10 Android 6.0 Probl├ęmy a rie┼íenie probl├ęmov s Marshmallow

O─Źak├ívan├ę 6.0 Aktualiz├ícia Marshmallow pre Android bola vydan├í pre nieko─żko telef├│nov Nexus s mnoh├Żmi probl├ęmami vr├ítane ch├Żb pri in┼ítal├ícii a probl├ęmov s hardv├ęrom a softv├ęrom.

Ak sa v├ís to t├Żka, pozrite si n├í┼ího sprievodcu, v ktorom n├íjdete 10 tipov na rie┼íenie probl├ęmov 6.0 Probl├ęmy s Marshmallow, aby ste zistili, ─Źi existuj├║ nejak├ę opravy, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu. Ak v zozname nevid├şte svoj probl├ęm, dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch a my sa pok├║sime s vami n├íjs┼ą rie┼íenie.

Mo┼żno bude potrebn├ę obnovi┼ą tov├írensk├ę nastavenia v├í┼ího zariadenia. To vyma┼że va┼íe osobn├ę ├║daje z telef├│nu, tak┼że z├ílohovanie s├║borov sa d├┤razne odpor├║─Źa. (T├Żm sa nevyma┼ż├║ ┼żiadne ├║daje z va┼íej SIM karty.)

Ak m├íte ─Ćal┼íie probl├ęmy s Nexusom 5, M├íme sprievodcu pre v┼íetky druhy probl├ęmov.

1. Probl├ęmy s bat├ęriou zapnut├ę 6.0

Ak m├íte probl├ęmy s v├Żdr┼żou bat├ęrie, m├┤┼że to by┼ą sp├┤soben├ę t├Żm, ┼że sa va┼íe zariadenie Nexus sna┼ż├ş vyrovna┼ą s aktualiz├íciou n├íro─Źnou na zdroje. Je v┼íak pravdepodobnej┼íie, ┼że pr├ş─Źinou va┼íich probl├ęmov s├║ aplik├ície.

M├┤┼żete si pozrie┼ą n├í┼ího sprievodcu pred─║┼żen├şm v├Żdr┼że bat├ęrie v syst├ęme Android.

Je tie┼ż zn├íme, ┼że nastavenia Wi-Fi sp├┤sobuj├║ vyb├şjanie bat├ęrie, pri─Źom ─Źoskoro sa o─Źak├íva vydanie ─Ćal┼íej aktualiz├ície na vyrie┼íenie t├Żchto probl├ęmov. Vypnutie oboch Skenovanie cez Wi-Fi a Bluetooth, skenovanie m├┤┼że tie┼ż pom├┤c┼ą ┼íetri┼ą bat├ęriu.

Krok 1: Tieto mo┼żnosti n├íjdete klepnut├şm na Poloha z nastavenie Ponuka.

Krok 2: Klepnite na tri bodky v pravom hornom rohu.

Krok 3: Klepnite na Skenovanie.

Krok 4: Vypnite obe nastavenia skenovania.

WIFI bat├ęria

(Zdroj)

Bat├ęria by sa mala posilni┼ą, ak sa vyb├şja kv├┤li sieti Wi-Fi.

Ak m├íte probl├ęm s nab├şjan├şm zariadenia, pozrite sa na bod ┼ítyri v tomto zozname.

2. Chyby Wi-Fi a d├ítov├ęho pripojenia

Ak├Ż zmysel m├í ma┼ą najnov┼í├ş smartphone, ak sa nem├┤┼że pripoji┼ą k internetu? V┼żdy sa m├┤┼żete pok├║si┼ą vyrie┼íi┼ą svoje probl├ęmy s pripojen├şm prepnut├şm Re┼żim Lietadlo. Spravidla sa to d├í dosiahnu┼ą pr├şstupom k panelu upozornen├ş.

Potiahnite prstom nadol z domovskej obrazovky, a prepnite ikonu Lietadlo. Malo by to obnovi┼ą va┼íe pripojenie r├Żchlo a je to r├Żchlej┼íie ako re┼ítartovanie zariadenia.

Ak re┼żim V lietadle nefunguje, m├┤┼żete na svojom zariaden├ş zabudn├║┼ą pripojenie Wi-Fi a pok├║si┼ą sa ho znova pripoji┼ą, aby ste zistili, ─Źi rie┼íi va┼íe probl├ęmy.

3. Probl├ęmy so zvukom a probl├ęmy s reproduktormi

Ak v├í┼í reproduktor za─Źal ma┼ą probl├ęmy, ako je strata hlasitosti alebo probl├ęmy s mikrof├│nom, bude pravdepodobne potrebn├ę obnovi┼ą tov├írensk├ę nastavenia zariadenia.

To vyma┼że va┼íe osobn├ę ├║daje z telef├│nu, tak┼że z├ílohovanie s├║borov sa d├┤razne odpor├║─Źa.

Pre zariadenia Nexus:

Krok 1: Od tvojho nastavenie, klepnite Osobn├ę.

Krok 2: Klepnite na Z├ílohova┼ą a resetova┼ą.

Krok 3: Mo┼żno budete musie┼ą zada┼ą heslo.

Krok 4: Klepnite na Osobn├ę ├║daje.

Krok 5: Klepnite na Obnovenie tov├írensk├Żch d├íta klepnite na Resetujte telef├│n/tablet (v z├ívislosti od v├í┼ího zariadenia).

Krok 6: Mo┼żno budete musie┼ą znova zada┼ą heslo.

Krok 7: Klepnite na Vymaza┼ą v┼íetko resetujte svoje zariadenie.

Na┼í┼ąastie vyrie┼íite v┼íetky probl├ęmy so stratou objemu. Ak m├íte probl├ęmy s vy┼í┼íie uveden├Żmi krokmi, tu je video, ktor├ę v├ís prevedie t├Żmto postupom.

Hovor├ş sa, ┼że 6.0 firmv├ęr sa ─Źoskoro dostane do zariaden├ş Samsung, tak┼że tu je sp├┤sob, ako ich v pr├şpade potreby obnovi┼ą z v├Żroby.

Ke─Ć je zariadenie vypnut├ę, podr┼żte tla─Źidlo Moc, Zv├Ż┼íi┼ą hlasitos┼ąa Domov s├║─Źasne na pribli┼żne 10 sek├║nd. Cho─Ćte, ke─Ć sa na obrazovke zobraz├ş logo Android. Pou┼żite Objem naviga─Źn├ę tla─Źidl├í Zmaza┼ą ├║daje / obnovi┼ą tov├írensk├ę nastavenia. Pou┼żi Moc potvr─Ćte svoj v├Żber. Vyberte ├üno – odstr├íni┼ą v┼íetky ├║daje pou┼ż├şvate─ża.Vyberte Teraz re┼ítartujte syst├ęm ke─Ć sa na obrazovke zobraz├ş ─Ćal┼íia ponuka. Va┼íe zariadenie sa teraz re┼ítartuje sp├Ą┼ą na v├Żrobn├ę nastavenia.

Tu je video pre t├║to met├│du:

Va┼íe zariadenie by teraz nemalo ma┼ą ┼żiadne probl├ęmy so zvukom/reproduktorom, ale ak probl├ęmy pretrv├ívaj├║, m├┤┼że to by┼ą samotn├Ż hardv├ęr.

4. 6.0 Rie┼íenie probl├ęmov s nab├şjan├şm

Zariadenie, ktor├ę sa nenab├şja, je drah├í tehla, tak┼że rie┼íenie ak├Żchko─żvek probl├ęmov od 6.0 aktualiz├ícia by mala by┼ą prioritou. Ak m├íte pomal┼íie nab├şjanie, pravdepodobne ide len o nechcen├Ż ved─żaj┼í├ş ├║─Źinok novej aktualiz├ície.

Ak sa va┼íe zariadenie v├┤bec nenab├şja, nebude to kv├┤li 6.0 aktualizova┼ą. Sk├║ste pou┼żi┼ą in├Ż k├íbel alebo si pozrite ofici├ílneho sprievodcu rie┼íen├şm probl├ęmov pri nab├şjan├ş na zariadeniach Nexus.

5. Chyby pri inštalácii

Niektor├ş pou┼ż├şvatelia nahl├ísili probl├ęmy pri in┼ítal├ícii programu Marshmallow do zariadenia Nexus 6. Ak m├íte probl├ęmy s in┼ítal├íciou, m├┤┼że by┼ą vhodn├ę aktualiz├íciu zatia─ż odlo┼żi┼ą, ale ak sa nem├┤┼żete do─Źka┼ą:

Krok 1: Stla─Źte a podr┼żte tla─Źidlo Moc a Zn├ş┼żi┼ą hlasitos┼ą spolo─Źne re┼ítartujte zariadenie.

Krok 2: Po─Źkajte, k├Żm sa na obrazovke nezobraz├ş ve─żk├í ┼í├şpka.

Krok 3: Klepnite na Objem naviga─Źn├ę tla─Źidl├í Menu obnovy a pou┼żite Moc vyberte t├║to mo┼żnos┼ą.

Krok 4: Dr┼żte Zv├Ż┼íi┼ą hlasitos┼ą na p├Ą┼ą sek├║nd uvo─żnite. Zobraz├ş sa nov├ę menu.

Krok 5: Prejdite na Vymaza┼ą oddiel vyrovn├ívacej pam├Ąte pomocou Kl├ívesy hlasitosti.

Krok 6: Stla─Źte Moc vybra┼ą ho.

Tu je video, ktor├ę v├ís prevedie vy┼í┼íie uveden├Żmi krokmi.

Teraz by ste sa mali m├┤c┼ą pok├║si┼ą o ─Ćal┼íiu in┼ítal├íciu programu Marshmallow.

6. Probl├ęmy s prihl├ísen├şm na 6.0

Je to ve─żmi zriedkav├ę, ale ak sa po aktualiz├ícii nem├┤┼żete prihl├ísi┼ą do svojho ├║─Źtu Google, m├┤┼że to by┼ą sp├┤soben├ę t├Żm, ┼że ste si ned├ívno zmenili heslo. ─îak├í sa 72 hod├şn, k├Żm sa budete m├┤c┼ą prihl├ísi┼ą do svojho ├║─Źtu na svojom zariaden├ş, ─Źo by malo by┼ą pr├ş─Źinou, ak sa v├ím zobraz├ş chybov├ę hl├ísenie, ┼że sa mus├şte prihl├ísi┼ą ako jeden z vlastn├şkov zariadenia.

─îakanie je naj─żah┼íia met├│da na rie┼íenie t├Żchto probl├ęmov.

7. Zlyhania a re┼ítarty aplik├íci├ş

Re┼ítartovanie a zlyhanie aplik├íci├ş s├║ pre niektor├Żch pou┼ż├şvate─żov nev├ştan├Żm ved─żaj┼í├şm ├║─Źinkom aktualiz├ície. Aplik├ície ako SnapChat a Viber ├║dajne sp├┤sobuj├║ probl├ęmy, ktor├ę by sa v┼íak mali vyrie┼íi┼ą hne─Ć, ako sa aktualizuje najnov┼íia verzia ich softv├ęru.

Ak probl├ęmy pretrv├ívaj├║, mo┼żno budete musie┼ą aplik├íciu presta┼ą pou┼ż├şva┼ą, k├Żm neza─Źne pracova┼ą s programom Marshmallow. Tie┼ż bolo hl├ísen├ę, ┼że ├║vodn├í anim├ícia in┼ítal├ície Marshmallow uviazla v slu─Źke, ale st├íle sa z nej m├┤┼żete dosta┼ą pod─ża met├│dy uvedenej v kroku. 5.

8. Probl├ęmy s vymazan├şm oblasti Cache v programe Marshmallow

Niektor├ş pou┼ż├şvatelia syst├ęmu Android nahl├ísili probl├ęmy pri pokuse o vymazanie oblasti vyrovn├ívacej pam├Ąte po aktualiz├ícii programu Marshmallow. Ak sa v├ís to t├Żka, mo┼żno bude vhodn├ę po─Źka┼ą, k├Żm bude aktualiz├ícia stabilnej┼íia.

Kroky na vymazanie vyrovn├ívacej pam├Ąte s├║ uveden├ę v met├│de 5.

9. Probl├ęmy s Bluetooth zapnut├ę 6.0 (Nexus 5)

Nexus 5

(Zdroj)

Po aktualiz├ícii bolo hl├ísen├ę, ┼że u┼ż├şvatelia maj├║ probl├ęmy s telefonovan├şm po─Źas jazdy s Bluetooth. Obnovenie tov├írensk├Żch nastaven├ş m├┤┼że vyrie┼íi┼ą niektor├ę z va┼íich probl├ęmov, ale pravdepodobne stoj├ş za to ─Źaka┼ą na aktualiz├íciu od spolo─Źnosti Google.

10. Chyby prehr├íva─Źa videa

Mnoho zariaden├ş m├í teraz ve─żk├ę obrazovky s ve─żkou ─Źistotou, tak┼że to m├┤┼że by┼ą otravn├ę, ak d├┤jde k probl├ęmu s prehr├íva─Źom videa po 6.0 aktualizova┼ą.

Pou┼ż├şvatelia syst├ęmu Android nahl├ísili chyby pri ur─Źit├Żch kodekoch, ak nie s├║ vide├í prekladan├ę a nie je jasn├ę, ─Źi to spolo─Źnos┼ą Google urobila ├║─Źelovo.

Spodn├í ─Źiara; niektor├ę vide├í jednoducho nebud├║ podporovan├ę na Marshmallow. (Aj ke─Ć v├Ą─Ź┼íina nebola podporovan├í ani pri star┼í├şch aktualiz├íci├ích.)

Záver:

Nikto ne─Źakal, ┼że aktualiz├ícia Marshmallow doraz├ş bez probl├ęmov, ale pou┼ż├şvate─żom sp├┤sobila ve─ża starost├ş. Bez boja nie je ┼żiadny pokrok, ale aktualiz├ície maj├║ pou┼ż├şvate─żovi pom├┤c┼ą.

Na┼í┼ąastie sme boli schopn├ş pom├┤c┼ą s ak├Żmiko─żvek probl├ęmami. Ak m├íte ak├ęko─żvek ot├ízky alebo m├íte in├Ż probl├ęm s Marshmallow, dajte n├ím vedie┼ą v ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├íroch.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku