10 aplikácií na identifikáciu hudby na základe zvuku

Jednou z najviac frustrujúcich vecí, ktorou mnohí prechádzajú, je účasť na večierkoch a počúvanie hudby, ktorá sa im páči, ale neviem. Alebo pozerajte film a užívajte si hudbu, ale neviete, ako ho nájsť neskôr. Nie je prekvapujúce, že existuje niekoľko aplikácií na identifikáciu hudby na základe zvuku.

Z akéhokoľvek dôvodu môžu byť tieto zvukové aplikácie na identifikáciu hudby v týchto situáciách užitočné. Preto sme vytvorili zoznam najlepších 10 svojho druhu, aby ste si mohli vybrať, ktorý z nich je pre vás najlepší.

1, Shazam

Náš zoznam sme začali s Shazamom, jednou z najpopulárnejších aplikácií na identifikáciu hudby, ktorá existuje už dlho. Funguje to; Stačí otvoriť aplikáciu a kliknutím na tlačidlo na obrazovke identifikovať skladbu.

Okrem toho pracuje s niekoľkými streamingovými službami, ako sú Spotify, Deezer a Rdio, kde si môžete vypočuť plne identifikované skladby a sledovať ich texty. Ak chcete aplikáciu stiahnuť, prejdite do Obchodu Play alebo App Store.

Shazam

2, Zvučný hlučný

SoundHound je ďalší typ, ktorý vám umožní vedieť, akú hudbu hrá okolo vás. V ňom môžete dokonca bzučať hudbu, ktorá uviazla v hlave, ktorú aplikácia pravdepodobne rozpozná.

Okrem toho poskytuje informácie o interpretovi a skladbe, ponúka simultánne texty na sledovanie toho, čo počúvate, ako aj integráciu s aplikáciami ako Spotify, Deezer a Apple Hudba je k dispozícii pre Android aj iOS.

3, Genius – piesne a ďalšie

Toto je jedna z aplikácií na identifikáciu hudby, ktorých hlavnou funkciou je encyklopédia textov. Nájdete v ňom takmer akýkoľvek text a hľadajte jeho fragmenty alebo názov.

Môžete tiež určiť, čo sa deje okolo vás, vďaka aplikácii, ktorá zobrazuje relevantný text a informácie. Stačí stlačiť tlačidlo v aplikácii. Navštívte oficiálnu webovú stránku alebo si stiahnite aplikáciu pre Android alebo iOS.

4, musixmatch

Táto aplikácia je agregátor textu s neuveriteľnou medzinárodnou zbierkou. Pomocou aplikácie môžete synchronizovať text s tým, čo sa prehráva v telefóne.

Umožňuje vám ľahko identifikovať, čo sa hrá vo vašom prostredí, a umožňuje vám napríklad pridať tieto skladby do zoznamov skladieb Spotify. Integruje sa s mnohými aplikáciami na počúvanie hudby online.

Ak ju chcete používať v prehliadačoch, prejdite na oficiálnu webovú stránku. Môžete si ich tiež stiahnuť prístupom k odkazom. do Obchodu Play alebo do obchodu s aplikáciami.

Musixmatch aplikácie na identifikáciu hudby

5, Rozpoznávanie hudby (BeatFind)

BeatFind je jednou z najlepších možností aplikácie na identifikáciu hudby na základe zvuku, ktorá poskytuje prístup ku všetkým dôležitým a relevantným informáciám o tom, čo sa hrá na obrazovke smartfónu.

Ak chcete počúvať hudbu, aplikácia sa integruje do niekoľkých streamingových služieb, ako sú Spotify, Deezer a YouTube, Okrem toho má funkciu, pri ktorej mobilný blesk bliká v rytme hudby. Má tiež históriu všetkého, čo ste identifikovali vo svojom smartfóne. Stiahnuť pre Android prostredníctvom odkazu.

6, MusicID

MusicID je ďalšia aplikácia na identifikáciu hudby. Funguje to podobne ako ostatné, hľadá to, čo sa hrá, keď používateľ stlačí tlačidlo na obrazovke. Po identifikácii sa zobrazia informácie o skladbe a interpretovi.

Okrem toho si môžete prezerať texty a videá YouTube a ďalšie v tejto aplikácii. Má tiež históriu všetkého, čo bolo prehľadané.

Ak chcete súbor stiahnuť, kliknite na odkaz na Obchod Play alebo App Store.

7, Lyrics.mus.br

Letras.mus.br je jednou z brazílskych platforiem, ktoré vykonávajú túto funkciu, aby zistili, ktoré skladby sa hrajú. Pôvodne to bolo miesto na tvorbu hudobných skladieb vyvinuté pre svoju komunitu a teraz má aplikácie smartphones a niekoľko ďalších funkcií.

Nájdete tu viac 2,7 milióny textov a prekladov piesní, ku ktorým majú prístup aj pri určovaní toho, čo sa deje okolo vás. Má integráciu so službou Spotify, takže môžete počúvať skladby, ktoré boli identifikované neskôr prostredníctvom služby streamovania.

Ak ich chcete prevziať, postupujte podľa týchto pokynov pre Obchod Play alebo App Store alebo prejdite na oficiálnu webovú stránku.

Aplikácie Letras.mus.br na identifikáciu hudby

8, QuickLyric

QuickLyric je ďalšou skvelou možnosťou v aplikáciách na identifikáciu hudby a slúži tiež ako agregátor písmen. Tu si môžete prezerať texty offline.

Okrem toho môžete použiť funkciu identifikácie hudby pomocou mikrofónu, ktorý prenesie text na obrazovku smartfónu Android. Stiahnite si ho kliknutím na odkaz Obchod Play.

9, krab

Hlasový asistent smartphones v Apple, dokáže rozpoznať aj to, čo vám volá, a to na vašom smartfóne, ako aj na inteligentných reproduktoroch.

Na identifikáciu skladby a prístup k textom môžete použiť príkazy ako „Aká pieseň sa prehráva“, „Názov piesne“ a „Aká pieseň je“. Ak chcete, môžete kliknúť na výsledok, v ktorom sa pieseň otvorí Apple hudba

10. Asistent Google

Nakoniec sme prišli k poslednej aplikácii na identifikáciu skladieb v našom zozname. Google Voice Assistant je k dispozícii aj na iPhone. Funguje to podobne ako Siri, čo uvádzame v tomto porovnaní Google Assistant vs Siri.

Okrem všetkých základných funkcií pomocníka vám umožňuje určiť, ktorá skladba sa prehráva. Aplikácia zobrazí text a informácie o skladbe a interpretovi, ktorý ju prehral. Ak má váš smartphone Android, prichádza s natívnym nainštalovaným sprievodcom; teraz, ak používate iPhone alebo iPad, stiahnite si odkaz.

Google Assistant        hudobné identifikačné aplikácie

Čo si myslíte o aplikáciách na identifikáciu hudby?

Už to vieš? Našli ste to lepšie, ako ste ho použili, alebo našli nové informácie? Nechajte to v komentároch! Nezabudnite sa pozrieť na naše porovnania najlepších streamingových služieb, Spotify vs Apple Hudba, Spotify vs Deezer a Spotify vs YouTube hudba