Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

ÔľĚ Spolo─Źnos┼ą Canon pod─ża novej spr├ívy zastavila v├Żrobu EOS 5DS a 5DS R

ÔľĚ Spolo─Źnos┼ą Canon pod─ża novej spr├ívy zastavila v├Żrobu EOS 5DS a 5DS R 1

Canon EOS 5DS a EOS 5DS R, ktor├Ż sa za─Źal vo febru├íri 2015, mal za cie─ż preklen├║┼ą priepas┼ą medzi telom profesion├ílnych fotoapar├ítov a nad┼íen├Żmi.

Zd├í sa v┼íak, ┼że uplynul ich ─Źas. Spolo─Źnos┼ą Canon Rumors uv├ídza, ┼że v├Żrobca je teraz pripraven├Ż vytiahnu┼ą z├ístr─Źku pri v├Żrobe starn├║cej linky EOS 5DS. Mnoh├ş fan├║┼íikovia spolo─Źnosti Canon to mohli o─Źak├íva┼ą, najm├Ą po vyhl├ísen├ş vlajkovej lode EOS R5, ktor├í sa zd├í by┼ą zrkadlovou n├íhradou za cel├║ sn├şmku radu 5D s vysok├Żm rozl├ş┼íen├şm.

Nie je to len model R5, ktor├Ż by zastavil v├Żrobu linky 5DS – EOS 5D Mark IV sa uk├ízal by┼ą ob─ż├║benej┼í├şm fotoapar├ítom pre fan├║┼íikov spolo─Źnosti Canon, ktor├Ż celosvetovo pred├íva 5DS.

Napriek tomu sa zd├í, ┼że spolo─Źnos┼ą Canon sa e┼íte neza─Źala s DSRL, ke─Ć┼że ned├ívno uviedla na trh tri nov├ę org├íny: EOS 90D v roku 2019 a EOS 1D X Mark III a EOS 850D v tomto roku. V jednom okamihu sa v internom pl├íne spolo─Źnosti dokonca objavil model s n├ízvom EOS 5D Mark V.

  • Najlep┼íie fotoapar├íty s ├║pln├Żm z├íberom, ktor├ę si teraz m├┤┼żete k├║pi┼ą
  • Top 10 DSRL na v├Żber
  • Nevie sa rozhodn├║┼ą, ktor├║ kameru k├║pi┼ą? Uviedli sme 10 najlep┼í├şch dostupn├Żch kamier

Naplnenie medzery

Po┼żiadali sme spolo─Źnos┼ą Canon o ofici├ílny koment├ír k tejto spr├íve a TechRadar bol upokojen├Ż, ┼że v tejto f├íze s├║ to len zvesti. Spolo─Źnos┼ą Canon st├íle rada pripom├şna z├íkazn├şkom, ┼że 5DS aj 5DS R bud├║ v doh─żadnej bud├║cnosti k dispoz├şcii na policiach a ak sa stanete v Austr├ílii, strelci dostan├║ miestnu p├Ą┼ąro─Źn├║ z├íruku.

5DS a 5DS R s├║ prakticky identick├ę vo v┼íetk├Żch smeroch, s jedinou v├Żnimkou dodato─Źn├ęho optick├ęho filtra na 50,6MP sn├şma─Źi s pln├Żm r├ímcom v druhom sn├şma─Źi, ktor├Ż umo┼ż┼łuje sn├şma─Źu 5DS R zachyti┼ą e┼íte viac detailov ako jeho s├║rodenec.

V ─Źase uvedenia na trh to boli niektor├ę z najlep┼í├şch fotoapar├ítov Canon, ale ich vek sa teraz ukazuje. V roku 2015 spolo─Źnos┼ą Canon Digic 6 Obrazov├Ż procesor bol posledn├Żm motorom v arzen├íli spolo─Źnosti, ale to s├║ teraz dve gener├ície star├ę – aj ke─Ć obidve kamery maj├║ pod kapotou du├ílne procesory, ktor├ę zvy┼íuj├║ v├Żkon.

Na palube obidvoch modelov je tie┼ż k dispoz├şcii len z├íznam videa vo form├íte 1080p a r├Żchlos┼ą zhluku iba 5 sn├şmok / s. Pred nieko─żk├Żmi rokmi boli ├║plne prijate─żn├ę, ale dnes s├║ k dispoz├şcii lacnej┼íie fotoapar├íty r├┤znych v├Żrobcov, vr├ítane Canon, s lep┼íou ┼ípecifik├íciou.

Ak sa v┼íak spolo─Źnos┼ą Canon rozhodne, ┼że je ─Źas zastavi┼ą v├Żrobu linky 5DS, je pravdepodobn├ę, ┼że cena existuj├║cich z├ísob sa v├Żrazne zn├ş┼żi a za─Ź├şnaj├║ci fotografi bud├║ schopn├ş dosiahnu┼ą skuto─Źne dobr├Ż v├Żsledok.

  • Najlep┼íie fotoapar├íty Canon v roku 2020: 10 najlep┼í├şch strelcov v stabilnej Canon