10 najjednoduchších krokov na začatie podnikania blogu

Hoci blogovanie existuje už mnoho rokov, ukázalo sa, že blogovanie je horúcou témou. okolo roku 2003, keď obchodníci zistili, ako používať ľahko použiteľné platformy blogov Blogger, klávesnicaa WordPress,

To, že si každý môže vytvoriť blog, neznamená, že musí, a mnoho odborníkov a spoločností začína blogovať bez premýšľania o tom, prečo, ako a kto by mal blog.

Viac ako 50 percent blogov sa odošle počas prvých 90 dní. Aj keď to naozaj nie je dôležité, ak píšete osobný denník, politický alebo celebritný blog, je veľmi dôležité, aby ste pre svoj podnik založili blog a pokračovali v písaní dôsledne a rozhodne.

Keď potenciálny zákazník príde na blog, ktorý nebol aktualizovaný o niekoľko mesiacov, je to ako ísť do prázdneho obchodu s rozbitými oknami a prachom. To nie je dobré; A nevyzerá to dobre pre vás, vašu obchodnú povesť alebo vašu značku.

Nedovoľte, aby sa vám to stalo. Začnite dobre, začnite inteligentne a postupujte podľa odporúčaných pokynov. Najprv si prečítajte niektoré základné pojmy:

Čo je to obchodný blog?

Pretože blog je lacný a rýchly spôsob, ako si vytvoriť online prítomnosť, je to ideálny spôsob, ako si podnikatelia, tréneri, konzultanti, rečníci, spisovatelia a ďalší podnikatelia môžu overiť svoju dôveryhodnosť a odbornosť. Pretože vaši čitatelia môžu uverejňovať komentáre, vytvárať konverzácie s publikom, budovať vzťahy a dôveru.

povaha Blog je ideálny pre zaneprázdnených profesionálov.Sú rýchle a ľahko aktualizovateľné. Často vytvárate nový obsah (odporúča sa najmenej dvakrát alebo trikrát týždenne), ktorý je užitočný pre vašich potenciálnych zákazníkov a zákazníkov a je obľúbený vyhľadávacími nástrojmi. Na rozdiel od „tradičnej“ statickej stránky je blog dynamickou stránkou, ktorá povzbudzuje vašich návštevníkov, aby s vami komunikovali prostredníctvom komentárov, aby vás mohli lepšie spoznať.

Keď konverzujete so svojím publikom (návštevníci, čitatelia, vyhliadky), preukážete svoju dôveryhodnosť. Vybudujete svoju sieť a neformálne zvyšujete viditeľnosť svojich produktov a služieb.

Blog je dôležitým nástrojom profesionálneho marketingového balíka. V kombinácii s webovou stránkou, ezine, správou databáz a systémom elektronického obchodovania máte všetko, čo potrebujete na rozvoj a správu svojho podnikania kdekoľvek, online.

10 krokov na spustenie blogu

Predtým, ako začnete s nastavovaním svojho blogu, musíte urobiť niekoľko prípravných úloh. Potom máte dobrý štart a dokážete urobiť maximum.

1 Pred vykonaním čohokoľvek iného.Preskúmajte dôvody, pre ktoré chcete blogovať. Aký je účel tohto blogu? Ako súvisí účel blogu s účelom vášho podnikania?

2Čo sú to obchody? ciele alebo výsledky, ktoré očakávate od svojho firemného blogu? Niektorí ľudia používajú blog ako hlavný generátor na zostavenie svojej databázy. Niektorí sa snažia vytvoriť platformu na zviditeľnenie, zatiaľ čo iní používajú blog na vývoj obsahu na iné účely, ako sú knihy, články a programy. Čo chcete od svojho blogu?

3Kto je váš ideálny čitateľ? Pre koho píšete? Pre väčšinu spoločností, s ktorými som pracoval, je ideálny čitateľ ako ich ideálny zákazník. Je dôležité, aby ste svoje publikum spoznali, aby vyhovoval ich potrebám a reagoval na ich obavy, výzvy a kroky na zlepšenie ich života.

4Ako by sa mali cítiť vaši čitatelia? Kedy čítate svoj blog? Môže to znieť čudne, ale pomôže vám to využiť emócie publika. Chcete, aby bol váš čitateľ inšpirovaný, motivovaný a motivovaný k správaniu? Keď toto znova použijete, môžete zamerať svoj obsah na poskytovanie služieb svojim čitateľom.

5Čo by mali robiť vaši čitatelia? Kedy čítate svoj blog? Súvisí to s cieľmi, ktoré ste nastavili pre svoj blog. Ak je váš blog hlavným generátorom, podniknite veľmi jasné kroky, aby si čitateľ nechal prihlásiť na odber aktualizácií blogu alebo získať obsah od hlavného generátora.

6Koľko času trávite na svojom blogu každý týždeň? Toto sumarizuje blogy. Ak sa nemôžete zaviazať písať hodnotný obsah, ublížite vám a vašim čitateľom. Buďte úprimní Najefektívnejšie a najúspešnejšie blogy sú tie s novým obsahom, ktorý je publikovaný najmenej dvakrát alebo trikrát týždenne. Je spravodlivé, že to robíš? Potrebujete tím blogerov? Pamätajte, že existuje veľa spôsobov, ako vytvoriť obsah. Nemusí to byť stále.

7, Čo je hlavnou správou vášho blogu? Týka sa to témy vášho blogu a oblasti, na ktorú sa zameriavate. Čo by sa mali vaši čitatelia naučiť? Prečo by si niekto mal prečítať váš blog a čo je dôležitejšie, prečo by sa mal prihlásiť a sledovať váš blog? Toto je ďalší dôležitý prvok, ktorý sa má implementovať pred spustením blogu. Brian Clark, redaktor časopisu Copyblogger.comodporúča vytvoriť Msgstr “Základný obsah”. Toto je séria publikácií, ktoré formulujú vaše kľúčové posolstvo a poskytujú novým čitateľom úvod a prehľad toho, čo môžu od vás očakávať.

8, Vytvorte redakčný kalendár. Obsah tohto blogu nie je žiadnym tajomstvom. Preto je užitočné mať v hre obsahový plán. Kľúčovým prvkom dobrého blogu je zoznam 7 až 10 kategórií s bohatými kľúčovými slovami. Po definovaní kategórií (alebo podtém) pre svoj blog môžete začať plánovať svoj kalendár obsahu. Ak chcete uverejňovať príspevky trikrát týždenne, musíte byť neaktívni pre každú zo svojich kategórií. Vytvorte zoznam 5 Témy pre každú kategóriu. Potom dokončite svoj kalendár. Päť tém vynásobených desiatimi kategóriami a prebieha 50 príspevkov blogu.

9, Urob si domácu úlohu. Poznanie vašej konkurencie je nevyhnutné pre úspech vášho blogu. Kto blogy vo vašom nika? O čom píšu? Ak je blogovanie vo vašom výklenku zriedkavé, môže to byť skvelá príležitosť ovládnuť vyhľadávacie nástroje s vlastným obsahom. Nájdenie dobrých blogov si vyžaduje čas a výskum. Začína sa o Technorati.com a vyhľadávajte v blogoch pomocou svojich kľúčových slov. Ďalšie použitie Alltop.com a Blogs.com nájsť to najlepšie z najlepších.

10. Vytvorte si blogPo dokončení prieskumu spoznajte svoju správu a pripravte si obsah, je čas začať a blogovať. Tu začína zábavná časť, ktorú nie je možné zakrývať guľkou. Mali by ste myslieť na dve veci: 1) Ste amatér alebo niekto pre vás vytvorí blog? a 2) Ste technický alebo nie? Existuje mnoho blogových platforiem s výhodami a nevýhodami. Ak ste odborníkom na technológie, môžete to uprednostniť WordPress.orgAk nie ste oboznámení s technickými vecami, potom TypePad Môže to byť lepšia voľba pre vás.

Ako vidíte, blogovanie je viac, ako si myslíte. Čím viac prípravy a myslenia ste vložili do svojho blogu skôr, ako začnete, tým bude úspešnejší. Po dokončení prípravných prác a vytvorení blogu budete mať silný marketingový nástroj, ktorý vám umožní vytvoriť jasne viditeľnú webovú stránku a prilákať tých správnych ľudí do vášho podnikania.

Čo by ste pridali do tohto zoznamu, aby ste si vytvorili blog pre úspech? Podeľte sa o svoje najlepšie tipy na blog v komentároch nižšie.