼ąou ├║toku. Test AV 2014 uk├ízal, ┼że bol jedn├Żm zo siln├Żch hr├í─Źov, ke─Ć si predstav├şte najlep┼íiu ochranu pred ┼íkodliv├Żm softv├ęrom. M├┤┼że efekt├şvne vy─Źisti┼ą v├í┼í po─Ź├şta─Ź od ┼íkodliv├ęho softv├ęru a efekt├şvne obnovi┼ą syst├ęm.

Aj ke─Ć je automatick├ę skenovanie a odstra┼łovanie k dispoz├şcii iba pod─ża pr├ęmiov├Żch pl├ínov, bezplatn├í verzia poskytuje neobmedzen├║ mo┼żnos┼ą zis┼ąovania a ni─Źenia ┼íkodliv├ęho softv├ęru. V─Ćaka tomu je vynikaj├║cou vo─żbou aj to, ┼że nie je n├íro─Źn├Ż na va┼íe zdroje.

  1. Bitdefender

Bitdefender je jedn├Żm z najlep┼í├şch antiv├şrusov├Żch rie┼íen├ş, ktor├ę s├║ k dispoz├şcii na serveri Windows 10 a m├┤┼że by┼ą vynikaj├║cou vo─żbou pre spr├ívne alternat├şvy k antiv├şrusu Avast. Platen├í verzia je jednou z dokonal├Żch mo┼żnost├ş, ale napriek tomu by ste zistili, ┼że je to rovnako skvel├í vo─żba ako bezplatn├ę rie┼íenie.

Bezplatn├í verzia Bitdefenderu v├ím poskytuje pr├şstup k ├║plnej ochrane pred podvodmi online a pokusmi o phishing. Tie┼ż bol pozorovan├Ż ako dobr├Ż v boji proti inteligentn├ęmu v├şrusu a pri prevencii webov├Żch ├║tokov. Motor hrozieb v re├ílnom ─Źase v bezplatnej verzii udr┼żuje v├í┼í po─Ź├şta─Ź v┼żdy bezpe─Źnej┼í├ş. Bezplatn├í mo┼żnos┼ą samozrejme nepokr├Żva pokro─Źil├ę funkcie, ako napr├şklad VPN alebo 24 x 7 z├íkazn├şcka podpora.

Re┼żim automatick├ęho skenovania v bezplatnej verzii skenuje syst├ęm, ke─Ć je syst├ęm ne─Źinn├Ż. Manipul├ícia so zdrojmi nie je n├íro─Źn├í, a preto je z dlhodob├ęho h─żadiska ─Ćal┼íou skvelou vo─żbou.

  1. Norton Security Scan

Norton Security Scan je jednou z vynikaj├║cich mo┼żnost├ş, ktor├ę v├ím poskytn├║ pr├şstup k v├Ą─Ź┼íej flexibilite pri ochrane v├í┼ího syst├ęmu. Testy AV mu poskytli ├║pln├ę sk├│re, pokia─ż ide o ochrann├ę funkcie, pou┼żite─żnos┼ą a samozrejme v├Żkon.

Norton Security Scan je jedn├Żm z vynikaj├║cich rie┼íen├ş bezplatn├Żch antiv├şrusov├Żch slu┼żieb a bol navrhnut├Ż ako najlep┼íia alternat├şva k antiv├şrusu Avast. D├┤sledne analyzuje v├í┼í syst├ęm a dok├í┼że okam┼żite zisti┼ą hrozby. S├║bory, ktor├ę pova┼żuje za rizikov├ę, samozrejme neodstr├íni automaticky. To je nie─Źo, ─Źo mus├şte urobi┼ą ru─Źne.

V podstate ide o skenovac├ş n├ístroj a neodstra┼łuje hrozby. Medzi ─Ćal┼íie funkcie, ktor├ę sme pova┼żovali za mimoriadne u┼żito─Źn├ę, patr├ş spr├ívca s├║borov cookie, ktor├Ż dok├í┼że detekova┼ą nebezpe─Źn├ę s├║bory cookie – a na┼í┼ąastie ich odstr├íni┼ą.

  1. Bezplatn├Ż antiv├şrus Panda

Toto je ─Ćal┼íie vynikaj├║ce bezplatn├ę antiv├şrusov├ę rie┼íenie a m├┤┼że by┼ą vynikaj├║cou vo─żbou pre najlep┼íie alternat├şvy k antiv├şrusu Avast. Bola to jedna z vynikaj├║cich mo┼żnost├ş pre kompletn├║ a efekt├şvnu bezplatn├║ verziu. Bezplatn├í ed├şcia bude ma┼ą samozrejme pr├şstup k z├íkladn├Żm funkci├ím, ale v├Ą─Ź┼íinou s├║ jednou z najd├┤le┼żitej┼í├şch pre v├Ą─Ź┼íinu va┼íich bezpe─Źnostn├Żch potrieb.

T├íto slu┼żba v├ím poskytuje pr├şstup k ochrane v re├ílnom ─Źase pred ┼íkodliv├Żm softv├ęrom alebo in├Żmi hrozbami. Zvl├ídne takmer ka┼żd├Ż typ spywaru alebo ┼íkodliv├ęho softv├ęru. M├┤┼żete sa rozhodn├║┼ą pre skenovanie v re├ílnom ─Źase, alebo s pravideln├Żm alebo pl├ínovan├Żm skenovan├şm. Multimedi├ílna hra, ktor├í je s├║─Źas┼ąou sady, by mala by┼ą ─Ćal┼í├şm premyslen├Żm za─Źlenen├şm.

Cloudov├ę antiv├şrusov├ę rie┼íenie by malo by┼ą ─Ćal┼íou ─Ćal┼íou v├Żhodou. Ak chcete, aby bol v├í┼í syst├ęm aktualizovan├Ż, u┼ż nemus├şte aktualizova┼ą syst├ęm ani v├ís otravova┼ą upozornenia. M├┤┼że ticho pracova┼ą na pozad├ş a chr├íni┼ą v├í┼í syst├ęm.

  1. Domov Sophos

Mo┼żno je Sophos nesl├Żchan├Żm n├ízvom medzi bezplatn├Żmi antiv├şrusov├Żmi rie┼íeniami, ale poskytuje v├ím pr├şstup k n├ídhernej zbierke najlep┼í├şch mo┼żn├Żch antiv├şrusov├Żch rie┼íen├ş. Jedn├Żm z najsilnej┼í├şch faktorov, ktor├ę by z neho urobili skvel├║ vo─żbu, by bola mo┼żnos┼ą softv├ęru pre viacero zariaden├ş. M├┤┼żete chr├íni┼ą tri zo svojich zariaden├ş.

Poskytuje v├ím pr├şstup k vylep┼íen├ęmu z├í┼żitku z rodi─Źovskej kontroly a mo┼żnostiam ochrany v re├ílnom ─Źase. M├┤┼żete tie┼ż z├şska┼ą pr├şstup k vysokej ├║rovni ochrany pred phishingov├Żmi ├║tokmi. Medzi v├Żhody, ktor├ę platforma pon├║ka, patr├ş jednoduch├ę rozhranie, ktor├ę by malo nov├í─Źikom najlep┼íie vyhovova┼ą. Tento softv├ęr je kompatibiln├Ż s viacer├Żmi opera─Źn├Żmi syst├ęmami.

Platen├í verzia v├ím samozrejme pon├║ka mo┼żnos┼ą in┼ítal├ície a pou┼żitia na desiatich r├┤znych po─Ź├şta─Źoch. Platen├í verzia pon├║ka funkcie, ako je filtrovanie e -mailov (aby ste sa vyhli podvodom s elektronickou po┼ítou), ochrana banky a pokro─Źil├ę funkcie ransomwaru. Bezplatn├í verzia je v ka┼żdom pr├şpade ve─żmi dobr├í a poskytuje v├ím mno┼żstvo pokro─Źil├Żch funkci├ş.

  1. ZoneAlarm

ZoneAlarm je ─Ćal┼íou vynikaj├║cou mo┼żnos┼ąou pre najlep┼íie alternat├şvy k antiv├şrusu Avast a je zn├ímy najlep┼í├şm mo┼żn├Żm zabezpe─Źen├şm online. T├íto slu┼żba poskytuje ┼íirok├║ ┼ík├ílu mo┼żnost├ş, medzi ktor├ę patr├ş ochrana pred malv├ęrom, ochrana v re├ílnom ─Źase a vstavan├ę rie┼íenie br├íny firewall. ─Żahk├ę pou┼żitie a jednoduch├ę rozhranie ae nieko─żko funkci├ş, ktor├ę sme na┼íli, je sk├┤r vylep┼íenou mo┼żnos┼ąou.

Funkcie zabezpe─Źenia webu, ktor├ę pon├║ka antiv├şrusov├ę rie┼íenie, by mali by┼ą jednou z najlep┼í├şch funkci├ş, aby ste mohli bez probl├ęmov pokra─Źova┼ą v prehliadan├ş internetu. Aj ke─Ć pon├║ka vynikaj├║cu funk─Źnos┼ą na Windows 10, poskytuje rovnako dobr├║ kompatibilitu s predch├ídzaj├║cimi verziami, ako napr Windows 7, 8, alebo dokonca XP.

Br├ína firewall, ktor├í je s├║─Źas┼ąou ekosyst├ęmu, by mala by┼ą ─Ćal┼í├şm plusov├Żm bodom, ktor├Ż je k dispoz├şcii bez ─Ćal┼í├şch poplatkov. M├┤┼żete napl├ínova┼ą pravideln├ę skenovanie alebo sa rozhodn├║┼ą pre manu├ílne skenovanie. Antiv├şrusov├ę rie┼íenie m├í vynikaj├║cu kvalitu slu┼żieb, pokia─ż ide o pou┼żite─żnos┼ą a ochranu.

  1. Tot├ílny antiv├şrus

Total AV je jednou z najlep┼í├şch mo┼żnost├ş pre spr├ívne alternat├şvy k antiv├şrusu Avast a poskytuje v├ím pr├şstup ku kompletn├ęmu rie┼íeniu zabezpe─Źenia pre Windows, Mac a Android. M├┤┼żete si by┼ą ist├ş ├║plnou bezpe─Źnos┼ąou a ochranou pred phishingov├Żmi ├║tokmi. Okrem toho m├í tie┼ż n├ístroj, ktor├Ż v├ím pon├║ka pr├şstup k ┼ípecializovan├ęmu n├ístroju na ─Źistenie.

Antiv├şrusov├ę rie┼íenie v├ím poskytuje pr├şstup k roz┼í├şreniu prehliada─Źa pre Google Chrome a Microsoft Edge, ktor├ę by malo by┼ą ─Ćal┼í├şm premyslen├Żm zaraden├şm. Jednoduch├ę rozhranie a pokro─Źil├í sada funkci├ş by z neho urobili skvel├║ vo─żbu. Ak h─żad├íte z├íkladn├║ ochranu ako Avast, mala by by┼ą tou spr├ívnou, s ktorou m├┤┼żete ├şs┼ą.

Bezplatn├í verzia v┼íak neobsahuje ┼żiadnu technick├║ podporu ani ochranu heslom. V ka┼żdom pr├şpade v├ím v┼íak poskytne pr├şstup k dobrej funk─Źnosti.

  1. Kaspersky zadarmo

Kaspersky bol v┼żdy jedn├Żm z najob─ż├║benej┼í├şch antiv├şrusov├Żch rie┼íen├ş. Bezplatn├í verzia, ktor├║ platforma pon├║ka, je jednou z vynikaj├║cich a predstavuje hodnotn├Ż doplnok k najlep┼í├şm alternat├şvam k antiv├şrusu Avast. Antiv├şrus z├şskal hodnotenie ┼íes┼ą zo ┼íiestich za najlep┼í├ş mo┼żn├Ż v├Żkon, pou┼żite─żnos┼ą a ochranu.

Funkcie dostupn├ę v bezplatnej verzii s├║ trochu obmedzen├ę, ale to neznamen├í, ┼że slu┼żba nie je zl├í. M├┤┼że chr├íni┼ą va┼íe zariadenie pred malv├ęrom, ransomv├ęrom a adware. Tento n├ístroj v├ím poskytuje pr├şstup k s├ęrii rodi─Źovskej kontroly a antiv├şrusov├ęmu programu. M├┤┼żete dokonca n├íjs┼ą pr├şstup ku ka┼żd├ęmu druhu skryt├ęho nebezpe─Źenstva alebo sa dokonca stara┼ą o podozriv├ę aplik├ície.

Vylep┼íen├Ż pr├şstup k funkci├ím zabezpe─Źenia a spr├ívca hesiel, ktor├Ż dok├í┼że ulo┼żi┼ą a┼ż 15 hesiel, by mali predstavova┼ą nieko─żko najlep┼í├şch funkci├ş dostupn├Żch bezplatn├Żch alternat├şv k antiv├şrusu Avast.

  1. Microsoft Defender

To je presne jedna z vynikaj├║cich mo┼żnost├ş, ktor├ę by ste v tomto zozname pova┼żovali za dos┼ą p├┤sobiv├ę a primit├şvne. Program Microsoft Defender je v podstate jedine─Źnou mo┼żnos┼ąou a neust├íle rastie oproti tomu, ─Źo bolo pred nieko─żk├Żmi rokmi. Za tie roky sa stal autorizovan├Żm poskytovate─żom slu┼żieb.

Nie─Źo, ─Źo je s├║─Źas┼ąou ka┼żd├ęho z nich Windows in┼ítal├íci├ş, z├şskate pr├şstup k ├║plnej ochrane pred v├şrusmi, spywarom a in├Żm ┼íkodliv├Żm softv├ęrom. Program Microsoft Defender je dostato─Źne zn├ímy na ochranu v re├ílnom ─Źase pred v┼íetk├Żmi druhmi ┼íkodliv├ęho softv├ęru. Antiv├şrusov├ę rie┼íenie neru┼í├ş va┼íu be┼żn├║ pr├ícu, ale zvl├ída ochranu na pozad├ş.

Bezplatne bez rekl├ím, Microsoft Defender v├ím prin├í┼ía v├Żkonnostn├ę charakteristiky na svetovej ├║rovni. Bu─Ćte si ist├ş vysok├Żm stup┼łom ├║─Źinnosti antiv├şrusov├ęho rie┼íenia so vstavan├Żm programom Defender a u┼ż nemus├şte h─żada┼ą alternat├şvy k Avast Antivirus.

T├Żchto 10 je len najlep┼íou alternat├şvou k Avastu. Ale na trhu je to─żko skvel├Żch antiv├şrusov├Żch softv├ęrov├Żch n├ístrojov, ako napr AVG, Comodo a mnoho ─Ćal┼í├şch.

Z├ívere─Źn├ę my┼ílienky

Teraz, ke─Ć ste sa rozhodli zbavi┼ą sa Avastu a zvoli┼ą si in├ę aplik├ície, ako je antiv├şrus Avast, zoznam 10 najlep┼í├şch alternat├şv k antiv├şrusov├ęmu programu Avast by v├ím mal pom├┤c┼ą z├şska┼ą v ┼łom najlep┼íie sk├║senosti. Pozrite sa na v┼íetky tieto alternat├şvy a zistite, ktor├í z nich sp─║┼ła va┼íe krit├ęri├í ochrany.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/38g1cs1