10 múdrych trikov pre fotoaparáty iPhone

Telef├│ny iPhone s├║ pravdepodobne jednou z najob─ż├║benej┼í├şch zna─Źiek smartphones dnes. Od Apple stalo sa ve─żk├Żm menom a roz┼í├şrilo svoj dosah na celom svete, predaj telef├│nov iPhone prev├Ż┼íil ostatn├ę konkuren─Źn├ę zna─Źky. Dnes, Apple u┼ż├şva si ─Ź├şslo 1 miesto pre najob─ż├║benej┼íie zna─Źky smartf├│nov desa┼ąro─Źia.

Telef├│ny iPhone, ktor├ę s├║ viac ne┼ż len smartf├│nom na odosielanie spr├ív a prehliadanie internetu, s├║ skuto─Źne zn├íme, s├║ ich vynikaj├║ce fotoapar├íty. V skuto─Źnosti sa ve─ża ─żud├ş zhoduje na tom, ┼że telef├│ny iPhone maj├║ zo v┼íetk├Żch najlep┼íie fotoapar├íty smartphones.

Kvalita fotoapar├ítov iPhone je tak├í dobr├í, ┼że ve─ża ─żud├ş si v skuto─Źnosti kupuje viac telef├│nov iPhone ako digit├ílnych fotoapar├ítov. V tomto ─Źl├ínku presk├║mame niektor├ę z naj┼íikovnej┼í├şch trikov, ktor├ę m├┤┼żete s fotoapar├ítom svojho iPhone urobi┼ą. Zozn├ímte sa s niektor├Żmi z najlep┼í├şch trikov fotoapar├ítu s fotoapar├ítom iPhone ni┼ż┼íie:

Skratka pre fotoaparát iPhone

Najlep┼íie momenty sa len zriedka zachytia na fotoapar├íte, ALE v─Ćaka r├Żchlym skratk├ím, ako je ikona fotoapar├ítu iPhones – ku ktorej sa dostanete, aj ke─Ć je v├í┼í iPhone na uzamknutej obrazovke – v┼íetky tieto ├║┼żasn├ę chv├şle si m├┤┼żete ponecha┼ą nav┼żdy! Ak za jedine─Źn├Żch okolnost├ş nem├┤┼żete potiahnu┼ą prstom po telef├│ne, m├┤┼żete tie┼ż po┼żiada┼ą Siriho, aby otvoril aplik├íciu pre fotoapar├ít jednoduch├Żm vysloven├şm v├Żrazu ÔÇ×Hey Siri open Camera appÔÇť.

Fotografujte po─Źas nahr├ívania videa

Telef├│ny iPhone 11 a 11 Pro maj├║ t├║to funkciu, pomocou ktorej m├┤┼żete nahr├íva┼ą video a s├║─Źasne fotografova┼ą pomocou tla─Źidla sp├║┼íte v rohu. T├íto funkcia sa naz├Żva ÔÇ×QuickTakeÔÇť a pravdepodobne ste sa s ┼łou u┼ż obozn├ímili, ak ste to robili Instagram alebo Snapchat Stories. Rovnako ako tieto aplik├ície pre soci├ílne m├ędi├í, aj QuickTake pon├║ka z├íbavn├ę mo┼żnosti, tak┼że m├┤┼żete svoj obr├ízok upravi┼ą pred zdie─żan├şm na viacer├Żch platform├ích soci├ílnych siet├ş.

Mrie┼żka fotoapar├ítu

Chcete robi┼ą lep┼íie z├íbery a vo svojich fotografi├ích za─Źleni┼ą popul├írny koncept fotografie ÔÇ×pravidlo tret├şnÔÇť? Sta─Ź├ş zapn├║┼ą mrie┼żku fotoapar├ítu iPhone. Fotoapar├ít iPhone v├ím pom├┤┼że vytvori┼ą vyv├í┼żen├║ kompoz├şciu zobrazen├şm mrie┼żky nad sn├şmac├şm r├ímom. Mrie┼żku je mo┼żn├ę zapn├║┼ą v ─Źasti Nastavenia> Fotoapar├ít> Mrie┼żka. Dne┼ín├ę ─Źasy digit├ílnych fotoapar├ítov s├║ pre─Ź smartphones ovl├ídaj├║ svet fotografie.

Klepnut├şm zaostr├şte

Apple je zn├ímy svojimi intuit├şvnymi a u┼ż├şvate─żsky pr├şvetiv├Żmi funkciami, ktor├ę dokonale demon┼ítruj├║ trikom s fotoapar├ítom ÔÇ×klepnut├şm zaostrteÔÇť. T├íto funkcia je vstavan├í v ka┼żdej aplik├ícii pre fotoapar├íty iPhone a pom├íha v├ím prinies┼ą detaily k objektu alebo bodu zaostrenia na obr├ízku. V├Ą─Ź┼íina fotoapar├ítov ─Źasto zaostruje na stred fotografie, ale pomocou tejto funkcie m├┤┼żete fotoapar├ít nasmerova┼ą manu├ílne na miesto, kde chcete, aby zmenilo zaostrenie. Expoz├şciu m├┤┼żete tie┼ż nastavi┼ą jednoduch├Żm pos├║van├şm prstov nahor a nadol.

Tla─Źidl├í hlasitosti ako uz├ívierka

Vedeli ste, ┼że ako tla─Źidlo sp├║┼íte m├┤┼żete pou┼żi┼ą tla─Źidlo hlasitosti na svojom iPhone? Mnoho ─żud├ş to nevie, ale v skuto─Źnosti v├ím to pom├┤┼że n├íjs┼ą najlep┼íie uhly pre va┼íe fotografie. Rovnako ako fotoapar├ít, v ktorom je tla─Źidlo sp├║┼íte ─Źasto vpravo hore … tla─Źidl├í ovl├ídania hlasitosti v├í┼ího iPhone u─żah─Źuj├║ dr┼żanie telef├│nu a vytv├íranie fotografi├ş. T├íto funkcia nie je predvolene povolen├í, tak┼że ju mus├şte zapn├║┼ą v nastaven├ş fotoapar├ítu.

Inteligentn├ę HDR

T├íto funkcia zabijaka pom├íha telef├│nu rozpozna┼ą ├║rove┼ł svetla pri fotografovan├ş. Umo┼ż┼łuje vytv├íra┼ą ├║┼żasn├ę z├íbery aj vo vysoko kontrastn├Żch situ├íci├ích. HDR, ─Źo v skuto─Źnosti znamen├í ÔÇ×vysok├Ż dynamick├Ż rozsahÔÇť, pom├íha v├í┼ímu telef├│nu vytv├íra┼ą ┼żiv├ę a detailn├ę obr├ízky aj v n├íro─Źn├Żch podmienkach. Je to ve─żmi pokro─Źil├í funkcia – v├Ą─Ź┼íinou ju pou┼ż├şvaj├║ fotografick├ş geekovia a hlup├íci vo fotoapar├íte. Je to tie┼ż funkcia, ktor├║ v in├Żch be┼żne neuvid├şte smartphones.

Lupa

Preme┼łte fotoapar├ít svojho telef├│nu na lupu s vlastnou vstavanou lupou. Tento n├ístroj m├┤┼że by┼ą ve─żmi n├ípomocn├Ż v mnoh├Żch situ├íci├ích, ako je n├íjdenie priate─ża na opa─Źnej strane obrovsk├ęho ┼ítadi├│na alebo ─Ź├ştanie vzdialen├Żch zna─Źiek po─Źas ch├┤dze. Ak chcete pou┼żi┼ą t├║to funkciu, jednoducho prejdite na nastavenia, otvorte pr├şstupnos┼ą a potom klepnut├şm na Lupu zapnite. Lupa v├ím tie┼ż umo┼ż┼łuje pomocou ikony z├ímku pribl├ş┼żi┼ą a oddiali┼ą, zapn├║┼ą baterku a udr┼ża┼ą fotoapar├ít zaostren├Ż.

Portr├ętny re┼żim a Portr├ętov├ę osvetlenie

Fotografujte fotografie v ┼ít├║diovej kvalite pomocou funkci├ş portr├ętneho osvetlenia v iPhone. V─Ćaka tejto funkcii m├┤┼żete vytv├íra┼ą dramatick├ę a n├ídhern├ę z├íbery bez toho, aby ste museli pou┼ż├şva┼ą ┼ípi─Źkov├Ż stat├şv pre mobiln├ę telef├│ny alebo fotoapar├ít DSLR. T├íto funkcia v├ím umo┼ż┼łuje rozmaza┼ą pozadie a vnies┼ą detaily do predmetu va┼íej fotografie.

No─Źn├Ż m├│d

Vytv├írajte ostr├ę a ─Źist├ę fotografie aj v noci pomocou no─Źn├ęho re┼żimu iPhone. T├íto funkcia je k dispoz├şcii vo v├Ą─Ź┼íine modelov modelov iPhone. Ikona no─Źn├ęho re┼żimu pripom├şna mesiac a po aktiv├ícii zo┼żltne. No─Źn├Ż re┼żim m├┤┼że zosvetli┼ą fotografie, ale zachova┼ą no─Źn├║ atmosf├ęru vyv├í┼żen├şm tmav├Żch a svetl├Żch prvkov obrazu.

P├í─Źia sa v├ím vy┼í┼íie uveden├ę tipy? Ak├ę s├║ va┼íe ob─ż├║ben├ę triky s fotoapar├ítmi pre iPhone? Pode─żte sa o ne v ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├íroch!

Krátka adresa URL: https://ssf.co/3aJacWx