10 dokumentov Netflix, ktoré musíte vidieť v roku 2020

Netflix

Netflix je jednou z najpoužívanejších streamovacích služieb na svete. A nemôže to byť inak, keďže platforma ponúka tie najlepšie seriály a filmy pre každý vkus. K videniu je toho však oveľa viac, preto vám v tomto príspevku prezradíme, ktoré to sú 10 najlepších dokumentov Netflix na začiatok roku 2020.

Poslední cári

The Last Czars je dokumentárny film založený na páde dynastie Romanovcov, ktorá získal zmiešané recenzie. Na jednej strane sú tí, najmä v Rusku, ktorí zdôrazňujú jeho historické nepresnosti; zatiaľ čo iní sa zamilovali do príbehu rozprávaného v tomto projekte.

História sa zameriava na život cára Mikuláša II. jeho nástup k moci a následný pád jeho dynastie, kvôli jeho slabej schopnosti vládnuť. Okrem toho je vidieť vplyv slávneho mnícha Rasputina na vládu a jeho prípadný milostný vzťah s cárkou Alexandrou. Počas 6 kapitoly hovoria o tomto historickom fakte, ktorý má oveľa viac fikcie ako reality.

Na mačky alebo sa ich dotýkať

Aby som sa mačiek nedotkol, ukazuje nám to trojkapitolový dokumentárny seriál hrôzy, ktoré možno vidieť na internete. Sústreďuje sa na medializovaný príbeh Luka Rocca Magnottu, mladého Kanaďana, ktorý sa neslávne preslávil zverejňovaním videí mučenia a vraždenia mačiek, kým sa nedostal na verejnosť s vraždou mladého ázijského študenta.

Dokument rozpráva, ako to bol sociálny lov na sieti dvoch fanúšikov Facebook a ako mohli zistiť miesto jeho pobytu, ešte pred Políciou. Existujú svedectvá a rozhovory s protagonistami a niektorými odborníkmi v danej oblasti. Ako sa dalo očakávať, produkcia tohto štýlu vyvolala protichodné názory medzi tými, ktorí ju videli.

Vzorec 1: vzrušenie z Veľkej ceny

Splnený sen pre milovníkov Formuly 1! Je to dokument, ktorý nám ukazuje nádherný svet motoristického športu zvnútra. Budete môcť vidieť, aký je život pretekárskeho jazdca, ako dostávajú pokyny, plánujú stratégie a mnoho ďalšieho.

Ide o prvotriednu produkciu s kvalitnými obrázkami a so všetkým, čo chce fanúšik vidieť. Samozrejme, mali by ste vedieť, že dva z hlavných tímov podujatia, ako Ferrari a Mercedes, sa rozhodli nezúčastniť sa tohto projektu. Ide však o dokument, ktorý sa oplatí vidieť.

pouličné jedlo

Street Food je dokumentárna séria, ktorá zahŕňa prehliadku svetové pouličné stánky s občerstvením. Vo svojej prvej sezóne nás séria zavedie na ázijský kontinent cez hlavné mestá Thajska, Indie, Taiwanu, Japonska, Kórey, Singapuru, Indonézie, Filipín a Vietnamu.

Tu sa to počíta príbeh každého jedla, každého receptu a najmä každého človeka ktorá je súčasťou tohto turné. Samozrejme, najchutnejšie a najextravagantnejšie jedlá sú hlavnými protagonistami tejto inscenácie.

Návrat domov: Film od Beyoncé

Netflix predstavuje intímny pohľad na Historický výkon Beyoncé na festivale hudby a umenia v Coachella Valley v roku 2018. Dokument, ktorý napísala, produkovala a režírovala samotná umelkyňa, má za cieľ ukázať divákovi celý tvorivý a kultúrny proces, ktorý stojí za jej prezentáciami.

Táto prezentácia bola poctou Beyoncé afroamerickým vysokým školám a univerzitám v Spojených štátoch. Je to show, ktorú musí vidieť každý milovník dobrej hudby a kvalitných koncertov.

Skvelý hack

Veľmi ambiciózny dokument, ktorý preskúmať notoricky známy škandál Cambridge Analytica, ako aj zraniteľnosť a podvodné používanie údajov miliónov používateľov internetu. Inscenácia analyzuje temnú stránku sociálnych sietí a vplyv, ktorý mali napadnuté osobné údaje v prezidentských voľbách v Spojených štátoch v roku 2016.

Na krátkom filme sa podieľali bývalí zamestnanci o Facebook, odborníkov, novinárov, profesorov a ďalších odborníkov, ktorí sa prípadu venujú. Takto sa dajú zistiť všetky podrobnosti o tomto kontroverznom škandále.

Prípad Alcàsser

Ide o dokument, ktorý ukazuje šou realizovanú španielskymi médiami z r trojnásobná vražda dospievajúcich z Alcàsseru v roku 1992. Ide o jeden z najslávnejších zločinov v celej španielskej histórii a je vyrozprávaný v šiestich kapitolách, ktoré opisujú celý mediálny cirkus, ktorý rozpútal únos, znásilnenie a následnú vraždu Miriam, Toñi a Desirée.

Tento materiál rozpráva o spôsobe, akým rodiny obetí a zvyšok spoločnosti prežili tento hrozný prípad. Bezpochyby je to dokument, ktorý vás prinúti zamyslieť sa aké bezohľadné vedia byť médiá využívaním tragédie na zisk.

Naša planéta

Ak ste milovníkom životného prostredia a prírody, tento dokument je určený práve vám. Ide o zberateľský kúsok, ktorý sa natáčal viac ako štyri roky, v r viac ako 50 krajín a na ktorých sa zúčastnilo viac ako 600 ľudí. Toto dielo nám ukazuje, aká majestátna je naša planéta a snaží sa nás upozorniť na škody, ktoré na nej spôsobujeme.

Španielsku verziu dokumentu rozpráva herečka Penelope Cruz. Zatiaľ čo v pôvodnej verzii, je to renomovaný britský vedec David Attenborough, ktorý ho rozpráva. Skutočný klenot, ktorý nerobí nič iné pripomeňte nám, koľko nám dáva táto krásna planéta, ktorú obývame.

Parcheesi: dokumentárny film

Parchís bola detská hudobná skupina vytvorená v Barcelone, ktorá sa stala spoločenským fenoménom v Španielsku a vo svete. A tento dokument odhaľuje, ako členovia tohto Boy-Bandu zažili úspech zvnútra.

Prostredníctvom výpovedí a rozhovorov protagonistov sa tento krátky film snaží vysvetliť aké boli zlaté roky skupiny, čo sa stalo so všetkými vyzbieranými peniazmi a ich rozchodom. Je to rozhodne dokument, ktorý zaujme tých, ktorí vyrastali na počúvaní a skandovaní piesní tejto populárnej skupiny.

Zmiznutie Madelein McCannovej

Aby sme tento zoznam ukončili, máme tu ďalší kontroverzný dokument. Ide o Zmiznutie Madelein McCann, Angličanky, ktorá “zmizol” záhadne, keď bol s rodinou na dovolenke v Portugalsku. Prípad sa stal v roku 2007 a stal sa jedným z najmediálnejších v histórii a dnes, takmer o 13 rokov neskôr zostáva nevyriešený.

Pozdĺž 6 kapitoly rôzne teórie o tom, čo by sa v skutočnosti mohlo stať a všeobecná viera, že do toho môžu byť zapletení Madeleinini rodičia, je zničená. V tomto fantastickom dokumente je zodpovedaných veľa neznámych a ak ste jedným z tisícov ľudí, ktorí sledovali tento prípad, nemôžete ho prestať sledovať.

a ty Videli ste už niektorý z týchto dokumentov?